Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

:wit

Kapitalny mech pod murem domu ! Takie zieloniutkie, miękkie poduszeczki :D
A przy ścieżce rośnie na gęsto, tyle, że roślinki jeszcze śpią. Funkie, parzydło leśne, epimedium i wiele paproci wyłazi dość późno. Bardzo je wszystkie lubię, ale zawsze niecierpliwie czekam na ich wzrost...

Zima tegoroczna była /jest !/ łaskawa, więc i roślinki w doskonałej formie :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

O tak trawy już ruszyły, ja też swoje przycięłam, zielono się robi, fajnie popracować na ogrodzie ;:215
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Geniu, mam mało przebiśniegów.
Muszę poprzesadzać te, które mam, niech cieszą z innych miejsc

Marysiu, mnie taki mech nie przeszkadza. To wygląda rustykalnie. Część zostanie zakryta, bo właśnie jutro przyjeżdżają do mnie skrzynie. Będę sadzić ;:138

Iwonko, czyli Ty też zauważyłaś?
Bardzo wczesnie w tym roku ;:oj
Rozplenice zazwyczaj ruszały w maju.

Niestety nie wszystko jest super. Wczoraj odkryłam, że moje wszystkie dalie zgniły. To mi się zdarzyło pierwszy raz. Chyba za mało je wysuszyłam przed schowaniem. ;:145
Dzisiaj dokupiłam nowe



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Szkoda karp dalii :( . Ja sama nie wiem w jakim stanie są moje. Zmobilizowałaś mnie żeby zajrzeć. U Ciebie wiosna ruszyła z kopyta ;:215 . Ja dzisiaj mam zimno i nawet nosa nie będę wystawiała z domu . Podobno od jutra dwucyfrowe temperatury więc sobie odbiję w tygodniu. Czy w skrzyniach będziesz miała warzywa czy coś innego ?? Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Bardzo szkoda dalii, ale no cóż tak bywa czasami.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

A ja jeszcze nic w ogrodzie nie robię i pewnie długo nie porobię. Jak było ciepło to byłam chora, teraz jest zimno, że aż strach, a od poniedziałku mam taki młyn w pracy, że o działce nawet nie myślę. Ciut luźniejszy mam dopiero ostatni tydzień marca, to jak pozwoli pogoda, to wtedy zacznę cokolwiek robić.
I u Ciebie już widać przylaszczkę ;:oj To u mnie straszne opóźnienie, nawet nie widać, że ją mam.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ewelinko, mam małe doświadczenie z daliami. Tak naprawdę mam je od roku. Wydaje mi sie, że za krótko je suszyłam. W trocinach było im za ciepło i przez to zgniły.
W tym roku przynajmniej tydzień będa leżały na słońcu.
Skrzynie staną obok ścieżki. Tam jest cień. Będą rośliny cieniolubne, powtórzę te, które rosna przy ścieżce

Edwardzie, no niestety za niewiedzę się płaci. Za szybko wsadziłam je do trocin. Postaram się poprawić w tym roku
Najważniejsze, że kupiłam nowe. Dzisiaj też :D

Iwonko, ja wzięłam specjalnie urlop, żeby wykorzystać cieplejszy dzień. Jakoś na starość nie chce mi sie marznąc. Teraz nie wiem kiedy uda mi się wyjść do ogrodu. W pracy po jako takim spokoju zaczął się sajgon. Po powrocie jestem tak zmęczona, że mam siłe tylko zmieniać kanały ;:306
A z tego co widzę weekendy niestety nie sprzyjają pogodowo.
Nie wszystkie przylaszczki otworzyły kwiaty. Tylko ta taka wyrywna. I jeszcze nie wszystkim obcięłam liście. Pewnie jak to zrobię dostaną więcej słońca i pójdą
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Cześć Małgosiu,

Twój ogród niesamowicie wypiękniał ostatnio. Mocno do tego przyczynia się nieskazitelnie zielony trawnik. Napracowałaś się nad nim, ale efekt jest wspaniały.

Twoje dalie zgniły, a moje, przechowywane w garażu sprawiają wrażenie ususzonych na gnat ;:306 .
Ciekawe, jakie nowe sobie kupiłaś? Ja też, będąc w OBI, nie mogłam sobie odmówić kupna trzech nowych dalii.
Co by nie mówić, są niezwykle efektowne, gdy kwitną.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Gosiu,ogródek Twój zawsze mnie zachwyca ,a wspomnienia właśnie o tym świadczą jaki on piękny,a w skrzyniach miałaś w tamtym roku chyba pomidorki ,a teraz będą kwiatuszki?Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Gosiu :wit

Jeden z moich ulubionych ogrodów. Zawsze podziwiam Twój kunszt tworzenia pięknych kompozycji, z przyjemnością oglądam Twoje zdjęcia. Tym bardziej, że nie szczędzisz widoków z szerszej perspektywy. Irysy absolutnie mnie zachwyciły, róże równie piękne. Byliny dopełniają całości, w moich ulubionych kolorach. Kamienna ścieżka wciąż mnie zachwyca. No to Ci nasłodziłam ;:224

Wypatrzyłam u ciebie rdest. Bardzo mi się podoba, ale ponoć jest ekspansywny. Prawda to? Jeśli miałby rozłogi a'la krwawnik, tuż pod ziemią i łatwe do wyrwania, to nie problem, ale gorzej z takimi, co potem się rozniesie i nie da się opanować, ani wyrwać do końca...

Ja do moich dalii jeszcze nie zaglądałam, a teraz aż się boję. Przykro mi, że Twoje trafiło, ale dobrze, że już nowe zakupy poczynione :D Szkoda tylko Twojej pracy z wykopywaniem i przechowywaniem.
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Dalie ci zgniły Gosiu? Szkoda, oczywiście! ;:oj Ja miałam przed laty epizod z daliami przez kilka lat ale jesienią wykopywałam je z lekką bryłą ziemi i niezbyt je susząc ,przechowywałam skutecznie w blokowej piwnicy! W ub. roku posadziłam 2 odmiany ale potraktowałam je jako jednoroczne i nie bawiłam się z przechowaniem karp...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosia ja też pewnego roku pozbyłam się prawie wszystkich karp, po prostu za późno je wygrzebałam z ziemi przed zimą ;:oj Dziś polecę zobaczyć do piwnicy co z moimi daliami?Zapomniałam o nich ;:124
Piwonia drzewiasta ma fajne kły, takie grube, mięsiste, zapowiada się super kwitnienie ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu że u Ciebie cieplej to wiem, ale liście na różach wróżą że jeszcze wcześniej zakwitną niż rok temu ;:oj
Po tym co czytam o daliach nie mam nawet odwagi zajrzeć do swoich :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”