Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, znowu uzbierało mi się trochę zaległości, ale już odrobiłam zadanie domowe i jestem na bieżąco. ;:108
Pobieliło i popudrowało Twoje ślicznotki, co jeszcze im wdzięku dodało, ;:63 ;:63 a raczej nie zaszkodziło. ;:131 Tak sądzę. ;:108
Kaczuchy jakie zdziwione bielą! ;:7 Ciekawa jestem, jak przyjmą krajobraz pokryty grubą śniegową pierzynką, w którą będą się zapadały aż po brzuszki. ;:218
U mnie jeszcze szronu nie było, a temperatura jak na ponad połowę listopada całkiem przyzwoita, ;:333 tylko poranek był mglisty, a popołudnie z deszczem. ;:222
Zdjęcia słoneczka u progu dnia - jak zawsze śliczne ;:138 i takie energetyczne, że weselej na duszy się robi. ;:33

Niech Ci ;:3 co dzień pięknie wschodzi i pozostaje na całe dni. ;:196
Dobrej nocy. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Tak po cichutku sobie zaglądam i widzę, że zima już u Ciebie działać zaczyna.
U nas jeszcze brzydko jesienne, ale pewnie już niedługo.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

O rety ! u Ciebie już taki mróz :shock: ! szkoda tych ślicznych chryzantem, są takie jak u mnie chyba, cudne. Ale moje jeszcze mróz nie tknął . Poczytaj u mnie co sobie kupiłam :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Justynko tylko nie świerki, potem sobie z tym nie poradzisz , wiem coś o tym . moim zdaniem najlepiej kwitnącymi o róznej porze, będzie to i grodzić i zdobić od zewnątrz :)



Marysiu jaka cudna ta fioletowa róża, kwitnie teraz ? co to jest ? pewnie zmarzła :?
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu Zachód ;:3 piękny, przed chwilą u Soni (cyma2704) też podziwiałam zachód, U mnie niestety od listopada do kwietnia zachód zasłania mi dom sąsiada ;:222 Mam jeszcze do posadzenia 2 różyczki i nie wiem czy jeszcze do gruntu czy do doniczki i do foliaka ... podobno od 24 już zima :oops:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Dzień dobry ;:196 Jak zwykle wpadam ciut spóźniona, bo Twój wątek pędzi jak pendolino, ale udało mi się trafić na czwartą stronę :D
Oj ciarki przeszły mnie po tych ostatnich zdjęciach! Tak naprawdę takie kolorowe astry pod białym pudrem wyglądają uroczo, ale wszyscy wiemy, jakie ulotne jest to piękno i zaraz jak rozmarzną przestaną tak cieszyć oko ;:131 A to musiało solidnie przymrozić, jak na beczce aż się tafla lodu utworzyła! Powiało chyba z gór wtedy w środę w nocy?
Śliczne stadko widzę! To upierzenie sussexowe bardzo mi się podoba z ciemniejszą szyjką, kurki wyglądają jak w szaliczkach z gronostaja albo jakiś koliach z antarcytów. Damy!

Do zakochania! https://images84.fotosik.pl/902/b79b14ca9d646f40.jpg ;:167
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu troszkę mnie nie było i zaskoczenie . Zamiast starego wątku ..wątek nowy, wspominkowy :D Kilka dni i aż tak się wypada z obiegu. Przez ten czas skończyłam wszelkie ogrodowe prace. Mieliśmy też bonus zajęciowy w postaci pilnowania i chuchania na kotki, bo były tak uprzejme że kontuzjowały się w ubiegłym tygodniu ( Jedna miała ropnia, wiec były codzienne wizyty u weta, zastrzyki i zabieg czyszczenia , a druga tak niefortunnie spadła z drzewa że przez dwa dni ledwo chodziła, a kilka kolejnych dochodziła do siebie ) Melduję się jednak, bo mimo , ze mój ogródek jest już całkiem uśpiony ani z Forum ani ogrodnictwa nie rezygnuję :D Wspaniałe są Twoje wspominkowe fotki. A i teraz gdy wszystko pobielił szron też mi się podoba ..zdecydowanie ma swój klimat. Marysiu z Twoimi fotkami będzie mi zdecydowanie raźniej i szybciej czekać do wiosny :D Pozdrawiam Cie serdecznie :D
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Ładnie pobieliło Ci roślinki Marysiu, u mnie jeszcze nie było przymrozków.
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Piękne kwiaty posypane cukrem pudrem. :uszy Teraz będziemy podziwiać wspomnienia całego sezonu . :wit
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam!

Wczoraj pogoda nam się zepsuła i zarówno ubiegłej nocy jak i tej znowu glinę nasączyło, więc ślizg mam odpowiedni, bo kaczki chodząc po ścieżce dbają o nasmarowanie ślizgu ;:306
Teraz trochę niebo się przeciera i jest nadzieja na ładniejszą sobotę :D

Lucynko niestety życzenie się nie spełniło i dzień był głęboko pochmurny, ale dzisiaj zarysowuje się szansa na poprawę. Sama jestem bardzo ciekawa zachowania kaczek w zimie. Ania opowiadała, że przez całą zimę dwa razy udało jej się zagonić kaczki do kurnika a tak spały na śniegu. Zapadać się pewnie nie będą, bo wydepczą swoimi wachlarzykowatymi łapkami swoje ścieżki. Tylko jak będą spędzać dzień, bo teraz coś szukają w trawie a w śniegu trudno coś znaleźć :wink:
Niestety skalnicom kwiatki się po mrozie popsuły, chryzantemy już też nie pierwszej świeżości a róże podsychają.
Dobrej soboty i słoneczka życzę ;:196

Ewuniu czekałam na Ciebie od dawna, bo chciałaś hibiskusa i nie wiem czy jeszcze go wysyłać? zadecyduj.
Miło że pamiętasz o FO i o wiejskim, dziękuję i również pozdrawiam serdecznie ;:168

Karolinko czytałam i ciekawa jestem rośliny jak zakwitnie, bo niewiele o niej w necie. Niestety idzie zima i trzeba się pogodzić z jej konsekwencjami.
Marie Viaud kwitnie wczesnym latem i wątpię żeby o tej porze gdzieś w Polsce tak kwitła róża :shock:

Ewuniu Ewarost nie mam doświadczenia z tak późno sadzonymi różami ale jakby sypnęło śniegiem plus kopczyk zrobiony przez Ciebie to na pewno nie byłoby jej źle. Gorzej jak będzie sam mróz. Jak doniczka to zadołowana to na to samo wychodzi, bo nawet w tunelu doniczki z zakorzenianymi różami zakopuję w dole i obsypuję liśćmi. Takie sa moje doświadczenia.

Agnieszko jesteś jak najbardziej o czasie ;:196 Wątek pędzi dzięki moim miłym gościom co mnie cieszy, bo nie będę się nudzić zimą :uszy U mnie niestety taki klimat o każdy opad śniegu czuję prawie natychmiast. Białe kurki to wylęg ubiegłoroczny, a w tym przybyła tylko jednak. Za rok będzie pewnie inaczej ;:224

Olu liczba stron zobowiązała mnie do otwarcia nowej części, ale cieszę się że mnie znalazłaś ;:196
Biedne koteczki, chorują jak my wszyscy i mają szczęście że dobra opiekunka je leczy. Kiedyś u mojej sąsiadki były śliczne dwa koty, a po niedługim czasie jeden i pytam ją co się stało. Jak opowiadała o chorobie, natychmiast zapytałam czy była u weta i zbulwersowała mnie jej odpowiedź...a kto by tam.... Nie lubię tej baby, jak można patrzeć jak cierpi i męczy się kot, który przychodził do niej na kolana ;:223 Z drugą sąsiadką też mam problem, bo wzięła kotkę i ...tyle. Kotka jak to kotka mnoży się w nieskończoność i obecnie mam na terenie ogrodu 6 kotów, bo nie daje im jeść, a kotki nie wysterylizuje.
Olu nie rezygnuj i wpadaj na forum, bo w zwolnionym tempie ale pokazujemy i opisujemy tu swoje doświadczenia. W niedługim czasie będzie akcja wymiany nasion co warto śledzić, a i ja niebawem przygotuję listę nadwyżek moich nasion to pośle Ci na pw! Widziałam i u zaprzyjaźnionych forumek zbiory nasienne więc nie krępuj się i jak u kogoś coś znajdziesz ciekawego to proś :D Ściskam cieplutko bo zima idzie ;:168

Kasiu jesteś jak miło ;:196 dawno u Ciebie nie byłam! Na południu najwcześniej przychodzą przymrozki a w tym roku i tak jesień nam sprzyja.

Irenko jeszcze trochę i ruszy machina wspomnień, bo zapas zdjęć jest i jak sprzęt nie zawiedzie to ogrzejemy zdjęciami zimę. ;:196


Ostatnie maliny już zerwane i suszą się w suszarce razem z borówkami, liśćmi malin i poziomek na zimowe herbatki

Obrazek


kwitną pierwsze ciemierniki



Obrazek

Obrazek

ostatnie gailardie



Obrazek

i niestrudzony bodziszek


Obrazek

Pierwiosnki kwitną nieśmiało, oprócz tego który kwitnie w pełnej krasie



Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę pogodnej soboty!
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

:wit
Marysiu ;:196 a hibiskus by się przyjął jeszcze? jak tak to bardzo proszę.
Na forum długo nie zaglądałam, bo byłam zapracowana, a wieczorami często nie mam internetu, gdzieś ucieka.
A co robiłam, to jak masz ochotę wiedzieć, to zajrzyj do mnie, do nowego wątku " Ozdoby ręcznie robione", zapraszam.
Miłego, słonecznego weekendu życzę
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Ewuniu możemy zaryzykować! Wykopię w poniedziałek, a dołączę małe siewki (w doniczce), bo w tym roku się wysiały. Jakby starszy się nie przyjął to z siewek najwyżej dłużej poczekasz na kwitnienie. Postaram się w poniedziałek wysłać, Napisz mi proszę na pw adres tak na wszelkich wypadek ;:180
Nie zauważyłam tego wątku...już idę zobaczyć ;:196
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Niestety i do nas zawitał mróz :( , ale przynajmniej jest słonecznie, a to już coś, bo słońca tej jesieni było jak na lekarstwo. Coś tam jeszcze na ogrodzie poprawiam, doglądam, ale za konkretne prace już się brać nie zamierzam. Moje cztery kury buszują po całej posesji, dałam im wolność ;). Niektóre kwiaty jeszcze się pogodzie nie dają i na przekór kwitną :D
Dzisiaj rano pierwszy raz solidne skrobanie szyb w aucie się odbyło, czyli....witaj zimo :evil:
Miłego i słonecznego :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”