Od przybytku głowa nie boli część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Lodzia Tobie nie odpowiedziałam na zachwyt Neonem...
Pierwszego dnia jak byłam to zaliczyłam spacer po ogrodzie, ale Ty wiesz najlepiej co moźna zobaczyć będąc tam po raz pierwszy. Wybrałam trasę piwoniową bo z daleka wabiła kolorami.....podpatrzyłam co by na kiermaszu kupić oglądając kwitnące piwonie.Ale to nie takie proste dokonać wyboru mając tyle przed sobą....jeden mętlik w głowie i właściwie kupiłam to co mi wpadło w oko już na stoisku.
Jak dobrze wiesz byłam nastawiona na Derenie, ale zapisanego w głowie nie było i kupiłam też taki raryrasik...oto on już u mnie na docelowym miejscu.

Obrazek
Sadzonka była już z pąkami kwiatowymi i w moim ogrodzie zakwitły pierwsze kwiaty


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po raz pierwszy zakupiłam sobie w Wojsławicach Agapanta z dwoma pąkami i już mam radość.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu będziesz go zimować w ogrodzie czy w przechowalni .Kiedyś też miałam go ale to noszenie wewte i wewte mnie zdrażniło i zostawiłam go w ogródku .Liczyłam ze przezimuje tak jak u koleżanki nic bardziej mylnego .Piękna camelia trzymam kciuki żeby cieszyła Cię swoimi kwiatami
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Jadziu na zimę do przechowalni jak wiele innych tarasowych.
Mam Dom Ogrodnika gdzie wszystko w nim jest oprócz porządku i tam nocują tarasowe, karpy dali i wszystko co do ogrodu.
Jadziu....A widziałaś już gdzieś w ogrodzie Camelie....ja spotkałam po raz pierwszy i kupiłam za namową Pani sprzedawczyni która polecała zupełnie uczciwie , tak to odebrałam. Zapewniłam jej wszystko to co powinna mieć i widzę że rośnie bo idą następne listki na szczytach.
Po przekwitniętych kwiatach zawiązują się owoce które ponoć też mają zdobić.....zobaczymy...pokażemy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj Krysiu,nie ma to, jak telepatia....wiesz o co chodzi ;:168
Krysiu pseudo kamelia - może być bardzo ciekawą ozdobą ogrodu.Przed chwilą poczytałam o niej w necie.
Natomiast Agapanta niebieskiego- mam.Dostałam z "instrukcją obsługi" od Tereni "inka52".Rośnie na tarasie i rozpoczyna kwitnienie.Na zimę zabieram do piwnicy.Uwaga-musi mieć ciasno w donicy.Przesadza się,jak już nie ma zupełnie miejsca.Takie otrzymałam polecenie i stosuję się do niego.
Na Gardenii w tym roku,kupiłam białego w woreczku.Posadziłam w doniczce,wypuścił 2 liście i "stoi w miejscu".
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu koleżanka w Niemczech ma aż dwie Camelie ,ale cóż z tego kiedy one kwitną wczesna wiosną, gdy niezbyt często przyjeżdża na ogródek .Co innego jak teraz była zima nie zima to mogła podziwiać ich cudne kwiaty. Twoja jest całkiem inna ona ma swoje z pełnymi kwiatami Domki ogrodnika niestety mają to do siebie więc sie nie martw :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu
Morelowa róża ''Hansestadt Rostock'' cudna ,czy pachnie ,jak róże herbatnie :?:
''Pomponella'' też pięknie obrodziła ,właśnie przypomniałaś mi ,że muszę swoją przywiązać póki czas.
Ostróżka biała przepiękna. :)
Ciekawa nowa piwonia :)
Kupiłam ''podobną'' w Lidlu i okazała się być biała ,też półpełna ,co mnie cieszy ,ale kompletnie bez zapachu.
Krzew ''pseudo camelia'' bardzo ciekawy.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

A ja się przymierzam do agapanta już któryś rok :). Chyba w końcu się zdecyduję. Tylko gdzie ja to wszystko będę trzymać... :wink: ? Na razie w tym sezonie wzbogaciłam się o oliwkę i lantanę :). Za to fuksja mi padła na wiosnę, więc coś za coś.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Elanie jeden raz myślałam o Agapancie ale nie było mi po drodze z nim, teraz spotkałam i mam.
Tym bardziej mnie skusił że miał już pąki kwiatowe, ale dopiero teraz dojrzałam jak eleganckie są jego kwiaty.
Lodzia instrukcje już mi podała do których ściśle się zastosuję i na pewno będzie zdobił taras.
Ela...jak teraz Paweł będzie koło mnie to zapakuję jemu ciemierniki i się z nim kontaktujesz.....podam na priv.
Ela...ja oliwkę to mam już dużą w tym roku kwitła jak szalona i widzę że ma mnóstwo zawiązanych oliwek.
Kupiłam ją 3 lata temu w Ikei ale bardzo ładnie rośnie tylko ja ją przycinam tworząc kulę bo bym miała problem z zimowaniem.
Lantanę przywiozłem z łowów w Wojsławicach i tak przymierzam się aby zrobić nowe egzemplarze z niej....będę próbować.
U mnie zaczynają kwitnąć liliowce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Szkoda że tak szybko przekwitają ale tyle dzisiaj uchwyciłam rozwiniętych.
Zostały chyba jeszcze trzy które ucieszą mnie że kilka dni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Prawdziwych motyli u mnie nadal nie ma, pociesza się takimi.

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu :wit Ale masz imponującą kolekcję liliowców ;:138 Wszystkie piękne ;:63 Fakt, że to kwiaty jednego dnia, ale przy większej kępie i tak olazale wyglądają. Ja mam kilka rozrośniętych kęp, ale większość to sadzonki 2 - 3 pędowe.
Zakupy w Wojsławicach bardzo ciekawe, oryginalne ;:215
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Halszko to stare odmiany, przeniesione z ROD , choć wszystkich nie udało mi się przytargać i teraz kiedy kwitną widzę że brakuje mi tych które były ładne.
Tutaj pewno 3 dokupiłam ale widzę że jeszcze nie zakwitły.
W Wojsławicach zakupy poczyniłam ale szaleć nie mogę bo miejsca brakuje A trawnika już nie będę demolować.
Alstomeria przezimowała i pięknie kwitnie.
Obrazek
Moje tarasowe tym razem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Można mieć sporo tarasowców kiedy ma się taki pokaźny taras ;:303 Krysiu czy jakoś szczególnie zadbałaś o Alstromerię kiedyś się do niej przymierzałam, ale wybiłam sobie ja z głowy bo nawet Lantany nie umiałam przezimować ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Jadziu Alstromerię mam od ubiegłego sezonu od naszego forumowego Janusza Drozda.Sadzonka była już kwitnąca, na zimę schowałam ją do pomieszczenia i wczesną wiosną zaczęłam podlewać i zasilać.
Odwdzięczyła się pięknym kwitnieniem za to Lantany nie udaje mi się przejmować.
Ale mam tym razem też, spotkałam w Wojsławicach i przywiozłem do domu. Muszę zgłębić tajniki uprawy i zimowanie bo bardzo lubię jej zapach...może się uda.
Zrobiłam już dwie sadzonki siedzą w pojemniczkach przykryte literatkami aby stworzyć jej odpowiedni mikroklimat, tak ukorzeniała pelargonie moja mamusia...poszłam jej tropem.

Kwitną u mnie floksy Jeżówki a nie ma u mnie w ogóle motyli, jestem zawiedziona tym faktem że środowisko jest bardzo zaburzone, opryski na wszystko co się rusza w ogrodzie zaczyna dawać efekty.
Kilka bzykających owadów spotykam ale motyli bardzo mi brakuje.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”