Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Margo2 ważne ,że się widziało fakt wiewiórki nie zawsze da się dobrze uchwycić na zdjęciu ale wiem ,że bywają często tam gdzie wiedzą ,że mają orzechy czy coś do jedzenia ja widziałąm w tamtym roku czarną śliczna była ale i szybko uciekła no i nie udało mi się jej uchwycić na zjęciu :heja
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj :wit . A już myślałam, że u Ciebie orzechy jeszcze mają liście :lol: . Ja nigdy u siebie nie miałam wiewiórki ale dwa razy zdarzyło się, że zając wpadł do nas z pól uprawnych i biedak nie wiedział jak wrócić z powrotem ;:173 . Nie zapomnę przerażenia w jego oczach jak próbowałam naprowadzić go do miejsca gdzie może wyjść. Sójki mam bardzo często u siebie i ciekawa jestem ile błyskotek mi ukradły ;:224 . Twoja jesień jest jeszcze całkiem ładna ;:215 . W ten różowej chryzantemie zakochałam się ;:167 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, dawno do ciebie nie zaglądałam. Trawnik nadal masz piękny jak dywan. Masz już spokój z tą inwazyjną trawą, nie odrasta? Rabaty przy nowej ścieżce ładnie się rozrosły. Fajnie, jak wiewiórki przychodzą do ogrodu. Był czas, że w moim ogródku widywałam kilka dziennie, teraz kiedy wokół wycięto kilkanaście drzew, widzę raz na tydzień albo rzadziej.
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Długo nie zaglądałam, ale w końcu jestem.
Śliczne fotki wspominkowe.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu ostnicę masz piękną, wiąż, oby udało się jej przetrwać. Taki ładny trawnik chcesz okrawać. :wink:
Wiesz, że kocham wysiewy, ;:306 Brachytrichę przemrożę, pewnie łatwiej skiełkuje.
Zdrowia i miłego weekendu. ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Późno jesienne fotki u Ciebie Gosiu ;:333 Ogród jeszcze w pełnej krasie a kwitnące róże do podziwiania! ;:138 U mnie jak się pokaże jeden pąk / darowany przez sarny/to jestem :D i po aparat pędzę! ;:131
Miłego weekendu!

;:100
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Milenko, właśnie dlatego takie niewyraźne zdjęcie, zaraz uciekła
Teraz pewnie jak odkryła stołówkę bedzie częściej przychodziła. Muszę tylko bardziej uważać :D

Ewelinko, u mnie niestety zające nie miały szans. Mój Flesz polował na nie :roll:
Mam sporo zwierzaków. Dzisiaj po działce spacerował bażant.

Gosiu, miło, że zaglądasz ;:196
Piekny trawnik mam tylko z przodu domu. Tylny nadal nie jest zbyt gęsty. Wymaga jeszcze pracy. Na razie tamtej trawy nie zauważyłam. Chociaż nie łudze się, że kiedy się pojawi. Na 100% nie usunęłam wszystkich korzonków. U Was też wycinali drzewa? A potem wszyscy sie dziwią, że smog nas zatruwa :roll:
Dobrze, że przynajmniej my sadzimy dużo roślin w naszych ogródkach :D

Ewuniu, masz już więcej czasu?
Ja też dawno nie byłam u Ciebie, mam nadzieje, że swój wątek też odwiedziłaś :D

Soniu, ostnica dzięki łagodnej zimie przetrwała i ładnie się zagęsciła. Mma nadzieję, że w tym roku bedzie tak samo.
W razie czego przypomnij się wiosną. Podeślę Ci stipę. :D

Maryniu, to zdjęcia z października. Teraz wygląda to trochę gorzej, ale nie powiem, że bardzo źle :D
Żal pąków różanych. Czy nie ma możliwośći zagrodzenia im wejścia?


Dzięki takim dniom jak ostatnio lubię listopad. Wczoraj cudowny wieczór z mgłami, dzisiaj pierwszy szron, wyłaniające się promienie słońca na zamglonym niebie. Niestety nie miałam możliwości popracowania w ogrodzie ponieważ jak już pisałam Danusi dzisiaj malowałam razem ze znajomymi pokoje dzieciakom z ośrodka szkolno-wychowawczego. To niesamowite ile dzieci ma problemy. Poznałam bardzo sympatycznego chłopca, który cały czas nam pomagał. Wychowawcy powiedzieli, że to najmniej problematyczne dziecko, trochę gorzej się uczy,ale poza tym nie ma z nim żadnego problemu. Wręcz pomaga im w pracy ośrodka. Przykre, że nikt z rodziny się nim nie interesuje. Wszystkie dzieciaki (prawie) wyjeżdżają na weekend do domów, a on nie. Wychowawczyni zabiera go na Święta do domu. A najgorsze jest to, że jak zakończy naukę zostanie na ulicy. Przeżyliśmy to strasznie i w grudniu robimy dla niego oddzielnie akcję. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzisiaj zdołałam zrobić kilka zdjęć


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, nareszcie mieliśmy przymrozek. Czyżby zapowiedź czegoś bardziej dokuczliwego? ;:218
Trochę się wystraszyłam i pojechałam na działkę, by zrobić parawany z tektury bardziej wrażliwym roślinkom.
Działka nie ogród i w zasadzie większość roślin znajduje się na wygwizdowie, trzeba je więc od ostrzejszych wiatrów osłonić. Poza tym jeszcze tylko różom nóżki przykryłam kopczykami z kompostu, ale to przed kilkoma dniami.
A! I opatuliłam malutką Leycesterię z obawy o jej kondycję. Większej zrobiłam na razie tylko parawan.

Teraz mój termometr wskazuje 1,5*, co oznacza kolejny przymrozek, może nawet większy niż minionej nocy. Do tego jeszcze wiatr mi gwiżdże zza okna.
Twoje kwiatki bardzo ładnie się prezentują w cukrowej szacie.

Dobrej niedzieli, Gosiu i udanego całego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu,w czwartek u nas też dziadek mróz troszkę dmuchną, ale nie było tak cudownych efektów, owszem zmroziło roślinki,
ale bez szronu. Piękne zdjęcia, listopadowego ogrodu ;:333 Gosiu, u Ewelki piszesz o okrywaniu wiosną hortensji, mam nadzieje,
że miałaś na myśli hortensje ogrodowe nie bukietowe.Mam sześć krzewów hortensji ogrodowych, majowe przymrozki niszczą większość pąków kwiatowych , już mam dość ganiania wiosną z kołderkami i okrywaniu tych pięknych zmarzluchów wiec kupiłam na razie cztery krzaczki hortensji bukietowych i mam nadzieje, że hortensji bukietowych wiosną nie muszę okrywać ;:131
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Lucynko, ja mam możliwość okrycia prawie w każdej chwili, chociaż też nie w każdej, bo przeciez pracuję i to długo. Tak naprawdę mam tylko weekendy, ale ryzykuję. Podobno od środy ma przyjśc ocieplenie. Nie okrywam róż własnie z takiego powodu, boję się, że zaczną pod kopczykami żyć wiosennym życiem.

Wandziu, bukietówki sa bezproblemowe. Bedziesz bardzo z nich zadowolona. Ja po raz pierwszy od wielu lat posadziłam ogrodowe, Własnie z powodu przemarzania zrezygnowałam z nich, ale strasznie mi się podobają, więc postanowiłam spróbować ponownie
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu swój wątek też odwiedziłam.
Do nas jeszcze przymrozki nie dotarły, ale pewnie w każdej chwili spodziewać się ich można.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu może nie będzie tak źle i nie trzeba będzie kopczykować roślin. Ja jednak niektóre częściowo okopczykowałam i będę spokojniejsza.
Mroźna sesja ogrodu i roślin włącznie z trawą wyszła imponująco.
Jednak masz tych roślin poupychanych na rabatkach.
;:3 w różnych sprawach życzę.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, jak pisałam mam 6-krzaczków hortensji ogrodowej , rosły w centralnej części ogrodu ale ze względy na problemy
z kwitnieniem, przesadziłam je na obrzeża ogrodu a na ich miejsce posadziłam H bukietowe i azalie . Przyznam Tobie rację
Hortensje ogrodowe są śliczne, czasem na jednym krzaczku trzy kolorki niebieski, lila , róż . ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”