Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Dzięki. ;:196 To mnie ucieszyłaś tą studnią bo ja też ją mam. Czyli jest nadzieja, że to można jakoś podłączyć.
Masz urocze zakątki ...czy dobrze widzę kwitnący łyszczak?
Gosiu odpocznij weekend przed Tobą. ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ja to podlewanie zrobiłam sama. Rozłożyłam węże, zrobiłam złaczki do podłączenia węża ogrodowego i normalnie podłaczam w razie potrzeby. Nie trzeba mieć dużo kasy, żeby sobie pomóc. Węże, szpilki, złączki drogo nie kosztowały
Na cały mój ogród koszt to około 300 zł. Oczywiście robiłam na raty. Fajne jest to, że można dołączać kolejne częsci w każdym momencie, wystarczy przeciąć wąż i połączyć odpowiednimi złączkami.
Tak to kwitnie łyszczak. Jestem bardzo zadowolona, bo wszystkie pierwiosnki mają u mnie ciężko
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Sporo masz jeszcze tych jesiennych różyczek Gosiu. Ja to właściwie nie miałam tzw. jesiennego kwitnienia. Dopiero w zeszłym tygodniu róże jakby się ożywiły i zaczęły kwitnąć, ale cóż dzisiaj znów pada, więc pewnie z kwiatów zrobią się mumie. I taka to głupia robota.
Zadziwiła mnie u Ciebie ponownie kwitnąca jarzmianka. U mnie już dawno poszły one spać.
Widoki ze ścieżką - super. ;:333
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, dawno mnie nie było na forum , powróciłam a Ty już masz nowy wątek ;:oj widzę zmiany w ogrodzie, jaki ogrom pracy
włożyłaś ;:333 kochasz to co robisz. ;:167 Roślinek nie będę chwaliła bo wszystkie masz śliczne i pieska też przytulam ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, Twój ogród nie tylko zieloniutki jeszcze, ale i kolorów w nim nie brakuje. ;:138
Pięknie kwitną różyczki. ;:215 One w ogóle w tym roku długo i obficie obdarowują nas kwieciem. ;:303
Moja jarzmianka 'Alba' też w tym roku nie ma zamiaru pójść spać i kwitnie nieustannie. ;:63
Szkoda że pogoda znowu się zbiesiła. ;:174 Nie dość że dni już krótkie, to jeszcze te mgły, deszcz i szarzyzna. ;:223
Dobrego tygodnia życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Wandziu, zamówiłam 8 dalii ;:oj
Pamiętasz jak pisałam, że nie chcę ich, bo nie mam gdzie przechowywać? Stwierdziłam, że najwyżej potraktuję je jak jednoroczne.
U Ciebie różyczki prawdopodobnie miały za mało słońca. Przecież dąb daje dużo cienia no i mimo wszystko zabiera sporo wody. Chociaż hortensje świetnie sobie radzą.
Jarzmianka kwitnie non stop. Sama jestem zdziwiona. Ale tylko ta odmiana. Reszta już dawno przekwitła.

Mimozo, jak widzisz, wątki u mnie pączkują ;:306
Jakoś nie umiem się Was zostawić. Jestem rzadziej, ale mimo wszystko jestem. :D

Lucynko, masz rację z tą pogodą. W tym roku nie zdołałam zrobić oprysków, obciąc bukszpanów, czereśni, żywopłotu. Nawet wertykulacja trawnika się nie powiodła, bo przecież trawa musi trochę podeschnąć, a tu nie ma zupełnie jak. Jak słońce jestem w pracy, kiedy jestem w domu pada. Ty możesz jeszcze czasem wykorzystać chwile ze słońcem i bez deszczu. Ja już chyba ten sezon spisałam na straty.
Już czekam na nowy, co dziwne, zazwyczaj o tek porze odczuwałam straszne zmęczenie i cieszyłam się na nadejście zimy. W tym roku jestem nienasycona pracami ogrodowymi, bo praktycznie ich nie było.


Przy tak beznadziejnej pogodzie rosliny nie mogą wybarwić się na czerwono. Większość kolorów to zielony i żółty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Gosiu. Przydreptałam i ja .Czasem jeszcze zaglądam na fo. Czy u Ciebie też tak mokro?U mnie woda przesiąkła do tunelu. Zalało mi pomidory i teraz stoją w błocie...
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu w takim razie jeżeli pozwolisz to będę pytać co z tymi złączkami, reperatorami, szybkozłązkami i innymi złączkami wygląda. Jestem tak umęczona podlewaniem, że muszę coś zrobić w tym kierunku. Mam nadzieję, że do wiosny zdążę.
A żółcie, pomarańcze i brązy to piękne kolory jesieni. ;:215
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Z tym trawnikiem, to Cię niezmiennie podziwiam.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Aniu, ja staram się bywac często. To jest mój odpoczynek.
Ja mam piaski, więc praktycznie ile by wody nie spadło to wsiąka. Także mogłoby padać non stop, ale ja mam już dosyć deszczu ze względu na brak słońca. I na to, że praktycznie nie pracowałam w ogrodzie, bo akurat jak miałam chwilę wolną padało.
Wspólczuję błota. Ja jeszcze mogę w deszczu wyjśc do ogrodu, ale Ty to już pewnie nawet tego zrobić nie możesz, bo się zapadasz

Elu, oczywiście pytaj. Cieszę się, że coś pomoże Ci choć trochę w pracy ogrodowej ;:196

Monia, całe szczęście, że to już za mną ;:173
Mimo wszystko tak intensywna praca odbiła się na moim zdrowiu. Ale wracam do normy :D


Dzisiaj była całkiem znośna pogoda, bo nie padało, a nawet pokazało się na chwile słońce. Zapowiadają na niedzielę armagedon. Mam nadzieje, że nikomu nic sie nie stanie

W tym roku zamieszkały u mnie myszki. Uwielbiam takie maleństwa. Zobaczcie jakie sa małe. Obok leżą liście orzecha.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mini rabata do przerobienia. Totalny chaos
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W przyszłym roku przybędzie u mnie sporo dalii


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, ostatnio rzadko bywam na forum, ale dzisiaj zobaczyłam nowy wątek i szybko postanowiłam się wpisać :)
Obejrzałam przy okazji historyczne zdjęcia rabat oraz Twoją walkę z trawnikiem. Warto było się męczyć dla takiego efektu ;:138
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ale u Ciebie kolorowo w ogródku i widać zmiany :heja ;:oj
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Twój ogród, Gosiu, wcale nie sprawia wrażenia niedopieszczonego. ;:185
Prezentuje się naprawdę elegancko i jest jeszcze na czym oko zawiesić. ;:63 ;:63
Czy ja dobrze czytam? ;:218 Czy Ty lubisz myszy?! :shock: Bo ja się boję myszy! ;:202
Dobrego pogodnego nieba Ci życzę, ;:3 ;:3 ;:3 bo aktualne pogody do szewskiej pasji już doprowadzają człowieka. ;:145
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”