Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
XENOFOBIA25
50p
50p
Posty: 63
Od: 23 lut 2018, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Fajnie, że są tacy zapalenie ogrodnicy faceci - mój nawet jeść warzyw nie chce a co dopiero je uprawiać:-P
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

W jakim celu wysypałeś wierzch agroperlitem? (o ile to agroperlit)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Witajcie dziewczyny! Tak, to perlit a posypuję nim powierzchnię w celu utrzymania wilgoci w podłożu. Częściowo wyrównuję też nim podłoże i wypełniam ubytki substratu torfowego.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Pięknie, widzę że ostro rozpoczynasz sezon. ;:333
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

No tak nie do końca. Lobelie, szałwie, żeniszki i aksamitki czekają do marca podobnie zresztą jak papryki i pomidory. Dopiero jak część roślin trafi do tunelu będę wysiewał kolejną partię cebuli. Zioła- dopiero kompletuję listę. W marcu muszę dokończyć skrzynie-podwyższone grządki. Muszę też kupić ziemię lub podłoże popieczarkowe. Na początku marca będę musiał zdecydować co z rzodkiewką, sałatą, bobem i szpinakiem-rozsada czy siew bezpośrednio do gruntu? Redliny na wczesną marchew nie gotowe! Ciągle się jeszcze zastanawiam czy wysiewać na wiosnę kapustę pekińską czy ją sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Ja się chyba zdecyduję aby trochę rozsady szpinaku zrobić, ale się jeszcze wstrzymam do przyszłego weekendu, bo ta zima trzyma i trzyma ;:145 Chciałabym kiedyś popróbować uprawy marchwi i skorzonery na redlinach, ale u mnie to nie możliwe ze względu na rodzaj gleby ;:108 Groch u mnie wychylił się nieśmiało spod ziemi :;230

Przemku- imponująca jest Twoja uprawa, no i to światło mnie tak zainteresowało, tylko gdzie mogę kupić takie ledy ? ;:168
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Witaj Kasiu! Nic nie piszesz czy dostałaś nasionka. Mam nadzieję, że dawno doszły bo polecony poszedł 19 lutego. Ze szpinakiem się za bardzo nie baw bo to terminator i wiele wytrzyma. Namocz nasionka na 24-48 h w wodzie a potem do małych doniczek/ pierścieni po 3-5 nasionek. On długo kiełkuje a jak się wychyli to go na balkon albo do zimnego tunelu. Nie rezygnuj z wczesnej marchwi i skorzonery tylko zleć niech Ci ktoś zrobi podwyższoną grządkę. Nie musi być za wysoka więc taka nawet 20 cm wysokości, ze zwykłych desek sosnowych na parę lat wystarczy. Jak masz lekką glebę to dla marchewki wczesnej nawet lepiej a Ciebie w przyszłym roku ominie skopanie grządki. Co do lamp LED takiej jak ja kupiłem to raczej ze względów finansowych czyste szaleństwo ale jak ktoś nie ma na co pieniędzy wydawać to kto mu zabroni? Adres na pw.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Niestety nie udało mi się przekonać żony, że część roślinek chciałaby zamieszkać w drugim pokoju więc podłączyłem lampę sodową. ;:185
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Roślinki rosną sobie powoli, rzodkiewka nie wybiega, pory przebijają się na powierzchnię. Bób- praktycznie w każdym pierścieniu po 2 roślinki. Wczesna kapusta, kalarepka i sałata dzięki temu, że do pierścieni trafiło po jednym skiełkowanym nasionku nie będą wymagać pikowania. Dzięki wyprawie do Lublina mam też już nasionka mojej ulubionej wczesnej marchewki Laguna F1. Zaczynają pękać pierwsze nasionka heliotropów. Czas pomyśleć czy dać je do multiplata, do pierścieni czy po 12-16 sztuk do doniczek P9.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Plany planami a życie życiem. Czosnek nieplanowo wciśnięty na parapet, rozsada bobu, rozsada rzodkiewki, rozsada szpinaku to wszystko miało już rosnąć w tunelu. To łącznie 4 multiplaty (40x60 cm) czyli metr kwadratowy powierzchni. Na dodatek siewki selerów zaczynają się przebijać przez warstwę perlitu więc też potrzebują światła. Jeszcze jakoś to ogarniam ale warunki zrobiły się mniej komfortowe. Mam nadzieję, że za kilka dni jak dojdą pomidory, papryki i kwiaty jednoroczne tunel będzie się już nadawał do zasiedlania. Dobrze, że sałat mam tylko w śladowych ilościach.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Dobrze, że pogoda już po weekendzie ma się znacznie zmienić, ja też nie planowałam za długo trzymać w domu rozsad, bo mam kłopot z ziemiórkami, ale nocami jest za zimno, żeby ogrzewać szklarnię ;:185 Tzn boję się jakiegoś strasznego rachunku za prąd :?
Dziękuję bardzo za poradę dot. roszponki ;:180
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Dogrzewałem kiedyś przez parę dni tunel przy pomocy "farelki" i licznik chodził dość szybko. To nie jest dobre rozwiązanie. Na pewno sprawa uszczelnienia obiektu jest ważna, można też podwiesić kurtyny lub całość obiektu naokoło otoczyć folią bąbelkową. Ja część rozsady będę w tunelu trzymał na grubych płytach styropianowych a na noc będę dodatkowo ochraniał niskim tunelikiem z siatką ochronną. Być może wstawię też do tunelu 2 metalowe beczki z wodą. Ale do połowy kwietnia w tunelu nie przewiduję obecności roślin wrażliwych na niskie temperatury. Sąsiad kombinuje z piecem na trot ale to nie dla mnie. Na szczęście u mnie po opryskaniu środkiem Polysect kwiatków w doniczkach i rozstawieniu żółtych tablic lepowych ziemiórki pojawiają się w ilościach śladowych.
Pierwsze skiełkowane nasionka heliotropów przeniesione do doniczek. W.Legutko-20, Rekwiat-16 a Vilmorin -13 nasionek. Na kiełkownik powędrowały przeterminowane nasiona kapusty pekińskiej Optiko F1 oraz nasiona cebuli szalotki.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

No i mamy marzec. Uczciłem jego nadejście wysiewem pierwszej partii nasion pomidorów. Do doniczki P9 powędrowało 16 nasion VP1 F1 czyli akurat 1 opakowanie. Nasiona w doniczce po podlaniu i posypaniu perlitem trafiły do cieplarki. Za oknem -16*C ale ma się ocieplić i tego Wam wszystkim życzę. Do ziemi powędrowało kolejnych 31 skiełkowanych nasionek heliotropów więc powinno być sporo sadzonek.
Do kiełkowania powędrowały nasiona papryki King Arthur F1. Myślałem, że mam ich góra 20 szt a okazało się, że jest więcej. ;:138
Rozpakowałem też paczkę marchwi Laguna F1. W tym roku nasiona są jeszcze większe niż w ubiegłym bo 1,8-2,0 mm. Aktualnie ziemia zamarznięta więc być może pobawię się w podkiełkowanie nasion, chociaż na jeden rządek.
Szpinak pomimo namoczenia nasion kiełkuje bardzo wolno. Dzisiaj do moczenia powędrowała kolejna porcja nasion. Tym razem odmiana Asta F1 (opakowanie 3g).
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”