Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu,moje hortensje ogrodowe rosły z południowej strony domu, były osłonięte od północnych wiatrów i miały słonce. Lepiej przetrzymywały zimę te hortensje które miały przewiew północ- południe . Sąsiadka , ma dwa szpalery hortensji , jeden posadzony wzdłuż
południowej ściany domu i te nagminnie jej przemarzają , nie kwitną. Drugi szpaler hortensji ma posadzone wzdłuż drogi, gdzie hortensje
z południowej strony są zastawione tujami i do hortensji nie dociera praktycznie słońce, te hortensje praktycznie co roku kwitną.
Wniosek jest taki , zimowe słonko w dzień nagrzewa pędy a nocny mróz uszkadza pędy. U nas spotkałam się z tym ,ze Hortensje przykrywają , styropianem sklejonym w kształcie dużego pudła a i czasem taka osłona zawodzi. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, hortensje ogrodowe zabezpieczam tylko przed zimnymi wiatrami za pomocą parawanów z tektury. ;:108 Nigdy ich dodatkowo nie owijam włókniną. ;:185 Zrobiłam to raz, wiosna zaczęła się wówczas wysokimi temperaturami, więc zdjęłam okrycie, w nocy przyszedł przymrozek i załatwił rośliny na amen. ;:145 Nie było ani jednego kwiatka. ;:222
Od tej pory nie opatulam hortensji tak szczelnie, a jedynie osłaniam dookoła i kwitną. ;:333 Nawet tegoroczny wiosenny mróz im nie zaszkodził. ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu :wit
Ale jeszcze masz ładne jesienne widoki. :)
I te róże twardzielki. Miło jeszcze móc oglądać kwiaty.
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Cześć Gosiu! Ładne jesienne zdjęcia zrobiłaś, te oszronione też. Mam jeszcze pytania do naszej poprzedniej wymiany zdań - ile Ci wychodzi tych worków liściastej ziemi? I dlaczego miłka robi bałagan na rabacie?? Ma brzydki pokrój?
Przy ścieżce kamiennej na cienistej rabacie rośnie jasnoróżowy zawilec - jak to odmiana? Śliczny.
Wiesz, że niezawodna Stella d'Oro ma u mnie jeszcze masę pąków? Pewnie się już nie rozwiną.
Kopczyków jeszcze nie zrobiłam w ogóle, ciągle ciepło jest.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu u Ciebie nawet oszroniony trawnik zjawiskowo piękny. ;:oj Podziwiam Cię, że znowu na ogrodowe hortensje się skusiłaś. :) Mnie też jedna odmiana nęci, ale tylko do hodowania w donicy. M się ucieszy, ;:306 jak powiem, że trzeba będzie wozić na taczce do garażu. Oby Twoje prognozy zimowe się sprawdziły, nie okrywam róż w tym roku. :roll:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Wandziu, z tego co wiem hortensje ogrodowe nie lubia słońca
Zawsze sadziłam w półcieniu, ale chyba miały za duże przeciągi
Tym razem posadziłam w cieniu i sa osłonięte od wiatru
Zobaczymy jak sobie poradzą

Lucynko, czyli nie okrywasz z góry? Ja chciałam tak owinąc agro, bo bałam się że tektura przy deszczach i śniegach rozpadnie się.
jeśli tylko zasłaniasz boki, to mozna tak trzymać i do czerwca :D

Aniu, niektóre róże faktycznie jeszcze kwitną, nawet mimo tych przymrozków
Dlatego tak je lubię

Iza
, ja tam po obejrzeniu Twoich zdjęć mam kompleksy
Cudownie uchwyciłaś swoje rabaty. Szczególnie spodobało mi się zdjęcie rabaty pod sosną z przetacznikowcami
Co do ziemi liściastej, ja jej dużo nie robię. Robiłam 2 lata temu i mam do tej pory. Ja nie kopię dołów takich jak Ty :D
Ja tylko daję roslinie na start, a potem niech sobie radzi. Z całego worka liści zrobiło sie pół worka ziemi, może mniej.
Możliwe, że w tym roku nie trzeba będzie w ogóle robić kopczyków> Anemon to prawdopodobnie september charm

Soniu, skusiłam się, bo dostałam patyczki od sąsiadki. Tylko jeden wytworzył pąki kwiatowe. Reszta jeszcze malutka
Zobaczymy. Będę na razie robiła jak Lucynka. Osłonię albo tekturą, albo agro, zostawię górę otwartą. Może nasypię do środka igliwia?

Od 2 dni mamy cudownie słoneczną pogodę. Nawet nie narzekam, że siedzę w tym czasie w pracy. Od razu lepiej człowiekowi sie pracuje. Ciepło też jest. Listopad okazał się całkiem przyjemnym miesiącem


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu u Ciebie dalej ślicznie w ogródku ładne zdjęcia , mam też w ogródku w skalniaku tego wilczomlecza ( drugie zdjęcie od końca)
strasznie się to potem rozrasta a jak wiatr powieje te nasionka z nich to mam je potem prawie wszędzie wokół skalniaka :;230
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, wstawiłam w moim wątku zdjęcie, które pokazuje, w jaki sposób osłaniam hortensje.
Aby tektury nie opadły, wbijam paliki po obu stronach tekturowej osłony w kilku miejscach, przewiercam dziurki i przy pomocy sznurka przywiązuję do obu palików. Hortensje osłaniam tylko od strony północno-zachodniej. naprzeciwko jest studnia, która też zatrzymuje zimne wiatry.

Pozdrawiam cieplutko i miłej niedzieli życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

MIlenko, ja tego wilczomlecza co roku po kwitnieniu tnę, żeby nie rozsiewał się za bardzo, no i poprawia to wygląd. Tylko trzeba uważać na sok, który jest trujący.

Lucynko, zaraz pobiegnę zobaczyć ;:196
Patyczki już wbiłam, ale z osłonięciem jeszcze czekam
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Czytałam właśnie u Izy, że brakuje Ci słońca tej jesieni, a tu takie piękne słoneczne zdjęcia.
Pogoda zachęca do pracy w ogrodzie. Ogarnęłam już cebulowe. Zostały mi tylko róże do kopczykowania.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Aniu, zdjęcia są robione w jedynym dniu słonecznym jaki udało mi się uchwycić w październiku
Bardzo brakuje mi słońca
Ja na razie nic nie robię. Czekam na prognozy większych mrozów
Nigdy nie kopczykuję jeśli jest mniej niż -5
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu ja też po kwitnieniu wilczomlecza go tnę ale i tak się rozrasta i tak pamiętam ,że jego sok jest trujący uważam ;:196
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Muszę przyznać, że masz piękną jesień zwłaszcza taką w promieniach słońca ;:138 . Trawy i iglaki o tej porze są niezastąpione ;:108 . U mnie jest po prostu- pusto ;:222 . Ja wiem, Twój ogród jest dużo starszy od mojego ale mimo wszystko uważam, że popełniłam sporo błędów ;:219 . Ja też jeszcze nic nie kopczykowałam . Myślałam, żeby to zrobić w tym tygodniu ale nie zapowiadają drastycznych chłodów ;:218 . Poczekamy na lepszy czas. Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”