Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Elu, ja na razie to tylko łażę po ogrodzie. Nic nie robię. Dzisiaj tylko podlałam kompost i trochę go wzruszyłam, bo sucho miał.
Jakos strasznie długo mi się przerabia, nawet mimo przyspieszaczy. Poza tym powinnam zrobić porządek w warzywniku, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Co wyrzucić, co zostawić, czy przekopać pozostałe resztki, czy je wyrwać?
Jutro nad tym pomyślę.

Marysiu, moje poidełko też jest wielkości spodka. Dolewam w upały wodę nawet 2,3 razy dziennie. Ale dzisiaj widziałam jak sikorki poiły się w nim.

Lucynko, lubię zimę, bo odpoczywam. Najbardziej lubię niedziele, kiedy to nie muszę robić nic. Po prostu nadrabiam wszystkie zaległości w telewizji, ksiązkach. W sezonie szkoda na to czasu, zawsze jest coś do zrobienia, posiedzenia w ogrodzie.
Chociaż lubię zimę, to taka jesień bardzo mi pasuje, więc niech trwa.
A ja wiem dlaczego Ty chciałabyś już zimę, bo potem następuje wiosna i bedziesz mogła cieszyć się nowym domkiem i będziesz robiła nowe rabatki :D


Dzisiaj mimo niezbyt optymistycznych prognoz był bardzo słoneczny. Z przyjemnością wypiłam z sąsiadką kawkę na tarasie. Nigdy wcześniej o tej porze roku tego nie robiłam. ;:oj
Jest cudownie, ciepło, optymistycznie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Małgosiu :wit .Cudną masz jesień ;:138 . Ten bordowy winobluszcz zwisający z dachu bosko wygląda ;:138 . Zimozielone dodają objętości i wyglądają świetnie. W ogrodzie mimo pory nie jest pusto ;:185 . Co do okrywania róż na zimę to ja myślę, że największym problemem jest mroźny wiatr. On potrafi obniżyć temperaturę o kilka stopni. Jeśli taka pogoda będzie się utrzymywała to coś czuję, że różę będę zabezpieczała dopiero w styczniu ;:oj . Czas pokaże. Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę :wit ...
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ja już pamiętam takie lata, kiedy to róże zabezpieczałam w styczniu. Na razie nie zapowiadają mrozów, więc raczej nie należy teraz tego robić.
Ja lubię każdą porę roku w ogrodzie :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Masz rację Gosiu ogród o każdej porze roku jest inny ale równie interesujący i godny podziwu! ;:108
No może oprócz pory jesiennej słoty...ale póki co aura dopisuje i w blasku jesiennego słońca podziwiać możemy ich uroki...mimo zalegających liści jest pięknie! :)

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Piękne jesienne zdjęcia wstawiłaś! (znów ta ścieżka!) No, jak tu nie lubić jesieni? Zgrabiłaś liście? Ja tak i rozsypałam na rabaty.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Pogoda dopisuje więc można cały czas coś robić . U Ciebie jesień jest bajeczna ,ale i pewnie pracy masz co niemiara . Czasem zastanawiam się na co mi taki duży ogród , ale z drugiej strony jak się obsadzi bylinami to będzie bardzo przyjemnie . Masz tak cudny ogród , ze powinnaś zaprosić do siebie Maję Popielarską ;:138
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Bardzo ladnie prezentuje się Twój ogród w barwach jesieni. strasznie podoba mi się ta kamienna ścieżka.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu, na zdjęciach widać, że jesień w ogrodzie może być równie piękna, szczególnie gdy dopisuje nam pogoda :D Piszesz, że wreszcie nie pędzisz z robotą w ogrodzie i masz czas nacieszyć się, posiedzieć w spokoju, napić się kawy. Ja jeszcze do tego "nie dorosłam", ale powoli też dochodzę do wniosku, że kiedyś musi przyjść ten czas. W tym sezonie pracowałam w ogrodzie zrywami i więcej naprawiałam, zasypywałam doły, walczyłam z suszą. Na odpoczynek i posiedzenie czasu już nie starczało. Ale jak wiesz - szczeniak w domu to poważne obowiązki i ciągła opieka. Co prawda upały mi nie przeszkadzały, ale suszę odczułam dotkliwie. Te wszystkie obowiązki pozbawiły mnie radości z kwitnienia róż. Zresztą róże zaatakował przędziorek, który poczynił duże spustoszenia. Zdjęć też robiłam znacznie mniej niż zwykle. Dobrze, że chociaż sytuację nieco ratowały linie kroplujące, które całkiem nieźle wspomagały mnie w podlewaniu ;:108 Za to wreszcie dzisiaj wygrabiłam większość liści i już niedługo będę odpoczywać od ogrodu. Róż nie mam zamiaru kopczykować wcale. Ot, taki mały eksperyment. Zobaczymy jak przetrwają zimę? ;:224
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Maryniu, no i wykrakałaś ;:306
Zaczęła się jesienna słota. Chociaż ja tam na razie wcale nie narzekam, bo ziemia tak wysuszona, że wchłania każdą ilość wody.
Tylko szkoda, że wczoraj nie udało mi się zgrabić liście. Teraz zalegają na trawniku.

Iza, niestety nie udało mi się wczoraj nic zrobić w ogrodzie. Niby dzień wolny, ale miałam inne zajęcia. A dzisiaj pogoda jaka jest każdy widzi. Ale dobrze, że pada. Na moim piasku każda ilość wody się przyda, szczególnie przed zimą.
Wiem, że Tobie też liście nie przeszkadzają. Ja bardzo je lubię, a grabienie to przyjemność.

Asiu, ależ mi miło ;:196
Jednak wydaje mi się, że mój ogród jest za skromny jak na Maję. Nie mam nic niezwykłego, co można by pokazać w telewizji. Po prostu kilka udanych rabat. Zobaczysz sama za jakiś czas, że można takie zrobić.

Ed, cieszę się, że ścieżka przypadła Ci do gustu. Jeszcze nie jest do końca skończona, bo obok na chodniku, który już całkiem fajnie zarósł mchem zamierzam ustawić skrzynie na kolejne piętro roślinne. Zobaczymy jak to będzie wtedy prezentowało.

Dorotko, ja linie kroplujące błogosławię. Wiosną będe je jeszcze poprawiać, bo w swojej niewiedzy porozkładałam je byle jak i za daleko od siebie, myśląc jakoś to bedzie. Sprawdziły się, ale były miejsca gdzie musiałam podlewać. Wiosną wszystko zrywam i układam od nowa. Mam już nawet zakupione kolejne metry, żeby uzupełnić.
Z pisakiem niestety tak jest. Mój Flesz w pierwszym roku miał to samo. Co posadziłam od razu wykopywał. Całe szczęście w następnym już było ok, a nawet można powiedzieć, że to był pies ogrodnika, bo nie pamiętam, żeby mi cokolwiek zniszczył. Chodził wyznaczonymi ścieżkami, nie łamał, deptał roślin. I cały czas mi towarzyszył.
Bardzo mi go brakuje. :(
Ja za to na razie nie wygrabiałam w ogóle liści różanych. Nie chciało mi się. Może jeszcze się zbiorę, zobaczę.
Zastanawiam się nad kopczykowaniem. Przede wszystkim dlatego, że boję się, czy w momencie kiedy jest tak ciepło i róże są w pełni wegetacji, przyjście nagłych mrozów nie zabiłoby ich. Kopczyk zrobiony w odpowiednim momencie może być ratunkiem.
Pamiętam kilka lat temu robiłam kopczyki pod koniec stycznia, na szybko, bo zapowiedzieli przyjście bardzo dużych mrozów, a do tego czasu była bardzo ciepła pogoda. I nie wiem, czy to nie uratowało moich róż. Sąsiadka straciła wtedy bardzo dużo krzewów.
Na pewno dopóki nie ogłoszą, że na dworze ma być dłużej niż 5 dni -10 nie będę kopczykowała.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

:wit Gosiu! Widzę, że ścieżka w Twoim ogrodzie zachwyca wielu zwiedzających, mnie również, ale szczególne wrażenie robią kamienne schodki, ;:215 ;:63 na które nie wszyscy zwracają uwagę.
Jeszcze pięknie prezentuje się cały ogród, a trawy zapewne szumią tajemniczo i bardzo nastrojowo. ;:74
Zdaje się, że zbliżają się pierwsze przymrozki, dlatego jutro już planuję zaopatrzyć swoje rośliny na zimę, by nie śledzić prognoz z duszą na ramieniu. ;:108
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Lucynko, ja własnie nie śledziłam prognoz i nie wiem czy w sobotę będę mogła popracować
Teraz żałuję, że nie wykorzystałam ostatniego weekendu, żeby wykopać dalie
Ale tak mi było szkoda ich kwiatów
Teraz przyjdzie mi popracować w zimnie :roll:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu ładny ogród masz jeszcze w jesiennych kolorach. ;:215
Jak szybko ostnica Brachytrich rozrasta się u Ciebie? Zamierzam mieć kilka kępek i nie wiem, jak posadzić. ;:218
U nas już zimnica straszna. Życzę ciepła na wykopywanie dalii. ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Soniu, u mnie w tej chwili też zimnica. Własnie napaliłam w kominku
A jutro czeka mnie wykopywanie dalii ;:223
No cóż lenistwo nie popłaca
Stipa u mnie rozrasta się w nieduże kępki, ale u mnie wszystko gorzej rośnie
Mimo to nie sugeruję, żeby nie zostawiać jej zbyt dużo miejsca.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”