Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Rozmawiałam z ich właścicielka-ta większa ma ok.10 lat, ale ja je pamiętam tak sprzed 4 lat-były bardzo podobne czyli albo Pani się pomyliła albo tak szybko urosły.
Ja marzę jeszcze o kilku innych,a szczególnie o szczepionych na pniu,albo swoje zacznę wyprowadzać na jednopienne
chociaż jedna i marzy mi się dokupienie jeszcze kilku odmian.
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Ja w tym roku podjęłam próbę z hortensją aby ją wyprowadzić na pniu, ciekawe co mi z tego wyjdzie, może sam pień. :;230 . Ale cóż, do odważnych świat należy. :uszy
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Tak źle nie będzie. :D Przecież wszystkich gałązek z góry nie obcinasz, raczej trzeba dół podcinać-tak myślę.
Zacznę wiosną przy wiosennym cięciu. Zobaczymy co nam wyjdzie z tych eksperymentów.

Proszę pisać poprawnie po polsku,(regulamin) bo nikt nie będzie co chwila poprawiał. Iwona
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Izo - Ty bardziej daliowa jesteś niż różana i na pewno już wkrótce trafisz do wątku daliowego. Jak się w sobotę spotkamy na Gardenii, pogadamy na ten temat. W poprzednim sezonie miałam posadzonych kilkanaście dalii. Przez wiele lat wzbraniałam się przed nimi, bo to i wkopywać i wykopywać każdego roku trzeba. Teraz jednak jestem zdania, że z nimi i tak mniej roboty niż z różami, no i nie są tak chimeryczne jak róże. Rozrosły się się bardzo, więc kilka karp poszło w dobre ręce, reszta jeszcze spoczywa w sianku i czeka na maj, by je wsadzić do ziemi.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Izo przepiękne pokazujesz nam kwitnienia u siebie, hortensje choć młodziutki bardzo ładnie Ci kwitły ;:138 dalie bardzo kolorowe aż miło popatrzeć, lilie bardzo okazałe, zapach pewnie również cudowny się unosi dzięki nim :) będę zaglądał i podziwiał :) :wit
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

maniolek-dziękuję za miłe słowa.Postaram się w tym roku pokazać więcej i lepiej.To co pokazałam to były moje początki na forum i nie do końca udane.Mam nadzieje że nadchodzace mrozy nie narobia mi szkód.Szczególnie obawiam się o wiosenne cebulowe bo niestety powystawiały głowy na wierzch a ja nie mam ich za bardzo czym przykryć.Zastanawiam się nad zakupem włókniny i przykrycia jeszcze bo mróz ma być coraz wiekszy a u mnie nie ma grama śniegu.
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Izo jak masz możliwość przykryć cebulowe, to okryj, choć niby one mrozy znoszą dobrze. ;:131 Swoich cebulowych nie przykryję, bo mam kilkadziesiąt kępek rozrzuconych po całym ogrodzie.
Hortensje na pniu jednak najlepiej wyprowadzić z takich z kilkoma długimi pędami. Czasem w szkółkach takie cudaki można kupić za niewielkie pieniądze. Zapleciesz, albo zostawisz najgrubszy pęd i już masz formę pienną. ;:108
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Byłam dzisiaj na działce i tak się zastanawiałam jak to zrobić bo mam tego trochę,ostatnio wysypało ich sie dość dużo.
Miałam je częsciowo przykryte gałazkami sosny,nie wyrzuciłam ich i chyba je wykorzystam ponownie.Wykorzystam chyba tez pościnane suche łodygi które niedawno obcinałam.Chyba wyczułam powrót zimy i nie wyrzuciłam jeszcze na kompost.
Czasami takie opieszałe działania opłacaja się.Miejmy nadzieje że to już ostatni taki nawrót zimy,przecież w przyszłym tygodniu
pierwszy dzień wiosny...
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Przyszłam do sąsiadki z rewizytą. ;:138 ;:138 ;:138 Masz piękne dalie lilie i róże też. :heja Ja kiedyś miałam dalie, ale zniechęciłam się wykopywaniem i ponownym wiosennym sadzeniem. Zawsze mi się jednak podobały. Bardzo lubię też oprócz róż hortensje, szczególnie te bukietowe, które kwitną na tegorocznych pędach i dlatego nie boją się mrozów. Widzę, że tez masz hortensje. Na Twoich zdjęciach to też chyba bukietowe?
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Moja działka pod koniec sezonu 2017 i w nowym 2018

Post »

Tak Irenko! :D Moje hortensje to też bukietowe.Tez wole te bo przynajmniej niezawodnie kwitną a ogrodowe maja swoje fochy...
mimo że sa piękne, różne kolory a nawet i kwiaty.
Dale bardzo lubię,nawet mnie nie przeraża ich sadzenie i wykopywanie,gorzej z przechowywaniem ,bo jak to w bloku,nie ma gdzie.Mimo to zamówiłam sobie sporą ilość-najwyżej będa jednoroczne.Mam jeszcze jeden pomysł:zbieranie nasion i coroczne sianie.A co z tego wyjdzie?Zobaczymy!Będę eksperymentować.
A lilie : to już bardzo poważna choroba zwana liliomaniactwem ;:14


Witam wszystkich w nowym sezonie ogrodowym! :wit :wit
Coraz częściej świecące słoneczko,coraz dłuższe dni wyciągaja nas do ogródków i na działki i zaczynamy przynajmniej wiosenne porządki bo zaczyna sie robić kolorowo ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Izo widzę, że wiosna się zaczyna budzić :) wszyscy czekamy na więcej słońca żeby ruszyć w wir pracy, niestety święta pewnie troszkę nam w tym przeszkodzą :)
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka pod koniec sezonu 2017

Post »

Mariuszu![/b]Mimo, że ciagnie mnie juz na działkę:65 .ale Święta mi nie przeszkadzają,zdązymy sie napracować :D .Moze bedzie więcej ;:3 i praca będzie jeszcze bardziej przyjemna?Pozdrawiam!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Moja działka pod koniec sezonu 2017 i w nowym 2018

Post »

Witam bardzo wiosennie :wit :heja
Nareszcie wiosna taka jak byc powinna:słonecznie i ciepło.Juz od trzech dni ogarniam działkę i nowe zakupy...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”