Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj :wit . Z tym latem masz rację bo odkąd zrobił się lipiec jest dziwnie :roll: . Może sierpień przyniesie lepszą pogodę. Masz sporą kolekcję lilii ;:215 i te piękne kosmosy ;:oj . Co roku obiecuję sobie posiać jakieś fikuśne odmiany ale zapominam :oops: . W ogóle mam raczej kłopoty z wysiewami bo albo zapomnę albo nic mi nie wyjdzie z nasion ;:131 . Widzę, że masz również cudne hortensje a ja bardzo je lubię . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Ta roślinka jest mistrzowska, zazdroszczę!!!

Obrazek
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witam wszystkich odwiedzających :wit i dziękuję za wizytę ;:180
Dla Was kolejna porcja moich kwiatuchów...:dla Marii i Eweliny kilka kosmosów:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dla ed04 i clem3-Małgosi lilie....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
A dla wszystkich dalie i cała reszta:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj :wit . Jak poprzednio zauroczyły mnie kosmosy ;:215 . Poza tym lilie i dalie ;:303 . Upały nie sprzyjają długości kwitnienia roślin ale tak to bywa niestety ;:131 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Bardzo ładne calle i tyle kolorków ;:215 , u mnie tylko żółte ;:oj . Zgromadziłaś także sporo dali , podobają mi się ale z braku miejsca do przezimowania nie goszczą u mnie a szkoda :wink: . Obecnie cieszą lilie, piękne kwiaty...obawiam się że przy tych upałach i one szybko przekwitną. Pozdrawiam ;:167
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Zuziu! :wit
Nad zgromadzeniem kilku kolorów calii "pracowałam" już od kilku lat i wreszcie się udało.Zółte tez miałam ale już dawno przekwitły....
Z przechowaniem dalii tez mam problem...kilku najładniejszych z ubiegłego roku niestety nie mam...Próbuję nowy sposób przechowywania dalii tzn zbieram nasiona i wiosna wysiewam.Niektóre mam własnie z nasion.Bardzo lubię dalie ale ....przechowanie i miejsce na działce uniemozliwiaja mi powiększanie kolekcji.Jedyny sposób to zmniejszenie ilości tych co mam ..np mam 3-4 krzewy jednego koloru a wprowadzenie w to miejsce innych.Moze uda się np.wymiana z kimś?
A moje ukochane lilie niestety powoli kończa kwitnienie....w ubiegłym roku kwitły mi do końca sierpnia ...i tez nie widzę kilku na które czekałam..choćby pełnych rózowe i białe miałam ....Pozdrawiam! Miłego dnia i trochę ochłody ;:180
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Niestety Isiu floksy, lilie, liliowce odchodzą w zapomnienie :wink: Dalie w większości zjadły wierzchołki ślimaki to zastanawiam się czy róże dotrwają do mrozów...bo chyba trzeci raz nie zakwitną :;230
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Wszystko kończy się wcześniej niż zazwyczaj. Gdyby częściej padał deszcz (przynajmniej ja mam takie życzenie),to lato byłoby cudne. Słońce, upał-czasami może rzeczywiście zbyt wielki-czegóż chcieć więcej ;:oj ? No, właśnie odrobiny deszczu.
Te Twoje lilie mogłabym oglądać i oglądać ;:oj Zgromadziłaś niemałą kolekcję. Kosmosy są urocze. Siałam do gruntu, ładnie powschodziły. Nawet trafił się jeden rurkowy :heja
Callie piękne, kiedyś miałam, ale potem nie chciało mi się już ich przechowywać. Popatrzę u Ciebie ;:196
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Marysiu!Iwonko! Witam i dziękuję za wizytę u mnie..ciesze sie ze podobaja Wam sie moje kwiaty!Fakt że lato byłoby super gdyby częściej padał deszcz...bo takie nasze podlewanie niewiele daje..trzyma te rosliny przy życiu ale np.lilie były duzo ładniejsze w ubiegłym roku.
Kolekcję lili mam dość dużą ale brakuje mi kilku które były w ubiegłym roku i to te jedne z najpiękniejszych.Np.te:
Obrazek

Obrazek
a i z tych które kupiłam w tym roku nie wszystkie widziałam...chyba że były pomyłki i zakwitły te które juz miałam...
Liliowce oprócz tych "starych"odmian mam bardzo młode w tym roku sadzone...zakwitły dwa po jednym kwiatku i tyle...
Floksy faktycznie swoje kwitnienie maja za sobą...powinny być powtórki..ale to juz nie to...Dalie na szczęście uchroniłam przed slimakami i kwitną ale też mam poważne braki w porównaniu z ubiegłym rokiem...Choćby brakuje mi tych:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeszcze coś tam jest w pąkach..moje któraś sie ujawni...
Róże ..wiekszość mam młodych budujących krzaczki w donicach pokazuja po 1-2 kwiaty..ale licze na takie dwa krzaki które zastałam na działce..te potrafia kwitnąć do samych mrozów.
Moje kosmosy :bardzo mi sie podobaja kwiaty ale niekoniecznie całe rosliny:zaskoczyły mnie wysokościa i jeden silniejszy deszcz jaki przeszedł powalił je i narobił ogromnego bałaganu na grządce....zasłoniły m.in.lilie które na szczęście były w doniczkach i ratowałam je wyciagajć z buszu..chyba wkrótce pójda w wiekszości na kompost a w przyszłym roku muszę uważać na to gdzie je sieję ....
Cała sytuacje ratują hortensje które mam nadzieje będa jeszcze długo kwitły....
Ale sie rozpisałam! :;230 Pozdrawiam Was serdecznie i życzę wspaniałego tygodnia z odrobiną deszczu :wit
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Ach te cudowne lilie ;:173 Z daliami mam tak samo jak ty - gdyby tylko nie trzeba by było wykopywać miałabym ich całe mnóstwo :D To takie wdzięczne i piękne kwiatuchy... Niezła kolekcja kalli ;:333 Ja mam zaledwie jedną, ale za to udało mi się wreszcie jej nie uśmiercić, bo do tej pory jakoś ciągle zapominałam o jej wykopaniu :oops:
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Ja swoje calie mam w doniczkach...bo z gruntu to tez pewnie bym ich nie wykopała..miałam jedną i dawno przekwitła..ni wykopałam zaraz i teraz będe szukała ;:223 a dalie próbuje oprócz karp zbierac nasiona...nawet mi ładnie powschodziły.W tym roku zbierając nasiona będę musiała je opisać a nie robić mixa....bo później nie wiadomo co z sadzonkami zrobić..rozdawałam wszystkim kto chciał....A lilie niestety kończą juz swoje kwitnienie...jeszcze tylko jedna mi została w pąkach....Pozdrawiam i odrobinę chłodu życzę bo tych afrykańskich upałow chyba wszyscy maja juz dość... :wit
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Ja kiedyś wysiałam mix nasion dalii z torebki, ładnie powschodziły i nawet udało mi się je przezimować i w tym roku zakwitły jeszcze ładniej. A te zbierane przez ciebie powtarzają cechy matki?
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu...patrząc na twoje piękne dalie znów mnie bierze na nie ochota aby je mieć ;:oj . Piękne kwiaty i długo kwitną ;:215 . Dla mnie nie tyle wykopywanie co przechowanie jest przeszkodą, w blokowej piwnicy ;:185 . Zeszłoroczna karpa którą próbowałam przechować w piasku na wiosnę była cała pomarszczona ale co tam wsadziłam ;:173 . Parę dni temu zakwitła jednym kwiatkiem :;230 . Trudno, nie wszystko można mieć..podziwiać będę u ciebie ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”