Od przybytku głowa nie boli część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu jak ładnie jeszcze kwitną kwiatki u Ciebie, u mnie coraz mniej tych poza chryzantemami i ostatnimi różami, bo wiele ścięłam przez demolkę ogrodową. Przesadzam jak i Ty nie czekając na deszcz, bo wykopuję znaczną część ogrodu, bo za siatką czają się kopary :D Ja nie mam czasu na grabienie ale wymyśliłam sobie że jak dół będą zakopywać to wrzucę tak liście szczególnie z orzecha ;:306 niech poprawią strukturę gliny ;:215
Śliczne ma liście dąb a biały zawilec czyni prawie wiosnę w ogrodzie! Pozdrawiam :wit
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Muszę coś tutaj napisać aby wątek nie umarł...A więc zimę przetrwała , widzę już dłuższe dni to i plany zaczęłam snuć.
Trochę mnie zmartwiła decyzja jakaś unijna ale ponoć co się odwlecze to nie uciecze ;:306
U mnie na parapetach już rosną pelargonie które poflancowałam jak chowałam donice do przezimowania.
Mam nasiona werbeny patagońskiej ....Kiedy wysiwewacie aby cieszyć się całe lato i całą jesień, wiem że ona nie daje rady przezimować więc pizbierałam nasiona i chcę ruszyć z wysiewami

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu ja werbene nie wysiewam. Sama się wysiewa i jest ładniejsza od siewek z parapetu.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu, werbenę możesz sobie teraz rozsiać na rabatach. ;:108 Powschodzi wiosną i będzie kwitła. ;:303 U mnie sama się sieje, a nasiona zbieram jedynie dla potrzebujących. :lol:
Zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Lucynko dzięki...mam nasionka pozbierane przemroziłam je na tarasie i jak tylko przyjdzie chwilkę wysieję na rabatach kwiatowych.
U mnie dziej - 6 ale bez jednego płatka śniegu a ja ani jednego kopczyka różom nie zrobiłam.

:wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu o werbenie napisałam u siebie w wątku, ale wiesz nie ma tego złego.... przynajmniej forum ożyło pod groźba zamknięcia :D Pozdrawiam i życzę łanu werbeny patagońskiej! ;:196
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

:wit Krysiu gdzieś zgubiłam Twój wątek,częściej na Fb się widzimy :wink: . Postaram się to naprawić,będę zaglądać.
Cudne masz jeżówki,no i pięknotka cudo.
Marysiu ja od ciebie miałam sadzonkę werbeny, ale potem zginęła, szkoda, bo ładna i lubią ją motyle.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu nie okryłaś roślin w ogrodzie nie jesteś wyjątkiem , bo ja też nic nie okryłam -trochę się boję ale pogoda jest tak zmienna ,że nie wiem sama co robić.Ale mam wytłumaczenie zajmuję się wnuczką -ona jest ważniejsza!!!
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Jesień w tym roku była bardzo kolorowa ;:173 Pogoda pozwoliła drzewom się wybarwić,kwiatom wykwitnąć (dalie mam na myśli),a borówki niezawodne jak co roku.Krysiu ,ja już cię chyba pytałam czy ty masz jedną pięknotkę czy więcej? Owocuje ci pięknie,więc zapewniasz jej wszystko,czego potrzebuje.Moja jedna gubiła kwiaty nie zawiązując owoców,dokupiłam drugą,kwitnącą już i pięknie się wystroiła po czym ...padła :cry: Obstawiam,że wybrałam im za suche stanowisko,ale też ta,która przeżyła jest jakaś inna z liści.Oświeć mnie proszę w temacie kalicarp.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Mirko.....moja pięknie rośnie w pojedynkę, nie wiedziałam że muszą być parami i stąd samotnie pięknie kwitnie i tak samo owocuje.
Te fioletowe koraliki zdobią ogród, ja myślałam że ptaki się nimi zainteresują a u mnie wszystkie sikorki i sójki idą na łatwiznę....siedzą w karmnikach.

Obrazek

Jesienne zdjęcie pięknotki

Marzenka....nie okrywałam róż bo jesień u mnie trwała do świąt więc doszłam do wniosku że już zimy nie będzie.
Do tej pory to ja zimy nie czułam, dzisiaj mam -6 To pierwszy objaw zimy, choć był jeden wieczoŕ kiedy padał mokry śnieg a ja z aparatem wieczorem robiłam zdjęcia bo twierdziłem że mogę nie zobaczyć śniegu.
Oto moja zima

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Kasiu jeżeli chcesz nasionka werbeny patagonskiej to mogę podesłać bo mam zebrane.
A to nasze pierniczenie świąteczne
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Maska pisze:Krysiu o werbenie napisałam u siebie w wątku, ale wiesz nie ma tego złego.... przynajmniej forum ożyło pod groźba zamknięcia :D Pozdrawiam i życzę łanu werbeny patagońskiej! ;:196
:wit
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Marysiu no i nie sprawdzają się stare powiedzenia
" nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło
Ale to też Twoja zasługa bo o wszystkim dowiedziałam się u Ciebie....ostatni rzadko się ujawniałam ale w ulubionych wątkach bywam ;:108

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”