Od przybytku głowa nie boli część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Ewka ja swoich jeszcze nie zamykam bo to pierwsze zbiory, ja mam w gruncie więc będą trochę później.
Jeżeli nikt i nic się nimi nie zainteresuje to myślę że starczy również do słoików.
Ogórki u mnie już pożółkłe i jutro je zlikwiduje i wysieję fasolkę szparagową myślę że da radę jeszcze zaowocować.
Moje róze jeszcze nie biorą się do powtórki ale za to inne kwitną.
Cynie od dawna mi nie wychodziły a w tym sezonie kilka jest ale prawie każda inna....muszę przepilnować i zebrać nasionka.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
A to mój nowy nabytek...oliwka kupiłam w tym roku w Ikei, przesadziłam do większej donicy stoi na tarasie i bardzo ładnie rośnie....myśle już o zimie jak ją przechować....może ktoś z was ma doświadczenie i doradzi.

Obrazek


Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Basiu mi zaczyna brakować miejsca na ogród warzywny, ale tego problemu już nie przeskoczę musi starczyć to co jest.
Jeszcze na dodatek w warzywniaku mamy jabłoń która też zabiera światlo...po owocowaniku kilka gałęzi wytniemy co nasłoneczni grządki.
Zaczynają już hortensje co mi się wydaje5że to trochę wcześnie.
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Moje oleandry w swoim żywiole

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu, ja niby mam ogród duży, ale nie mam miejsca na warzywniak. Sporo działki jest tak trudna, że nie idzie tam nawet kilofa wbić. Teraz chodzą mi po głowie wzniesione rabaty, jedna już mam. W przyszłym roku zrobię jeszcze dwie, ale wyższe.
Piękne hortensje, wcześnie, ale w tym roku chyba wszystko jest co najmniej dwa tygodnie przyspieszone. Oby nie zima :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Wreszcie mogę sobie pozwolić na wędrówkę po ogrodach. Ogród dobrze podlany wczoraj a dziś upalny dzień.
Masz ciekawe rośliny i wcale nie taki mały ogród. Dalie są śliczne ale zajmują dużo miejsca. Hosty, lilie, jeżówki no, no imponujący zbiór. Pięknie kwitnący Oleander. U mnie chyba za stary. Słabo kwitnie i żółkną liście a wypija 10 litrów wody dziennie.Podpatrzyłem ładną Calle. Jak masz więcej pomarańczowych to machniom za taką:
Obrazek

Zdjęcie do wglądu - usunę
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu! zaglądam tu czasami, choć już nie mam wątku. Dziękuję Ci za oleandry! Co prawda zimę przeżyły tylko dwie odmiany, ale są silne i dorodne i będą kwitnąć!
U Ciebie jak zawsze mnóstwo cudownych kwiatów! zawsze podziwiam Twoje jeżówki!
Gratuluje pomidorków! Okazałe!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Miłka węszyłam już nie jeden raz co z Tobą A Ty po prostu włączyłaś pauzę sobie...ale ja też miewam przestoje.
Olendrami jeszcze mogę Cię obdarować bo przed schowaniem na spoczynek zimowy muszę zrobić im ostre cięcie są za wysokie a zrobiĺy się chude od dołu.
Jak dostaną ostre cięcie to się ładnie rozkrzewią, będzie to na pewno kosztem kwitnienia w przyszłym roku ale coś za coś .
Jeżówki lubię za ich kwitnienie do jesieni i za motyle które je nawiedzają.

Obrazek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu, ze swoim oleandrem - zrobię to samo.Jak dobrze czytać czyjeś posty,bo często można znaleźć coś dla siebie..... :tan
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Ależ masz wypasione oleandry ;:215 Często (i czym) je dokarmiasz? Lilie św. Antoniego też mnie nie lubi ;:185 Ale nie poddam się,jeszcze będę próbować. Czy wiesz może kto na forum ma je w sprzedaży? Hostowe rondo piękne,z czasem będzie za ciasno, ale na teraz jest super ;:333
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Oleandry ;:138 a hortensje bardzo obficie kwitną, służy im to lato. Pomidorki pewnie pyszne ;)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

A przesadzać mam je wiosną? Ładnie rosną, przydałyby im się większe donice.
Więcej dla mnie nie szykuj! ;:196 Muszę zapanować nad tym, co mam! ;:131
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Miłka śmiało możesz przesadzać przecież systemu korzeniowego nie uszkodzisz bo one w donicy rosną, ja na twoim miejscu to bym je podkarmiła jeszcze Azofoską i niech rosną i kwitną do mrozów.
Ja w sobotę też przesadzałam z małych do dużych. Na tarasie mam trawę i też się mocna bujnęła w tym roku i zmieniłam jej donicę, została jeszcze hortensja do przesadzenia ale donicy brak...poczeka.
Pozdrawiam Krysia

-- Wt 24 lip 2018 19:19 --

Justynko w tym roku nie narzekamy chyba na plony, mimo suszy u mnie jakoś ogród sobie radzi.
Mamy studnię więc raz po raz się to nawodniło.
A powiedz ino Ty mi co u Ciebie na nowej działce....jakie działania już poczyniliście????

Pozdrawiam Krysia
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Mirka czy te moje oleandry wypasione ..hmmm zależy jakie się widuje ale nie są złe.
Dokarmiam Florovitem a nim dokarmiam wszystkie kwiaty doniczkowe i nawet pomidory w gruncie też nim podlewałam. W Brico spotkałam duże opakowanie w korzystnej cenie i lecę na nim do dzisiaj...jestem zadowolona.
Mirka na biało kwitnące lilie to nie św. JÓZEFA...mam jedyną i jeszcze ani raz nie zakwitła a pamiętam z dzieciństwa ich zapach.
Jeżeli chodzi o hosty to jak sadziłam i były małe to mi się wydawało, że to moje ronda pod jabłonią będzie ubogie a teraz już widzę ich wielkość ale ponoć od przybytku głowa nie boli ;:306


Obrazek


Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Januszu kalie kiedyś miałam, potem nie wykopałam i wiadomo co się stało przez zimę.
Te kupione wiosną i posadzone do gruntu ładnie rosną bez względu na to na ile przyrosną na pewno się podzielę.
Oleandry swoje w tym roku jesienią też muszę odmłodzić bo zrobiły się nieforemne.
Roślinki u mnie różne są ale Tobie na pewno nie dorówna.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”