Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Ze względu na wyjazd do Wrocławia swoją przygodę z roślinkami zacznę w połowie lutego. Por Pancho (kiełkowanie na wacikach)-docelowo ok. 50 sadzonek, rzodkiewka Rondar F1 (1 multiplat), szpinak Mississippi (1 multiplat), kalarepa Kordial F1-docelowo 20 sadzonek-kiełkowanie na wacikach-przeterminowane nasiona), Bób Witkiem Manita i Figaro (50 pierścieni po 2 nasiona-namoczone nasiona), cebula Globo, Ailsa Craig/nasiona otoczkowane i Exhibition (3 doniczki po 25-30 nasion-podkiełkowanie na wacikach się nie sprawdza!), seler Zagłoba i Giant Prague (podkiełkowane na wacikach-2x 20 pierścieni), rukola i roszponka (po 1 multiplacie). Pod koniec lutego: rzodkiewka Rondar F1 (1 multiplat), sałata Omega(20 otoczkowanych nasion) i Ice Quin (20 pierścieni-podkiełkowane nasiona), kapusta pekińska Optiko F1-(o ile wykiełkują przeterminowane nasiona-podkiełkowane na wacikach), burak czerwony Woodan, Nobol i Nabab F1 (łącznie 1 multiplat-po 2 namoczone nasionka do minidoniczki-podkiełkowanie na wacikach się nie sprawdza!), pietruszka naciowa (3 doniczki), poziomki Supreme, Regina-1 multiplat, pomidor VP1 F1 i Venus-po 10 sadzonek, Heliotrop-1 opakowanie (podkiełkowane na wacikach). Inne wynalazki w marcu i kwietniu.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy dzień bez śniegu a roszponka praktycznie nadaje się do zbioru. Ciemierniki powoli nabierają blasku. Pojawiły się pierwsze przebiśniegi.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Dzisiaj w Lubartowie piękna, słoneczna pogoda i parę stopni na plusie. Nie chciało mi się szukać lancy do wapnowania więc drzewka zostały pobielone tradycyjną metodą czyli pędzlem. Wapno przeleżało w piwnicy chyba ze 4 lata ale nie było problemu z rozrobieniem. Efekt-wszystkie drzewka pobielone chociaż zabierałem się do tego zabiegu jak sójka za morze bo od grudnia. Zaczynają pokazywać się drobnocebulowe. Było tak ładnie, że wziąłem się nawet za małe pielenie. Tuż pod powierzchnią są pąki czosnku niedźwiedziego, pojawiają się kwiaty ranników, swoje liście pokazują też śnieżyce wiosenne.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drzewka pobielone, jeżyny i pigwowce częściowo osłonięte przed promieniami Słońca. Można czekać na wiosnę.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jarmuż dzielnie sobie rośnie. Gorczyca ostatnio podmarzła ale jeszcze niedawno była zielona. Bardzo ładnie zatrzymuje na dłużej śnieg. Większość pierwiosnków gruzińskich okryta stroiszem. Powoli zaczyna budzić się do życia szczypiorek.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Jak to czasem dobrze odwiedzić swoje rodzinne miasto Wrocław. Już pierwszego dnia praktycznie kupiłem wszystkie brakujące nasiona a dodatkowo czosnek wiosenny Jarus i cebulki 2 odmian szalotki (Red Sun i Golden Gourmet) . Muszę sobie jeszcze zaplanować wycieczkę do Kwiatona. Przy okazji wyjasniła się sprawa nasion pomidora Tumbling Tom Mix (Vilmorin)-w opakowaniu są 4 nasionka odmiany o żółtych owocach i 4 nasiona odmiany o czerwonych owocach(w oddzielnych torebeczkach).
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

W Kwiatonie jeśli chodzi o podłoża do wysiewu rewelacji nie było ale za to znalazłem holenderskie nasiona warzyw (seria profesjonalna) w małych opakowaniach. Na jednym z regałów prezentowały się nasiona firmy ALSEED-GARDEN. Pomidory odpuściłem ale kupiłem kolejną odmianę cukinii Storr's Green F1 oraz żółtą fasolę tyczną Golden Gate. Jutro wezmę się za przeniesienie koleusów do drugiego pokoju i w czwartek mam nadzieję, że rozpocznę zabawę z wysiewami.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Uprawiałam fasolkę Golden Gate, nie wiem czy u mnie tylko, ale ja bym jej do tycznej nie zaliczyła, max osiągnęła 1,20-+1,30 m, smaczna była nie powiem, ale u mnie jakoś mało plenna. A ta cukinia Storr's Green jest krzaczasta ?

Widze Przemku, że sezon u Ciebie już się rozpoczął :) :wit
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Sezon wysiewów jeszcze się nie rozpoczął! :D Na razie podtruwam ziemiórki i gromadzę zabawki. Co do fasolki tycznej Golden Gate to nigdy jej wcześniej nie miałem. Ba, nigdy nie uprawiałem jakiejkolwiek odmiany tycznej. To taki nieplanowany zakup. Pomysł na rusztowanie mam ale nie wiem gdzie je w końcu postawię bo jednak regulamin ROD jest dość upierdliwy a nie chcę sobie zacieniować połowy działki. Teoretycznie fasolka ma urosnąć do wysokości 4-5 metrów. Ma być też superwczesna- ma zacząć owocować 50 dni od wysiewu! (nie do końca w to wierzę, no chyba, że dotyczy to uprawy w szklarni). Co do cukinii Storr"s Green F1 to przy zakupie kierowałem się opisem (same zalety ;:oj :bardzo wczesna, bardzo plenna, bardzo smaczna). Jak będzie zobaczymy. Sądzę, że jak większość cukinii ma formę krzaczastą (podali tylko rozstawę 1 x 1 m i to, że nadaje się do uprawy w tunelu). Być może u mnie trafi do donicy i do tunelu bo w tym roku z kilkoma odmianami cukinii będę kombinował jak koń pod górę.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasion cukinii wystarczy mi na 3 lata ale w końcu się przekonam jak się sprawdzają w moich warunkach konkretne odmiany.Dzisiaj zdobyłem moją ulubioną odmianę szałwii błyszczącej Scarlet Piccolo. Z wysiewem nasion wstrzymam się do początku marca bo rozsada pod lampą sodową rośnie błyskawicznie a rośliny są wrażliwe na przymrozki. W tym roku wysieję nieco więcej heliotropów więc zrobiłem większy zapas nasion. Sądziłem, że sezon rozpocznę wysiewając bób a tu okazuje się, że czosnek Jarus kupiony we Wrocławiu zaczyna się psuć więc nie mam wyjścia i jutro będę go sadził do pierścieni.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Przemku alęż imponująca kolekcja cukinii ;:oj jestem bardzo ciekawa Twoich doświadczeń z cukinią, jak będziesz ją wysiewał, będziesz jakies porównania robił odmian, jakieś konkretne metody mam na myśli terminy siewu, sposobu uprawy ( siew bezpośredni do gruntu, z rozsady) , może nawożenie ? Ja cukinii wysadzam zalednie 3 sadzonki, z braku miejsca, a i amatorów na cukienie u mnie w rodzinie za dużo nie ma. Na pewno w tym roku będę miała jedną odmianę heterozyjną, ale wybrałam sobie taką owalną, odmiana rosyjska Miaczik F1, myslę, że fajna będzie do zapiekania i faszerowania, bo uwielbiam takie faszerowane cukinie. No i pewnie posadzę jakąś starą tradycyjną polska odmianę :) Ja zawsze robię cukinię z rozsady doniczkowanej, bo przy takiej małej ilości najlepiej mi to wychodzi. Dzięki za przypomnienie o heliotropie, zawsze za późno się budzę by go wysiać i muszę później kupić, a sadzonki do tanich nie należą ;:108
Awatar użytkownika
Duende
100p
100p
Posty: 147
Od: 29 sty 2018, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prószków
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Ale będzie obfitość cukini!! ;:167
Uwielbiam heliotrop i też go w tym roku wysieję, przylecą wszystkie pszczoły ze wsi :lol:
Serdeczności,
Duende

Moja walka na ugorze
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

No właśnie, te pszczolinki, ja dla nich sadze zawsze kilka heliotropków, uwielbiam kiedy mi w grządkach coś bzyczy, gdybym miała miejsce postawiłabym sobie ul ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”