Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, pozaglądałam i poczytałam sobie, oj poczytałam.
Z wieloma Twoimi wypowiedziami się zgadzam. Niestety. Wczoraj wypuściłam się do ogrodu, żeby zacząć sprzątać rabaty, a dziś obudziłam się z bólem. Eh!

U mnie nie kwitną żadne krokusy, ciemiernikom i jaśminowi nagokwiatowemu zmarzły pąki.
Kwitną za to przebiśniegi i ranniki, zatem trzeba się cieszyć tym, co jest. :).
Straszą kolejnymi mrozami, a ja odkryłam już część roślin i teraz nie wiem- okrywać na nowo, czy ryzykować i zostawić odkryte?
Życzę Ci zdrowia, siły i ciepłego słoneczka. "Wesołe jest życie staruszka...." :;230
Zaciskamy zęby i do przodu. :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam jeszcze wiosennie, chociaż straszą zimą!

Wczoraj cały dzień z małymi przerwami porządkowałam ogród i wracałam do domu jedynie, żeby wyprostować to i owo. Wygląda co prawda coraz lepiej, ale zapowiadane mrozy mogą pokrzyżować spojrzenie ;:219

Dorotko moje włoskie rosną trzy lata i jeszcze nie kwitły. Mam plamiste i te po paru latach już kwitły, teraz je przesadziłam to nie wiem czy w ogóle wyjdą ;:oj Kupiłam je wplecione w korzenie hibiskusa bylinowego czy przesadzając krnąbrnego hibiskusa rozdzieliłam, czy obrazki to zaakceptują ...zobaczymy?
Jajka kur wiejskich są mniej pomarańczowe (żółtka), ale w cieście zyskują kolor, a sklepowe są bardzo pomarańczowe za to ciasto blade i smaku jaj się nie doszukasz :D
Słonko mryga nieśmiało ;:3

Iwonko powiem szczerze liczyłam na Twój głos ;:168 dziękuję zetnę nisko tylko dylemat mam dalej, bo niektóre na jednym patyku rozwidlają się i nie wiem czy ciąć pod i odnawiać czy nad i niech się krzewią na rozkrzewieniu.
Iwonko członki się zregenerują bo idzie nieprzyjazny czas i będziemy znowu ogród podziwiać z okna ;:202

Beatko musisz kochana dbać o kondycję ;:306 Dobrze piszesz wkrada się, bo u Ciebie wybuchła, może za to u mnie dłużej pogości ;:333
Dziękuję i Tobie życzę zdrowia, sił do wiosennych prac i odpowiedniej pogody ;:196

Tereniu masz racje pogoda marcowa, ale uważam i jak coś to raczej przynoszę coś ze skupisk ludzkich ;:162 U mnie też po trawniku idę jak po mokrej gąbce, a nie daj Boże stanąć na chwilę to wydobywa się dźwięczny plask!!! Pomidorki mi już kiełkują, ale papryki jeszcze nie i muszę też zdziałać coś dla murarek bo moje dzikie mieszkają pod elewacją ;:173 Ściskam kochana ;:4

Martusiu milutko piszesz ;:168 Cóż to dla Ciebie stajenka, Ty jak coś będziesz chciała mieć to będziesz miała. Tylko, żeby nie było jak z pomidorkami...wszyscy będą od Ciebie jajka dostawać ;:306 Trzymam kciuki żeby nie było za zimno. Pozdrawiam i życzę zdrówka ;:196

Marysiu mnie też co nieco boli, ale dzisiaj poruszałam już też żeby nie wyjść z wprawy, parę skłonów rano dobrze robi mnie i kurom bo mają trawkę. Jaśmin mam malutki więc z pączkami kiepsko. Ciemierniki będę pewnie okrywać bo zapowiadają do -10 to znowu nici z kwitnienia. Jak już musi niech mrozi teraz a nie jak będą kwitły drzewa owocowe.
Pewnie, że wesołe skoro w zamian dostałam ogród i FO ;:196

Dziękuję za odwiedziny i życzę dobrego dnia ;:3
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu pięknie maleństwa pokazałaś na ubiegłorocznych fotkach.. I zachód słońca cudowny.. Cieszę się , ze już uporządkowałaś ogródek.U mnie wszystko bardzo się ożywiło. Na szczęście poza krokusami to takie jeszcze malutkie, ze daleko temu do kwitnienia :D Róże zostawiam przykryte, a te krokusy o ile śniegu nie będzie na te dwa dni przykryje jakimś pudełkiem.. a co mi szkodzi :D Zima atakować jeszcze będzie ale w końcu sobie pójdzie :D Udanego tygodnia ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

:wit Maryś! Widzę, że pracujesz już w ogrodzie i nawet narzekasz na pierwsze objawy odczuwalne w kościach, stawach czy
mięśniach. ;:63 ;:63 Chciałabym też tak sobie ponarzekać, ale póki co nie jest mi to dane. ;:185 Co prawda nie czeka na mnie dużo wiosennej roboty na działce, ponieważ cięższe prace wykonuje M i zapewne dopiero po świętach zacznę się tam realizować. ;:108 Porządki zrobione jesienią, a z powodu zbliżającej się kolejnej fali mrozów, niczego nie odkrywam, kopczyków nie rozgarniam, róż nie przycinam, bo nawet w wazonie forsycja jeszcze mi na zakwitła. ;:14
Trochę boję się o moje roślinki mieszkające już w balkonowym foliaku, bo przy 10 stopniowym mrozie, na moim IX piętrze będzie ok. -5*. ;:202 Będę zmuszona wnosić doniczki do mieszkania. ;:145
Nam wprawdzie halniak nie zagraża, ale wiatr porządnie wieje i jedyne dobro z tego wynikające jest takie, że przegania chmury i od czasu do czasu pozwala ;:3 zajaśnieć.

Pozdrawiam cieplutko i zdrówka Wam obojgu życzę. ;:97 ;:97 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj, Marysiu!

Co prawda napisałaś, że Twoja energia przejawia się głównie w planach, ale ja jakoś nie bardzo w to wierzę. Jesteś prawdziwym wulkanem energii ;:oj. Mogłabyś nią obdzielić kilkanaście osób.
Nie powiem, i mnie mogłabyś jej nieco podesłać, bo moja, mimo zbliżającej się wiosny, jest w zaniku ;:218. Nie sprzątam ogrodu (prawda, że nie bardzo jest co uprzątać...), niczego nie wysiewam, nie grzebię po internetach, nawet planów nie snuję, bo jakiś filc umysłowy mam w głowie, słowem, snuję się jak jakiś smętek...

A Ciebie podziwiam i serdecznie pozdrawiam.
;:196 Jagi
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu obrazki mają tak ładne liście, że i bez kwiatów mi się podobają, moje na pewno nie zakwitną przez kilka lat, niech siła w nich będzie w zielonych listeczkach.
Dziś nam słonko nie mryga, minęło to co dobre, idą chłody, oby tylko krótko trwało ochłodzenie. Tak fajnie ostatnio się pracowało.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam!
Jeszcze jest ciepło, jeszcze nic nie pada, ale bez słońca ;:3 Rano próbowało słońce przebić się wśród chmur ale krótko i bezskutecznie. Mnie opanowała poranna praca! bardzo dobrze pracuje się wcześniej rano, a poza tym dostarczam zielonki moim podopiecznym. :D
Coś czuję że znowu zacznę okrywać rośliny, bo prognozy są przerażające ;:oj Na szczęście iglaste gałązki leżą w pogotowiu, a poza mogę ich ściąć bez żalu jeszcze dużo.
Błoto w ogrodzie ustabilizowało się, ale już mnie przeraża powtórka z rozrywki jak popada śniegiem, deszczem a potem zamarznie...wszystko wróci od nowa ;:223

Olu do uporządkowania jeszcze połowa drogi, ale posuwam się :D Ja też okryję ciemierniki, bo pączki mają obiecujące a mróz na pewno je zniszczy. Nie wiem przejrzą prognozę i chyba zrobię to jeszcze dzisiaj. Jutro mam wyjazd i może być za późno. Kopczyki są ale w wielu miejscach osunęły się i nie wiem czy poprawiać czy niech się dzieje wola nieba! Róże po zimie były ładne, ale teraz widzę że sporo trzeba będzie ciąć znowu do ziemi :wink:
Życzę jak najlżejszego ataku, a potem samej wiosny Oleńko i pozdrawiam ;:4

Lucynko jesienią nie robię porządków, bo kiedyś nie miałam na to czasu i nawet nie okrywane rośliny nie wymarzały więc nie zmieniam zwyczajów. Wszystko mnie boli ale mimo wszystko schylam się i gimnastykuje dalej co rano...w końcu odpuści ;:306 Doniczki będziesz musiała wciągnąć do domu, ale mam nadzieję że na krótko i Misia nie wykorzysta doniczek jako kuwet ;:306 Luciu halny ma wpływ na całą Polskę więc i Ty go odczuwasz tak jak ja odczuwam wiatry sztormowe czy znad Sahary.
Dziękuję serdecznie i odwzajemniam życzenia dla Was Lucynko ;:196 ;:4

Jagódko moja energia bierze się z moich pasji, u Ciebie pojawi się jak zakwitną w ogrodzie kwiaty. Ciebie siewy nie mobilizują do czynów. Jesienią sporo się napracowałaś u siebie i w zaprzyjaźnionych ogrodach, plany pamiętam też poczyniłaś, nawet róże wygnałaś z ogrodu...no to odpoczywasz...ale niech tylko zacznie wychodzić z ziemi nowe życie to i w Ciebie wstąpi ;:333
Nie martw się będzie dobrze, ściskam serdecznie ;:4 ;:167

Dorotko masz racje niektóre rośliny mają tak dekoracyjne liście że zdobią ładniej niż kwitnące, a obrazki maja jeszcze wesoły owocostan! Słońca brak, ale pracowała jeszcze dzisiaj o świcie przez godzinę. Niestety coś za bardzo czuję wszystko szczególnie jak wrócę do domu i usiądę ;:oj Jakoś dopóki szaleję na grządkach jest ok!

Później wstawię zdjęcia rozsad, a na razie zmykam do zajęć! ;:65
Dziękuję za odwiedziny i życzę miłego dnia!
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu - jakże mogę Ci się odwdzięczyć za tak wspaniałą przesyłkę z nasionami? ;:cm
Ależ tego dużo! Cudownie!
I wszystkie z osobna podpisane ;:180
Za tę kapustę też bardzo dziękuję, na pewno będzie u mnie miała godne miejsce, na talerzu także. ;:215
Wiesz, że ten brak zdjęć nie jest równoznaczny z brakiem pierwszych kwitnień. :oops:
Wszystkiego dobrego! ;:3
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu,wiosna się ociąga ,chociaż było na moment pięknie i kwiatuszki ruszyły pełną parą też stęsknione słoneczka ,u mnie dzisiaj mżyło i nie było już słoneczka ,miałam coś zrobić w ogrodzie ,ale siąpiło,więc zrezygnowałam ,jutro jadę do kontroli to dzień przeminie na niczym,pozdrawiam i duża buźkaObrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu :wit
Czytam ,że już działasz w ogrodzie .
I pierwsze oznaki tych prac już masz odczuwalne.
Ech....ja myślałam ,że popracuje na weekend .A tu zima się szykuje. Nic odloze. Nie na wyjscia.
Czuję; że jak później dorwe się do tych moich zaległych prac. To też będę odzywać skutki w moich kosciach.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Straszą, straszą i to mocno.. Wszystkie strony w necie prorokują minus 10 nocami od soboty do wtorku co najmniej.. ;:145 Oby choć raz okazało się, ze nie maja racji .. Marysiu będę bardzo mocno zaciskać kciuki , aby Twoje roślinki przetrwały ten weekend ..
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu !!! dawno nie byłam u Ciebie , nie dostawałam powiadomień a ja tylko wpadam na chwilę i to wtedy jak spać nie mogę .
Ty już działasz w ogrodzie a u mnie jeszcze wszystko leży ale ma być mróz to niech tak zostanie , może w końcu przyjdzie wiosna a i ja będę trochę wolniejsza :)
Piękne zdjęcia i te wspomnieniowe , wiosny i nieba i sarenek , ptaszków ;:215 ;:167 miło popatrzeć .
U mnie obrazki gdzieś zginęły , może wymarzły ?? a może jeszcze się pokażą .
Serdecznie Cię pozdrawiam i oby te zapowiadane mrozy Cię ominęły ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam!

Na razie temperatura nie pokrywa się z prognozowaną co jest pocieszające :D Jednak ogólna szarość i błoto, które wróciło po deszczu nie zachęcały do zrobienia czegokolwiek rano.

Beatko wiem co spotkało Twój aparat, który obok łopatki jest taki dla nas ważny.
A teraz co do odwdzięczania się to wierz mi że najbardziej ucieszy mnie widok ślicznie kwitnących maków u Ciebie w pełnej gamie kolorystycznej ;:196 Kapusta dla mnie jest jarzynką ale i ozdobą. mam jeszcze dwie olbrzymią i palmową ale nie wydały nasion albo w ilości szczątkowej. Najważniejsze że palmowa pochodzą z Włoch przeżyła druga zimę i może w tym roku doczekam się nasion. Przesyłam serdeczności ;:196

Martusiu rozsądnie postępujesz! Ja coś tam znowu pchnęłam do przodu, bo kropiło marnie ale nie tak jak w dniach poprzednich. Na pewno kontrola przyniesie kolejne dobre wieści i do świąt wszystko minie, a po świętach to już myślę że wiosna przyjdzie :D Pozdrawiam i buziaczki ;:196

Aniu mam możliwości to z nich korzystam, wolny czas i ogród woła przy każdym wyjściu do niego ;:303 Jak pracowałam to też bywało różnie :wink: Niestety inne grupy mięśni pracują w ogrodzie niż te na co dzień i wiosna widać musi boleć ;:306

Olu na razie jest nieźle, ale okryłam kilka roślin włókniną. Szczególnie pąki ciemierników ale boje się też o róże bo u kilku widzę czerwone kiełki i tu może być kiepsko ;:oj Trzymamy wszyscy kciuki i wszyscy wstrzymujemy oddech ;:4

Tereniu myślałam że Cię nie ma na FO, bo ja też nie miałam powiadomień ;:223 no to idę sprawdzić co u Ciebie ;:65 Działałam, bo warunki sprzyjały, a co wychodzę z domu to zaraz coś mi się rzuci na oczy a ręce działają ;:306 Ostatnio bardzo mi przypadła do gustu praca wczesnym rankiem, wypoczęta kilkanaście skłonów a i śniadanko potem lepiej smakowało :D Obrazki mają okres bezlistny i jak nie mają kwiatostanu to ich nie widać...to może je przekopałaś :oops:
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam życząc tego samego ;:196

Mój parapet

Wysiane w styczniu akacja srebrzysta i robinie niestety z nich przetrwała tylko akacja w paru egzemplarzach


Obrazek


Bujnie rosnące karczochy muszą dotrwać z pikowaniem do kwietnia, bo dopiero w tunelu będzie dla nich miejsce


Obrazek


Heliotrop już przepikowany! potraktowałam go specjalnie i dla niego znalazłam miejsce na kilka doniczek. Zobaczymy ile przeżyje po pikowaniu.


Obrazek

Fiołek o żółtych kwiatkach i o zwisających pędach zastąpi stroiczkę, która zbuntowała się i nie kiełkuje posiana po raz drugi.

Obrazek


Pelargonie straciły jedną siewkę... może jeszcze jedna odpadnie, ale i tak ładnie rosną.


Obrazek


Klip Dagga też ładnie rośnie, ale pikowanie dopiero w kwietniu.

Obrazek

Firletka

Obrazek

Mam las kobei i ta wcześniej siana już pojedynczo w doniczkach a ta od Iwonki niestety musi poczekać do kwietnia, bo wyrósł z nasion zapylonych przez netoperka cały las pięknych roślinek :D


Obrazek

C.d. siewek piętro niżej stacjonuje w salonie. Rosną ładnie kapusty ozdobne i białe wczesne. Kiełkują ładnie pomidory i kilka kwiatków, ale relacja następnym razem.

Dziękuję za odwiedziny, życzę miłego dnia :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”