Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6690
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Dzisiaj w nocy było -9*C. Okazuje się, że dla szpinaku w tunelu mimo przykrycia włókniną to za dużo. Roślinki podmarzły i prawdopodobnie większość padnie. Czosnek niedźwiedzi ma się dobrze. Woda w wiaderkach zamarzła. Do tunelu przywiozłem jedną paletę bobu w pierścieniach ( druga paleta dla porównania została w domu) no i grzejnik gazowy. Zobaczymy jak będzie się sprawował ale na razie wygląda na to, że będzie OK.

Obrazek

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6690
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj rozsada sałaty i jedna paleta z rzodkiewką powędrowały do tunelu. Niestety szpinak po mroźnej nocy nie wygląda najlepiej. Dzisiaj w tunelu pracuje grzejnik gazowy, choć na razie nastawiony na minimalne grzanie. Dzisiejsza noc ma już być cieplejsza.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2849
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Szpinak niektóry faktycznie troszkę ucierpiał, za młody był i przy krawędzi go złapało, ale jakby co, wyrzucić zawsze zdążysz :wink: A część wygląda dobrze. Pozostałe rozsady się nie dały :)
Swoje trzymam na balkonie w piętrowej folii z marketu, ale ostatnie dwie noce i jeszcze tę prześpią w domu. Tylko folię zdejmuję z konstrukcji - śmierdzi chińszczyzną paskudnie. Od jutra ma być ocieplenie, to rośliny ruszą. Jak Twój tunel? Dach łamany jakiś będzie, czy niedowidzę na foto ;:oj
Pozdrawiam Eugenia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6690
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

No dach będzie łamany bo wzdłuż przez cały tunel idą 3 okna ( każde o wymiarze 50x200cm). To rozwiązanie podobno jest opatentowane.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6690
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Wyłożone na waciku 24 II nasionka sałaty Sucrine dzisiaj trafiły do pierścieni (wybrałem 20 nasionek). Zaczynają kiełkować nasiona pora Sevilla i Porbella wyłożone na waciku 22 II.
janus_z
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 lut 2008, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

przemek1136 pisze:No dach będzie łamany bo wzdłuż przez cały tunel idą 3 okna ( każde o wymiarze 50x200cm). To rozwiązanie podobno jest opatentowane.
Gdzie zakupiłeś tą szklarnię i jaki orientacyjnie jest jej koszt ?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6690
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

solidprof.com

Silny wiatr przeszkadza w robotach przy budowie tunelu. Ale choć powoli robota idzie do przodu! ;:138 Piecyk gazowy sprawuje się bardzo dobrze. Na razie nie przeprowadzam porównania temperatur w środku tunelu i na zewnątrz ale termometry minimum/maksimum już w drodze. Powoli muszę się przygotować do wysiewów roślinek lubiących ciepło (papryka, pomidory, heliotropy).
Evien
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 15 sty 2018, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębica woj.podkarpackie

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

janus_z pisze:
przemek1136 pisze:No dach będzie łamany bo wzdłuż przez cały tunel idą 3 okna ( każde o wymiarze 50x200cm). To rozwiązanie podobno jest opatentowane.
Gdzie zakupiłeś tą szklarnię i jaki orientacyjnie jest jej koszt ?
Też jestem ciekaw Przemku jak to cenowo wygląda taka szklarnia bo niewątpliwie choć nie skończona, prezentuje się wspaniale.
Hania_wroc
200p
200p
Posty: 207
Od: 30 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

przemek1136 pisze:Wyłożone na waciku 24 II nasionka sałaty Sucrine dzisiaj trafiły do pierścieni (wybrałem 20 nasionek). Zaczynają kiełkować nasiona pora Sevilla i Porbella wyłożone na waciku 22 II.
Zazdroszczę. Ja chyba nie mam ręki do sałat ;:185 Od tygodnia nawet nie drgnęła na waciku ;:145
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6690
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeżeli nasionka sałaty nie skiełkowały to są dwie możliwości: albo nasiona były stare lub źle przechowywane albo miały za ciepło podczas kiełkowania (temp. musi być poniżej 25*C). Jeżeli nasionka miały za ciepło to włóż resztę nasion do lodówki na tydzień i wysiej w temp. pokojowej. Ale najlepiej kup nową, świeżą paczkę i próbuj dalej. Nasiona nie są drogie. Mi też jedna odmiana nie wykiełkowała ale była z 2013 roku.

Nie pamiętam dokładnie kiedy (albo 22 II albo 24 II) na wacik powędrowały nasionka koperku Szmaragd. Wczoraj pojawiły się pierwsze wschody a dzisiaj ponad 20 skiełkowanych nasionek powędrowało do doniczki.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Szklarnia jak marzenie,cudna :shock: ;:138 Ciekawe jak będziesz przygotowywał glebę a w ogóle to planujesz jakieś regały?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6690
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Na razie nie planuję regałów. Będzie jeden stolik i półka. Prawdopodobnie zrobię też prowizoryczną przegrodę by łatwiej/ taniej dogrzać tunel. Piecyk gazowy jest rewelacyjny ale na razie grzeje w niezbyt szczelnym tunelu Teścia więc gazu w butli szybko ubywa. Wiatr przeszkadza w położeniu dachu dlatego roboty przy tunelu przerwane do poniedziałku. Jutro muszę nadgonić bezpośrednie prace przy wysiewach i sadzonkach. Selery wyłożone na wacikach 22 II zaczynają kiełkować więc przenoszę skiełkowane nasionka do pierścieni 5/6 cm.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6690
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzodkiewka i czosnek niedźwiedzi mają się dobrze. Bób wygląda jakby w nocy lekko podmarzł. Od dziś w tunelu mam już termometr minimum/maksimum więc jutro będę nieco mądrzejszy ale ponieważ temperatura w dzień była ujemna na wszelki wypadek ustawiłem piecyk gazowy na większą moc. Sałaty wyglądają przyzwoicie. Wygląda też na to, że część szpinaku mimo podmarznięcia przeżyła. Do tunelu trafiła też partia buraczków ale akurat dla nich temperatury są zbyt niskie.

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”