Od przybytku głowa nie boli część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Czy to brunnera na dwóch zdjęciach? Jestem zachwyconą tą rośliną - kupiłam wiosną maluśkie bulwy (raczej jedną, ale sprzedawca pomylił się i zamiast hosty limon przysłał mi dwie brunnery. Teraz, gdy hosty już nie mają nawet jesiennych liści brunera pyszni się urodą. Cudna dekoracja.
Podziwiam Leszczyna Twoje roślinne kompozycje przy schodach - ile kwiaty i zieleń potrafią zdziałać, wyobraziłam sobie o ile smutniej zabudowania by wyglądały bez tego życia natury. U mnie przy schodach wciąż bałagan i łyse placki - a to remont, a o brak czasu, a to brak pieniążków, a to żeby małe roślinki urosły trzeba poczekać. Na szczęście Wasze zakątki można podziwiać.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

FikuMiku dziękuję za miłe słowa ;:196
Pytasz o Brunerę....kupiłam jedną roślinę po roku już mogłam podzielić i mam więcej, poza tym nie ścinam przekwitłych kwiatostanów bo ma tendencję do rozsiewania się. Tej wiosny to chyba z 5 siewek miałam czym zrobiłam przyjemność innym.
Ozdoby wokół domu i zagrody można zrobić nawet nie drogim sposobem....ja w tamtym tygodniu zrobiłam sobie już zimową ozdobę tarasu. Wykopałam ciemiernika z rabaty które też się rozsiewają, żurawkę która się bardzo rozrosła i jakiś rozłogowy bluszczyk który też zimą jest zielony.

Obrazek

Zakwitł mi kaktusik...maleństwo a jak zdobi

Obrazek

Obrazek

Obrazek
FikuMiku.....nie przejmuj się brakiem roślin, będąc tutaj na forum jesteś w stanie pomaleńku powiększyć swoją kolekcję ogrodową.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu, malownicza jesień u Ciebie, pięknie przebarwione drzewka i trawy ;:215 Brunera cudnie się srebrzy a hosty złocą się w cienistych zakątkach ;:63 U mnie brunera też się rozsiewa, co mnie bardzo cieszy, bo jest cudna.
Muszę się pochwalić Krysiu, że skusiłam się na Pomponellę, już rośnie. Póki co wsadziłam ją do dużej donicy, którą zadołuję na zimę i zrobię kopczyk, żeby gałązki nie przemarzły. Na miejsce tej róży, którą wykopałam wsadziłam pnącą Lagunę a Pomponelli muszę znaleźć jakieś dobre miejsce wiosną ;:7

Bardzo ładną dekorację zrobiłaś na tarasie, taka kolorowa, wesoła ;:215
Piesio śliczny ;:167
Pozdrawiam i życzę zdrówka ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Halszko z Pomponeli na pewno będziesz się cieszyć, jeszcze dzisiaj ma pączki które już zapewne nie dadzą rady zakwitnąć.
Laguny nie mam choć robiłam do niej przymiarki ale nie bardzo widzę dla niej miejscówkę.
Dzisiaj wykopałam sobie resztki dali, poleżą...obeschną i spoczną na sen zimowy.
Jesiennie już w całym ogrodzie, trawy się przebarwiają i tworzą fajny klimat.
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chryzantemy nadają barwy


Obrazek

Obrazek[/url)

A dynie ocieplają chłodne poranki

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/14bfb50df6ea819e]Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysieńko, uroczo, klimatycznie, jesiennie ,kolorowo....mogę wymieniać dalej.. ;:138
Trawy masz rewelacyjne, nasze zostały jesienią posadzone, dlatego nie mamy jeszcze takiego efektu.
Ja mam dopiero połowę dalii wykopanych i leżakujących na podłodze w " mojej " piwnicy. Jutro zrobię zdjęcie :wit
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu Twoje trawy w bardzo fajnie organizują przestrzeń w ogrodzie ;:215 Żałuję, że mam ich tak mało. Zawsze mi się wydawało, że są ekspansywne, że się rozsiewają w sposób niekontrolowany i takie tam.
Powoli zaczynam wprowadzać je do swojego ogrodu, ale kiedy się doczekam efektu ;:7 Chryzantemy wnoszą dużo koloru w tym szaro burym czasie. Masz fajne rozrośnięte kępy ;:303 Też je uwielbiam. A dynie siałaś sama? Piękne okazy ;:333
Pozdrawiam cieplutko Krysiu i życzę zdrówka ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Lodziu trawy polecam a skoro już je masz w przyszłym sezonie będą cieszyć.
One dość długo się budzą po zimowym odpoczynku ale za to długo cieszą i tworzą fajny klimat jesienią jak i zimą. Teraz przebarwiające się liście traw i zwiewne kłosy na wietrze pozwalają cieszyć się ogrodem.

Obrazek

Obrazek

Pięknotka w tym roku również obrodziła już koraliki nabrały swojego koloru


Obrazek

Obrazek

Miłorząb zaraz będzie w stanie bezlistnym ale dzisiaj przybrał kolor złota


Obrazek
Te dynie ogromne to są dary od mojego brata, pozostałe z mojego chowu. Wysiałam je na zapełnionej części kompostownika i mam swoje zbiory, nie wyrośnięte robią za klimat jesienny na tarasie.....wyrośnięte pójdą do gara.

Obrazek

U mnie dzisiaj cudna jesień, słońce spogląda od samego ranka...nawet Covid dzisiaj nie jest straszny ;:306


Obrazek

-
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Leszczyna,
kompozycje jesienne z żurawkami w donicach i białym lampionem stojącym obok - baja!
U mnie na ganku (ganek ma notabene 1,5 metra :;230 mieszczą się raptem 3 szare donice, w których 3-4 razy w roku zmieniam kompozycję w zależności od pory roku - teraz mam od 4 tygodni białe chryzantemy średniokwiatowe, wrzosy i jakiegoś mini cyprysika. Obok leżą 3 małe dyńki, w tym dwa grzybki z własnego ogrodu - jedna z nich pójdzie potem na nasiona. Nie powiem, nawet lubię tę skromną kompozycję, tylko... wczoraj ją właśnie rusztowanie zasłoniło, rozstawione celem wymiany dziurawych rynien ;:134
Muszę się w końcu ruszyć, żeby Wam jakieś zdjęcia pokazać, ale wszystko jeszcze u mnie takie brzydkie, że to trochę wstyd i lepiej u innych oglądać.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Halszko ekspansywnością traw nie przejmuj się...one aż tak szybko nie rosną a poza tym nie rozłażą się po ogrodzie. Rosną jak wszystko powiększając swoją objętość i nic poza tym, jak masz miejsce to zapraszaj. Ja swoimi już się podzieliłam z córką, z nasion nigdzie nie spotkałam siewe.
Halszko dynie.... różnie jedne moje d?że okazy od brata.


Obrazek
Dzisiejszy poranek cudny...słoneczko, ciepło jak na jesień, chcę mi się do ogrodu bo jeszcze tulipanów nie wsadziłam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Piękna jesień w Twoim ogrodzie - taką lubię ;:215
Niedziela nam dopisała, oby następne dni były dla nas łaskawe ,pozdrawiam ;:167
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

FikuMiku miło że do mnie zajrzałaś....pokazuj swój ogród bez względu na to jaki jest.
My też zaczynaliśmy więc wiemy jak to jest.
Pokaż nam to co Tobie się podoba a potem już poleci. Nie myśl, że my pokazujemy wszystko ;:306 aparat może wiele więc startuj i pokazuj.

Wczoraj resztki wkopałam do gruntu i dzisiaj spokojnie powitałam oszroniony ogród za to w południe piękne słoneczko
Obrazek

Lodziu u mnie dzisiejszy poranek powitał nas szronem i przymrozkiem. Wykopałam wczoraj ostatnią dalie i za kilka dni zapakuję i ułożę je do zimowego snu.
Wczorajszy dzień wykorzystałam bardzo rozsądnie ;:306 w ogrodzie. Otuliłam klona, pochowałam doniczkowe , kompostem podsypałam kilka róż, zostały mi tylko Oleandry do schowania...ale one minusy znoszą dobrze więc na pewno zdążę.
Po mroźnej nocy dzisiejsze południe w ogrodzie
Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj Krysiu :wit U mnie też był dziś mroźny poranek, potem jednak wypogodziło się i zaświeciło słońce. U Ciebie ślicznie prezentują się trawy i będą zdobić ogród całą zimę. Jakaś późnojesienna róża wesoło czerwieni się na rabacie ;:138 Kolorowe liście na krzewach zmrożone pewnie wkrótce opadną :( Cóż, musimy jakoś przetrwać ten smutny jesienny czas. Byle do wiosny :D
Miłego wieczoru Krysiu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj Krysiu,
widzę, że ogród poszedł w odstawkę - robótki wzięły górę ;:224
Ja jeszcze ogarniam ogród. Dokupiłam kolejne cebulowe i zamierzam je jutro wysadzić.Jest pewne ryzyko, ale warto spróbować.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Dzisiaj, 16.01.2021 r. - mogłam edytować post.

Krysiu, wyczytałam,że prosisz o informację nt. zimozielonych paproci.Polecam Ci dwie sprawdzone u mnie odmiany :
Rośliny rosną u nas już kilka lat , a tak wyglądają aktualnie :

Obrazek
Języcznik zwyczajny.

Obrazek
Paprotnik szczecinkozębny.

Obrazek
Widok ogólny-zdjęcie poglądowe.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”