Idzie zima ...cz.37

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, pozdrawiam ;:180 miejmy nadzieje , że zapowiadane mrozy do nas nie dotrą, niech zostaną w Moskwie oni do mrozów
są przyzwyczajeni my i nasze roślinki nie. Kwiaty w ogrodzie jak zawsze cudowne, piękne ;:108 przytul i wygłaskaj kotka. ;:167
Zdjęcia z zachodami słońca ;:333 Marysiu, jak pozwolisz to zrobię ukłon w stronę Doroty,roztworem z drożdży ja podlewam
i nie tylko kwiaty w doniczkach, latem robię opryski różom , pomidorom,ogórkom . Pomaga w walce z chorobami grzybowymi ale i wzmacnia
rośliny , znajomi maja duże gospodarstwo ekologiczne i nie mogą stosować chemii wiec uciekają sie do środków naturalnych.
Marysiu, dziękuje o wzmiance o cynamonie, znałam cynamon ,ale w walce z mrówkami , dzięki. ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu ile lat ma Twoja funkia że tak pięknie kwitnie... A malwę budyniową tak deszcz i wiatr potargał czy miała jakiegoś żywego wielbiciela :) Ciekawe jak maki zareagują na mojej ziemi ... Twoje są wyjątkowo piękne :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Ale te maki piękne ;:oj masz ich cały łan ;:131 Muszę też kupić paczuszkę nasionek 8-)
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu, jakież cudeńka w ogrodzie pokazujesz! ;:180
No i te kolory lata! ;:167
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu!cudna ta róża na czwartym zdjęciu!:) Ładne te zdjęcia robisz, roślnkom jak i krajobrazom:) maki jak z obrazu:) rób zdjęcia bo aż miło popatrzeć!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Ach te Twoje różyczki, Marysiu! Pięknotki prawdziwne! ;:215
Nic mnie dołowało, ;:185 poza niedoświetleniem i pewnie ciśnienie atmosferyczne ostro szybowało w górę, bo nazajutrz cudnie świeciło słoneczko. Mnie nie rusza spadek ciśnienia, tylko jego wzrost. ;:108
Dzisiaj też było ładnie, ;:333 choć już nie tak pięknie jak wczoraj.

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu zima może nie tyle nastała , co wzmacnia swój atak. A u Ciebie, na przekór jej - cudowne letnie wspomnienia :D Kolorowe maczki, róże, liliowce, malwy i przepiękne zachody słońca. No i przystojniacha Maciek, taki bardzo podobny do mojej Gabrysi. Parapety u Ciebie też zielone - nic tylko czekać na wiosnę. Życzę Ci zdrowia i udanej końcówki tygodnia <3
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu piękne róze ;:215
Przykro ,że padły Ci arbuzy .
My jeszcze nic nie sialiśmy może po niedzieli coś ruszymy .
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witaj Marysiu,też się boję tych mrozów ,może u nas nie będa takie straszne ,udało mi się dotrzeć na działkę i okryć róże ,pogoda jest słoneczna i humor lepszy mimo bólu kręgosłup a jeszcze te Twoje kolorowe zdjęcia kwiatków i jestem w niebie :tan .Po wizycie na działce tak mi się zachciało pogrzebać w ziemi,ale trzeba jeszcze poczekać,w domu wysiałam na razie żeniszka i heliotropa ,którego zniszczyła mi kotka córki ale żeniszek ocalał.Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Jak tam? Co tam u Ciebie, Maryś? Mam nadzieję, że ;:3 do Ciebie wreszcie trafiło. ;:218
Ja dzisiaj też miałam ładny dzień, choć dość mroźny i niestety bezśnieżny. ;:174 Aktualnie temperatura wynosi -6*, a do rana daleko.
Nie spodziewam się już opadów, ;:185 a bez śniegu ciężko będzie roślinkom przeżyć zimę. ;:108 Przynajmniej niektórym.
Tym bardziej muszę dopilnować parapetowych wysiewów, by mieć czym dziury zatkać. ;:303

Zdrówka życzę ;:196 i ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Witajcie Moi Mili!
Dzisiaj się wypuściliśmy do znajomych, temperatura odczuwalna chyba bardzo niska, ale ogólnie chyba nie ma wielkiego mrozu, bo woda zamarzła tylko na wierzchu.

Wandziu mróz przynajmniej u mnie nie jest zbyt wielki ale odczuwalna potrafi też dać w kość roślinom. U mnie tak rok temu róże zmasakrowała. No ale co my możemy ...jedynie przeczekać :wink:
Napisz proszę czy te drożdże to tylko rozpuszczasz czy trzymasz jakiś czas. Ja dwa lata temu pryskałam w ogrodzie rozcieńczonym zakwasem żytnim i też na grzybowe pomagał, ale w połączeniu z nalewką tymiankową i mszyce zwalczał. Cynamon uważaj żeby na listeczki te młode nie padł bo jest ostry i chyba mi siewki arbuza zniszczył, chyba on?
Kotek wygłaskany i zadowolony :D
Trzymaj się cieplutko ;:168

Ewciu akurat ta funkia nie jest długo u mnie i jest niewielka ale pięknie kwitnie, bo to chyba nie od wieku tylko od odmiany zależy :D Malwy rosną w polu i chyba je coś dziureczkuje, ale to ma dla tez urok :D

Julianie podaj mi adres na pw to postaram się podesłać trochę nasion maków.

Bea wypadło mi ze zdjęć trzy tygodnie wiosny więc ratuję się latem ;:168

Asiu róża to Remy Martin jest urodziwa, nieskazitelna. Bardzo ją lubię. Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa ;:168

Lucynko to pogoda tak na Ciebie wpłynęła, mój M tez narzekał na samopoczucie, więc pewnie coś było. Niestety u mnie szaro od paru dni i nie wpływa to na mnie optymistycznie. Nawet jakiś śnieg próbował sypać ale nie powiem żeby go przybyło, więc rośliny mają ekstremalne warunki.
Ściskam serdecznie ;:167

Oleńko ja już się przekonałam, że tylko stare odmiany tulipanów sa niezawodne, wszystkie nowe odmiany trwają krótko i nie wiem czy to wina ich rozmnażania i są takie smaczne dla nornic ;:306 Żonkile są też niezawodne i cieszą mnie co wiosnę, uwielbiam hiacynty ale je trzeba specjalnie traktować bo powiedziałabym że zostawione same sobie dziczeją. Okrycie roślin na czas mrozów na pewno nie zaszkodzi, tylko jak zrobi się cieplej to trzeba je odkryć żeby im za ciepło nie było :D
Masz rację to są ostatnie podrygi zimy, widać chce zostawić po sobie wspomnienie :D dziękuję pięknie i Tobie życzę miłego weekendu i takiegoż piątku ;:196

Alu dziękuję! to posiejemy razem! w sobotę jest dobry czas do siania to chyba wtedy już na pewno pójdą w doniczki, a te mam jeszcze nasionka to posieję drugi raz...to była próba. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Tereniu nie bój się, bywały większe mrozy. Ważne żeby nie było wilgoci i wiatru to cichy mróz jest nawet potrzebny, przeżyjemy i nasze rośliny też! Widzisz takie kocurki są groźniejsze dla naszych roślinek, a to paskuda heliotropów mu się zachciało ;:124 Pozdrawiam cieplutko ;:196

Lucynko u mnie szaro i zimno! Jedynie co mnie spotkało miłego to w makro zobaczyłam regał z pierwiosnkami i od razu wybrałam dwa, niestety gdzieś je wymęczyli i ciężko było wybrać coś ciekawego i zdrowego.
Nie ma na szczęście zbyt wielkich mrozów, chociaż odczuwalna nie przyjemna. Byle do wiosny Kochana i Tobie zdrówka, słoneczka i trzymaj się cieplutko ;:196


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę dobrej nocy!
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu,I sposób, roztwór z drożdży / 5 dkg drożdży rozcieram 1 łyżką cukru następnie zalewam 3 -4 litrami ciepłej wody/letniej/
miksturkę odstawiam na tydzień . Po tygodniu mikstura gotowa , do podlewania biorę 1 szklankę mikstury naokoło 10L wody
Latem na opryski stosuję niemal takie same proporcje . II sposób latem do oprysków lub podlewania 10 dkg drożdży rozpuszczam w 10L wody
rano a wieczorem już opryskuje , ponoć taka mikstura już jest gotowa po 2 godz mikstury tej nie rozcieńczam , bo proces fermentacji
jest krótki. ;:168
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Idzie zima ...cz.37

Post »

Marysiu dziękuję za wspaniałą ofertę ;:167 ;:167 ;:167 ;:168 , ale nie ma co się fatygować :roll: Na stronie internetowej sklepu ogrodniczego, do którego wybiorę się w najbliższym czasie, bo muszę zrobić zakupy ;:224 nasiona maków pełnych mix są po 0,99zł , więc tanio :D W każdym razie jeszcze raz bardzo dziękuję ;:180
Piękne floksy ;:oj Jak zawsze czarujesz zdjęciami ;:333 A ten milin amerykański, pnie się tylko po ogrodzeniu czy ma jeszcze jakąś podporę :?: Kupiłem go wiosną zeszłego roku, ale liście go wcale nie przypominają ;:219 Na szczęście wsadziłem go do donicy na "okres próbny" :;230 ;:306 Po ilu latach zaczął Tobie kwitnąć?
Pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”