Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Irenko! :wit Nie wiem jak mogłam przeoczyć Twoja wizytę ;:98 ;
Po moich daliach zostało juz tylko wspomnienie i czeka mnie jeszcze ich zabezpieczenie na zime...U nas było kilka takich małych przymrozków ale dosłownie takich miejscowych...Na jednych działkach..tych blizej miasta i bloków dalie kwitły w najlepsze a u mnie i sasiadów tam gdzie były dalie zmarzły.
Ja podobnie ja TY nie lubie jesieni...szczególnie tej późnej ..podobnie i zimy tak do końca lutego..bo od marca to juz wraca nadzieja na życie,na nowe zycie i dni sie wydłuzaja a czesto juz podziwiamy pierwsze kwiaty..bo to juz prawie wiosna...moja ulubiona pora...
No to BYLE DO WIOSNY! ;:65 ;:196 Pozdrawiam!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Jeżeli to są zdjęcia aktualne, to masz jeszcze piękną jesień w ogrodzie ;:63 Moje hortensje już dawno zbrązowiały, ale kwiatów nie ścinam. Lubię je nawet zimą, chociaż sporadycznie je wtedy oglądam. Co do zimy i jesieni, to zupełnie się z Tobą zgadzam. Też nie lubię ;:185
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Niestety te zdjecia sa jeszcze z wrzesnia...po nich był kilka razy przymrozek i hortensje tez sa brązowe...dalii juz nie ma..no może tylko żurawki wygladaja podobnie..
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu,myślałam,że tylko u mnie w tym roku wyjątkowa sytuacja: brak opadów i jednorazowy przymrozek,który załatwił mi dalie.
Nawet fotografować nie miałam co,uchowało się tylko to, co podlałam. Z tym też był problem,ponieważ brakowało wody w studni.
Miejmy nadzieję, może być już tylko lepiej.Dzisiaj opady,od środy ocieplenie....jeszcze podziałamy ;:3
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Tez mam nadzieje ze jeszcze bedzie szansa na działanie bo zostało mi jeszcze trochę pracy...
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Isiu dotarłam nareszcie z wpisem i do Ciebie. Zaglądałam przelotem, jak i do innych wątków, ale muszę przyznać, że przez pewien czas miałam całkowitą awersję do kompa, a do tego moc różnych obowiązków i zadań po drodze. A ten czas tak szybko leci...
Podziwiam Wasze dalie, bo ja u siebie nie mam żadnej i raczej nie będę się w nie bawić bo nie mam gdzie ich przechowywać na zimę. Współczuję tego przymrozku co je zwarzył ;:168 człowiek tyle czeka na coś a potem trzask, prask i nawet nie zdąży się nacieszyć.

Przyłączam się do klubu nielubiących jesieni. Chociaż staram się jak mogę podtrzymywać się na duchu :wink: Właśnie sobie ostatnio mówiłam, że chociaż jesień to tak naprawdę już pomału wiosna. Bo cebulice, szafirki wypuściły już listki, krokusy stoją w blokach startowych płytko pod powierzchnią, kwitnie trochę stokrotek, pierwiosnki - no trzeba się jakoś pocieszać, no nie :lol:

Życzę uporania się z pracami na działce i serdecznie pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

dziękuję Beatko za wizytę u mnie i miłe słowa...no cóż przymrozek sporo skrócił kwitnienie niektórych kwiatów a szczególnie dalii..ale co na to zrobimy...kwitły jeszcze róże,jakieś gazanie,sporo koloru daja żurawki....i oby do wiosny!
Wpakowałam do ziemi sporo świeżych cebul kwiatów wiosennych ...powinno być kolorowo. :heja
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Isiu po małej przerwie :D . Działka się skończyła a mnie na wszystko brak czasu :wink: . Wczoraj w biegu wpadłam na swoją działkę po wykopaną wcześniej dalię..jedyną ;:oj . Widzę ładne masz żurawki, także ich troszkę mam. Przymrozki inne kwiatki wykończyły jednak żurawki jak na razie trzymają się dzielnie choć zima długa i do wiosny także pewnie zbrzydną. U mnie na działce zrobiło się bardzo niemiło to i nie żal że nie jeżdżę . Pozdrawiam ;:167
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj Zuziu :wit ...No niestety na ten rok koniec działki...Moje dale też jeszcze czekają na zabranie do domu schowane w szklarni...Mam nadzieję że nie zmarzły...Mam ich sporo więcej niż jedna i mam problem z ich zabraniem.Dzisiaj ma być nieco cieplej ..może też pójdę je zabrać..najwyżej obrocę 2 razy..spacer lub wyjazd rowerkiem przyda się(2 km w jedna stronę)...No cóż ..To do wiosny! ;:196 Czas szybko leci i ani się obejrzymy a będziemy wypatrywać pierwszych zwiastunów wiosny....
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
hortensjomanka
100p
100p
Posty: 145
Od: 4 gru 2018, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Obrazek

Iza czy pamiętasz nazwę tej dalii?
W ogródku Hortensjomanki :)
Jest taki ogród, gdzie jedyny w nim dźwięk, wyznacza bicie mego serca...
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witaj! :wit Gosiu!Ja nie znam nazwy tej dalii..Kupiłam ja kwitnącą na targu..bez nazwy..Jest bardzo niska...Spróbuję poszukać w katalogu
tylko problem jest taki że na jednym krzaczku rozkwitały dość rózne kwiaty..chociaz wszystkie w tych kolorach..w barwach narodowych
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Hej Isiu - co tam u Ciebie?
Wszystkiego dobrego z Nowym Rokiem, na nowy sezon.
Ja też wpakowałam trochę cebulowych na jesieni i teraz jestem ciekawa, co z tego wyjdzie.
Będziemy zaglądać do siebie i omawiać swoje cebulki na wiosnę.

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Moja działka koniec sezonu 2017,2018

Post »

Witam Beatko :wit Dziękuję za odwiedziny i życzenia na Nowy Rok..Tobie również życzę zdrowia i radości z pięknych kwitnień...
U mnie na razie cisza...i huśtawka pogodowa:raz przymrozi..na szczęście niezbyt mocno bo chyba 10 stopni nie przekroczyło,wczoraj jeszcze sypał śnieg a dzisiaj temperatura na plusie..podobno nawet +6 było i niewiele z tego co nasypało zostało..a co bedzie od jutra?
Mam już tego dość i coraz bardziej tęsknie za wiosną...Tez trochę tych cebul posadziłam i liczę że coś z tego wyrośnie....
Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i wszystkich zaglądających cichaczem... ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”