Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Te niskie iryski masz cudnie rozrośnięte. Na ostatnim zdjęciu to już pokaźny różowy "tłumek". :roll:
Powiedz mi Gosiu, a czym zakwaszasz azalie. O fusach to już wiem, ale myślę, że one jednak nie wystarcza. Stosujesz coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Martuś, chętnie się podzielę po kwitnieniu. ;:173

Marysiu, pewnie, że się podzielę
Jestem bardzo ciekawa Twojego nowego ogrodu. Obiecałaś, że po Nowym Roku otworzysz wątek i uchylisz rąbka tajemnicy.
Ostatnio obejrzałam jeszcze raz stepy
Żal będzie tych pięknych łanów szałwii.
Strasznie jestem ciekawa jak wygląda nowy ogród, szczególnie kiedy piszesz, że masz trochę cienia

Ewelinko, ja też myślę, że czas szybko minie. Już jest coraz dłużej widno. Z tego najbardziej się cieszę

Ewo, własnie dlatego lubię oglądać powtórki. Wracać do starych zdjęć mi się nie chce, ale jak ktoś wstawi wspomnienia jest super.

Lucynko, dla mnie taka pogoda w jeździe nie przeszkadza. Nauczyłam się jeździć w śniegu kiedy 2 lata nie miałam opon zimowych. Teraz to betka.
Mam nadzieje, że śnieg szybko się nie rozpuści, chociaż zapowiadają ciepłą niedzielę. A po 20-tym ma przyjśc prawdziwa zima na dłużej, tylko bez śniegu. I tego sie boję

Jolu, dzięki ;:196
całe szczęście ja już zapomniałam o amoku. Na brak pracy nie narzekam, ale wychodzę normalnie po 8 godzinach. Nareszcie.
Tak wzięło Cię na dalie? Ja już żadnej nie wepchnę.

Marysiu, ja uwielbiam paprocie. Jak pisałam nawet jak nie za bardzo chcą rosnąć, bo mam za sucho to i tak będe je miała.

Iza
, łączenie węży nie jest łatwe. Ja nigdy nie docisnę do samego końca, ale to co wcisnę to wystarcza. Złączki możesz kupić u mnie jak przyjedziesz, o ile w miarę wcześnie przyjedziecie :D

Wandziu, używam przede wszystkim fusów i igieł spod sosny. Oczywiście zakwasza też kora. No i oczywiście nawozy dla rh.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

A ja zakochana jestem ostatnio w niskich iryskach i na pewno będę co roku kupowała nowe odmiany . Twoje są śliczne .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu widać gleba lekka to i irysy dobrze się czują! Bardzo ładne kępy no i te tulipany ;:333 !
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, ja już nie wierzę w te zimowe przepowiednie. ;:185 Denerwuje mnie błoto i kałuże przed blokiem i w najbliższej okolicy, toteż jest mi wsioryba czy mróz zmrozi mi jakieś rośliny, czy nie. ;:145 Chcę suchą nogą z domu wychodzić. ;:223
Twój wiosenny ogród zachwyca ilością pięknego kwiecia, ;:215 szczególnie te kępy irysów robią wrażenie. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu kępy irysów masz przepiękne uwielbiam je a szczególnie jak są rozrośnięte duże kępy . Pogoda u nas fatalna ciągle na plusie w dodatku ten deszcz i wiatr mnie dobija.Martwię się o ogród bo z tego co zauważyłam to rośliny wcale nie przeszły w okres spoczynku , dlatego też jak na razie nic nie mam okryte w ogrodzie ...
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Jak zwalczę karczowniki, które zjadają mi ogród, to też będę miała takie piękne rabaty jak Ty :lol: Póki co patrzę i podziwiam, Gosiu - ogromna zmiana w Twoim ogrodzie - jest piękny i dojrzały ;:167
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu ja jestem emerytą drugi rok i z czasem też mamkrucho. Może gdyby zdrowie było w lepszej kondycji, ale wtedy na pewno więcej zajęć bym wymyśliła. Piękny maszogród. Sporo trawnika. Ja w ubiegłym roku poszeżyłam trawnik ze względu na wnuki i tak pewnie zostanie. Coraz mniej siły mam na grzebanie w ziemi, ale na wiosnę czekam jak wszyscy i już szykuję parapety.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Gosiu, nie znamy się jeszcze ale mam nadzieję, że się poznamy. Masz piekne niskie iryski, jestem nimi zauroczona, Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu podobnie jak ty zaczęłam w ubiegłym sezonie zagospodarowywać przestrzeń pod moimi starymi tujami... Biedulki zrobiły się już takie niezbyt dekoracyjne od dołu więc je popodcinałam i zrobiło się pod nimi miejsce do którego dochodzi więcej światła i w czasie opadów wilgoci... na razie mam tam kilka host i miodunek, fiołków i bodziszków... zobaczę jak im się spodoba ... Co jeszcze można w takim miejscu dosadzić https://images92.fotosik.pl/104/60859c9dfca91377.jpg :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Wczoraj napisałam się i wszystko poszło w kosmos. Nie miałam siły na ponowne pisanie.
Może dzisiaj uda mi się odpowiedzieć na Wasze wpisy, z których bardzo, bardzo się cieszę,

Elu, ja zaczynałam swoją miłośc do irysów własnie od tych niskich. Wyobraź sobie, że dawno temu dostałam od sąsiadki zwykłe irysy wysokie. Strasznie ich nie lubiłam i nawet ucieszyłam się, że je zmarnowałam.
I pewnego razu moja przyjaciółka na siłę wcisnęła mi te niskie. Głupio było mi nie posadzić, bo to od przyjaciółki. Posadziłam i z obrzydzeniem czekałam aż zakwitną. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po pojawieniu się pierwszych kwiatów nagle zapałałam do nich miłością. Po prostu wsiąkłam. I tak co roku dosadzam nowe, mimo, że miejsca brak, a jak widać najładniej prezentują się w dużych kępach. No trudno, jakoś sobie poradzę.

Marysiu, tak to jest, że jednym rosną irysy, drugim rh, a jeszcze innym róże. Tylko, że ja nie mogę się z tym pogodzić i na siłę sadzę wszystko. Może nie rosnie idealnie, ale jednak. Dlatego nie można się poddawać.

Lucynko, nie dziwię się, że masz dosyć błota. To za długo trwa. Ale za to jak bedzie pięknie jak się to wszystko skończy?
Tylko dlaczego roslinki mają cierpieć na Twojej złości? ;:173
Niech sypnie śniegiem i potem mrozi.

Marzenko, ja też nic nie okryłam, bo doszłam do wniosku, że temperatura dochodzi do -10 to roslinom nic się nie stanie. Trzymam rękę na pulsie i sprawdzam, czy przypadkiem nagle nie pojawi się -20. Jak na razie nic takiego nie widać.
A jak coś wypadnie to trudno. Bedzie miejsce na coś nowego.

Monia, trzymam kciuki za skuteczną walkę. Szkoda by było tak pięknego ogrodu. Moje rabaty się nie umywają do Twoich, ale dziękuję za miłe słowa. Może kiedys przyjedziesz na inspekcję?

Danusiu, mnie bardziej chodzi o to, żeby już nie musieć wstawac rano. Jestem sową, z wiekiem coraz większą i najlepiej śpi mi się rano. Pracę lubię, nie mogłabym nic nie robić. Tylko to wstawanie :roll:
Gdybym tylko ja rządziła w ogrodzie to trawnika byłoby zdecydowanie mniej. Niestety m. broni każdego kawałka. W dodatku bardzo nad nim się napracowałam, więc teraz i mi żal go zmniejszać.
Ja mam bardzo mało parapetów nadających się do siewu. Dlatego ograniczam się do pomidorów i kilku kwiatów. Ale na to za wczesnie.

Iwonko, bardzo miło, że mnie odwiedziłaś. Tak całkiem to nie jesteś mi obca, bo przez tyle lat mijamy sie w różnych wątkach. :wit

Ewo, pod sosną posadziłam jeszcze epimedia i paprocie, żurawki. Ale tutaj słońce praktycznie nie dochodzi.
Natomiast przy ścieżce pod tujami posadziłam zawilce, serduszki, triarelle, parzydło leśne.

Coraz bardziej tęsknię za ogrodem. To chyba wynik tego, że w zeszłym roku miałam bardzo mało czasu na ogród i byłam bardzo zmęczona. Zazwyczaj pracowałam w ogrodzie bardzo intensywnie cały sezon i jesienią marzyłam już o zimie, żeby odpocząć od prac ogrodowych. Teraz wyraźnie mam niedosyt. Wiem, że teraz to już bliżej niz dalej do wiosny, ale mimo wszystko juz myślę od czego zacznę.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Gosiu,bardzo bym się cieszyła gdybym mogła mieć od Ciebie te różowe iryski ,są cudne i cały ogród tak świetnie się prezentuje ,nawet ta część cienista ,fajnie jest wszystko urządzone ,zawsze mi się Twój ogród podobał i nie jest to bez przyczyny,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

No tak Małgosiu, gdzies zawsze się mijałyśmy, więc i czas było się poznać prawda ;:196 , , czytałam niedawno, że jakieś 5kilka dni do wiosny, więc całkiem niedługo. Piszesz, że miałaś mało czasu na ogród, to tak jak ja, i teraz też bardzo mi się już tęskni do grzebania w ziemi ;:108 Małgosiu śliczny ten ogród Twój, ścieżki też bardzo mi się podobają ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”