Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu..następne bardzo ładne lilie pokazałaś, w jakimś cieplejszym klimacie mieszkasz ;:oj Moje, choć nie liczne, dalej się zbierają . Dziś spacerując po działkach widziałam na żywo kwitnącego milina..bardzo mi się spodobał, twój oczywiście także. ;:215 Czy długo trzeba czekać od posadzenia na pierwsze kwiatki, bo ja z tych ;:65 , zawsze jak coś kupuję to zaczynam od...kiedy to mi urośnie :;230 .
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj! :wit
Dzięki za pochwały dla moich lilii...tez mi sie podobaja i bardzo je lubię a będa jeszcze ładniejsze....
Nie mieszkam w cieplejszym klimacie niz TY..bo północna częśc woj.opolskiego graniczy z woj wielkopolskim..nie wiem w których rejonach
Ty mieszkasz...a z kwitnieniami to jest tak że np.idąc na moja działkę juz po ich terenie..niestety mam ja prawie na końcu..widzę kwitnące kwiaty które tez mam..a moje mają pąki...Po prostu działki bardziej słoneczne i wszystko zakwita wcześniej...Podobnie moze być u Ciebie.
A milin:mój zastałam na działce...ale kiedyś w życiu sadziłam milin z małej sadzonki i trochę czekałam na jego kwitnienie...juz teraz nie pamiętam 3 albo 4 lata....A tak przy okazji:sadzonek milinu mam trochę bo on sie dość łatwo rozsiewa....jeśli chcesz...to podaj adres.
Po co mam wyrzucać jeśli moze kiedyś kwitnąć np.u Ciebie?Miłego dnia! ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

W moim rejonie milin raczej nigdy nie zakwita. Ma go moja mama i co roku odbija od ziemi. Raz jedyny miała jeden kwiatek ;:218
Lilie cudne ;:63 Zarówno od nich, jak i od róż w tej chwili na działkach unoszą się nieziemskie zapachy ;:oj Nazwy sklepów sobie zapisałam ;:108 Znam wszystkie, ale zamawiałam tylko z dwóch. Jeszcze ich trochę zmieszczę, ale muszę w jakiś sposób oznaczyć miejsce, bo na wiosnę sama nie wiem, gdzie co rośnie i mam dylemat. Zazwyczaj sadzę je do donic, a do gruntu przesadzam dopiero jak wszystko wyjdzie spod ziemi.
Pozdrawiam :wit
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Ja ostatnio wtykam w ziemie znaczniki z nazwami lilii...wtedy wiem gdzie wsadziłam i jaka odmiana..a tez mam wszystkie lilie w doniczkach..choćby w ochronie przed ich podziemnymi amatorami.na razie kwitna lilie azjatyckie..a one raczej nie pachną..czekamy na orientalne..to będzie zapach ;:138 ...a róze mam na razie tez słabo pachnące..poluję na jakąś z zapachem i najlepiej stale kwitnąca...a nie tylko raz...ale na spokojnie,czasami uda sie kupić cos okazyjnie.A ja już mam problem z miejscem..ale dla takiej pachnącej cos jeszcze znajdę....Miłego dnia!Słońca lub deszczu wedle potrzeb! ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Przyszłam nadrobić zaległości i tylko się rozchorowałam ;:oj Ty masz tyle pięknych roślin ;:215 A ile lilii ;:303
Niesamowicie musi pachnieć w Twoim ogrodzie :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu wspaniałe bujne kwitnienia lilii a i jeżówka już kwitnie! Moje jeżówki zielone, a sporo lilii w zielonych pąkach. Teraz kwitną liliowce i niektóre floksy.
Czasem kwitnienia zależne są nie tylko od położenia geograficznego, ale i od nasłonecznienia i otoczenia ogrodu. Mieszkam rzut beretem od Krakowa a kwitnienia względem Krakowa są na wiosnę dwa tygodnie później.
Jak widzę cebule lilii po złotówce czy dwa złote to mam ochotę zaryzykować i sadzić luzem :D
Dobrego tygodnia Isiu ;:196
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Marysiu! :wit
Moich lilii w pakach jest jeszcze bardzo dużo..w sumie wszystkie orientalne i drzewiaste...kwitną tylko azjatyckie i 2 królewskie....Mam ich dużo ale zastanawiam się nad kolejnym zakupem w cenie tak jak piszesz...trochę powyżej 1 zł z przesyłka....Tylko gdzie ja je wsadzę ;:124
Bo dla mnie lilii nigdy nie jest za dużo..tylko ogród nie chce być z gumy...
Liliowce mam tylko takie stare żółte..chociaż nawet jeden pełny mi się ujawnił...i trochę bardzo młodych bo tegoroczne nasadzenia ale 2 widzę zapączkowane...i niecierpliwie czekam na kwiaty....
Floksy tez już kwitną w większości oprócz białych-zawsze później rozkwitają...i takich nowych nasadzeń z ubiegłego i z tego roku...ale to maleńkie krzaczki.Jeżówki też zaczynają i kwitnie ich coraz więcej,pysznogłówki i zaczynają pokaz hortensje i dalie...Na te ostatnie licze na kwitnienia jeszcze bardzo długo bo mam sporo z tegorocznego siewu i jak w ubiegłym roku były pierwsze jak z karp..to w tym cos wolno przyrastają...Ale dostały w sobotę papu ..może ruszą.Mam za to zapewnione kwitnienie na cała jesień...Oj rozpisałam sie!
Pozdrawiam serdecznie miłego tygodnia z dostawa nieco słońca bo ostatnio coś deficyt..ani słońca ani zbyt dużo deszczu..chmury i zimno!
Czyżby limit letnich temperatur wyczerpał się wiosna?Bo od pierwszego dnia lata chłodno i szaro-buro się zrobiło.... ;:3
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Izo wspaniale ogród kwitnie :) przepiękne kwiaty, lilie niesamowite ;:63
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Małgosiu! :wit
Lilie maja róznie z tym rozmnażaniem..jedne robia to więcej inne mniej...ale żeby od ubiegłego roku już młode zakwitły to faktycznie ciekawe..Ja tam taka ekspertka od nich nie jestem..tak bardziej powaznie zajęłam sie nimi od ubiegłego roku..wcześniej miałam i niektóre przyrastały ..później ginęły w niewiadomych okolicznosciach...Zrób zdjęcie tej swojej lilii..zobaczymy moze rozpoznam odmiane...
A host tez mam dużo..musze wstawić kiedys wiecej zdjęć...Na jeżówki tez czekam bo mam kilka nowych..na razie pierwsza z nich zakwitła.
Czekamy znów na letnia pogodę bo z początkiem lata zrobiła sie temperatura jesienna..ani słońca,ani ciepła ani przyzwoitego deszczu...
Ach co za klimat mamy w tym roku..wszystko staje na głowie!Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Izuś, podziwiam piękne lilie. To niesamowite kwiaty, prawda? Zachwycam się nimi codziennie, chociaż nie znam moich z nazw, to są u mnie od lat i nieustannie się rozmnażają. Niestety, zawsze zapominam wiosną, gdzie rosną i zdarza się, że dziabnę za mocno ale to ich nie rusza za mocno. Najbardziej lubię Casablankę, której imię poznałam, bo kupiła mi ją moja ulubiona koleżanka, ogrodniczka. Mam ją już nieźle namnożoną i cieszę się, że jest ze mną i tak pięknie pachnie.
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Małgosiu! :wit i dziękuję za wizyte u mnie ;:180
Co do lilii masz racje ..ja uwielbiam te kwiaty a Casablanka jest cudna i ona chyba pachnie...Najsilniejszy zapach maja lilie orientalne ale one tez sa najdelikatniejsze i najłatwiej marzna zima...najbezpieczniej byłoby je wykopać..ale moje raczej przetrwały...
Będę przegladała Twoje lilie i spróbuję Ci niektóre nazwać.Czy Casablanka sama Ci sie mnozy czy jej jakoś pomagasz?
Miłego wieczoru i kolejnych dni w ogrodzie! ;:196 ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witam wszystkich gości :wit
Kilka fotek z dzisiejszej wizyty na działce
Najpierw kilka dalii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Kilka lilii
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Jeszcze troche róznosci
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Piękne różności ogrodowe. Bardzo mi się podobają lilie, ale mam ich tylko kilka. Dalii jakoś nie sadzę, bo nie chce mi się ich wykopywać na zimę. Ale na początku mojej ogrodowej przygody miałam kilka odmian.
Pozdrawiam sąsiadkę :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”