Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Iwonko, czyli masz tak jak ja.
Ale moja sąsiadka uczy mnie dokonywania wyborów. ;:173
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu przycinałam w czerwcu starsze chryzantemy co są u mnie kilka lat, nie o połowę a o 1/3 i w efekcie teraz wszystkie są jednakowej wysokości, kwitły w jednym czasie i musiałam wszystkie jednakowo podwiązać :wink:
Jakby nie było na emeryturze albo będziesz miała więcej czasu albo będziesz mniej zmęczona pędem. Z czasem wszystko fajnie zwalnia :D Wczoraj była u mnie koleżanka z pracy (na ostatnim etapie przed emeryturą) i przypomniała mi jak w tym czasie miałam wszystkiego dość i nie mogłam doczekać rozwiązania umowy o pracę ;:306 Spokojnego tygodnia!
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Czyli mam na co czekać :D
A mądrzy ludzie mówili, że takie skracanie pomaga :roll:
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

iwona0042 pisze: ona mi to tłumaczyła, a jest przyrodnikiem, no wiec dawno, dawno temu, kiedy żyły dinozaury to obgryzały gałęzie drzew, krzewów, no roślin, bo musiały coś jeść, i roslinom to nie przeszkadzało, rosły piękne, wielkie, więc Ty teraz zachowaj się jak dinozaur i tnij, tnij ;:306
:;230 :;230 Och co za ulga, bo miałam wyrzuty sumienia. A po prostu na swojej działce zachowałam się jak rasowy, roślinożerny tyranozaur :;230 :;230
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Kasiu, ja jestem rozdarta. Lubię i takie przystrzyżone rośliny, ale i takie naturalne.
Nie umiem być do końca tyranozaurem.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

No tak, Gosiu, przymrozek zrobił, co do niego należy. ;:108
Moje rabaty już w zimowej szacie i tylko białego śniegu im brakuje ;:131 , ale pewnie i on się wkrótce pokaże.
Nie zaglądam już na działkę, bo nie lubię jej w takim entourage. ;:222
Szałwia 'Plumosa' pięknie przezimowała ;:333 i nawet nasionka udało mi się zebrać. ;:303 Bardzo ją lubię, ponieważ jest dość niska, a kwiaty ma pełne i dużo. ;:138
W sprawie chryzantem nie będę się wymądrzać, sama dopiero uczę się je pielęgnować. :lol:
Najważniejsze, że nareszcie nam popadało ;:215 , a przydałoby się jeszcze trochę.
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ale się Gosiu naczytałam mądrości życiowych, fakt zgadza się ,bo ja też bez sekatora i nożyc do ogrodu nie wchodzę ;:306 ,a co za tym idzie to 2 taczki pełne za każdym razem.Tulipanów odmianowych już nie kupuję,bo nic z nich po 2-3 sezonach nie ma ,poprzestałam na tych najzwyklejszych babcinych,za to krokusy - bajka sadziłam kilka lat temu i teraz mam ich całe mnóstwo. Bardzo zaciekawiła mnie szałwia o której wspomina Lucynka to coś dla mnie,będę musiała się do Was uśmiechnąć o nasiona. :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Katiusha pisze:
iwona0042 pisze: ona mi to tłumaczyła, a jest przyrodnikiem, no wiec dawno, dawno temu, kiedy żyły dinozaury to obgryzały gałęzie drzew, krzewów, no roślin, bo musiały coś jeść, i roslinom to nie przeszkadzało, rosły piękne, wielkie, więc Ty teraz zachowaj się jak dinozaur i tnij, tnij ;:306
:;230 :;230 Och co za ulga, bo miałam wyrzuty sumienia. A po prostu na swojej działce zachowałam się jak rasowy, roślinożerny tyranozaur :;230 :;230
Kasia dinozaur ;:306 ;:306 ;:306 , ja jestem takim dinozaurem od początku do końca sezonu ogrodowego, nie mam zbyt wiele miejsca na sadzenie chciejstw, a pod krzewami wiele się może zmieścić ;:333
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Oj tak Iwonko, to, co odziedziczyłam, a nie potraktowałam piłą motorową, podstrzygłam od dołu :;230 Ale rozumiem Gosię z moralnym dylematem ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Minął nam przepiękny weekend. Pogoda marzenie. Popracowałam troszeczkę w ogrodzie, ale nie za dużo. Więcej połaziłam i rozmyślałam co mnie czeka wiosną. I już nie mogę się doczekać kiedy zacznie się nowy sezon. Śmieszne, bo jeszcze nie skończył sie obecny. Chyba jednak wiem z czego to wynika. Zazwyczaj byłam zmęczona sezonem, harowałam jak dziki osioł i jesienią miałam już dosyć. W tym przez upały praktycznie nie pracowałam w ogrodzie. Dopiero jesienią wzięło mnie na przeróbki. Ale też się nie przepracowałam.
Dlatego jestem spragniona tyrania. ;:306
Praktycznie mam już ogród ogarnięty. Czekam jeszcze na opadnięcie liści z czereśni. Niestety sama ich nie sprzątnę, od wtorku nie będę już mogła za bardzo się ruszać. Dlatego tę robotę zostawię synowi, który przyjedzie w weekend do domu. Może już wszystkie liście będą na ziemi?
Teraz kiedy już nie będzie pracy w ogrodzie zajmę się robótkami ręcznymi, czyli ozdobami świątecznymi.
Czyli nudzić się nie będę. A po świętach to już z górki.

Lucynko, Ty nie widzisz ogródka zimą, dlatego masz tyle letnich kwiatów. Ja muszę trochę zostawić miejsca na takie rośliny, które będą wyglądały ładnie zimą. Nawet nie sprzątam niczego z rabat, żeby był nich jakiś ruch. Libię wszystko co wystaje z ziemi. Nie lubię pustej ziemi.
Deszczu przydałoby się zdecydowanie więcej. Myślisz, że śnieg spadnie? ja już w to nie wierzę.

Marzenko, ale jakie są to babcine? Ja kupuję marketowe. Raczej takie zwykłe proste. Ale i tak znikają cop jakiś czas. Na dokładkę te babcine bardziej kojarzą mi się z żółcią i czerwienią. A to nie moje kolory.
O nasionka musisz uśmiechnąć do Lucynki, ja jej nie mam.

Iwonko, ja sobie wyobrażam, że Ty faktycznie musisz czasem zachowywać się jak dinozaur, bo masz tyle dobra, że jakieś miejsce musisz znaleźć na nowe roślinki, albo dać miejsce starym.
Ja już powoli wyrastam z chciejstw. Przynajmniej tak mi się wydaje ;:173

Kasiu, na początku to tak jest, że się używa wszystkiego, sadzi się wszystko co wpadnie w ręce. Ja też tak miałam. Mój ogród ma 20 lat. Przez 15 kupowanie to była moja największa radość. Teraz też lubię robić roślinne zakupy, ale już bardziej patrzę co mi sie podoba, co pasuje. Chyba już troszeczkę się nasyciłam. Bardziej zależy mi na wyglądzie.
Ale nie zaprzeczam, że czasem ulegnę ;:170

październikowy ogród


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu ledwo miesiąc i taka zmiana w ogrodzie! Bardzo podoba mi się Twoja ścieżka i główkuję jakby taką zrobić w paru miejscach u siebie :D
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Przez chwilkę małą, myślałam patrząc na pierwszą scieżkową fotkę, że to strumyk Obrazek Bardzi fajna! Masz rację, początki to zwykle chaos ;:306 W kwestii śniegu, dziś czytałam, że najnowsze prognozy to atak zimy na początku grudnia i śniegu po pachy Obrazek Ciekawe, jak długo ta wersja przetrwa Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Marysiu, główkuj :D
Ja ze swojej jestem bardzo zadowolona, bo przynajmniej błota nie mam i roślinki mogłam przy niej posadzić. A tak trawnik trzeba było kosić.

Kasiu, chaosem nie trzeba się przejmować. Dopiero potem przychodzi opamiętanie, albo i nie ;:306
Ja troszeczkę się opanowałam i zaczęłam kupować bardziej rozsądnie.
Chociaż nadal nie umiem wyzbyć się zbyt gęstego sadzenia.
Ja już nie wierzę w żadne prognozy. W tym roku są szczególnie dwuznaczne. Czyli, albo będzie zima, albo nie będzie.
To sama wiem
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”