Ogródek Przemka-cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Na razie skrzynie i żurawina schodzą na drugi plan. Obecnie jestem na etapie planowania produkcji rozsady warzyw i kwiatów na własne potrzeby. Głównym czynnikiem ograniczającym jest oczywiście dostępna powierzchnia. O ile na luty i marzec są jeszcze wolne moce przerobowe to w kwietniu zaczynają się już schody. Co prawda część rozsady ląduje wtedy w nieogrzewanym tunelu, bób jest wysadzony do gruntu ale pomidory i papryka wymagają rozstawienia a więc trzeba to jakoś ogarnąć. Zaszalałem na sezon 2018 i do lampy sodowej dokupiłem oświetlenie LED. Tanio nie było ale mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Teoretycznie będę miał do dyspozycji 3 metry kwadratowe powierzchni na produkcję rozsady. :D
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Na razie nie ma większych mrozów, nie ma też śniegu toteż będę musiał ograniczyć "ptaszyskom" dzienne porcje żywności. 1,5l butelkę nasion słonecznika i konopi opróżniają w 2 dni. Sporo nasion wysypują z karmnika na ziemię. Nasiona z ziemi zbierają samice bażanta ale chyba dla nich będę sypał kukurydzę bo konopie to drogo wychodzą. Przylatują głównie sikorki ale u sąsiada pojawił się też dzięcioł. Widziałem też sójkę, co prawda nie mam żołędzi ale mam trochę orzechów arachidowych więc może się skusi. Jacek przywiózł od znajomych 20 nasion papryki King Arthur F1, Ismena przysłała nasiona jeżówek. Pracuję nad terminarzem wysiewów rozsad.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponieważ u pierwiosnków gruzińskich liście są dalej zielone zaczynam przykrywanie roślin gałązkami świerkowymi. Mam nadzieję, że po świętach nie będzie problemu z pozyskaniem większej ilości gałązek. Słonina bez skóry padła łupem jakiegoś większego ptaszyska natomiast skóra z podgardla jeszcze wisi. 1,5l butla z nasionami wystarcza już tylko na 1 dobę. Podkarmianie kukurydzą przywabiło samice bażanta. W porywach przychodzi ich nawet 5 ale na razie mam lichy sprzęt do robienia zdjęć ptakom. Skorzonera w tym roku niezbyt udana. Niespodziewany atak turkuciów podjadków zrobił swoje. Wykopałem dzisiaj ok. 30 korzonków ale straty w tym roku były duże.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Stołówka ma wielu amatorów! Mój drób nie zużywa takich ilości ziarna dziennie, jak Ci Twoi pierzaści goście. Musi być niezły ruch w karmniku :)
Dziękuję za podpowiedź z cebulami. Trochę się jeszcze ochłodziło i przestały tak kiełkować, spróbuję jak najszybciej je zużyć. Za rok trochę pohamuję się z siewem, bo to było jednak za dużo ;:173
Wszystkie pierwiosnki warto przykryć na zimę? Mam ząbkowane, storczykowe, wyniosłe i bezłodygowe, niektóre mają liście zielone, a inne po przymrozkach pożółkły. Nie mają żadnej osłony :| .
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Nie wszystkie pierwiosnki przemarzają zimą ale ja na wszelki wypadek staram się swoje lekko przykrywać gałązkami świerka. Chodzi raczej by nie traciły wody przez transpirację oraz by nieco później rozpoczynały wegetację wiosną. Na pewno warto okryć bezłodygowe i ząbkowane. Storczykowych nie mam więc nie wiele o nich mogę powiedzieć. U mnie niektóre rośliny P. juliae zimują nawet w niezadołowanych doniczkach więc nie jest najgorzej.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Praktycznie odmiany pomidorów na sezon 2018 wybrane. Corazon F1, VP1 F1, Voluptuoso F1 oraz Żółta Sakiewka . Do tego dojdą w symbolicznych ilościach (po 2 sztuki): Cornabel F1, White Beefsteak, Berner Rose, Marmande, Cherokee Purple, Chocolate Stripes, San Marzano 2, Brutus i Stara Babcina Malinówka. Tym razem nie będę się bawił w produkcję nadwyżek bo to zawsze doprowadza do pogorszenia stanu rozsady. Dobra rozsada jest podstawą sukcesu więc koniec z prowizorką. Na najwcześniejszy zbiór 20 sadzonek zostanie posadzonych w pierścieniach (a właściwie w wiaderkach bez dna) i będą to odmiany VP 1 F1 oraz Voluptuoso F1. Mam również nadzieję, że łatwiej mi będzie sterować temperaturą podczas produkcji rozsady bo oprócz lampy sodowej będę dysponował oświetleniem GROWY-LED 154 100W.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

U teścia pierwsze pomidory już wykiełkowały. Ja na razie z wysiewami nie będę się wygłupiał. Być może pod koniec stycznia wysieję trochę wczesnych porów ale z resztą nasion poczekam co najmniej do połowy lutego. Zapadła decyzja o całkowitym remoncie skalniaka. Nie ma szans na wykopanie kosodrzewiny ale z całą resztą się pożegnam. Mam nadzieję, że miłki dadzą się przesadzić a nad resztą roślin płakał nie będę. Przy okazji remontu skalniaka wypięknieje też oczko wodne oraz żurawinowisko. Takie przynajmniej są moje oczekiwania.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Pomocy!!! Zostałem na nieco ponad 3 tygodnie opiekunem psa a właściwie suczki Trufli rasy Chow Chow. Może jakieś dobre rady?
Awatar użytkownika
wlodarek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 27 sty 2014, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubartów Włodawa

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

W sylwestrową noc uzbrój go w stopery do uszu :D
Swoją drogą fajny niedźwiadek.
"Nikt nie wygłasza lepszych kazań niż mrówka, która nic nie mówi" -Carlo Carretto
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Piękny Chow-Chow ciekawa rasa, do roku 2000 byliśmy tez właścicielami dwóch pięknych suczek tej rasy /rudej i czarnej/.
Pozdrawiam Zenek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

Witaj Zenku! Z tego co widziałem na Twoich zdjęciach z lata jakiś piesek biega u Was po ogrodzie. Rozumiem, że róże Twoje ale jeżówki już nie. :D Jak tam u Was z rannikami bo jest szansa, że na wiosnę będę dysponował jakimiś nadwyżkami.
janus_z
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 lut 2008, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek Przemka-cz.4

Post »

przemek1136 pisze:Praktycznie odmiany pomidorów na sezon 2018 wybrane. Corazon F1, VP1 F1, Voluptuoso F1 oraz Żółta Sakiewka . Do tego dojdą w symbolicznych ilościach (po 2 sztuki): Cornabel F1, White Beefsteak, Berner Rose, Marmande, Cherokee Purple, Chocolate Stripes, San Marzano 2, Brutus i Stara Babcina Malinówka. Tym razem nie będę się bawił w produkcję nadwyżek bo to zawsze doprowadza do pogorszenia stanu rozsady. Dobra rozsada jest podstawą sukcesu więc koniec z prowizorką. Na najwcześniejszy zbiór 20 sadzonek zostanie posadzonych w pierścieniach (a właściwie w wiaderkach bez dna) i będą to odmiany VP 1 F1 oraz Voluptuoso F1. Mam również nadzieję, że łatwiej mi będzie sterować temperaturą podczas produkcji rozsady bo oprócz lampy sodowej będę dysponował oświetleniem GROWY-LED 154 100W.
Witam
Jaki jest koszt tej GROWY-LED 154 100w, bo sam czegoś poszukuje również czegoś do doświetlania?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”