Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

:wit Tytuł mnie zmroził, ale piękny, letni wstęp zrównoważył wrażenie :wink:
Jestem cały czas, choć przeważnie w tle ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam!
Chciałam i mam! Solidny przymrozek i tafla lodu na zbiornikach z wodą. Jeszcze na szczęście wystarczyło ja rozbić i nie trzeba latać z wrzątkiem :D Słońce wzeszło rano, ale szybko wchłoną je kożuch chmur.

Wandziu byłoby bardzo smutno jak zamknęlibyśmy wątki! Często w sezonie nie mamy zbyt wiele czasu i teraz możemy napisać coś więcej o roślinach, swoich spostrzeżeniach, doświadczeniach :D

Tereniu serdecznie Cię witam! ;:196 Towarzyszymy sobie w ogrodowaniu od lat więc niech to dalej trwa :D Różę można różnie kształtować, moja rośnie koło wierzby pogiętej, którą muszę ostro ciąć, a pędy róży są dość sztywne i trzeba byłoby je pewnie początkowo wiązać. Ja ją wiążę do ogrodzenia.
Do tej pory nie wysiewały mi się kapustne, ale teraz wysiewa się kapusta syberyjska.
Pozdrawiam i zapraszam Cię serdecznie Tereniu ;:196

Justynko ogrodzić ogród na pewno trzeba, najlepiej ogrodzeniem, choćby siatką, a co do roślin to większość wie, że iglaki lubię w lesie i w miejscach wiecznego spoczynku. Co prawda los obdarzył mnie kilkoma i rosną, ale ku mojej udręce, bo nie ja je sadziłam i wyrosły ogromne. Modrzewie rosły indywidualnie to wycięłam, a reszta na wąskiej działce i nie ma jak ich się pozbyć, a głównie pożerają słońce i składniki z gleby....takie jest moje zdanie. Poradzę jedno! sama wybierz (rzcie) według własnego gustu i poczytaj jakie rosną duże i ile miejsca potrzebują (korzenie). Wszystko wymaga cięcia, a zarazem pracy fizycznej :D

Iwonko widzisz do czego doprowadziłam ;:196 mróz w całym tego słowa znaczeniu :D

Wczoraj


Obrazek

Obrazek

Dzisiaj


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w nowej części nie może zabraknąć nieba ;:3
Obrazek

Trzymajcie się cieplutko, bo idzie czas dokładania coraz to nowych warstw odzieży ;:4
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

O nie!!! Marysiu u Ciebie już regularna zima ;:202
Mimo że u nas jeszcze mrozu nie było to ja już w capuni, rękawiczkach i kozaczkach chodzę, autko też na zimowym obuwiu jeździ. Straszny dla mnie czas nastaje, dobrze że w kominku mogę nahajcować :wink:
Dziękuję, staram się trzymać, a właściwie wszystko poukładać, rozmieścić w grafiku, bo te dwa dni wyrwane z tygodnia (mama uparcie siedzi w mieście) wszystko mi rozsypały w drobny mak i nie mogę się do kupy poskładać, ciągle brak czasu i brak czasu i brak czasu itd itd itp :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Iwonko nie chcę Cię martwić, ale uparte mamy potrafią skomplikować nam życie! Tym bardziej życzę wszystkiego co najlepsze dla Ciebie, a przynajmniej niech Cię zima omija szerokim łukiem. Ja też już od jakiegoś czasu na zimowo ...tylko rękawiczki na razie w torebce :D
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu twój szaliczek obsypany cukrem pudrem ;:306 prezentuje się prześlicznie... U mnie tez dzisiaj popudrowało nieco, ale nim się wygrzebałam to wyszło słońce i roztopiło ;:222 Jak mi się podobają te kurki i kaczuszki, ale z moimi rekami nawet nie mam co o nich marzyć dlatego z lubością podglądam u ciebie ;:168 Ale niech jeszcze tak na dobre nie mrozi ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

O, nie....to pierwszy raz widzę przymrozek. U nas nie było, ale zapowiadają. Pomyślimy, pomyślimy. 23 napiszę na Wyspie wszystko - jeszcze nie dziś, ale ;:215 potrzebne.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Maryś jestem w nowym wątku. :D
Rozpoczęłaś go bardzo ekscytująco: różanie i kwitnąco i wcale nie zimowo bo obrazki zimowe ( z kaczkami) to prawdziwe arcydzieło malarskie.
A wracając do siania brukselki :wink: ... to w takim razie też posieję w kwietniu w chłodnym pomieszczeniu bo nie mam foliaka.
U nas na nizinach w nocy też był pierwszy przymrozek....zaczęło się. ;:224
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Zgodnie z tytułem wątku powiało troszeńkę mrozemObrazek U mnie na szczęście tylko raz był minimalny przymrozek i raz poprószyło śniegiem. Dzisiaj zupełnie niespodziewanie nawet zrobiło się ciut cieplej :tan
Ale Twoje kaczuchy jakieś takie ciągle wysmukłe biegają po szaliczku ;:202 Chyba zbyt mało ślimaczych kąsków podsuwałaś im pod kacze dzióbki :;230 A mówią, że kaczki są tłuste....
Pokryte szronem rośliny też wyglądają cudnie. Dobrze, że jeszcze ciągle możemy znaleźć coś kwitnącego. U Ciebie to nawet na bogato ;:63
Mniej mrozu, więcej słońca i nieba bogatego w efekty ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Cukier puder potrafi nieźle uatrakcyjnić ogród. ;:333 A do tego słoneczko i życie nawet w listopadzie może być piękne ;:3 U mnie szaro, buro i ponuro. :cry: Przymrozków jeszcze nie było , nadal kwitną rudbekie, róże, chryzantemy, a nawet ostróżki ;:202
Kaczuchy niezwykle malownicze, i jakie zgrabne ;:333 Chyba sobie zastosuję dietę ślimakową. ;:136
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu ,a ja mam nadzieje ,ze jeszcze do mnie biel nie dojdzie :)
Kwiatuszkom do twarzy w takiej szacie .
Fajnie kaczki się przyglądają tej białości :D
Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysieńko
Twój ogród nieustannie mnie zaskakuje. Dziś pogoda w Krakowie paskudna: zimno, wilgotno, buro i smogowo ale patrząc na Twoje nieco zmrożone roślinki odnoszę wrażenie, że to zupełnie inny rejon. Pięknie ujęłaś szron a Twój ogród jest dzięki temu bardziej magiczny niż zwykle ;:173
Przyłączę się do zachwytów nad Marie Viaud. Jest niesamowita. Zapisuję na liście chciejstw na kiedyś.... kawał ogrodzenia będzie do obsadzenia :uszy
Tęsknimy już za wiosną ale i ogrodnicy czasem muszą odpocząć, poplanować i powspominać. Czekam z niecierpliwością na wspominkowe zdjęcia i liczę na piękne fotki z bieżącego życia ogrodu.

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu :wit . Piękne rozpoczęcie wątku ;:108 . Czasem tak bywa, że pogoda nie do końca dopisuje nam i naszym ogrodom. Każdy rok jest inny i musimy to przyjąć ;:108 . Twój ogród muśnięty mrozikiem też ma swój urok ;:108 . U mnie też był przymrozek ale nie złapałam go w obiektywie. Sezon szybko zleciał ale niebawem rozpoczniemy kolejny . Zimą odpoczniemy trochę , powspominamy i z nową energią wrócimy do tego co lubimy najbardziej . Oby tylko zima nie była zbyt sroga ;:218 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

;:oj taki przymrozek ale jak pięknie ozdobił kwiatki nie mówiąc o bajkowej ścieżce po jakiej
maszerują zdziwione kaczuszki. ;:138
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”