Od przybytku głowa nie boli część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Wandziu hortensję jednak wsadziłam do gruntu i ma się bardzo dobrze. Ładnie się zaklimatyzowała w mojej glebie, widać w niej pełnie życia....będę dbać bo zachalana tu i tam. U mnie dzisiaj zimno, ponuro jak na majówkę mało radośnie. Ogród za oknem umila troszke czas.

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Marysiu...Masko dobrą radę mi dajesz z tymi donicami ale mi się po prostu nie bardzo chce. Ale mam założenie na ten sezon aby wykopać trochę cebulowych, przesuszyć i dość wcześnie włożyć na nowe miejsca i chyba dobrze dokarmić.
U mnie też nie bardzo duży teren więc wkopanie dużych donic też sprawia bałagan i nie bardzo mogę sobie na to pozwolić.
Majówkę mam paskudną a miałam plany siania i sadzenia rozsad....spoglądam na ogród przez szybkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- Pt 30 kwi 2021 20:18 --

Halinko u mnie ciemierniki się zadomowiły i ładnie rosną. Są nawet takie które bardzo się rozsiewają i trzeba pielić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu pięknie u Ciebie ;:oj i zdecydowanie cieplej niż u nas na pomorzu ;:224 Moje tulipany jeszcze w pąkach a Twoje już takie kolorowe ;:3 no i hosty - mam dopiero kły ;:173
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Ja nie wiem jak to jest z tymi ciemiernikami. Wiele osób pisze o tych ich siewkach, a ja już kolejny rok wypatruję obok swojego, czy może coś się wysiało, ale znowu nic. A kwiaty wisiały długo, więc nasiona na pewno się w nich wytworzyły. Dziwna sprawa, bo inne rośliny wysiewają się mniej lub bardziej.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu, wiosna u Ciebie rozkwitła paletą barw ;:138 Piękne tulipany, pierwiosnki, a hosty jakie już duże ;:215 U mnie dopiero z ziemi wychodzą i to nie wszystkie.
Ja też podobnie jak Maria sadzę cebulowe w doniczkach i koszykach i po przekwitnięciu wyciągam z koszykami i wynoszę w cieniste miejsce, a na rabatach w puste miejsca sadzę jednoroczne - cynie, aksamitki i co tam jeszcze mam.
Ciemierniki u mnie się mocno rozsiewają, ale tylko białe ;:7 kolorowe nic a nic ;:223
Pozdrawiam ciepło i życzę miłego wypoczynku, niech Ci słoneczko zaświeci w czasie następnych świątecznych dni ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Piękna kępka tulipanów Gavota kiedyś też je miałam jednak tylko jeden sezon a potem odeszły .Jednak jak je spotkam znów posadzę .Krysiu sporo kwitnie nawet hostowe liście takie wielkie .U mnie mają może jakiś 1cm nad ziemią. Znów sie ochłodziło i to sporo w porównaniu z wczorajszym dniem .Beznadziejna majówka się szykuje, jednak wszystkim pracującym przyda się odpoczynek ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Jadziu podziwiasz kępę tulipanów i zwracasz się do nich po imieniu....a ja zupełnie nieświadoma, że tak się nazywają.
Czy to mówimy o tych tulipanach z żółtą obwódka?
One w tym miejscu rosną już chyba z 5 lat .
Było by chyba dobrze je z tamtąd wyjąć bo one rosną wokół iglaka, na pewno mają ciasno. Boję się ruszać bo iglaka jeszcze z korzeniami wydziobię.
Tak...zgadzam się z Tobą, sopro kwitnień mam w ogrodzie, hosty też już spore ale za to ślimaków wokół nich też sporo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Tak tak o tych mówię zresztą możesz sprawdzić w necie .One mnie bardzo zauroczyły dlatego zapamiętałam ich nazwę ,ale może te są podobne do nich .Krysiu o ślimakach nawet nie wspominaj, bo parę razy dziennie idę na obchód i wciąż znajduję całe gromadki w niektórych miejscach różnej maści siedzą sobie razem ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Pięknie, wiosennie ;:167 Wszystko wygląda cudnie! Witam Krysiu w nowym sezonie ;:333 !
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj Krysiu piękne tulipanki i nie tylko, cudownie masz w ogrodzie. Majówka zimna i deszczowa ale juz nie długo ma przyjść ocieplenie. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu nie tylko ciemierniki masz piękne, ale zauroczyła mnie teraz ta cudowna kępka tulipanów ;:215 ;:215
Psi ząb cudownie kwitnie, a i hosty pokazały już takie wielkie kły ;:333 Moje w różnym stadium i wczoraj znowu dostały kapelusze na noc, ale było tylko dwa na minusie ;:oj ;:oj
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

jejciu jak mnie tutaj długo nie było i nawet nie potrafię powiedzieć dlaczego.
Ale żyjemy w dość trudnym czasie, pędzimy, gonimy nieraz nie wiadomo dlaczego i po co ;:306 ;:306 pozamykani, zamaskowaniu......ja już wyglądam normalnych czasów z utęsknieniem.
Dobrze, że mamy kawałek ziemi i możemy się tam odreagować.
U mnie w ogrodzie w miarę dobrze, choć bardzo kiepsko powschodziła mi fasolka.
Muszę się Wam pichwalić, że po raz pierwszy zrobiłam gnojówkę z pokrzyw......zapachu wam nie przekażę ale śmierdzi bardzo brzydko.
Wczoraj pidlałam tą gnojówką jeden rządek ogórków, drugi zostawiłam bez gnojówki.....będę obserwować działanie pokrzyw.
W rabatkach kwiatowych też nie jest źle, jedne przekwitły drugie zaczynają......klika fotek z tego sezonu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu, podzielam Twoje spostrzeżenia nt. mijającego zbyt szybko czasu,dodając od siebie,od kiedy jestem na emeryturze-mam go coraz mniej.
Szaleństwa pogodowe ,wymagają od nas większej troski dla naszych ogrodów.Przyznaję, że jestem tym bardzo zmęczona, do tego doszła przypadłość "rwy kulszowej" - czyli zbyt wiele "szczęścia na raz".Ale, ale ....zdopingowałaś mnie do aktywności i ukorzenia się przed osobami mi bliskimi, które ostatnio zaniedbałam.Pozdrawiam serdecznie ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”