Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Na zdjęciu kiełkujące nasiona marchwi Laguna F1. Nie miałem wyjścia, część nasion wysiana w tunelu a reszta trafiła do odkrytego gruntu (niestety ziemia na głębokości 8-10 cm zamarznięta). No trudno, zobaczymy co z tego będzie. Pietruszkę naciową wykładałem na wacikach kosmetycznych a jak skiełkowała po 5-7 nasionek umieszczałem w małym pierścieniu. Jak ziemia rozmarznie trafią do gruntu bez rozsadzania.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejne roślinki trafiają do doniczek: bazylia 2 P9 x 14 nasionek, szałwia 2 P9 x 20 nasionek, poziomka Supreme 3 P9 x 20 nasionek i poziomka Rugia 2 P9 x 20 nasion. Całość przykryta drobnym perlitem (1-3 mm)-super sprawa. W tunelu posadziłem 90 rzodkiewek z rozsady oraz 2 mb marchewki wczesnej Laguna F1 (skiełkowane nasiona) i 2 rzędy rozsady bobu (po 2 sadzonki). W gruncie 6 mb marchwi (ziemia odmarznięta tylko do głębokości 8-10 cm :oops: )
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

;:oj Przemku ależ cebula piękna ;:138 rzodkiewka i bób pierwsza klasa, ja nie zdarzyłąm szpinaku wysiać, nie wiem czy w tyg się w ogóle opłaca siać ? Podglądam ukradkiem co tam u Ciebie na bieżąco ;:3 :wit
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kapusta i sałata rosnące pod lampą LED mają się fantastycznie, karłowe pomidorki też ładnie wykiełkowały. Heliotropy cały czas rosną w mini szklarenkach ale ostatnio mocno przyspieszyły. Pory i cebula jeszcze rosną na parapecie ale pewnie już niedługo powędrują do tunelu. Zostanie tylko żelazna rezerwa. Selerki też ostatnio sporo podrosły a ponieważ mam ich sporo drugiego zaplanowanego wysiewu nie będzie. Kolejne szałwie, poziomki oraz papryki powędrowały do doniczek. Na działce do doniczek posadziłem wyrosłe z nasion przebiśniegi.
Witaj Kasiu i zapraszam do mojego wątku bo w wątkach tematycznych przestaję się udzielać. Nasiona szpinaku najlepiej zalej wodą w jakimś pojemniczku i niech tak sobie siedzą ze 2 doby. Później zdecydujesz czy przełożyć na waciki, czy siać do gruntu lub czy pobawić się w rozsadę.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Wysiewy pomidorków do gruntu przesunięte w okolice 20 marca. Dzisiaj wszystkie domowe rozsady zostały zasilone Bio-Algeen S90 (0,5%). Zrobiłem remanent rozsad w doniczkach P9 i tak: szałwia 6szt, poziomki Supreme(7), Rugia(3), Regina(4), bazylia włoska(3), cząber(7), papryka pomidorowa(7), King Arthur F1(5), heliotrop(8) i majeranek(1+1multiplata). Przy samej szybie stoją jeszcze doniczki z cebulami i porami ale nie załapały się dzisiaj na spis. Caryca jak na razie odmawia współpracy, wykiełkowały 2 pierwsze nasionka Roberta F1. Posadziłem też kolejne sadzonki koleusów. No a za chwilę wyprawa na działkę.
Sadzonki papryki od Darka proszą się o przesadzenie ale ponieważ nadwyżka pójdzie do dobrych ludzi więc poczekam z rozsadzaniem do piątku.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przebiśniegi jeszcze porozrzucane w różnych miejscach ale powoli zaczynam je grupować w większe grupy. Ranniki pod leszczyną kwitną coraz bardziej okazale ale te rosnące pod jabłonią jeszcze w powijakach. Ładnie przetrwały chryzantemy ale wykopię kilka krzaczków i przeniosę do ogrzewanego pomieszczenia w celu porobienia sadzonek. Wolę nie czekać na nadchodzące przymrozki.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Przemku piękne rozsady ! Szczególnie podoba mi się sałata, krępa i już spora.
Kępy ranników wraz z przebiśniegami wyglądaj zjawiskowo .
Czy te drugie szybko się rozrastają ?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Witaj Sebastianie! Niestety przebiśniegi nie rozmnażają się zbyt szybko. Jeżeli rosną razem to kępa rozrasta się bardzo powoli. Ja pozwalam roślinom na zawiązywanie nasion oraz co 2-4 lata rozdzielam kępy. Wtedy szybciej można uzyskać ładny efekt. Na 3 zdjęciu są właśnie rośliny posadzone jesienią (cebulki uzyskane z rozdzielenia kęp). Przebiśniegi bardzo dobrze znoszą przesadzanie w trakcie kwitnienia. Wczoraj wykopałem sporo rosnących pojedynczo przebiśniegów i posadziłem je po kilka do doniczek.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Dziękuje za odpowiedź.
Jak planujesz rozmnażać chryzantemy ? Moje niestety nadmarzły, zanim wypuszczą nowe pędy minie trochę czasu .
Przypuszczam, że będzie uszczykiwał wierzchołki i wsadzał je do mokrego torfu ?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Wykopię kilka krzaków, posadzę je do doniczek i zabiorę do domu. Jak zaczną wybijać pędy utnę wierzchołki i będę je ukorzeniał albo w podłożu torfowym albo w perlicie. Prawdopodobnie sadzonki czymś przykryję (np. słoiki) by zwiększyć wilgotność powietrza.
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Piękne masz siewki Przemku ;:180
Jak i kiedy zbierasz nasiona przebiśniegów? W zeszłym roku zebrałam kulki, które rośliny wytworzyły po przekwitnięciu i zagrzebałam na rabacie, ale nic w tym miejscu nie wyrosło. W przyszłym roku chciałabym wysiać do doniczek. Jak to zrobić?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Witaj Gosiu! Niestety muszę Cię rozczarować bo choć pozwalam swoim przebiśniegom zawiązywać nasiona to jednak nie zbieram ich i nie wysiewam. Wysiewają się same w miejscach gdzie rosną, choć część nasion roznoszą po ogródku mrówki. Teraz jest właśnie dobry moment na wykopywanie takich pojedynczo rosnących przebiśniegów i sadzenie do doniczek lub od razu na miejsce przeznaczenia. Dzisiaj zabawiłem się w pikowanie sieweczek czosnku niedźwiedziego. Nasiona same wysiały się w ubiegłym roku a teraz pojawia się bardzo dużo siewek. Część z nich zebrałem i posadziłem po 16 sztuk do doniczek P9. Jeżeli chcesz wysiać nasiona do doniczek to najlepiej zrobić to zaraz po zbiorze (torebki zaczną żółknąć a nasionka będą się wysypywać). Doniczki wkop w ziemię w ogródku i wysiej nasionka przykrywając je lekko ziemią. Najlepiej pod drzewami by nie przesychały.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z wysiewanych 6 marca cebul zaczyna kiełkować Primalys.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Świetny pomysł z przesadzaniem przebiśniegów, muszę tak zrobić u siebie.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”