Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Masz taki śliczny ogród, mocno różyczkowy i kolorowy, że gdy wracasz zmęczona z pracy czy innego zajęcia, to już samo spojrzenie na cudowne rabatki wypełnione kwieciem z całą pewnością pozwala Ci zapomnieć o zmęczeniu i wywołuje uśmiech na twarzy. :lol: ;:138
Trzymaj się, Gosiu kochana, ;:167 jutro będzie lepiej. ;:333

Ps. Na mrówki używam takiego specjalnego proszku, który one wnoszą do gniazd i same się likwidują. ;:134 Nie pamiętam nazwy tego specyfiku, a kupuję w tym ogrodniczym w alejach. ;:108 Zawsze proszę o proszek na mrówki. ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gabrysiu, ostnice zazwyczaj wyczesuję. Mam jakąś obawę, że po obcięciu są bezbronne i wrażliwe na wszelkie zmiany pogody.
I faktycznie część, które obcięłam zaginęła. Te, które zostawiłam żyją. Niestety trzeba wyczesywać, ale w tej chwili nie ma ani jednego suchego źdźbła.

Marysiu, dlatego sypię proszek.

Lucynko, niestety myślałam, że już będę miała zmianę, ale jeszcze musze poczekać. Ale jest bliżej niż dalej.
Faktycznie po pracy nawet nie mam siły na ogród, bo przecież trzeba jeszcze jakiś obiad przyszykować, dom ogarnąć choć troszeczkę. Dzisiaj na przykład wróciłam o 19. Prosto w gości. Najważniejsze że mam już weekendy wolne, powoli ogarniam ogród.
Lucynko, m. zakupił 10 kg takiego proszku. Powoli się już kończy. Najgorsze, że nie wiem, czy przy okazji nie truje innych robaczków, ale trudno. Mrówki musze wytruć, bo zaczęły mi już dom podkopywac :roll:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu :wit
Widzę u ciebie piękne róże.Dobrze ci rosną ?? Beż problemów ??
U nie część dobrze,a cześć słabiej . :roll:
Lilie , te nakrapiane sa cudne.
I inne też masz ładne.I bardzo ładne liliowce, które też lubię.I już w większej ilości mam . ;:173
ale już bastuję z nowymi roślinami, bo wszędzie jak widzę mam za ciasno je posadzone :uszy
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Aniu, ja też pasuję z roślinami, ale właśnie przytargałam od sąsiadki hostę i pierwiosnka ;:306
No i wczoraj kupiłam hortensję bukietową i jeżówkę.
My chyba nie skończymy ;:173
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu jaki ciekawy czosnek. ;:oj

Obrazek

Też zaczęłam truć mrówki, bo jakaś niesamowita ilość jest o ogrodzie. W kostce brukowej też pełno dziur i wyniesionego piasku. ;:223
Podaj przepis na dyscyplinę w omijaniu szkółek. :wink:
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Soniu, przepisu nie podam, bo nie mam. :roll:
Po prostu ćwiczę silną wolę
Ale w tym tygodniu silna wola gdzieś uleciała, bo nie tylko zrobiłam zakupy roślinne, ale też ubraniowe
Obkupiłam się za wszystkie czasy.
Chyba mam spokój na pół roku.
No chyba, że znowu jakaś okazja się trafi ;:173
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Małgosiu :wit . W końcu do Ciebie dotarłam ;:138 . Bardzo ładnie prezentuje się Twój lipiec ;:215 . Liliowców masz mnóstwo a ja ciągle ubolewam, że one tak krótko kwitną. Jeżówki warto mieć bo są bezproblemowe a przynajmniej niektóre odmiany ;:108 . Ja ostatnio mam silną wolę i do ogrodu nie kupowałam nic tylko jeżówki :;230 . Widzę, że nadal walczysz z tymi wrednymi mrówkami :evil: . U mnie inwazje ślimaków ;:222 . Pozdrawiam i udanego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu , z mrówkami i ja ciągle walczę i nawet nie pamiętam które to już opakowanie proszku na nie wysypałam , co jedne skasuję , to nowe są za moment .Staram się nadrabiać zaległości również w Twoim wątku i widzę , że Twój ogród to całkiem spory teren i co ważne ma już wieloletnie drzewa , których u mnie ciągle brak przez co ogród wydaje mi się ciągle zbyt płaski .Masz piękne różane krzewy i widać , że panny są zdrowe , a u mnie z tym jest różnie , więc co słabsze egzemplarze eliminuję z ogrodu .wszystkie ćwiczymy silną wolę , co nie znaczy że jesteśmy całkiem obojętne na nowe nabytki , ot czasami coś człowiekowi niechcący wpadnie w ręce . :;230 . Miłego dnia życzę ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ewelinko, jak się cieszę ;:138
Już się zlękłam, że coś się stało.
Ja ze swojego lipcowego ogrodu nadal nie jestem zadowolona
Chociaż udało mi się zachować ład w kwitnieniach, to wolałabym inne widoki
Na razie musi tak pozostać, bo jestem zbyt zmęczona, żeby myśleć nas zmianami.
Do ogrodu wychodzę ostatnio tylko żeby wynieść coś z kuchni na kompost.
Nawet warzywnik został zaniedbany.
Ja w tym roku skusiłam sie własnie na dosadzenie jeżówek. To one w lipcu u mnie będa oprócz liliowców grały główną rolę, ale zanim się rozrosną widoki są takie sobie.

Elu, nie mam pojęcia co się z tymi mrówkami w tym roku dzieje. Wczoraj wyłozyłam na taras resztki surowego mięsa dla odwiedzającego nas kota. Zanim się zjawił minęło 30 min. Kiedy przyszedł nie mógł jeść, bo mięso wyglądało jak jedno wielkie mrowisko. Musiałam interweniować.
Zaległości mam we wszystkich wątkach olbrzymie. W Twoim również. Cieszę się, że mimo to mnie odwiedziłaś :D
Drzewa muszą mieć czas na urośnięcie. Moje rosną 15 lat. Ale ja nie chcę mieć bardzo wysokich drzew, mimo, że bardzo mi się podobają.
Boję się, że wysokie drzewa dałyby za dużo cienia i co z roślinami kochającymi słońce, których mam całe mnóstwo?
Ty za to masz cudowne obramowanie z drzew, które tworzą drugi plan. Super to wygląda.
Ćwiczenie silnej woli zajęło mi kilkanaście lat ;:224

Przedstawiam Wam mojego ogrodowego towarzysza. Umila mi chwile w ogrodzie. To kot sąsiadów, a raczej ich córki, która przywiozła go na wakacje. Kot jednak woli być u nas. Ostatnio zrobił się bezczelny i włazi do domu i domaga się jedzenia ;:173
Noce przesypia na kanapie tarasowej, przez co jak mają przyjść goście, mam trochę roboty :roll:
W ogóle zachowuje się jak pies.
Obrazek

Poza tym ogród oglądam z daleka. Nawet nie chce mi się czasami wyjść na spacer, chociaż przyznaję, że bardzo mnie to uspakaja. Cały czas czekam na rozstrzygnięcie spraw zawodowych. Myślałam, że już będzie po wszystkim, a tu jeszcze się ciągnie.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Prześliczne jeżówki ;:oj
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Przyszłam się przywitać po dłuższej nieobecności :wit ;:196 . Masz super towarzysza ;:333 , nic dziwnego, że woli Twój ogród, bo ona jest niesamowity, nawet koty wiedzą, gdzie warto przebywać ;:215
Lato w tym roku mamy cudowne, przez to i roślinki pięknie kwitną a u Ciebie kolorowy zawrót głowy ;:63 .
Życzę szybkiego wyjaśnienia spraw zawodowych, oczywiście po Twojej myśli, bo w ogrodzie też trzeba mieć spokojną głowę ;:215 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu piękny duet jeżówek z liliami. ;:oj Wyczesujesz ostnice, bo Ci giną, a ja ostatnio wyrzuciłam kilkanaście czteroletnich i setki tegorocznych siewk. Niesprawiedliwie nas natura obdziela. ;:174
Dobrych wieści z pracy i spokojnego ogródkowania. ;:196
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosia pięknie u Ciebie.
Mój brat też czeka na rostrzygnięcie zawodowe. Konczy mu się i czy przejdzie.Ma wątpliwości czy przejdzie.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”