Mały Ogródek cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witajcie w Nowym Roku,
Zima nie nadchodzi. Czy jesień, tym razem, spotka wiosnę z pominięciem zimy?
Lisica wspomniała o digitalisach.
Musiałam sprawdzić, czy kwitły rzeczywiście tak pięknie, czy tylko mi się wydawało.

Digitalis 2017

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w towarzystwie pięknej SOEUR EMMANUELLE - DIETER MULLER(DELAMO)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Mając przed oczami dzisiejszy, szaro, bury obraz ogrodu aż trudno uwierzyć, że w połowie czerwca wyglądał tak kolorowo.

Matt 55
dziękuję za noworoczne życzenia.
Tobie oraz Wszystkim Forumowiczom życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i sezonie.

Mój ogród obecnie wygląda żałośnie, niestety.


Obrazek
narcyzy już się pokazują
Obrazek


niektóre uczą się pływać
Obrazek

Oczusia grzeje pulchną pupę w ciepłym domku.
Obrazek
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Cześć Jola :)
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

Widzę , że prezent był przepiękny :D A co do zdjęć z działki to chyba u większości z nas nasze roślinki uczą się pływać :D
Ale teraz jest szansa na poprawę pogody więc powinno nie co przesychać :) Czego życzę wszystkim.
Zima w tym roku szaleje.....ale nie u nas :) U mnie zimy nie było w ogóle...... Sanki już chyba pordzewiały...
Ale nie wierzę , że zima odda pole bez walki.... więc jeszcze trochę pomarzniemy :)

Miłej soboty Trzech Króli. Pozdrawiam ;:168
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu witaj ;:196 ;:196
Pod choinkę dostałaś najpiękniejszy prezent jaki można sobie wymarzyć ;:180

Podziwiam kotki pięknie wyglądają w domkach jak wystawiają śliczne główki.
Zachwycam sie pięknymi różami patrząc na nie uświadamiam sobie, że moje potrzebują więcej wody.
Przesyłam dużo słonecznych dni ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu,

Twoje Digitalisy są fantastyczne. Z różami świetnie się komponują, zresztą jak dla mnie, komponują się ze wszystkim. Cały czas nie mogę pojąć, jak z tego Twojego błota wyłania się na koniec rajski ogród ;:oj
Byłam dzisiaj technicznie na Kaszubach. Przywitały mnie wszystkie kotki, wyjątkowo pięknie wyglądające w zimowych futrach. Był spory mrozek, ale mokro jest okropnie. Stawek wiejski podniósł się, sąsiedzi w piwnicy mają stojącą wodę, moje dziękuję odwadniające też są pełne.

Piękny prezent znalazł się pod Twoją choinką, też bym taki chciała! :twisted: :twisted:

Pozdrawiam Noworocznie, Jolu, byle do wiosny!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

bumm - Piotrek,
dzięki za pozdrowienia. Zima, faktycznie łagodna, póki co. Ostatnio troszkę przymroziło, ziemia zamarzła. Grunt to twardy grunt pod nogami.
Przyglądałam się różom, wyglądają dość dobrze. Zastanawiam się jak je przyciąć. Już widzę jak zakwitną latem.

Witaj Marysiu Sasanko,

dzięki za pozdrowienia. Róże są niezbędne w pięknym ogrodzie. Jest wiele ładnych kwiatów, ale róże są wyjątkowe.
Przeglądam fotki z zeszłego roku i nie mogę wyjść z podziwu nad urodą róż.
Oglądałam w dniu 01.01.2018 TVP 2 Noworoczny koncert Filharmoników Wiedeńskich. Prócz muzyki Straussów podziwiałam kwiaty zdobiące salę koncertową. W tym roku były to głównie przepiękne róże i goździki w pastelowych, jasnych kolorach.
Kotki mają ocieplany domek, codziennie porcję dobrego jedzenia. Zima im nie straszna, a ja jestem o nie spokojna.
Mam dwóch wnuków Rysio 3,5 lat i Leoś 8 m-cy. Mieszkają blisko, codziennie się nimi zajmuję.

Lisico,
dziękuję za Noworoczne życzenia. Tobie też życzę szczęścia i samych sukcesów.

Kotki na Kaszubach mają dobrze. Nie ma dużych mrozów, dadzą sobie radę.
Nadmiar opadów w zeszłym roku w całym regionie jest odczuwalny. Nic na to nie poradzimy. Może przyszły rok będzie lepszy.

Zgadzam się z Tobą co do nieprawdopodobnej metamorfozy mojego ogrodu z bagniska w bajecznie kolorowy zakątek.
Przyroda potrafi działać cuda. Ukryte życie w nagich pędach krzewów lub w korzeniach i cebulach pod ziemią odrodzi się niedługo w magiczny sposób.
Na razie można powspominać zeszłoroczne widoki.

'Mary Rose'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Munstead Wood'

Obrazek

'Eden Rose'

Obrazek

'Nina Renaissance'

Obrazek

'Tchaikovsky'
Obrazek

'Leonardo da Vinci'
Obrazek

'A Shropshire Lad'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Chippendale'
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj :wit . Wszystkiego najlepszego w tym roku Ci życzę ;:196 . Mały człowiek w rodzinie przecudny ;:167 . Niech zdrowo rośnie ;:196 . Muszę przyznać, że rozwaliłaś mnie zdjęciami naparstnic i róż, to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych w ogrodzie ;:108 . Zimy jak nie było tak nie ma. Jestem ciekawa czy przyjdzie i czy nie za późno ;:131 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Przepiękne zdjęcia
Moje róże nigdy nie wyglądały tak dobrze jak Twoje
Czyli Twoje bagienko im służy
Nowy członek w rodzinie to radość, czego Ci życzę w nowym roku
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Ewelkacho,
Nam, ogrodnikom, ludkom o zielonych paluszkach, zima dłuży się szczególnie dotkliwie. Ogrody zapadły w zimowy sen. Jak co roku, w okresie wyczekiwania wiosny, wspominam miłe ogrodowe chwile. Jest wiele pięknych kwiatów, a moje serce do róż się wyrywa. Zatęskniłam za nimi najbardziej. Przeglądam więc czerwcowe fotki. Podziwiam i robię krytyczne spostrzeżenia, aby poprawić co nieco w przyszłym roku.

Witaj Margo2
Róże w innych ogrodach zawsze wydają się ładniejsze od własnych. To tylko złudzenie. Twoje na pewno są równie piękne.
Moje róże rosną na wzgórzach, poduchach, podwyższonych o pół metra rabatach, usypanych na bagnisku. "Tylko" 5 ton ziemi i jest rabata nadająca się dla róż. Mam trzy, znacznie podwyższone, usypane rabaty i tam gromadzi się większość roślin. Róże są upchane na tych rabatach do granic możliwości, ponieważ mają one małą powierzchnię, a mój apetyt na różne odmiany jest ogromny, za duży do możliwości.
Bezpośrednio na bagnisku rosną tylko liliowce, narcyzy i primule oraz tawułki andersa i irysy syberyjskie. Wszystkie inne rośliny giną.
Róża na bagnisku żyje w porywach dwa lata.
Wnuki to skarby. Patrzeć jak rosną to wielka radość.

Mam wiele róż białych i kremowych. Mogą się wydawać podobne do siebie. Dla mnie każda jest inna, każda ma własne indywidualne zalety i wady też. Każdą lubię za coś innego.

Parky Harkness- niezawodna, piękna, zdrowa, obficie kwitnie, bielusieńka , kwiaty ma aż do grudnia

Obrazek

Parky
Obrazek

Parky
Obrazek

Parky
Obrazek

'Artemis' - róża Tantau- w ciągu 3 lat bardzo urosła. Osiągnęła 2 metry wysokości i 1,5 szerokości . Pąków i kwiatów ma setki, zdrowa, silna.


Obrazek

'Artemis'
Obrazek

'Artemis'
Obrazek

'Artemis'
Obrazek


'Crocus Rose' - wszyscy ją znamy. Jest duża wysoka, szeroka, setki kwiatów, wczesna, już na początku czerwca w pełnym rozkwicie.

'Crocus Rose'
Obrazek

'Crocus Rose'
Obrazek

'Crocus Rose'
Obrazek

'Crocus Rose'
Obrazek

'Nina Renaissance' - Poulsen- buduje dość duży, wysoki krzew, kwiaty ma wielkie , wspaniale pachnące, uwielbiam ją za zapach. Kwitay nadają się do bukietu, są zjawiskowe.

Obrazek

'Nina Renaissance'
Obrazek

'Nina Renaissance'
Obrazek

'Nina Renaissance'
Obrazek

'Nina Renaissance'
Obrazek

'Tchaikowski' - Meilland - ślicznotka, cudny kremowy kwiat z różowym podmuchem, zdrowa, jak inne róże Mwillanda.

Obrazek


'Tchaikowski
Obrazek


'Tchaikowski
Obrazek


'Tchaikowski
Obrazek


'Tchaikowski
Obrazek

'Andre le Notre' młody dwuletni krzew, piękne wielkie kwiaty.

Obrazek

'Andre le Notre[/b
Obrazek

'Andre le Notre[/b
Obrazek

rabaty
Obrazek

Obrazek
bagnisko

Obrazek

CDN, w następnym odcinku róże różowe.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Białe róże zimą nie podnoszą temperatury. Na tle także białego śniegu za oknem wypadają blado. Może różowe rozgrzeją zimową atmosferę naszego forum.
Róże, jak sama nazwa mówi, powinny być różowe.

Jedną z najładniejszych jest popularna 'Leonardo da Vinci'
Zdrowa, obficie kwitnąca, świetna do kulkowania długich pędów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pięknie kwitnie 'Chippendale', choć po trzech latach krzaczek jest mniejszy niż w roku ubiegłym. Zamiast rosnąć maleje.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mały krzaczek buduje także urocza i cudnie pachnąca 'Celebrating Life' - Harknessa.

Obrazek

Obrazek

Natomiast 'A Shropishire Lad' jest wielka, wysoka, rozłożysta, ma piękne duże kwiaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po trzech sezonach doceniłam urodę i zalety róży 'Eifelzauber' Koredesa.
Fotki nie oddają w pełni piękna jej kwiatów. Krzew dość duży , kwiaty trwałe, duże cudnej barwy i kształtu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrze zapowiadają się posadzone jesienią 2016 piękne róże 'Dieter Muller' i 'Geisha'

'Dieter Muller' - pięknie pachnie, pełne kwiaty, dość duży krzew.
Obrazek

W tle, na drugim planie, urocza, purpurowa 'Minerva'
Obrazek

Geisha' rabatówka Tantau, ślicznie zmienia kolor kwiatów.

Obrazek

Obrazek

Najmniej jestem zadowolona z 'Natashy Richardson'.
Krzew nieduży prezentuje w sezonie kilka kwiatków przeciętnej urody.

Obrazek

Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Ech, Yoll!
Twoje zdjęcia wywołały u mnie kilka refleksji.
1. Odszczekuję niniejszym propozycję sprzedania działki. Trzeba tylko zrobić bezpieczną ścieżkę (może na palach ;:7 ?), żeby docierać z jedzonkiem do kociego hoteliku, a na resztę zimą i wiosną nie patrzeć. Niech sobie woda ciurka...
2. A najlepiej, żeby ciurkała do dołka w przedniej części działki i utworzyła oczko wodne.
3. Koniecznie zbojkotuj szydercze śmiechy działkowców i posadź brzózki Doorenbos. Będą zasysać wodę i pięknie rosnąć, a Ty będziesz miała zachwycające drzewka, których reszta działkowców będzie Ci zazdrościć.
4. Właśnie białe i jaśniutkie róże budzą mój zachwyt. Wielka ilość różowych u mnie zdominowała ogród i wyglądał jak wielka micha z budyniem ;:219. A wiele z nich ma właśnie kwiaty przeciętnej urody... ;:224.
5. Na przykładzie Eifelzauber (którą ku mojej radości doceniłaś) widać, że tylko niektóre róże mają w sobie coś wyjątkowego, wybitnego, porywającego. Inne są po prostu plamą koloru.
6. No i na koniec muszę wyrazić po raz kolejny zdumienie tym zaskakującym kontrastem między grzęzawiskiem mrożącym krew w żyłach, a rajskim letnim ogrodem kipiących kwieciem w takim stopniu, że szczęka opada ;:oj.

Widziałam twój ogród tylko raz wiosną, ale zerknęłam na sąsiednie działki i jestem pewna, że Twój kawałek jest najpiękniejszy! Reszta to przeciętne, uporządkowane lub nie, kawałki ziemi. Masz powody do zadowolenia, a Twoi sąsiedzi działkowcy... chyba po prostu Ci zazdroszczą.

;:196 Jagi
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj Jolu ;:100
Niech Ci się darzy w nowym roku rodzinnie i ogrodowo. ;:136
A toś mnie zaskoczyła opinią o Natashy (dziwacznie coś wygląda polska odmiana angielskiej nazwy ;:144 ).
Przecież ona ma taki niepowtarzalny kolor, świetlistosrebrny róż ! U mnie kwiatów nie skąpi. To nówka u Ciebie ?
Olbrzymką o napakowanych kwiatach to ona nigdy nie będzie, ale jest taka ... dziewczęca. Trzymam kciuki, żeby Cię pozytywnie zaskoczyła w tym sezonie.
Twoje zdjęcia róż w rozkwicie to miód na serce, a raczej raj dla oczu.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Ogrod elfow
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 maja 2017, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj :wit
Prze cudne różyczki , urzekły mnie Twoje zdjęcia
Pozdrawiam Aga
A ty się śmiej.I niech reszta świata zastanawia się , dlaczego .
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj JagiS,
jak miło, że zajrzałaś do mego ogródka. Dobrze jest zimową porą trochę powspominać letnie obrazki. Cieplej się od nich robi i czas szybciej płynie.
Wcale mnie nie zdziwił, ani nie oburzył pomysł sprzedania działki i kupno innej. Sama, w chwilach zwątpienia, szczególnie po ulewnych deszczach o tym myślę. Jednak rezygnuję z tego pomysłu, po głębszy zastanowieniu się. Zawsze, mimo podłych warunków, coś ładnego urośnie na tym skrawku ziemi. Gorsze okresy, trzeba przeczekać i cieszyć się tymi lepszymi.
Uroda róż to subiektywne wrażenie. Chyba nie ma róż brzydkich i ładnych, tylko są takie nam się podobają bardziej lub mniej.
Choć są takie, że budzą 100% zachwyt i takie, na które nikt nie spojrzy.
Sąsiedzi nie zazdroszczą mi ogrodu. Raczej z politowaniem patrzą na kolorową dżunglę. Kwiaty to zbytek, bez sensu.
Jeden "gościu" kiedyś spytał minie, czy kwiatami białej dalii mam zamiar poduszki wypchać? 70 słoików kiszonych ogórków to jest coś, a nie niejadalne kwiatuszki. Jest kilka osób, które chwalą mój ogród, kobiety głównie.
Czytałam o brzózkach Doorenbos. Preferują glebę piaszczystą i suchą. I co teraz? Szukać trzeba innej odmiany o białej korze.
Jagódko musisz zobaczyć mój ogród latem. Wiosną nie jest tak ładny jak latem. Pod koniec czerwca zachwycają róże, a w połowie lipca jest festiwal liliowców. Na żywo wyglądają bajecznie, równie pięknie jak róże. Zapraszam Ciebie wraz z Lisicą letnia porą do mojego, małego zakątka.

ewozawody,
dziękuję za życzenia noworoczne. Tobie nawzajem życzę wszelkiej pomyślności.
Zastanowiły mnie Twoje słowa co do 'Natashy Richardson'. Muszę przyznać, że moja opinia o tej róży faktycznie może być krzywdząca.
Nigdy nie brałam pod uwagę w ocenie róż kryterium dziewczęcości. Masz słuszne spostrzeżenie, to jest wyjątkowo subtelna, delikatna i nadzwyczaj dziewczęca róża, o czystym, świeżym kolorze. Swoją posadziłam wiosną 2015. Już wiem dlaczego coś mi się nie podoba. Nie róża jest przeciętna, tylko rośnie w złym towarzystwie. Przytłacza ją rosnąca obok, wielka 'Nina Renaissance', a intensywnie żółta 'Marselisborg' gasi jej kolor. W takim towarzystwie zawsze źle wypadnie. Powinna rosnąć obok purpurowo niebieskiej 'Burgundy Ice' lub 'Minervy'. Róża niewinna, mój błąd. ;:14 Należy ją przesadzić.

Ogrod elfow -Ago witaj
Róże to wdzięczne modelki. Nawet niezbyt okazałe można pięknie przedstawić na fotkach.
Robię dużo zdjęć, dlatego mogę wybrać te najbardziej udane.

Dziś będą róże czerwone i purpurowe. Tych róż mam najmniej.
Ascot i Soul - Tantau - to kuzynki. Są bardzo do siebie podobne. Rosną u mnie obok siebie. Mają identyczny kolor.

Na pierwszym planie Soul , w tle Ascot.
Obrazek

Ascot ma kwiaty o cudnym piwoniowym kształcie, ale nie pachną.

Obrazek

Obrazek

Natomiast kwiaty Soul są nieco zmierzwione, ale za to intensywnie pachną.

Obrazek
Soul
Obrazek
Soul
Obrazek
Soul
Obrazek

Najładniejszą purpurową różą w moim ogrodzie jest znana wszystkim 'Munstead Wood' - Austina.
Rozkwita najwcześniej, pięknie pachnie, buduje rozłożysty krzew, obficie kwitnie. Same zalety.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawa jest róża 'Burbundy Ice ' Ma urocze, smukłe pąki. Zewnętrzne płatki są srebrzysto szare, wewnątrz natomiast aksamitno- purpurowe, zamszowe. Kwiaty półpełne o naturalnym uroku. Do niej pasowałaby 'Natasha Richardson'. Nie gasłaby, jak obecnie, w złym towarzystwie.

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”