Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu a ja patrząc na rabatę z irysami nie mogę doczekać się ich kwitnienia
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu , pogoda maksymalnie nas rozpieściła i na pewno widać to i w Twoim ogrodzie , mam nadzieję , że masz piękną jesień . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu śliczny masz ogród, taki pełny, w każdym calu spójny, tego właśnie u mnie brakuje, spójności, ale to jak pisze Ala świadczy o dojrzałości. Może i u mnie kiedyś tak będzie, ehhhh.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

U Ciebie Gosiu pełnia lata jeszcze a u mnie już jesień pstrykam... :D
Miłego dnia ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Asiu, cebule sadziłam etapami. Nie sposób wysadzić ich w jeden dzień.
Nawet nie sprawdzałam prognoz. Na razie nie ma czego okrywać. Róże obsypuję dopiero jak mają przyjść mrozy
z resztą robię to samo. Cebulki faktycznie mogły zgłupieć, przy takiej pogodzie, ale mają przyjść chłodne dni, więc może przystopują. A na pewno nie wzejdą do przymrozków.

Geniu, ja też nie mogę się doczekać irysów.
Zresztą czekam na wszystko :D

Elu, pogoda była przepiekna. Jestem podwójnie zadowolona, bo siedziałam w tym czasie w domu, a raczej w ogrodzie. Dosłownie.
Nareszcie wykorzystałam kanapę na tarasie. Jesienne kolory dopiero się zaczynają

Daysy, czy ja wiem, czy on jest spójny? Na pewno jest mój. :D
Nadal nie rozumiem czego Ty chcesz od swojego ogrodu
Dla mnie jest cudny

Maryniu, pokazuję stare zdjęcia. Jakos nie mam jeszcze ochoty na jesienne widoki na zdjęciach.

Dzisiaj po 2 tygodniach poszłam do pracy. Dzień minął bardzo szybko, bo zaległości było masę
Za to po przyjściu do domu usiadłam na tarasie z herbatką i byłam bardzo zadowolona, że nie muszę nic robić w ogrodzie.
A teraz obok leży kot i jest super


Nadal wrześniowe zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Czytam, że przeglądałaś zdjęcia z wiosny żeby nie uszkodzić już posadzonych cebul ;:108 . Ja ostatnio robiłam dokładnie to samo ;:224 . Wrześniowe zdjęcia przepiękne i to palenisko bardzo fajne ;:215 . Takiego typu też chciałabym mieć u siebie czy na grilla czy na typowe ognisko ;:108 . Co do prognoz to ja też nie sprawdzałam ale chyba jeszcze z okrywaniem roślin poczekamy przynajmniej do końca listopada. Podobno lepiej później niż za wcześnie. Tego roku po raz pierwszy chcę okryć róże pnące bo jednak bez tego ani rusz. Ciekawe jak sobie z tym poradzę bo jeden Eden ma baty na 3 metry ;:oj . Fajnie gdyby zechciał łaskawie przezimować ;:224 . Masz bardzo ładną jesień . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj Gosiu
O róże już się popytałam większość zabezpiecza je w listopadzie jak już są przymrozki . Tak że na razie niech sobie spokojnie siedzą . Piękny masz ten kącik z tymi trawami i ile ty masz funkii na ogrodzie o mamuniu ;:oj
Ja to chyba będę miała dopieszczone wszystko jak mój maluch będzie starszy bo nie da się przy nim dużo zrobić .
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

No fajnie Gosiu że miałaś ściągę z wiosennych zdjęć , gdzie sadzić cebulę, bo ja to tak zawsze na wyczucie i jakoś mi się udaje :;230
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Przez dwa tygodnie można sporo zrobić w ogrodzie, jeśli oczywiście ma się dla niego odpowiednią ilość czasu i sprzyjającą pogodę. Zazdroszczę odpoczynku w ogrodzie po wytężonej pracy ;:63 Ja już właściwie zakończyłam sezon, jesiennych porządków zrobiłam tylko odrobinkę, ale zawsze lepsze to, niż nic.
Czy to w letnich barwach, czy w jesiennych widokach, Twoja kamienna ścieżka niezmiennie prezentuje się cudnie ;:63
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Ewelinko, niestety nie wszystkie cebule udało mi uratować, przed szpadelkiem
Część niestety przedziurawiona, bo oglądałam przede wszystkim tulipany, zapominając o krokusach i czosnkach
Mimo wszystko mam tego wszystkiego bardzo dużo, a że sadzę ciasno to i miejsca pomiędzy roślinami mało.
Palenisko zrobiłam sama, więc spokojnie możesz też wykonać. Wystarczy kostka i zaprawa cementowa. Ja robiłam na sucho, potem zlałam wodą, żeby zaprawa związała. Jak na razie chyba 4 rok się trzyma.
Mój Eden poprzednią zimę słabo przezimował. Obcięłam drastycznie, ale latem wypuścił też 3 długie baty, też ostatnio stałam nad nim się zastanawiałam jak go zabezpieczyć
Tylko, że ja uważam, że nie tylko chodzi o mróz, ale i o słońce, które ogrzewa pęd, a nocą on zamarza.
Dlatego bardziej chyba trzeba zabezpieczyć przed słońcem, a nie przed mrozem.

Asiu, jak sama piszesz, trzeba zabezpieczyć róże po pierwszych mrozach, ja bym nawet dalej poszła, bo do tej pory u mnie się to sprawdzało. Ja dopiero sypię kopczyki jak w prognozach pojawiają się temperatury poniżej -10. Fakt, że wtedy trzeba kupować ziemię do kopców, ale wiem, że róże nie są rozhartowane i poradzą sobie z mrozem nawet większym
Moje w ten sposób przetrwały -27 swego czasu.
Faktycznie jak jest maluszek to ciężko ogarnąc wszystko, bo nie można skupić się na robocie, bo trzeba mieć oczy dokoła, co też nasze maleństwo wyprawia. Znam to, bo ja zaczęłam się zajmowac ogrodem kiedy mój syn miał 2 lata.
Host mam sporo, nawet w sumie nie zwracałam uwagi na to ile ich jest
Po prostu sadzę tam gdzie mi pasują.

Marzenko, to masz szczęście. U mnie wszystko tak napakowane, że trudno znaleźć wolne miejsce. Chociaż nie powiem, ale brakuje mi jeszcze około 50 cebul, może więcej?
Na razie fundusze się skończyły, ale pamiętam rok, kiedy sadziłam je w grudniu :D

Iwonko, żebym to ja mogła poświęcić te 2 tygodnie na ogród :roll:
Mogłam tylko wypoczywać, więc to robiłam. Zresztą nie robię zbyt wiele jesienią. Nie lubię prac porządkowych o tej porze roku. Zostawiam wszystko owadom i zwierzakom. Tylko zgrabiam liście z trawnika. Nie wiem jak to jest, że jesienią przeszkadza mi najmniejszy chłód, a wiosną mogę pracować nawet w mróz. Nie ma to jak sugestia ;:306


Weekend spędziłam leniwie, wykorzystując to, że przyjechał synek. Zgrabiłam tylko liście orzecha i zebrałam orzechy.
Całe szczęście, że popadało, bo liście nie kruszyły się tak bardzo. Poprzednio bardzo dużo rozdrobniło się na tyle, że powpadało między trawę, nie wiem jak to się odbije wiosną na jej kondycji.
W weekend zbiorę chyba już węże i może uda się skosić ostatni raz trawę. Nie zasiliłam trawy nawozem jesiennym, bo było za sucho. Bałam się, że samo podlewanie nie pomoże i nawóz spali źdźbła. Już kilka razy tak mi się przytrafiło, więc teraz uważam.
Nie wiem co zrobić z warzywnikiem. Zostały mi jeszcze pietruszka naciowa, chyba ją zostawię oraz selery naciowe, Nie wykształciły zbyt grubych pędów i nie wiem, czy je zostawić czy wyrwać.
Do porażek zaliczyć nalezy nieudany eksperyment z porami, cebulą i rzodkiewką. Co robię nie tak?
Zdecydowanym sukcesem okazały się pomidory i rukola. Miałam jej tyle, że ni zdołaliśmy przejeść.
Przez zimę musze się podszkolić w skrzyniowych warzywnikach.

To może dzisiaj trochę bardziej aktualne zdjęcia tj 10 października

Ścieżka o tej porze roku chyba wygląda najładniej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


C.D.N. ;:173
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Goś, wstyd mi się zrobiło że tak długo nie zaglądałam :oops:
Widzę niewiele jesiennych fotek, za to absolutnie przepiękne ;:333 Zaklinasz ciągle lato? Nie ma się co dziwić, szaleństwo kwitnienia miałaś na rabatach.
Cofnę się jeszcze trochę, by zobaczyć co działałaś. (ja jeszcze nie zaczęłam sadzić cebulowych ;:131 )
Buziaki
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu jak to było by dobrze gdyby wszystko zakwitło w marcu i kwitło do końca października
:heja
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

:wit Gosiu! Masz rację, że im dłużej patrzymy na letnie fotki, tym dłużej wydaje się nam, że jeszcze do zimy daleko. ;:7
Kamienna ścieżka o każdej porze roku dodaje Twemu ogrodowi uroku, ;:215 a faktycznie teraz szczególnie pięknie się prezentuje. ;:138
Jeśli dobrze przeczytałam między wierszami, to znowu chorowałaś? Mam nadzieję, że już wszystko u Ciebie w porządku, w każdym razie życzę Ci samego zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”