Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ciekawe co Ci posadziła na środku trawnika.
Pewnie dąb ;:306
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu sójki i u mnie się mocno rozgościły, piękne ptaki, ale przestałam je lubić jak pewnego ranka na naszych oczach rozszarpała młodą sikorkę. Nie pomogła bezgraniczna próba pomocy rodziców. Do tej pory nie wiedziałam, że sójka to drapieżnik. Bardziej obawiałam się srok, które w okresie lęgowym często przeganiały mojego Gaspara, kiedy czuły się zagrożone jego obecnością.
Wiewiórka zaradna gospodyni, szkoda, że zapominalska i często "sadzi" roślinki w najmniej oczekiwanych miejscach. Może faktycznie wiosną przybędzie Ci jeszcze jedno drzewko ;:333 w ogrodzie.
Gosiu czerwieni się nie boję, mam kilka róż czerwonych, ale jakoś zawsze serce mocniej bije na widok białego,delikatnego różu i wszystkich odcieni niebieskości. Róże najbardziej podobają mi się tzw.herbaciane, których jakoś mało mam w ogrodzie ;:131 , ale też i wybór jest mały.
Mam jedną, której ze względu na kolor na pewno się nie pozbędę z ogrodu tj prawdopodobnie Sutter's Gold, może nie należy do najpiękniejszych róż, ale kolor ma zabójczy ;:108 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, oby było tak, jak piszesz. ;:108 Niech ten nowy sezon, który jeszcze daleko przed nami, okaże się dla nas bardziej łaskawy. ;:333
Sójka za morze się wybiera, a że wybrać się nie może, to przyfrunęła do Twojego ogrodu na harce z wiewióreczką. :tan :tan
Zawsze to jakaś rozrywka dla obserwatorów. ;:63
Pogoda fatalna, ale dzięki ogrodowi przed domem masz jeszcze całkiem miłe dla oka widoczki. ;:215 I niech takie będą jak najdłużej. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Bardzo łądna ta biskupia chryzantemka :D
Jeszcze masz kwitnące dale :)
Fajnie.Ja codziennie idąć do pracy mijam jeden ogród i tam jeszcze 5 dali sobie kwitnie w najlepsze i to całkiem ładnie.
A oje już w piwnicy.
Fajiusi gość tak wiewióreczka.Teraz jestem już więcej w mieście, to brakuje mi takich widoków zwierzyny , ptaków,itp.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Aniu, raczej tutaj nic nie zdążyła posadzić, bo sójka ją chyba przepłoszyła, albo Flesz

Daysy, sroki i sójki to niezbyt sympatyczne ptaki. Wiem, że są drapieżnikami. Tez widziałam jak sójka dobrała się do gniazda z pisklakami. Niestety nie uratowałam malucha
Mam masę siewek różnych drzew. Może to i wiewiórka je zakopuje? Do tej pory nawet nie wiedziałam, że w ogóle one mieszkają w pobliżu
Co prawda mam niedaleko resztki lasu, ale myślałam, że ich tam nie ma. A mieszkam tutaj już 18 lat.
No to tym się tylko różnimy, bo ja kolor czerwony toleruję tylko wiosną i jesienią. Zdecydowanie wolę pastelowe kolory.
Najwięcej mam rózowych róż. Ale trafiają się też żółte tj Candelight, Gizelka, która przechodzi od pięknego pastelowego żółtego po biel, a także Jazz. Ten z kolei ma kolor od pomarańczu do różu. No i mam bordo Tradescanta i Falstafa

Lucynko, od kiedy skończyły się orzechy sójki już nie widzę. To taki interesowny gość :D
Teraz będe obserwowała jak kosy i inne mniejsze ptaszki wyjadają owoce berberysa. Lubię zimą obserwować toczące się życie za oknem.. ;:196

Aniu, dali już nie mam. Własnie wykopałam wszystkie. Może to trochę za wczesnie, ale bałam się, że przyjdzie mróz, a ja nie będę miała czasu tego zrobić. Ale jeszcze kwitną chryzantemy. Muszę koniecznie ich dokupić.
Do tej pory nie wiedziałam, że w pobliżu mieszkają wiewiórki.


Dzisiaj definitywnie zakończyłam sezon. Wykopałam dalie, powiązałam ostnice i posadziłam ostatnią roślinkę, astra, którego dostałam od Kasi Agatry. Zostało mi tylko jeszcze zgrabienie liści na rabaty, zabezpieczenie hortensji ogrodowych. Mam je pierwszy raz i nie mam pojęcia kiedy to zrobić. Czy teraz to nie za wcześnie?

Zaznaczam, że zdjęcia sprzed 2 tygodni. Hosty już niestety straciły liście
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Widzę, że u Ciebie jeszcze spóźniony liliowiec w ogrodzie szaleje, U mnie jeden tegoroczny młodziak /wiosenny zakup/ma malutkie pączki ale już nie rozkwitnie.
Jesień w ogrodach ma różną barwę, ale teraz w większości królują odcienie żółtego a u Ciebie widzę także róż. Piękne chryzantemy ;:173 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu tamaryszek jesienny piękny. ;:215 Brachytricha śliczna, ;:oj mam nasiona, pewnie znowu będą wysiewy, a miało być mało. :roll: U mnie było zagłębie sójkowe, jednego dnia było siedem na drzewie przy karmniku. Przepędzałam stale, teraz tylko pojedyncze się pojawiają. Choć drapieżniki, to jednak piękne ptaki. ;:108 Już mnie ciekawość zżera, jakie to rewolucje na wiosnę zaplanowałaś. :) Słonecznych dni na grabienie liści. ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, mam trzy hortensje ogrodowe, w tym jedną taką, która nie wymaga okrywania, ponieważ kwitnie na tegorocznych odrostach. Okrywam dopiero po przymrozkach, ale nie tyle zima dla nich groźna, co wiosenne mrozy, kiedy już okrycia są zdjęte, ciepło, a tu nagle ni z gruszki, ni z pietruszki chwyci mróz. ;:145
W ogrodzie przydomowym łatwiej je przed tymi mrozami uchronić, bo na dzień można odkryć rośliny, a na noc opatulić. Na działce trudniej, jako że wieczorem ciemno i raczej na działkę się wtedy nie chodzi. ;:108

Też jeszcze liści na rabaty nie rozsypywałam, róż nie okopczykowałam, żadnej rośliny nie opatuliłam. Czekam na pierwsze oznaki zimy. ;:7

Jasnoróżowe chryzantemy bardzo ładne i bogate w kwiaty. ;:303

Dzisiaj mieliśmy niezły dzień, ale już jutro pewnie popada. ;:222 Cóż...Dawno nie było deszczu. ;:306 ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Zastanawiasz się czy nie za wcześnie wykopałaś dalie. Ja swoje wykopałam zbyt późno i to nie z powodu mrozów, a raczej z nadmiaru wody. Niektóre już zaczęły gnić. Mam nadzieję, że je uratuję, ale kilka pojedynczych bulw już usunęłam ;:222
Wiewiórki są nawet w mieście, to musiały być i u Ciebie ;:108 Fajnie tak przez okno zobaczyć takiego gościa ;:63
Nie ma co się boczyć na sójkę, że zabija pisklaki. Zabija, żeby przeżyć, nie dla zabawy. My przecież też jemy mięso, może nie wszyscy, ale większość. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Sójki i u mnie często się pojawiają ale wiewiórki to prawdziwy rarytas. Gratuluje refleksu i że w ogóle udało Ci się ją sfotografować.
Mówisz Gosiu, że już zakończyłaś prace na działce a co z różami będziesz je kopczykować. Ja bym musiała przesadzone zakopczykować jak najwcześniej a te stare może pod koniec listopada albo i później. Wszystko zależy od pogody i chęci...a tej coraz mniej przy tej zimnicy. :D
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, jesień ma swoje uroki , jak sie nie mylę, to jest zawilec japoński, pięknie kwitnie. Wiewióreczka szuka orzeszków, na działce mam
leszczyny i orzechy włoskie to tam zaglądają . Sójek i Srok , Kosów i dzikich Gołębi cukrówek jest dużo, rywalizują o miejsce na świerku
a pod świerkiem robi się już biało od ptasich odchodów , czymś muszą zapłacić za darmowe lokum ;:306
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Też lubię obserwować zwierzęta w swoim ogrodzie. Wizyty wiewiórki - zazdroszczę :D
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

U Ciebie Margo jak zawsze kolorowo i widać jesienny klimat i wiewiórka Cię odwiedziła ja je widywałam tylko w parku i u sąsiada na orzechu śliczne są tylko szybko uciekają i chowają się ;:oj
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”