Mały Ogródek cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Przyszedł mi do głowy ambrowiec amerykański i grujecznik japoński.
Ten drugi pachnie karmelem, kiedy opada jesienią z liści.
Mam takie drzewko, potwierdziłam osobiście drogą węchową.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu,

Przedwczoraj zajechałam na Kaszuby "zamknąć" ogród na zimę. Przywitała mnie ogromna kałuża pod bramą i stojąca woda na rabatach - coś, co zdarza się tam bardzo rzadko. Po drodze wiele pól zamienionych w stawy i jeziora. Kiedy te upierdliwe opady się skończą?!

Jolu, dziękuję, że chciałaś znaleźć dom dla białego kotka. Powiem szczerze, że moje myśli w tej sprawie miotają się od ściany do ściany.
1. Wydać kotki, niech mają nowe domy.
2. Zostawić kotki na wsi, nie zabierać im wolności. Obok jest gospodarstwo i niejedno pokolenie kotów przeżyło tam zimę.

Najgorsze jest to, że sama nie wzięłam nawet swojego wymarzonego "jaguarka". Doszliśmy do wniosku, że jak brać, to dwa, bo jednemu będzie smutno. Jak wiesz, mam w domu 16-letniego kota Risto, który wymaga nieustannej uwagi. Zamknąć trzy koty w domu, przy pracy zawodowej i wyjazdach, to zbyt skomplikowane i nie wiem, czy dla tych małych kotków najlepsze.
Tak więc, kocia familia siedzi na wsi. Wyglądają bardzo ładnie, przybrały zimowe futra, cieszą się wolnością.

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją kociarnię ;:167
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Bardzo dobry pomysł z dereniami
One faktycznie uwielbiają takie warunki
A może powinnaś pomyśleć, o zrobieniu strumyka przechodzącego przez całą działkę z roslinami na brzegu lubiącymi takie warunki?
Tylko trzeba by troche umocnić brzegi, żeby się nie zsuwały, póki rośliny nie zarosną.
Ja też mam zdecydowanie dośc tych opadów.Pogoda ogólnie ostatnimi czasy jest zwariowana.
Albo totalna susza, albo potop
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu mimo tylu problemów z wodą, ogród jednak cieszył kolorami. ;:215 Miskanty i rozplenice pięknie pokazałaś z kołyszącymi się kłosami. ;:138 Kociaki maja raj, zaopiekowane, to najlepiej czują się na wolności. Przywiązana jesteś do tego miejsca i wiele pracy włożyłaś. Dobrze, że zastanawiasz się jak osuszyć, a nie jak sprzedać działkę. ;:108 Chyba pomysł z rowkiem, którym popłynie woda jest dobry. Kilka drzew nie osuszy skutecznie nadmiaru wody, może zmniejszyć ilość.
Dobrych, spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. ;:196
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jak to bywa co roku, święta, święta i po świętach.
Życzę Wszystkim Miłym, mnie odwiedzającym, wszystkiego dobrego "Po Świętach" oraz pomyślności w zbliżającym się wielkimi krokami Nowym 2018 Roku.
Najgorsze już za nami. Najkrótsze dni w roku już minęły. Obecnie każdy dzień jest dłuższy od poprzedniego.
Słonko coraz wyżej wspina się po nieboskłonie. Jest dość ciepło, narcyzy wystawiają już noski, w moim przypadku, z wody.
Jednym słowem jest dobrze, a nawet lepiej niż było. Sroga zima może jeszcze pokazać swoje paskudne oblicze, ale nie martwmy się na zapas.
Ja już zobaczyłam, wprawdzie oczami wyobraźni, śnieżyczki, krokusy, iris reticulata i histrioides.
Wyśnione, wymarzone, czy prawdziwe, nie ważne, grunt, że są.

Zobaczcie co się pojawiło w tym roku między prezentami pod naszą choinką.
Prezent od córki dla całej rodziny- mały Leonek.

Obrazek

W Pierwsze Święto odbyły się Chrzciny maluszka. Było miło i wesoło.

Obrazek


Madziugos,
ostatnio rozważałam różne możliwości osuszenia ogrodu oraz nowych bagiennych nasadzeń. Od tych rozmyślań aż mi rozbolała głowa. Muszę chwilkę odsapnąć. Przeanalizowałam wszystkie Twoje propozycje. Dzięki za chęci pomocy.
Owszem zarówno grujecznik, jak i ambrowiec oraz cypryśnik błotny to piękne drzewa i nadają się do warunków mojego ogrodu.
Jednakże mam obawy, że wyrosną ogromne, wysokie, rozłożyste. Rosną powoli, ale czas szybko leci. Zostawię dzieciom problem w postaci 25 metrowego kolosa? Mój ogródek ma zaledwie 320 metrów kw, jest niewielki. Muszę skupić uwagę na karłowych formach.
Dwie brzózki karłowe o białej korze nad niewielkim oczkiem - rowem otoczonym pierwiosnkami, paprociami i irysami syberyjskimi, w tle czerwony dereń lub azalia pontyjska. Taką mam na razie ideę.

Ignis05
Brzozy to dobry pomysł, do małego ogrodu. Mają delikatne, małe listki, nie dają wielkiego, ponurego cienia, ładnie się przebarwiają na jesień, a zimą zachwycają białą korą. Oglądałam na stronach internetowych różne odmiany. Jest w czym wybrać.
Muszę Ci jednak wyznać, że na spotkaniu wigilijnym działkowców naszego ogrodu, które organizujemy co roku w połowie grudnia, mój pomysł z brzozami i wierzbami został obśmiany pośród wielbicieli upraw ogórków, pomidorów, buraczków. Mój kwiatowy ogród już jest postrzegany jako dziwactwo bez sensu. Czasem posadzenie brzozy wymaga stawienia czoła otoczeniu i odwagi.

Lisico
Nadmiar opadów w całym regionie daje się we znaki. Park zalany wodą, okoliczne pola zalane, uprawy zniszczone.
Szkoda się użalać, okropny był mijający rok i tyle.
Kotki z pewnością dadzą sobie radę na wolności w pobliżu gospodarstwa na wsi.
Zamknięte same w domu czułyby się uwięzione. One już zaznały swobody i mieszkanie byłoby dla nich strasznym ograniczeniem.
Dom z ogrodem i do tego wieloosobowa rodzina na miejscu to są warunki dla kotków.
Mam w mieszkaniu 3 koty, mieszkam sama i wiem jaki to jest kłopot na co dzień i w razie wyjazdu.
To dobra decyzja, aby pozostawić kociaki tam gdzie się urodziły.

Margo2
dzięki za podpowiedzi, jak wybrnąć z mokrej sytuacji.
Rów - staw -oczko pod płotem to niezbędna konieczność. Popracuję nad tym pomysłem latem , kiedy da się wejść na rabaty.
Obecnie choć pogoda nie zła nie jest to możliwe, można ugrzęznąć po kolana, dosłownie.
Już czuję się zmęczona od rozmyślań jak się rozprawić z mokradłem. Może nadejdzie susza i problem sam się rozwiąże.

Cymo 2704
Nie sprzedam ogrodu mimo, że nie jest łatwy w utrzymaniu.
To moje hobby i rozrywka. Nudziłabym się bez niego.
O każdej porze roku coś ładnego w nim znajduję. Wiosną zachwycają mnie pierwiosnki i narcyzy.
Później nadchodzi czas rododendronów, azalii i irysów syberyjskich.
Lato to róże i liliowce, bez których nie wyobrażam sobie mojego ogrodu. Jesień to trawy i hortensje.
Zimą jest trochę gorzej, dlatego więcej czasu spędzam w domu.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Ja również życzę wszystkiego dobrego. Mniej stresów przede wszystkim! :)
Pomysł z oczkiem i strumykiem jest bardzo dobry, i teren osuszy i będzie ozdoba w ogrodzie :)
Choć te brzózki nad oczkiem to nie wiem czy dobry pomysł, bo strasznie zaśmiecają wodę... Choć wizja bardzo ładna. Ja sam posadziłem wierzbę nad oczkiem i teraz mam :;230
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witajcie w Nowym Roku,
Zima nie nadchodzi. Czy jesień, tym razem, spotka wiosnę z pominięciem zimy?
Lisica wspomniała o digitalisach.
Musiałam sprawdzić, czy kwitły rzeczywiście tak pięknie, czy tylko mi się wydawało.

Digitalis 2017

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w towarzystwie pięknej SOEUR EMMANUELLE - DIETER MULLER(DELAMO)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Mając przed oczami dzisiejszy, szaro, bury obraz ogrodu aż trudno uwierzyć, że w połowie czerwca wyglądał tak kolorowo.

Matt 55
dziękuję za noworoczne życzenia.
Tobie oraz Wszystkim Forumowiczom życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i sezonie.

Mój ogród obecnie wygląda żałośnie, niestety.


Obrazek
narcyzy już się pokazują
Obrazek


niektóre uczą się pływać
Obrazek

Oczusia grzeje pulchną pupę w ciepłym domku.
Obrazek
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Cześć Jola :)
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

Widzę , że prezent był przepiękny :D A co do zdjęć z działki to chyba u większości z nas nasze roślinki uczą się pływać :D
Ale teraz jest szansa na poprawę pogody więc powinno nie co przesychać :) Czego życzę wszystkim.
Zima w tym roku szaleje.....ale nie u nas :) U mnie zimy nie było w ogóle...... Sanki już chyba pordzewiały...
Ale nie wierzę , że zima odda pole bez walki.... więc jeszcze trochę pomarzniemy :)

Miłej soboty Trzech Króli. Pozdrawiam ;:168
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu witaj ;:196 ;:196
Pod choinkę dostałaś najpiękniejszy prezent jaki można sobie wymarzyć ;:180

Podziwiam kotki pięknie wyglądają w domkach jak wystawiają śliczne główki.
Zachwycam sie pięknymi różami patrząc na nie uświadamiam sobie, że moje potrzebują więcej wody.
Przesyłam dużo słonecznych dni ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu,

Twoje Digitalisy są fantastyczne. Z różami świetnie się komponują, zresztą jak dla mnie, komponują się ze wszystkim. Cały czas nie mogę pojąć, jak z tego Twojego błota wyłania się na koniec rajski ogród ;:oj
Byłam dzisiaj technicznie na Kaszubach. Przywitały mnie wszystkie kotki, wyjątkowo pięknie wyglądające w zimowych futrach. Był spory mrozek, ale mokro jest okropnie. Stawek wiejski podniósł się, sąsiedzi w piwnicy mają stojącą wodę, moje dziękuję odwadniające też są pełne.

Piękny prezent znalazł się pod Twoją choinką, też bym taki chciała! :twisted: :twisted:

Pozdrawiam Noworocznie, Jolu, byle do wiosny!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

bumm - Piotrek,
dzięki za pozdrowienia. Zima, faktycznie łagodna, póki co. Ostatnio troszkę przymroziło, ziemia zamarzła. Grunt to twardy grunt pod nogami.
Przyglądałam się różom, wyglądają dość dobrze. Zastanawiam się jak je przyciąć. Już widzę jak zakwitną latem.

Witaj Marysiu Sasanko,

dzięki za pozdrowienia. Róże są niezbędne w pięknym ogrodzie. Jest wiele ładnych kwiatów, ale róże są wyjątkowe.
Przeglądam fotki z zeszłego roku i nie mogę wyjść z podziwu nad urodą róż.
Oglądałam w dniu 01.01.2018 TVP 2 Noworoczny koncert Filharmoników Wiedeńskich. Prócz muzyki Straussów podziwiałam kwiaty zdobiące salę koncertową. W tym roku były to głównie przepiękne róże i goździki w pastelowych, jasnych kolorach.
Kotki mają ocieplany domek, codziennie porcję dobrego jedzenia. Zima im nie straszna, a ja jestem o nie spokojna.
Mam dwóch wnuków Rysio 3,5 lat i Leoś 8 m-cy. Mieszkają blisko, codziennie się nimi zajmuję.

Lisico,
dziękuję za Noworoczne życzenia. Tobie też życzę szczęścia i samych sukcesów.

Kotki na Kaszubach mają dobrze. Nie ma dużych mrozów, dadzą sobie radę.
Nadmiar opadów w zeszłym roku w całym regionie jest odczuwalny. Nic na to nie poradzimy. Może przyszły rok będzie lepszy.

Zgadzam się z Tobą co do nieprawdopodobnej metamorfozy mojego ogrodu z bagniska w bajecznie kolorowy zakątek.
Przyroda potrafi działać cuda. Ukryte życie w nagich pędach krzewów lub w korzeniach i cebulach pod ziemią odrodzi się niedługo w magiczny sposób.
Na razie można powspominać zeszłoroczne widoki.

'Mary Rose'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Munstead Wood'

Obrazek

'Eden Rose'

Obrazek

'Nina Renaissance'

Obrazek

'Tchaikovsky'
Obrazek

'Leonardo da Vinci'
Obrazek

'A Shropshire Lad'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Chippendale'
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj :wit . Wszystkiego najlepszego w tym roku Ci życzę ;:196 . Mały człowiek w rodzinie przecudny ;:167 . Niech zdrowo rośnie ;:196 . Muszę przyznać, że rozwaliłaś mnie zdjęciami naparstnic i róż, to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych w ogrodzie ;:108 . Zimy jak nie było tak nie ma. Jestem ciekawa czy przyjdzie i czy nie za późno ;:131 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Przepiękne zdjęcia
Moje róże nigdy nie wyglądały tak dobrze jak Twoje
Czyli Twoje bagienko im służy
Nowy członek w rodzinie to radość, czego Ci życzę w nowym roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”