Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Moris_43
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 17 mar 2018, o 05:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Zdrówka Marysiu :) serio tulipany robią wrażenie ;:7
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu..piękne tulipanki, takie już od dawna kwitną w mojej wyobrażni. ;:oj . Czy zakwitną..mam obawy. ;:224 . Całą noc u mnie padał śnieg, do tego - 10 ;:219 . Miałam nałożyć im jeszcze okrycia bo noski na wierzchu..nie było kiedy. ;:185 . Może ten śnieg okaże się zbawienny. Zdrówka życzę. ;:168
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu tulipanki radują oczy i serce :D Prześliczne kolory, grube, zieloniutkie łodyżki.. A rozsada..Cudo :D :D Dzisiaj zdecydowanie przyda się taki widok. U mnie na razie minus dwa i śniegu tyle co nic. Przykryte włóknina kiełki, niezadowolone z braku słońca siewki na parapecie i ja czekamy na lepsze czasy :D Życzę Ci aby ten zimowy epizod jak najmniej dał sie we znaki Twoim roślinkom .
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu
Ależ cudny las rozsady ;:138
Pięknie wszystko rośnie. :D
U mnie dopiero pierwsza kobea wykiełkowała.
Zawsze obcinam kobee, żeby się rozkrzewiały, kiedy rosną w doniczkach.
Tulipanki cieszą bardzo, póki co martwimy się ,żeby nie zmarzły bo niektóre liście podmarznięte.
Cieszę się ,że Twój E-m zdecydował się na operację. Tato mój przeszedł zabieg i jest ok.
Wiem co znaczy życie z bólem i jak to ogranicza człowieka.
Życzę zdrówka dla Was Obojga ;:196 ;:3
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu,siewki masz imponujące,jak się pracuje to się ma :uszy niech się darzy i niech dalej tak pięknie rosną ,a wspomnienie tulipanowe takie cieplutkie,ja dopiero zaczęłam przygodę z sianiem ,nigdy do tej pory nic nie siałam ,w tamtą wiosnę zaczęłam i w tą co nieco też posieję ,na razie tylko pomidorki wysiałam ,ale czy dam radę je dopilnować to nie wiem,pozdrawiam i dobrego dnia życzę ,u mnie spadło ciut śniegu ale jest teraz-5 stopni, ;:196
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu Twoje siewki robią wrażenie ;:108 ,tulipany ach te tulipany ;:63 ;:63 ,moje pomidorki też już zczynają kiełkować,teraz myśle co tu jeszcze wysiać z jednorocznych ;:124 ,papryki wzeszły tylko cztery odmiany, reszta siedzi jak zaklęta,żeniszek stoi w miejscu.Do dyspozycji mam trzy parapety południowe stół i deskę do prasowania w razie czego ;:224 ,z okna pogoda piękna ,słońce ale na dworze wieje i zimnica ,że się nie chce wychodzić więc siedzę na FO i oglądam ogrody :heja .Pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Dzień dobry Marysiu :wit
Tak pięknie zapraszałaś wiosnę prezentując okazałe bukiety kwiatów a ta taka niewdzięczna potraktowała nas śniegiem i mrozem :twisted:
Wspominasz często o stratach wśród cebulowych spowodowanych gryzoniami, u mnie w tym roku ptaki
(a naprawdę karmy im nie żałowałam)zaczęły skubać wychodzące kiełki tulipanów. Przykryłam gałązkami i za jakiś czas okaże się czy bardzo ucierpiały.
Zasiewy jak zwykle imponujące, ale nie wyobrażam sobie jak opanujesz kobeę skoro musi czekać z pikowaniem do kwietnia ;:24
Pozdrawiam życząc dobrej niedzieli ;:196
Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam serdecznie!

Powinnam zmienić tytuł wątku wróciła zima . Dzisiaj mam -10 ale odczuwalna co najmniej -20 i wiatr huczy od wczoraj. Co prawda już prognozy się nie sprawdzają, bo słońce miało być dopiero od wtorku a rano się jednak przebiło...co prawda mało energetyczne, ale jest i nic nie sypie jak było w prognozach. Rano zrobiłam parę kursów, woda zamarzła w kurnikach i rzuciłam okiem na róże ...wszystkie patyczki sciemniały, będzie jak rok temu cięcie do spodu.

Julianie dzięki młodzież z pochwał się cieszy ;:215 Tulipany to stara odmiana i pewnie lubią moją glinę, bo niczym nie dokarmiane mają się świetnie od kilku lat. Chociaż są posadzone na metalowej siatce, to chyba nawet nornice ich nie lubią, bo one nawet siatkę potrafią ominąć ;:202

Tereniu pewnie teraz znowu FO nadrobisz, bo mróz i pogoda fatalna nie sprzyja nawet spacerom, a co dopiero jakiejkolwiek pracy na powietrzu. Siewki ze zmiennym szczęściem jedne cieszą i rosną inne padają bez wytłumaczenia. Jednak ja się nie zrażam Obrazek
Zdrówka życzę i pozdrawiam Obrazek Obrazek

Dorotko może dzisiaj chociaż przez szybę uśmiechniesz się, bo słonko świeci i biało jest ale lepiej nie wystawiaj głowy na zewnątrz, bo ją chce urwać Obrazek Ptaki zjadają podwójną porcję słonecznika Obrazek

Ewciu tulipany odmianowe bardzo mi się podobają, ale bardzo mnie wkurza ich jednosezonowość. Co innego kwiatki jednoroczne ale tulipany chciałoby się podziwiać parę lat, a najlepiej żeby było ich coraz więcej. Tym bardziej że nie da się ich wykopać jak mieczyki ;:223 Musimy jakoś dotrwać do wiosny Obrazek

Seba dzięki! no niby na opakowaniu karczochów napisane jest siać w marcu, ale ja zawsze sieję w lutym żeby wcześniej coś dobrego zjeść. Kapustę posiałam trochę wcześniej, bo właśnie u mnie wolniej rośnie, pewnie winna temu jest glina. Posadzona dwa lata temu przetrwała zimę i dopiero wtedy zakwitła.

Misiu niestety sianie w mieszkaniu zawsze częściowo jest nieudane. Poza tym każda rośliny powinna być traktowana indywidualnie, a ja wszystkie jednakowo np. podlewam i potem jedne się cieszą inne odchodzą ;:222 Jednak nie zrażam się i jak wiesz co roku sieję i to coraz więcej zachęcona jednak sukcesami Obrazek
Ale ja sobie mogę na to pozwolić Obrazek

Julciu zawsze pokazujemy to co mammy najlepsze i w tym przypadku tak jest Obrazek

Beatko dzisiaj to już zima przeszła samą siebie i nawet jak to ostatnie podrygi to zostawi po sobie wspomnienia nie łagodnej zimy sprzed miesiąca tylko mrozu, wiatru, niewielkiego śniegu i dla mnie biegania z wrzątkiem do poideł ;:223 Mam jej dość i niech się stąd zabiera Obrazek
Dziękuję i życzę Ci również ciepłego słonka i zdrówka Obrazek

Witaj Moris_43 nie wiem czy jesteś kobietą czy mężczyzną więc odpowiem tylko dziękuję i zapraszam!


Zuziu jestem pena obaw, bo dzisiejszy poranek mało mnie nosa nie pozbawił, bo jest tak zimno i mroźny wiatr to zimno jeszcze potęguje. Śniegu jest niewiele i wszystkie rośliny wystają ponad, dlatego mam nadzieję że okrycie ciemierników i kilku innych roślin miało sens. Nawet nie wiem czy nie za mało okryłam. Może u Ciebie jest więcej śniegu ale ja już widzę mocne cięcie róż, a parę dni temu cieszyłam się że gałązki zielone. Szybkiej wiosny Zuziu Obrazek

Olu dzisiaj przynajmniej słonko raduje siewki, ale zimnica każe martwić się o rośliny na zewnątrz. Niektórzy już mieli tyle rozkwitniętych cebulowych ;:oj U mnie jedynie wyszły krokusy ale i ich byłoby szkoda stracić. Dobrze zrobiłaś okrywając, bo kto mógł przewidzieć aż takie temperatury, bo na termometrze jest tylko -10 ale w powietrzu na pewno dwa razy tyle przez mroźny wiatr. Olu życzę Ci tego samego, bo to najwłaściwsze teraz życzenia Obrazek

Agnieszko dziękuję za pochwały! Bardzo chciałabym, żeby wszystko dotrwało do sadzenia do gruntu czy też przeniesienia do tunelu, bo w domu coraz ciaśniej i będą miały coraz mniej światła. Najgorzej jest w pochmurne dni, dzisiaj rośliny te w domu się cieszą ale te na zewnątrz raczej nie. Wiatr targa roślinami i mróz taki, że rododendron wygląda bardzo biednie, nie dość że liście skulone to jest prawie czarny ;:202 Ja tez uszczykiwałam kobeę, ale zdecydowanie później i zawsze była mocno wybujała. często sama się uszczknęła Obrazek
Aguniu cieszyć to się będę po operacji, dzisiaj jesteśmy w napięciu, wiadomo każdy zabieg niesie za sobą różne konsekwencje, ale oczywiście jesteśmy dobrej myśli! Dziękuję Ci bardzo Obrazek

Martusiu nie wszystko od pracy jest zależne, czasem mają wpływ nieznane nam czynniki Obrazek dlaczego część pięknie wykiełkowanych nasion pada? nikt nie umie mi wytłumaczyć tym bardziej, że w latach minionych wydawało się że są roślinami nie do zdarcia :wink: Wiem że trudno Ci było przekonać się do siania, a raczej do opieki nad siewkami, ale udało się rok temu ...uda się i w tym, jestem pewna ;:333 U mnie też jest trochę śniegu, ale po wyjściu z domu dzisiaj rano jestem pełna obaw o kwiatki. Poczekamy, zobaczymy! Pozdrawiam i przesyłam buziaki ObrazekObrazek

Tereniu Twoje słońce, zimnica i wiatr doszły dzisiaj do mnie. Przy padającym śniegu było szaro, ale -5 nie było groźne dla kwiatków...no i woda nie zamarzała kurom ;:223 Ja też już posiałam pomidory i właściwie niczemu się nie dziwię. Pomidory posiałam w chyba czterech pojemnikach, w 3 ślicznie i szybko wykiełkowały i rosną a w jednym gramoli się jeden reszta milczy jakby nasiona zapomniała wsadzić ;:223 Papryki jedynie na razie rosną ostre, ale i tak połowa kiełków padła...dlaczego? nie wiem. Słodka na razie siedzi jak zaklęta. Kiedyś kiełkowałam na ręczniku, ale w tym roku postanowiłam wsiać i czekać :shock: Z kwiatkami też mam różnie, ale co tam coś zawsze urośnie i będzie cieszyć Obrazek Trzymaj się cieplutko Obrazek Obrazek

Ewuniu wiosnę zapraszam, tytuł wątku nie zmieniłam żeby nie zapeszyć...i co? mamy zimę :wink: Mamy zimę w najokazalszej postaci, jakby taka była w styczniu nie powiedziałabym złego słowa ale na 5 minut przed nadejściem wiosny? mało wręcz straszą że do końca marca tak będzie.
U mnie też pierwsze krokusy zjadały szpaki, pamiętam rok czy dwa lata temu wyczekiwany krokusik nagle leży odcięty...i przyłapałam sprawcę i walił dziobem w kolorowego kwiatuszka ;:124 Tulipanów nie okrywałam, bo ma w wielu miejscach i sporo liści wystawało, ale coś tam okryłam i liczę że kwiaty ciemierników mimo okrycie nie omarzną jak rok temu. Wszyscy kobeę już sieją więc nie jest wyrywna specjalnie Obrazek Miejsce mam tylko na dolnych półkach szklarenki i najwyżej lekko przystopuje, a poza tym będą podcinać co też ją opóźni ale wzmocni. Dziękuję Ewuniu i wzajemnie życzę pięknej niedzieli Obrazek

No to dalej zaklinamy wiosnę!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Dziękuję za odwiedziny i życzę miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu tak sobie myślę żeby tą mroźna Marzannę utopić albo spalić, gałęzie z obciętych drzew gotowe czekają, tylko babę sklecić ;:223
Takie wołanie wiosny uwielbiam, fiołeczki ,hiacynty,tulipanki, idę też po zaklinać .
Cieplejszego dnia ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu rankiem i u mnie było -10st, przy tym wietrzysku jest jeszcze zimniej. Ja nie wychodzę, nawet mój zwierzyniec nie ciągnie do ogrodu. Gdyby wiatr ustał byłoby całkiem fajnie bo słoneczko od rana świeciło.
W moich karmnikach od kilku dni było dość tłoczno, jakie mądre ptaki wiedziały, że chłody nadchodzą to się na zapas posilały.
Róże rabatowe i wielkokwiatowe mają zmarznięte łodygi, a jeszcze niedawno wydawało się, że fajnie przetrwały, masz rację będziemy nisko przycinać.
Zaklinaj wiosnę, oby jak najszybciej przyszła, już dość tych dziwnych pogodowo dni ;:185 Nie ma jak wiosenne przebudzenia, uwielbiam tę budzącą się porę roku, ogrody wtedy są najpiękniejsze, gama kolorów cudowna. Śliczne widoczki ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu faktycznie zima nie chce nas opuścić, ale tak sobie pomyślałem, że może dlatego że Twój opis wątku taki jest hihi ;:224 ;:196 widzi i myśli no przecież jeszcze mnie chcą ;:306 a tak na poważnie miło powspominać, myślę że już dni nas dzielą (mam taką nadzieję) od naszej upragnionej wiosny :) :wit
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu u mnie wczoraj w nocy było tylko minus 6 . Dzisiaj zero słońca, koszmarnie zimny wiatr i śnieg. Na razie mam minus 5 Na kiełkach mam włókninę a na niej kołderkę ze śniegu. Mam nadzieję, ze ich to nie zgniecie.Opatulone są jednak całkiem - całkiem. Marysiu Twoje wiosenne fotki urocze. Te tulipanki, szafirki, hiacynty..Oby te cuda przywołały nam wiosnę :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu :wit . Masz rację - zima wróciła ;:222 . Ja również sprawdzałam stan swoich róż i jestem zawiedziona :( . W wielu przypadkach będzie spore cięcie tak jak u Ciebie. No nic, takie to życie ogrodnika- nieprzewidywalne ;:224 . Pogoda ostatnimi czasy płata nam figla ale jest marzec a w marcu jak w garncu więc musimy po prostu uzbroić się w cierpliwość. Miejmy nadzieje, że kwiecień przyniesie nam piękną wiosnę . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”