Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam!

Niestety wiosny nie ma, żaden nowy kwiatek nie wychodzi, na termometrze +1 a z nieba leje i na słońce nie ma żadnej nadziei.
Wczoraj przyszły lilie , liliowce i irysy z Lilypolu, dzisiaj czekam na paczkę od Starkla. Wyniosłam do altany na czas świąt wszystkie patyczki, cebule i posadzone do doniczek rośliny licząc, że mrozu już nie będzie :wink:
Przeszedł też zamówiony klujnik i po świętach zamawiam jajka kur austrolorp, może dołożę jeszcze inną rasę ale cały czas się zastanawiam.
Będzie ciekawie tej wiosny jak w końcu przyjdzie :D

Iwonko prowokuję, wywołuję i jak dzisiaj popatrzyłam przez okno to ręce mi opadły, szaroburo, mokro i tylko +1. Pewnie czekasz na wiosnę rowerkową, że wskoczysz rano na rower Obrazek i pognasz pobyć sam na sam z ogródkiem :D

Elżbietko u mnie rolnicy jeszcze nie wyszli w pole, bo zdjęcia są wspominkowe...niestety!
Śnieg sypał do wczoraj ale nie zostawał, a dzisiaj leje od rana :cry:
Ja lubię zaglądać roślinom jakby z innej strony ;:168

Ewciu niestety ja nie mam takich dobrych wiadomości, traktory przejeżdżały z rozsiewaczami trucizny dla ziemi ale wtedy jak było ocieplenie. Wtedy to roundapy i nawozy sztuczne poszły w ruch ;:202
Sprzątam co nadarza się okazja ale pranie suszę dalej w domu bo ptaszki jeszcze w ogrodzie rządzą :oops:

Dorotko wszystko przygotowane do spalenia i coraz bardziej dojrzewam do wycięcia śliwki :wink:

Agnieszko to moje ulubione zdjęcia i przypominają młodość no może nie dziadki bo moje dziadków wyjechali ze wsi do K. w młodości, ale na pewno przypominają wakacje na wsi ;:333 Ciekawa jestem jak wyglądałoby nasze życie, nasze sklepy jakbyśmy zostali przy tych dawnych uprawach. Na pewno supermarkety nie istniałyby...bo po co, a małe sklepiki może miałyby mniejszy wybór ale na pewno żywność byłaby zdrowsza i wartościowsza. Największa korzyść to bylibyśmy z pewnością nie tylko zdrowsi, ale szczuplejsi :D Ja jeszcze dobrze pamiętam czas kiedy półki nie uginały się pod żywnością ale dało się żyć! Ciastka miały w sobie, tłuszcz, cukier i mąkę ew. kakao, orzechy czy wanilię i nie odbijało mi się po nich detergentami, Skład cukierków mieścił się w jednej linijce. W domach pachniało przed niedzielą pieczonym ciastem i gotowaną szynką i nie było na stole dziesiątki potraw, ale na pewno były pożywniejsze...ale mnie poniosło ;:306
Mam wstręt do tych kolorowych marketowych półek i najbardziej szkoda mi naszych dzieci bo ulegają tym złudom, a potem chorują na przeróżne cywilizacyjne choroby, których NFZ nie ma środków żeby leczyć :shock:
Aguś śliwkę wytnę tylko albo zaproszę kogoś z piłą, albo pożyczę od młodych bo mamy na spółkę.
Ciekawe co piszesz o gruszy azjatyckiej....a po ilu latach zaowocuje, bo ja nie mam 10 lat żeby czekać na owoce :wink:
Mieszaj się mieszaj! takie wiadomości amatorów są czasem dla mnie cenniejsze, bo praktyka z obserwacji własnych ;:168

Seba łąki i lasy też są piękne i zmieniają się wraz ze zmianą pory roku. Nie wspomnę już o grzybach i innych darach lasu. Zmienię nazwę jak zobaczą wiosnę za oknem! Pierwiosnek ząbkowany warto mieć w ogródku.

Znowu tylko wspomnienia!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednosezonowe tulipany

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Dzień dobry Marysiu :wit

Pięknymi zdjęciami i wspomnieniami nas raczysz od rana :D . Faktycznie, jak człowiek wspomni sobie czasy dzieciństwa, te naturalne słodkości, wyroby domowe, a i w sklepie jak napisałaś skład np. cukierków mieścił się w jednej linijce. Chleb, to był chleb, a nie mieszanina ulepszaczy, spulchniaczy, wybielaczy i innych tam -aczy :evil:

Jak widać życie na wsi nie jest takie zdrowe, jakby się dziś wydawało (.....traktory rozsiewające truciznę ....) Jakiś czas temu u BoBiKa poczytałam u desykacji - masakra :evil: ;:202. Potem rozmawiałam z koleżanką z pracy, której rodzice mieszkają gdzieś na Mazurach. Wydawałoby się, że czyste tereny. Ale obok gospodarstwa jej rodziców były inne pola uprawne, na których się okazało, że chemia leje się obficie ;:202 a oni zawsze się zastanawiali, dlaczego u nich tak piękne uprawy rosną - brrrr.

Marysiu proponuję, podobnie jak Seba, żebyś zdjęła zaklęcie z zimy i przywołała wiosnę nowym tytułem :D Może ta biała, mroźna pani nie może odejść z ogrodu,bo ciągle jej każesz chodzić po Twoim ogrodzie (Idzie zima...) :wink: ;:306

Kochana, życzę Ci ;:3 (u mnie niestety też dziś pada, a wzięłam sobie dzień urlopu i chciałam m.in. sadzić bratki na balkonie) i ciepełka.

Pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu :wit . Widzę, że mamy podobny typ pogody ;:222 . Jest po prostu beznadziejnie a wiosna chyba się na nas obraziła :( . Tylko na co konkretnie ?? Nie wiedziałam, że jest tyle ras kur ;:oj . Dla mnie kura to kura :;230 . Jestem pod wrażeniem mimo, że temat jakoś za bardzo mnie nie interesuje to z ciekawości sobie wyczytałam o tej kurze australorp ;:108 . Własny klujnik to ciekawa sprawa , możesz czuć się jak przyszywana mama tych pisklaków , które wyjdą z jaja :lol: . Kochana, mamy ostatnie dni przed świętami więc spokoju życzę i zdrowia . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

:wit
Dobrze,że pokazujesz zeszłoroczne kwitnienia bo na białe już nie mogę patrzeć

Obrazek

Taki widok miałam o 8 rano. Zawierucha śnieżna nadal trwa i jest już około 10 cm śniegu. Końca opadów nie widać ;:145
Na dodatek berbeć z antybiotykiem bo oskrzela nie wytrzymały nadmiaru czystego powietrza ;:222
No cóż.... mnie zatoki też wysiadly wiec cieszę się ze choć na początku turnusu korzystaliśmy z pięknej pogody i uroków Bałtyku.
;:168
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu
Piękne zdjęcia wspominkowe :D
Ostatnia seria w fioletach i bieli zupełnie ,jak u nas zrobiona, orliki, łubiny, czosnki ...
A u nas śnieg spadł. :evil: Leży i sięga do kostek.
Przysypało wiszące jajeczka i bratki w donicach.
Czytam o tej śliwie i powiem Ci ,że bardziej mi się opis z kującymi cierniami kojarzy z mirabelką, którą w poprzednim ogrodzie miałam.
Może to krzyżówka jakaś :?:
Z tego co pamiętam taka śliwa chyba kolców nie powinna mieć. To taka z czerwonymi liśćmi :?:
Może rzeczywiście pozbyć się potworka póki jeszcze czas.
No nic, idę lepić zajączka ze śniegu ;:224 :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu..jak czytam to u mnie z pogodą tak jak u większości, czyli byle jak. ;:219 Ten tydzień sobie z działeczką odpuściłam ze względu na święta. Odliczałam dni na po świętach, coraz bardziej chce mi się działeczki. ;:173 Coś mi się wydaje że tych dni muszę dołożyć bo i zaraz po świętach ma nie być za wesoło. ;:oj Jedyna nadzieja że prognostycy pogody często się mylą więc może i tym razem się pomylili czego nie będę miała im za złe. ;:oj . Póki co urzęduję w kuchni, eM donosi produkty ale to nie to co działeczka. ;:185 Pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu tym razem u mnie śniegu nie ma, rano nieco pokropiło i przestało teraz zza chmur wychyla się ;:3 przed nocą :) tak dla poprawy nastroju. Okazuje się, że moja chata tak między północnym i południowym frontem się mieści ;:306 Na szczęście mieszkam w strefie EKO i Randa-pu tu nie stosują. Sąsiad mówił, że raz wyrandapował chwasty na kostce i przy krawężniku no i zapłacił mandat bo go ktoś podkablował (i dobrze) Masz piękne pierwiosnki ząbkowane... ciekawe czy u mnie się pokażą bo wiem że je sadziłam ;:131
Niech wam aura sprzyja w te Święta Wielkiej Nocy i dużo ciepła życzę, mimo chłodu na zewnątrz ;:168


Tutaj kolejna część
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”