Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Dzięki za odpowiedż ;:180
Piękna ta twoja lobelia!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym roku dynie opanowały kompostownik. Z papryk w ostatnich dniach bardzo przyspieszyła Caryca. Pomidory jak na razie dawały radę bez oprysków ale zaczynają się problemy. Brokuły poradziły sobie ze śmietką i mimo, że są atakowane przez mączliki warzywne zaczynają wiązać róże. Z wysiewem sałaty poczekam do poniedziałku ale kalarepę wysiałem już dzisiaj.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

No i pokazują się wschodzące marchewki Laguna F1,w pierwszym rzędzie z wsiewką rzodkiewki w drugim bez ale roślinki są już dobrze widoczne. O ile wiosną nasiona siałem prawie punktowo o tyle teraz wysiałem troszeczkę za gęsto. Kiełkuje też bób Luz de Otono. U siewek cukinii pojawia się pierwszy liść właściwy.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dynie Sweet Dumpling powoli wspinają się na rusztowanie. Zaczyna kwitnienie cząber. Szalotki (mam 4 odmiany) praktycznie wszystkie nadają się do zbioru. Zaczynają dojrzewać pomidorki Tutti Frutti.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Pomidorki są takie apetyczne... smacznego!
Jak wysokie masz rusztowanie na dynie, nie sądziłam że one utrzymają dynie na wysokosciach...? Moje dynie uchiki kuri mają żółknące liscie, chyba nie wytrzymują tych koszmarnych nawałnic, kilkanascie dziennie, od kilku dni wszystko jest sieczone porywistym wiatrem z deszczem... fasola ma połamane tyki.. ogórki tak samo jak dynie, nakrywanie ich było bez znaczenia... Nowa rozsada ogórków mi rosnie ale nie wiem jak ratować dynie..?? Masz jakiś pomysł, rosną ładnie ale nie długo nie będzie lisci...
Czy zbierasz nasiona czombru, można tak i ma to sens? Pytam bo mam sporo go jeszcze a dużo już suszę..
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Bardzo ładne pomidorki, aż kuszą by je zjeść. Widzę, że papryki też ładnie zawiązały. :)

Dynie lubią ziemię kompostową, to powinny rosnąć jak na drożdżach. ;:333
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Igala Od Tutti Frutti F1 jeszcze smaczniejsze są pomidorki Zuccherino F1 (ale są słodkawe w smaku). Moje rusztowanie na dynie to powiązane tyczki 2,5 m długości oparte o ścianę altanki. Mam nadzieję, że dynie dorosną do samego końca i sięgną dachu. Sweet Dumpling ma małe owoce więc dynie powinny sobie poradzić. W ubiegłym roku Uchiki Kuri wspięła się na leszczynę i niektóre owoce rosły na wysokości ponad 2 metrów ale nie wieszałem im siatek dla podtrzymania owoców i dały sobie radę. U mnie na ogórkach szaleją (szalały?)zmieniki, ostatnio na śliwie pojawiły się przędziorki a na truskawkach wciornastki. Fasolka też nie wygląda najlepiej a od kilku dni dość solidnie pada. Zobacz czy od spodu na liściach dyni nie widać przędziorków lub pajęczynki. Żółte liście warto ściąć. Raczej nie zbieram nasion ze swoich roślin (no w tym roku wyjątkowo z czosnku niedźwiedziego, ranników i skorzonery) a na cząber, który posiałem z ciekawości jakoś nie ma chętnych do jedzenia.
BobejGS :wit


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiełkuje marchew Laguna F1. Na wacikach wykiełkowała wysiana 14 lipca kalarepa Kordial F1.Na 40 nasion skiełkowało 39 a nasiona są z 2012 roku! Właśnie trafiły do małych pierścieni. Dzisiaj posiałem buraczki -nie było w sklepie dużego wyboru więc padło na odmianę Chrobry. Jak nie zdążą dorosnąć to pójdą na botwinkę. Początkowo podejrzewałem truskawki Teścia, że zachorowały na skórzastą zgniliznę owoców. Po bardziej wnikliwej obserwacji okazało się , że zostały zaatakowane przez wciornastki. A ja już kupiłem Polyversum WP i chciałem popryskać a teraz okazuje się, że potrzebny Emulpar. :oops:
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Super ;:333 że wszystko ci kiełkuje jak na wiosnę :!: Ja chce posiac czarna rzepe ale ciągle pada...
Moje ogórki już kaput, ale rosnie nowa rozsada sałatkowych a konserwowe chce wysiać do gruntu... ale sie nie da.
A jak twoje ogórki?
Jedna dynia uchiki miała białe plamy spod spodu, wszystke żółte liscie scięłam i wszystkie zasiliłam kompostem.
Niestety butternut rosną jak szalone ale mało kwitną i tylko kwiaty męskie... mam tylko jeden owoc, są jakby opóżnione i co roku tak jest że niektóre nie zdążą urosnąć... Nie wiem dlaczego i jak je popędzić?
Moje lilie nie wytrzymały tych nawałnic i koszącego deszczu, opadły kwiaty większości... mieczyki leżą, tak samo rudbekie i inne...
A tu leje i leje bez końca od tylu dni.... a ;:3 nawet na chwilę nie zaświeci...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Przemku Ta marchew na tegoroczny zbiór? Jeśli tak, to również bym się zastanowił nad dosianiem jej, bo w tym roku bardzo ładnie rośnie.

U mnie zmorą tego roku jest mączlik i przędziorek. Kapustne mi zjadł mączlik, a ogórki przędziorek. Dodatkowo przędziorek przechodzi na inne dyniowate. Muszę jakiś oprysk zrobić ale wciąż pada.

Zastanawiam się co jeszcze można by wysiać w tym roku by zebrać jeszcze przed zimą. Na buraczki też miałem plan i dosiałem dwie odmiany ale przez te deszcze kiepsko rosną. Planowałem drugi dosiew Czerwonej kuli ale na razie się wstrzymałem.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Moje ogórki jeszcze rosną ale szału nie ma. Świeża rozsada jutro trafi do 1,5 l doniczek bo musi jeszcze jakoś dotrwać 2-3 tygodnie (dogadałem się z Teściem i posadzę ogórki w jego tunelu jak się zwolni miejsce po wczesnych pomidorach). Może wysadzaj dynie z rozsady albo poszukaj jakiejś wcześniejszej odmiany albo osłaniaj do czasu kwitnienia włókniną lub multiklimą.
Błażeju! Z marchwi na ten rok to już tylko bardzo wczesne odmiany. Fasolka szparagowa też już tylko wczesne odmiany. Śmiało można siać rzepę i rzodkwie choć ja rzodkiew japońską wysiewam w sierpniu. Rzodkiewkę i szpinak na zbiór jesienny też lepiej wysiewać w sierpniu. Można wysiewać sałaty ale tu też warto zwracać uwagę z jaką odmianą mamy do czynienia. Na wysiew lodowej to już prawie ostatni dzwonek. No zostają jeszcze kapusty:pekińska i chińska (pak-choi). Warto pomyśleć też o zielonym nawozie.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Kiełkuje sałata Rosemarry wysiana na wacikach 18 lipca. Od 2 dni na tapecie są truskawki. Teren po bobie po wstępnym oczyszczeniu z chwastów i wykopaniu pojawiających się skrzypów został przerobiony glebogryzarką. W tym roku posadzę truskawki w 5 rzędach. Odległości pomiędzy rzędami ok. 60 cm a pomiędzy roślinami w rzędzie co 30 cm. Wzdłuż rzędów położony jest wąż pocący i na to poszła czarna agrotkanina. Ponieważ problemem są nornice rośliny posadzone są w koszyczkach 14x16cm. To eksperyment ale może się sprawdzi. Rząd pierwszy- Ostara, rząd drugi-Joly, rząd trzeci-Elegance. W kolejce czekają jeszcze: Korona-jedynie ta odmiana zostanie posadzona bezpośrednio do gruntu (nie w koszyczkach) oraz odmiana Clery. Myślałem, że kupując materiał doniczkowany XXL dostanę sadzonki super jakości ale wygląda na to, że rośliny zbyt długo były trzymane w doniczkach i korzenie nie wyglądają zbyt młodo. 3 sadzonki już wyciągnęły kopytka a kolejna źle wygląda.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Testujesz nowe odmiany truskawek; to są wczesne czy rozłożyłeś na cały długi sezon?

Ja robię rozsady butternut i była przykryta, teraz się nie da bo się zrobiła dżungla,jest parę kwiatków wewnątrz tej dżungli ale i tak zgniły przy tych wielodniowych i ogromnych opadach. Jest na komposcie, rośnie jak szalona a tak mało kwitnie... Może jej czegoś jednak brakuje że jest taka opóżniona?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostara to odmiana powtarzająca a pozostałe to odmiany średnio wczesne. Będę jeszcze szukał jakiejś bardzo wczesnej odmiany ale na razie nic ciekawego nie znalazłem. U Teścia testujemy 3 odmiany powtarzające: San Andreas, Monterey i Portola.
Możesz spróbować podkarmić swoje dynie jakimś nawozem z dużą ilością potasu.
Zaczynają dokazywać cukinie. Owoców jest za dużo jak na moje potrzeby ale pojawił się mączniak prawdziwy i inne choróbska. Nie zdecydowałem się na oprysk chemiczny więc mocno ogołociłem rośliny z liści. Może to na jakiś czas wystarczy. Kiełkuje bób ale nie wygląda najlepiej. Trochę go podkarmię i mam nadzieję, że jutro pogoda pozwoli na oprysk Emulparem.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”