Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Faktycznie coraz mniej czasu. Jakoś coraz rzadziej tutaj bywam i nie wiem dlaczego. Nie dlatego, że mi się znudziło. Uwielbiam Was odwiedzać, ale tak coraz później mogę wejść na forum. Chyba faktycznie wszystko coraz wolniej robię.
Nareszcie temperatura stała się znośna. Cały wieczór spędziłam w ogrodzie. Kwiaty omdlewają. Bardzo szybko przekwitają. Nie nadążam z ich usuwaniem.
Przynajmniej przez parę dni będzie trochę spokoju
Tylko, żeby popadało :roll:

Mariusz, ja też w ten upał nie miałam ochoty w ogóle na prace ogrodowe. Zresztą nie tylko upał dawał się we znaki. Komary zwyciężyły i wygnały mnie z ogrodu. Całe szczęście, dzisiaj odpuściły.
Bardzo lubię takie przebarwiające się róże. Tak jest ciekawiej. Szkoda, że własnie zakończyły kwitnienie. Teraz szykują się do kolejnego

Soniu, te baldachy to orlaya. Jest przecudowna. Sieje się na potęgę jak widać na załączonych obrazkach.
M. wyciął morelkę, ale został korzeń. Teraz muszę go zmobilizować do wykarczowania go. Ja już zaczynam odczuwać kręgosłup. I mnie dorwała niemoc. Dlatego chyba będę musiała jednak poczekać na niego. A to może potrwać :roll:

Kilka starych zdjęć na początek tygodnia. W sumie teraz nie ma za bardzo co fotografować. wszystko albo przekwitło, albo jest w opłakanym stanie. W tej chwili szaleją liliowce, ale nie zrobiłam jeszcze zdjęć


Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Ciężko zobrazować słowami o co mi chodzi i jak nas zalewa. Koryto wyłożone kamieniami to fajny pomysł , ale przez całą działkę i to po jej środku ?? No nie ma takiej możliwości. Nawet żeby poprowadzić to bokiem to musiałabym zrobić jakiś podkop pod kostką, żeby woda leciała pod spodem jakby tunelem. Na razie czekamy na brukarzy a oni mają być końcem lipca. Mam nadzieję, że w czasie układania kostki nie będzie jakiejś mega nawałnicy. Zrobią nam wjazd ze spadkiem w stronę asfaltu więc przynajmniej woda, która idzie drogą nie będzie do nas wpływać. Mam nadzieję, że będzie dobrze . Z tym brakiem czasu to chyba każdemu się udziela. Dzisiaj zarezerwowałam sobie czas na forum a tu prawdę mówiąc jest sporo osób takich jak ja, które bywają tu ostatnio rzadko. No nie jest to pocieszające ;:131 . u Ciebie pięknie kwitną róże i nie tylko . Orlaya genialna ;:oj . Chyba nigdy się z nią nie spotkałam. Warto się zainteresować. Pozdrawiam ;:196 :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ewelinko, no to faktycznie masz nieciekawie. A może jakieś jeziorko, które zbierałoby wodę?
Albo jakieś wkopane beczki? tak zwana studnia chłonna?
Czas na wagę złota. Nie mam pojęcia co sie ostatnio dzieje. Kiedyś mimo, że więcej byłam w pracy miałam więcej czasu na forum
Teraz bez przerwy coś robię.
Orlaya jest oryginalną roslinką. Uwielbiam ją.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu jakbyś pisała o mnie wolniej wykonuję wszystkie prace, dłużej jestem w ogrodzie, a do domu do laptopa docieram właściwie przed snem...a wstaję wcześniej latem. W telefonie jedynie poczytam co się dzieje ale pisać nie lubię. Oczy nie te i zdjęcia nieduże :;230 A na FO to ważna sprawa :D
Orlaya rok temu kwitła pięknie, a w tym posiałam i nie ma albo za dużo wody albo za mało w czasie kiełkowania. Za rok poświęcę jej więcej uwagi. Pięknie kwitną lilie i liliowce, u Ciebie jeżówki, które u mnie dopiero w pączkach.
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Hej! Super wygląda ta orlaya. I piszesz, że się sieje... Może i u mnie powinna rosnąć?
A co za środek diazinon? Stosowałaś go już? To ostra chemia?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Trawy ,liliowce piękne. ;:167
Lilie pięknie się zapowiadaja.
Śliczny ten powojnik dzwoneczkowy.
Ja jeszcze takiego nie mam i nie miałam.
Dobrze one rosną ??
Pozdrawiam Gosiu ;:173
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu , pięknie prezentuje się Twój ogród , ja w swoim nie byłam dwa tygodnie i aż się boję co zastanę jak pojadę .Orlaya , co to za roślinka , pierwszy raz o niej słyszę i nawet nie bardzo kojarzę jej wygląd , napisz coś więcej na jej temat . Pozdrawiam cieplutko ;:167 . U mnie z czasem też krucho ;:202
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Znowu dawno mnie nie było
Czy ja kiedyś nadrobię zaległości?

Marysiu, orlaja powinna wysiać się w zeszłym roku. To roslinka dwuletnia. Czy jej w ogóle nie masz?
Ja mam problem z aminkiem. Nie umiem go wysiać. Nawet dostałam kilka siewek, ale i one nie chcą się przyjąć.
Nie mam pojęcia co się z tym czasem porobiło
Jeszcze rok temu mimo, że miałam więcej pracy byłam tutaj częściej. Teraz cały czas coś robię. Już jestem zmęczona tymi pracami.

Iza, oczywiście, że powinnaś mieć orlaję u siebie. Wygląda rewelacyjnie
Jeszcze tego środka nie stosowałam. Nie mam pojęcia jaki jest, ale poczytałam, że to najlepszy środek na te robale. Nie stosuję chemii, ale chyba tutaj się złamię

Aniu, powojnik to Rooguchi. U mnie w tym roku złapał mączniaka. Ale mimo to jestem nim zachwycona. Jest to powojnik bylinowy, czyli wiosną ścina się go do ziemi. Czyli nie ma problemu z przemarzaniem.

Elu, orlaya, to jednoroczna roslinka, która została przywieziona przez moją znajomą z Anglii. Jest dwuletnia, tak jak naparstnica. Była pokazywana w Mai w ogrodzie 2 tygodnie temu chyba w odcinku 18.
Wszyscy coś narzekają na brak czasu.

W moim ogrodzie nastał spokój. Mało kwitnie. Nie ma już takiej burzy kwiatów.
Teraz czekam na floksy. Niestety one u mnie bardzo słabo rosną.
Strasznie tego żałuję, bo bardzo je lubię


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Wszystko absolutnie przepiękne, ale powiedz, Gosiu, co to pięknego w bieli na samym końcu?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, ciekawa ta ostania hortka. Co to za odmiana ??
Lilie, liliowce maja swój przepiękny czas. ;:333
Pięknie prezentują się twoje rabaty ;:180
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, jak mało kwitnień, ;:124 cudnie kolorowe rabatki. ;:215 Fiolety ze złocieniem wspaniałe. ;:oj
Udało ci się rudbekię Cherry Brandy wyhodować?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Moni, Aniu, prawdopodobnie jest to Hortensja bukietowa 'Early Sensation'
Niestety nie spisałam sobie nazwy do zeszytu, a karteczka przy hortensji zaginęła.
Ta hortensja bardzo wcześnie kwitnie, stąd moje przypuszczenie, że to ona.
Zdjęcie zostało zrobione, zanim hortka się napiła.

Moni, liliowiec na ostatnich zdjęciach to od Ciebie. Bardzo go lubię.


Soniu, niestety nie udało mi się. Ja mam bardzo słabą rękę do siewów.
Ale, mam jeszcze nasionka. Spróbuję za rok jeszcze raz. ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Moim liliowcom również zasychają pąki, ale kładłam to na karb suszy, a tutaj się dowiaduję, że przyczyną może być robal ;:202 Jutro na chwilę zajadę na działkę, to od razu do nich zajrzę i zobaczę, czy i u mnie się on nie rozpanoszył.
Super, że już kwitną hortensje, będziesz dłużej się nimi cieszyć. Jest chłodniej, to może nie będą się przypalać od słońca i dłużej pozostaną białe :tan
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”