Od przybytku głowa nie boli część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Pewnie że polujemy na białego... moja mama też ma, ale też różowego. Może te różowe bardziej popularne? ;:131
Fajna ta lilia ananasowa! ;:oj
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Moje zawilce bardzo się rozrastały rozłogami, aż za bardzo, tak że w końcu się ich pozbyłam, bo zdominowały całą rabatę, a u mnie miejsca meleńko.
Życzę Ci przyjemnej wycieczki. Byłam w tych trzech miastach. Naprawdę warto zobaczyć, tylko że w Sandomierzu są straszliwe tłumy, aż trudno czasem przejść. Jeszcze kilka lat temu bywało luźniej. Może to dzięki serialowi "Ojciec Mateusz" stało się to tak popularne miejsce.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Wandziu....Sandomierz jest w planie na poniedziałek może już spora dawka turystów rozjedzie się do swoich siedlisk ;:306 chociaż za bardzo w to nie wierzę.
To jest taki okres że ludzi chyba wszędzie dużo...damy radę.
Zawilce nie zlikwiduję bo już wychorowałam się z dalii więc niech rosną byliny które są mniej problemowe jak dalie.
A jak Twoje dalie w tym suchym sezonie sobie radzą ?

Pozdrawiam Krysia
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Dalie miewają się u mnie całkiem nieźle! Chociaż akurat te co w zeszłym roku były największe i najsolidniejsze, w tym jakieś dość marne. Może się zbyt wtedy wysiliły i nie mają już z czego czerpać.
Ja z dalii nie zrezygnuję, choć na pewno zmniejszę ilość odmian. W każdym razie lepiej wyglądają u mnie niż róże.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Pół godziny buszuję w Twoim wątku.Przypomniały mi się początki naszej znajomości.....
Ale obecny stan ogrodu w tak krótkim okresie czasu, jest rewelacyjny ;:180
Nie będę wchodziła w szczegóły i pochylała się nad każdą rośliną, całość jest ;:215
Czy byłaś w Sandomierzu w Muzeum Ojca Mateusza ? Pozdrawiam ;:167
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Lodziu jeszcze nie byłam bo wyjeżdżamy 17. 08. 2018.
Nigdy nie byliśmy na tej stronie Polski i nie wiem jak my to wszystko ogarniemy, planów mamy sporo ale każda podpowiedż i sugestia co gdzie zobaczyć bardzo mile widziana.
Jeżeli znasz te strony bardzo proszę pisz gdzie mam iść, jechać by nie ominąć ważnych miejsc, nasz czas też bedzie ograniczony bo jedziemy na 5 całych dni, nie jedziemy leniuchować i wylegiwać tylko jesteśmy nastawieni się na zwiedzanie i spożywanie regionalnych posiłków ;:108 .
A w sprawie ogrodu to też powiem, że jakoś szybko to wszystko poszło i w górę i bok ;:306 . Ziemia u nas gliniasta, ciężka ale chyba dobra bo rzeczywiście jak się przyłożę to efekty widzę...nawet tak uporczywa susza nie zrobiła spustoszenia, studnia ma swoje zalety, liczniki się nie kręcą a wody starcza do podlewania :tan
Szkoda że nie jadę w Twoją stronę bo chyba bym Cię nawiedziła.

;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj Krysiu , z zawilcami i ja mam mały problem , kiedyś dostałam sporo sadzonek od koleżanki , podzieliłam się nimi z inną koleżanką , u niej szybko i pięknie się rozrosły a u mnie poznikały . ;:306 i przez kolejne chyba 3 lata brałam ciągle od niej sadzonki . Teraz i owszem mam 2 sztuki , jedna w doniczce i jedną obok na rabacie i coś dziwnego z tym zawilcem bo ten w donicy od zeszłego roku kwitnie a ten obok w ziemi ledwo w tym sezonie wylazł i aż się boję tego z doniczki w końcu wysadzić ;:202 Też muszę kupić w końcu dolomit bo podobno działa cuda , chociaż ja ostatnio wysypuję na rabaty spore ilości popiołu z ogniska i muszę powiedzieć , że rośliny po nim idą jak burza .Pięknie mimo suszy masz w ogrodzie , lato , lato , lato wszędzie ........Pozdrawiam ;:167 i miłej wycieczki .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj, Krysiu! ;:196
Widzę, że i u Ciebie susza. ;:174 Nie mniej roślinki widać zdrowe i, jakby na przekór, pięknie kwitną. ;:215
Z zawilcem to i u mnie w tym roku coś nie tak. :oops: Zawsze był obsypany kwiatami, a w tym roku pyszni się samymi liśćmi. ;:223 Kwitnie mi jedynie pełnokwiatowy, ale to nowy nabytek - prezencik sadzony wiosną. ;:333
Czeka Cię wspaniała wycieczka do malowniczych miejsc. ;:138 Miłych wrażeń, Krysiu i dobrej pogody. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu, może następnym razem wybierzecie Dolny Sląsk...Mamy wiele ciekawych zakątków i miejsc
wartych zwiedzenia.Tydzień temu w Sandomierzu/baza/ i Kazimierzu Dolnym była moja córka z zięciem.
Zapytałam o dobre rady dla Ciebie, i tak:w Sandomierzu zwiedzając spacerkiem wąwóz- ubrać coś stosownego , bo komary okrutnie atakują.Koniecznie zwiedzić Muzeum Ojca Mateusza, podziemia wg.uznania i tematu ekspozycji.
Najlepiej w punkcie informacji turystycznej zaopatrzyć się w regionalne wydawnictwa i porozmawiać z obsługą-doradzą....... Miłych wrażeń....na temat ogrodu i działki....pogadamy/popiszemy/ po Waszym powrocie...... :wit
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Jejciu prawie miesiąc nic nie pisałam, można się rumienić ale im człowiek starszy tym niej czasu ;:306 .
Urlop się skończył zima się zbliża choć nie bardzo czuję bo u mnie nadal sucho i ciepło.
W ogrodzie jeszcze nie najgorzej poza trawą którą słońce miejscami prawie wypaliło.
Za to warzywniaku jesienny pokazowy

Obrazek
Ogórki za trzy dni będą do jedzenia, fasolka już się związała i znacznie więcej strąków niż wiosenny wysieję, buraczki pokazowe.
Wszystko wysłałam aby puste grządki chwasty nie opanował i będę miała zbiory.
Natomiast róże do kitu....mogę się pochwalić tylko jedną uroczą.


Obrazek


Obrazek
Jabłka jak pomalowane


Obrazek


Obrazek
Dynia Hakaido gotowa do garnka ...rośnie na kompostownik


Obrazek

No i na koniec dzisiejsza przesyłka od IGI......

Obrazek

Reszta wieczorem bo biegnę na służbę...pozdrawiam
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Ależ piękne ogórki, kiedy siane?.Jabłka faktycznie jak malowane. Widzę rękę fachowca :D .
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Ogórki siałam w ostatnie dni lipca, ale dałam i pidlewałam.
Jak już piwschodziły posypałam je tak jak robi się z ziemniakami, w powstałe obok roku wlewam wodę i bardzo mi się podoba to podlewanie.....pewno w następnym sezonie podobnie zrobię.
Ale trawy zapowiadają jesień

Obrazek


Obrazek
Borówki zaczynają się przebarwiać


Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Oj jesień, jesień... Piękne trawy, naprawdę wspaniała ozdoba ogrodu. ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”