Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Wszyscy korzystali z pięknej pogody...i tu obrazkowe przykłady ;:215
Mam nadzieję, że też Maryś tą słoneczną pogodę wykorzystałaś.
Dziś lekkie przypomnienie dał nam o sobie śnieg i zimny deszcz ale my już prawie gotowe.
;:3 :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam!
Chciałam i mam! Mam zimę białą, ale mokrą. Słońce walczyło z chmurami i dzięki temu dzien był pogodny, ale mokry śnieg zniechęcał do brodzenia po błocie.
Tereniu wczoraj jeszcze ładny dzień a dzisiaj już powitał mnie biały, pochmurny poranek!
Kaczuchy mocno zdziwione grzęzły w śniegu. Muszę je zagonić na noc jednak do kurnika, bo długo w tym śnieznym błocie nie wytrzymają.
Dziękuję! podobno ma być jeszcze ciepło, więc i Tobie tego samego życzę ;:196

Karolinko ale Bąbel pogoniłby kaczuchy i byłyby zestresowane. No chyba żeby to one go wystraszyły :;230

Marysiu to u mnie było mniej na minusie i oszroniło rośliny, a niektóre niestety straciły kwiatki jak np. skalnice ;:222 Dzisiaj to już zupełnie inne bajka!

Lucynko Ty masz cudne gołąbki, a ja kaczuszki :D
Martwię się o nie i muszę coś pomyśleć żeby chciały spać w kurniku.
Zostało nam już niebo do fotografowania, bo białego nie cyknęłam ;:185
Trzymaj się cieplutko i zdrowiutko ;:196

Beatko fajnie że czasem wpadasz, a nowa część zmusza Cię nawet do wpisu ;:168
U mnie już zima, jak słowo honoru! :D

Elżbietko co tam Twój śnieg...u mnie to leży śnieg i żadne prace nie były możliwe, a miałam rozwozić kompost do róż i nic z tego! Mokro ślisko i sypało białe do południa. Potem się wypogodziło, ale nim to się stopi i wsiąknie ;:131 Mam jednak nadzieję jeszcze na lepszą pogodę. Słoneczka życzę ;:168

I komu to przeszkadzało!




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj już nie było co pokazać! Dobrej nocy i dziękuję za odwiedziny!
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu,ależ się zagapiłam ,nie zaglądnęłam na forum i przeleciało tyle stron ,ale nadrobiłam wszystko,zdjęcia z lata takie energetyczne ,po prostu cudne ,a róża Marie Viaud też robi wrażenie ,ogrom bukietów które wytworzyła tworzy cudowny parawan ,może zasypiesz jakąś gałązkę dla mnie ,pozdrawiam i buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Martusiu nie zgapiłaś się tylko na trochę wypadłaś z rytmu, ale jak piszesz zimą to się zmieni! Ogrody powoli przysypuje śnieg i niszczy ostatnie znaki sezonu, więc sięgniemy do zgromadzonych zdjęć. Róże zaczęłam już latem ukorzeniać ale na razie w doniczce, ale jak śnieg zejdzie to przysypię gałąź, bo ona rośnie takimi długimi prostymi gałęziami, inaczej niż większość róż. Ściskam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu u mnie szaro i ponuro. Z przyjemnością patrze na ogniste i ciepłe kolorki zachodów słońca u Ciebie.. Obydwie kochamy je tak samo mocno :D Marysiu mam dla Ciebie trochę wiosny. Wyhodowanej w doniczce :D Były sadzone na jesień, .ale wyszło się im w październiku, wiec zrobiłam eksperyment: przesadziłam , zaniosłam do domu i ..dziś mam je takie ( trzecia zakwitnie na dniach )
Obrazek

Obrazek

Spokojnego tygodnia Marysiu ;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Ale słodkie te kaczusie, widać że już się czują jak u siebie! Na tych przedostatnich zdjęciach też wyglądały uroczo. A co teraz jedzą kaczki, trawkę jeszcze szczypią, ale tych ślimolów to już raczej nie da się znaleźć? A tak po tych kilku miesiącach, jak oceniasz ich działanie na populację luzytanów?
Wykrakałaś Ty sobie tą zimę :wink: Ale prawdę mówiąc zimowe białe obrazki są chyba milsze oku, niż taka listopadowa plucha.
Nie mogę uwierzyć, ze kwitną Ci ciemierniki! Tzn czytałam kiedyś, ze potrafią zakwitnąć jesienią, ale było to podane jako ciekawostka, a to jak długa, łagodna jesień się trafi i w ogóle im się zachce. Wydawałoby się, ze sezon był krótki chłodny, a tu proszę, kwitną! Ja mam za sobą całą serię ciemiernikowych niepowodzeń, od posadzenia na przedwiośniu kłączy, które nigdy nie ożyły, przez zamierające sadzonki marketowe, po zamówione od jednej forumowiczki podzielone karpy latem - i tylko z tych ostatnich na trzy dwie sadzonki jako tako się przyjęły. Tzn żyje po jednym dużym liściu. Kto wie, może za rok czy dwa, któryś rozgości się na tyle, by pokazać kwiaty :lol:
Zachody, jak zawsze, epickie ;:215 ;:196
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu :wit . Przepiękne zdjęcia ;:333 . Takie ujęcia w promieniach słońca wyglądają zawsze jakoś tak optymistyczniej ;:108 . U mnie jeszcze śniegu nie było , czekam na prawdziwą zimę ale to mam nadzieję dopiero w grudniu ;:224 . W sumie już nie wiele zostało do grudnia, jak ten czas szybko leci ! Kaczychy bardzo fotogeniczne ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Tak, Marysiu, teraz głównie niebo będzie nam pozowało do zdjęć, no i zwierzęta oraz ptaszęta. ;:108
Przez jakiś czas, oczywiście, dopóki na tapetę nie wejdą wysiewy. ;:7 Może jeszcze jakieś fotki wspominkowe... ;:204
Twoje niebo bardzo było malownicze ;:333 i świetnie zapozowało do zdjęć. ;:63 ;:63

U mnie śniegu jeszcze nie było, ;:185 tylko jeden przymrozek, który zrzucił liście z drzew i sobie poszedł. ;:7
Krótkie dni, w przeważającej części pochmurne tudzież inne nieciekawe wydarzenia mocno mnie ostatnio zdołowały. ;:222
Biel za oknami pewnie humor by mi znacznie poprawiła, ale póki co nie ma na nią nadziei. ;:223

Miłego wieczoru, spokojnej nocy, Marysiu i cieplejszej pogody życzę, byś mogła różyczkom kompost dowieźć. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, nareszcie czuję się ukontentowana ( :;230 ) widokiem kaczej pary z takiego bliska :tan Można im się dokładnie przyjrzeć, lok na kaczym kuperku widoczny jest doskonale :heja Śliczne są.
Niezwykłe masz nieba nad głową, takie widoki widziane codziennie, muszą wprawiać Cię w ekscytację. Bo nas na pewno ;:196
To u Ciebie już prawdziwa zima. U mnie odrobinę poprószyło, nawet utrzymał się śnieg do południa. Ale teraz nie ma po nim już śladu. I dobrze, bo jeszcze za nim nie tęsknię. Ciepło pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witam!
U mnie roztopy jesienne czyli toniemy w pośniegowym błocie ;:oj

Olu jakie masz cudne lilie! kolorowe i zdrowe, liście mają taka soczystą zieleń. Jak to zobaczyłam to już mi ręka zaczęła zamawiać przecenione lelijki....ale nie przyrzekłam sobie, że nie to nie! Będę podziwiać Twoje śliczności!
Dziękuję za życzenia i serdecznie Cię pozdrawiam ;:196

Agnieszko wczoraj na wolierze koniecznie kazano mi kaczki zagonić na noc do kurnika i udało się. trudno było i najpierw udało się kaczora zapędzić....kaczka zrozpaczona darła się niemożebnie aż w końcu zdecydowała się też wejść. Potrzymam je parę dni...no chyba że wyjdą dziurką dla kur. Poradzili na wolierze żeby w kurniku dostawały papu to naucza się potem tam wchodzić. Zobaczymy!
Wykrakałam ...no może ale ona i tak by przyszła ;:306
Aguś jak przetrwają siewki do wiosny, bo powinny jakieś jeszcze być to dostaniesz ode mnie ;:108 Jak kiedyś dzieliłam swoje stare ciemierniki to na 4-5 sadzonek zostawało 3 a czasem 2, one chyba trudno się przyjmują. Potem okazało się że stare sadzonki mocno się skurczyły i dałam im spokój.
Dzięki i zapraszam na zachody i może na wschody ;:196

Ewelinko dzisiaj bez słońca z błotem roztopionego śniegu...makabra! Może jeszcze wyschnie i przed mocniejszym mrozem zdążę okryć rośliny. Słońce zawsze działa rozweselająco! Dzięki i ja pozdrawiam Cię serdecznie :wit

Lucynko Wspomnień będzie na pewno sporo, bo zdjęć trochę jest w zapasie. Mam nadzieję że jak mi synek będzie je przeinstalowywał na nowy sprzęt to nie przepadnie nic. Bałagan mam niesamowity ;:224
Pierwsze nasiona już kupiłam i coś nawet przywiozłam więc zaczyna się właściwie nowy sezon.
Chcesz bieli to Ci życzę! tylko takiej suchej bo to co u mnie nie chciałabyś mieć ;:185 Dobrej nocy i na jutro optymizmu ;:196

Iwonko zawsze kaczuchy pędzą przede mną, ale chyba były już bliższe zdjęcia :wink: Na pewno już kiedyś wstawiałam sam loczek jako taki :uszy To charakterystyczne wyposażenie kaczora ;:306
To że widoki nieba wprawiają mnie w ekstazę to chyba daję dowód taką liczbą zdjęć, czasem wydaje mi się że aż za dużo :oops: Śnieg był od początku w plusowej temperaturze, wolałabym na lekkim minusie. A jeszcze w połączeniu ze słońcem to sama radość ;:3 Dziękuję i przesyłam serdeczności ;:196

Pierwszy śnieg spadł równy miesiąc temu!

Obrazek


ale kwitły jeszcze pięknie róże!
Obrazek


Dobrej nocy odwiedzającym!
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Oczywiście, że loka widziałam i go pamiętam. A Twojego nieba nigdy dość. Takich widoków ze swojego okna nie zobaczę, dlatego z przyjemnością zerkam na Twoje ;:108 Miłego dnia ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu śnieżek jak perlit... :lol:, a różyczka faktycznie piękna ;:215 Już ktoś kiedyś tu powiedział, że jesteś mistrzem od fotografii nieba... i niech tak zostanie ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Maryś nawet nie myśl nie robić zdjęc Twojego nieba. ;:138
Kaczusie milusie , ciekawe czy przyzwyczają się do nowego lokum.
Zdjęcie z kolarzem bardzo ciekawe.
A ciemiernik teraz kwitnie ? pieknie go uchwyciłaś.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”