Mały Ogródek cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

JagiS
na czwartym zdjęciu od końca za digitalisem czai się zwykła Crocus Rose

Obrazek

Crocus Rose
Obrazek

Crocus Rose
Obrazek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Aniu - Minnie,
witaj w moim ogródku. Dzięki za noworoczne życzenia.
Mój ogródek jest niewielki. Ma zaledwie 320 mkw. Położony jest na mokradłach, w dolinie Rzeki Redy. Od lat borykam się z podtapianiem i powodziami. Zeszły rok wyjątkowo mi dokuczył z uwagi na wzmożone opady deszczu. Obumarły mi 3 śliwy i jedna grusza. W tym roku dołączyła do nich jabłonka - ostatnie drzewo owocowe. Wiele roślin podłapało choroby grzybowe. Floksy ucierpiały, pysznogłówki całkiem wyginęły. No cóż nie będę już więcej narzekać.
Zaglądałam do Twojego ogródka. Jest bardzo ładnie zagospodarowany. Prócz pięknych róż i innych roślin, spodobały mi się chodniczki, krawężniki okalające rabaty, ładny trawnik.
Widziałam wiele piękny odmian róż. Muszę się im przyjrzeć dokładnie. Zauważyłam cudne irysy i liliowce, to także moi ulubieńcy.
Nie mam nić przeciwko ogórkom i innym warzywom. Warzywnik to także piękna część ogrodu. Nie lubię jednak wyśmiewania odmiennych upodobań. U mnie też rosła fasolka i ogórki choć w małej ilości.
Będę do Ciebie zaglądać wkrótce.

Fasolka, a po prawej ogórki.
Obrazek

Nina renaissance, a w tle fasola :heja ;:138 :tan

Obrazek[/UR
'Eden Rose' piękna zalotnica

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/7d0489a5a2a9233a]Obrazek


Witaj Wando - mimozo55,
Dzięki za życzenia.
trudno coś wymyślić skutecznego ,aby osuszyć cały teren. Podwyższone rabaty i oczko wodne to jedyne rozwiązania.

Tchaikovski -rabatówka Meillanda to moja ulubiona róż, a mam ponad 50 odmian.
Jest niezawodna, zdrowa, piękne liście, kwiat cudnej urody. Zachwyca mnie każdy płatek zakończony wyrafinowanym ząbkiem.
Krzew nieduży, foremny do 0,8 m. Bardzo ładnie powtarza kwitnienie na koniec sierpnia. Słabo pachnie , to jedyny minus.
Rośnie u mnie w towarzystwie żółtej 'Marselisborg' i cytrynowej , 'Golden Border'. Do rózowych odcieni też by pasowała.
Mam wiele fotek tej róży, bo to moja mała faworytka.
Na pierwszej fotce widać ją zaraz za różową Leonardo. Jest o wiele niższa od 'Niny Renaissance' , ta ma do 1,5 m wysokości.

Tchaikovski na rabacie pomiędzy Leonardo, Golden Border i Niną

Obrazek

Tchaikovski i Leonardo da Vinci
Obrazek

Tchaikovski
Obrazek

Obrazek

'Tchaikovski '
Obrazek

'Marselisborg' i 'Tchaikovski '

Obrazek


niska, od prawej, to Tchaikovski , żółta Marselisborg, wysoka 'Nina Renaissance' po lewej stronie.
Obrazek

'Tchaikovski'
Obrazek

Tchaikovski i Leonardo - dwaj geniusze
Obrazek

Piękną, niedużą, godną uwagi i polecenia rabatówką jest też róża 'Avalon' Harknessa. U mnie nie rośnie spektakularnie. Przytłamsiła ją wielka 'Crocus rose' i Leonardo. Przesadziłam ją w tym roku w inne miejsce. Albo pokaże co potrafi, albo zmarnieje, zobaczymy w czerwcu
.
Avalon

Obrazek

Avalon
Obrazek

Avalon i Leonardo
Obrazek

Do Lisicy napiszę wieczorem.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj :wit . Z tym " krytycznym spostrzeżeniem " się zgodzę bo robię to samo i zapowiada się kolejna wiosenna rewolucja na jednej rabacie :;230 . Ja nie mogę się napatrzeć na Twoje róże ;:oj . Chciało by się mieć je wszystkie ;:oj . Crocus Rose zjawiskowa i ja cały czas się nad nią zastanawiam. Kiedyś na pewno będzie ale nie mam teraz gdzie jej posadzić a tak na siłę to też nie chcę . Małgosia ma rację - błotko chyba służy Twoim różom ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj !Jolu :wit Oglądam Twoje róże i aż mi szczęka opadła, tyle, tyle kwiatów na krzakach i takie zdrowe błyszczące liście ,
przecudnych, olbrzymich, kwiatów nie widziałam ;:215 Ewelka i Gosia chyba mają rację to błotko kwiatom służy , albo szprycujesz je dopalaczami ale jakimi ;:306
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Lisico,
wszystkie angielki, które wymieniłaś są najpiękniejsze. Każda wyróżnia się czymś wyjątkowym, jest inna od pozostałych, ale wszystkie są obiektem snów i marzeń.
W Twoim piękny, eleganckim ogrodzie róża 'Geoff Hamilton' będzie wyglądać wspaniale. Nie jestem pewna czy mój ogródeczek jest godny dla takich światowych dam?
Kupujemy więc na wiosnę 'Geoff Hamilton'. Nie ma na co czekać. Kolejne lata mijają bez takich cudnych róż. Życie jest zbyt krótkie, aby sobie odmawiać i żałować drobnych przyjemności. Co ja mówię ;:14 , wielkich przyjemności.
Może jeszcze jakaś zgrabna angielka wpadnie Ci w oko. Jedna nowość na wiosnę , przy Twoim dużym ogrodzie to za mało.

U mnie zrobiło się miejsce po 'Berolinie'. W przedniej części ogrodu obumarł stary 10-cio letni cis. Tu też będzie miejsce na różany krzew.
Obok RU też jest miejsce na jasną piękność. Mogę zatem kupić minimum 3 sztuki.
'James Galway', 'Geoff Hamilton' oraz 'St. Swithun' to jest moja lista zakupów na wiosnę.
Rozmyślam jeszcze nad którąś z: Darcey Bussell, Young Lycidas, Princess Anne lub Haritage oraz Gentle Hermione .

Dzięki za zaproszenie do kaszubskiego ogrodu. Przybędę z pewnością. Mało jest ciekawszych form spędzania wolnego czasu, jak wspólne zachwycanie się różami.


Obok 'Mary Rose' zrobiło się miejsce po oddanej żółtej 'Berolinie'. Czy 'James Galway' nie obrazi się, że trafi pod płot?

Obrazek

Mary Rose', za nią miejsce dla 'Jamesa Galway'a'.
Obrazek

Czy 'St. Swithun' będzie pasowała do RU? Po lewej jest dużo wolnego miejsca.

Obrazek

Za różą 'Eifelzauber', po lewej stronie ścieżki rósł cis, ale zmarniał. Czy 'Geoff Hamilton' w tym miejscu będzie ładnie wyglądać? Mała biała na przodzie to 'Petticoat'.

Obrazek

A Shropshire Lad, daję sobie radę, więc mogę mieć nadzieję, że i inne angieleczki się zadomowią. ;:65


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Ewelkacho
'Crocus Rose' jest bardzo ładna. Kwiaty wielkie w różnych odcieniach. Kwitnie jako jedna z pierwszych. Krzew olbrzymi, obsypany kwiatami. Ładnie powtarza kwitnienie jesienią. Warto dla niej znaleźć miejsce w ogrodzie. Nie zawiedzie z pewnością.
Zachęcam też do mniejszych rabatówek .
Ognista 'Sommersonne' kwitnie całe lato bez przerwy. Jest zdrowa jak rydz. Kwiaty wdzięczne, kolorowe, radosne.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wando -mimozo 55

Nawożę róże obornikiem granulowanym i to w umiarkowanej ilości. Sztucznych nawozów nie używam. Nie podlewam, bo tak jest zawsze za moro. Jakoś rosną, choć nie wszystkie obficie i okazale.

Pięknotka 'Hot Chocolade' - Carrutha, o niespotykanym miedzianym kolorku pokazuje ledwie kilka kwiatków w sezonie.


Obrazek

'Hot Chocolade'
Obrazek

Hot Chocolade'
Obrazek

'Hot Chocolade'
Obrazek

'St Richard of Chichester' , vel 'Sherlock Holmes' także ledwie kilkoma kwiatkami ucieszył oko.

Obrazek

Obrazek

'St Richard of Chichester' wraz z ASL
Obrazek

rabaty

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Yollanda pisze: Nie jestem pewna czy mój ogródeczek jest godny dla takich światowych dam?
Jolu, cóż to za prowokacyjne pytanie!?
Twój ogród jest godny najbardziej światowych dam, niech raczej damy pytają, czy są dostatecznie wytworne,żeby zagościć w Twoim rajskim ogrodzie.

A więc kupujemy Geoffa Hamiltona? Ja mam obecnie 23 rozy i uznałam, że nie potrzebuję ani jednej więcej. Ale ten Geoff zbyt długo chodzi mi po głowie, żeby z niego tak łatwo rezygnować. Więc może jednak ...., skoro mówisz, że kolejne lata mijają bez wymarzonych róż.... ;:167

Poruszyłaś ważną sprawę, gdzie posadzić nowe rozy. Zacznę od tego, że zdecydowałaś się na zakup 3 bladoróżowych róż (J.Galway, Geoff H. i St Swithun). Kolejne rozy, o których myślisz są też bladoróżowe (Heritage, Gentle Hermione). Nie za dużo tego różu???

Gdzie posadzić?
James Galway koło mocno różowej MaryRose. Czy nie zjedzą sobie nawzajem koloru? Podobnie St. Swithun koło denerwującego koralowego różu RU. Wiem, że każdy zestawia kolory według własnego gustu, ale mieszanie różnych odcieni różu lub zestawienie "na pożarcie" przez bardziej agresywny kolor - wydaje mi się ryzykowne. Mówisz, że masz mało roz purpurowych. To może, zamiast kolejnego różu (np, zamiast St. Swithun) lepiej Young Lycidas, mocno amarantowy, piękny, spektakularny? Tylko nie obok RU!!! Ona "pożre" każdy kolor. Dla mnie, to roza "Harpia" :twisted: :twisted:

W swoim zbiorze posiadam rozę Darcey Bussel i Young Lycidas. Obie piękne. Young Lycidas, to amarant lub fuksja, mocno napakowany, zwracający uwagę.
DB jest bardziej wiśniowo-purpurowa, o sztywniejszym pokroju, bardzo zdrowa.

Jest o czym myśleć. Ale jakież to miłe i przyjemne myśli... ;:167 ;:167
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Lisico,
dziękuję za uwagi dotyczące moich planów.
Lubię jasno różowe róże. Dla mnie każda jest inna. St. Swithun jest bardzo jasna , wręcz kremowa z morelowym podmuchem.
Ładny krzew tej odmiany widziałam u Majki 411. Rośnie pod płotem, obok 'Spiryt of Freedom'. Każda winnym odcieniu różu, a wyglądają razem wspaniale. Zauważyłam, że zwiesza ciężkie kwiaty na cienkich pędach.
Pragnę przełamać natarczywy kolor RU jakąś jasną dużą różą. Myślę, że RU plus St.Swithun to dobry pomysł.
Dobrze z RU wygląda Eden Rose, ale już ją mam i nie chcę powtarzać.
Zobacz 'Rosarium Uetersen' w duecie z Eden Rose. Fotki pożyczyłam od Rosarium. Czy są w kolorystycznym konflikcie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jaką różę byś posadziła w pobliży Mary Rose w miejscu po Berolinie? Musi być duża, wysoka lub climber.
Jaką posadzić w pobliżu Eifelzauber? Może i JagiS coś doradzi, bo zna i lubi tę różę.
Myślę nad miejscem dla Lycidasa oraz Darceya. To są niskie rozłożyste róże. Pod płot się nie nadają.
Awatar użytkownika
Ogrod elfow
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 maja 2017, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj :wit
No , po przeglądnięciu Twoich zdjęć mam kilka chciejstw zapisane :tan Fajnie się dowiedzieć ,które polecacie ,które pachną .Fajnie tu na forum :D
A ty się śmiej.I niech reszta świata zastanawia się , dlaczego .
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu przez przypadek wdepnęłam do ciebie masz piękne róże ;:138 ale nie mogę rozgryźć co to za róża nazywana RU. :oops:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Aniu Lady-r,
RU to w skrócie 'Rosarium Uetersen' - Kordesa - pnąca róża, rośnie do 2,5 metra wysokości. Nadaje się na płoty i podpory.
Jest to bardzo popularna róża, jednakże nie podanie pełnej nazwy to zwykłe lenistwo, za które Cię przepraszam.
Ja też nie lubię gdy większe ode mnie znawczynie róż używają skrótów, lub ksywek np "LFC, Karolek". Nie zawsze wtedy wiem o jaką różę chodzi.
Szukam towarzystwa dla mojej Rosarium Uetersen, aby rozjaśnić i przełamać jej dość wyrazisty koralowy kolor. Może ktoś mi coś doradzi.
RU to sympatyczna zdrowa odmiana, kwitnie kiściami wielkich kwiatów.

Moja 'Rosarium Uetersen' posadzona w 2014 roku jeszcze nie osiągnęła przepisowych rozmiarów. Co roku jest większa, raczej szersza niż wyższa. Bardzo ją lubię.

Rosarium Uetersen'
Obrazek

Obrazek

Rosarium Uetersen' obok 'Mary Rose' nie współgrają kolorystycznie. ;:222 ;:202

Obrazek

Ago - Ogrod elfow,
Na forum można oglądać piękne ogrody i poznać wiele pięknych i ciekawych roślin. Można wybrać te najładniejsze, albo całkiem zgłupieć, co mi się często przydarza ;:14 . Oglądam, wybieram, potem sto razy zmieniam zdanie i na koniec już nic nie wiem :tan . Nie przejmuję się, bo to nieszkodliwy świr :heja.
W sierpniu zakwitła piękna róża 'Sebastian Kneipp' posadzona jesienią 2016. To jej pierwszy sezon w moim ogrodzie. Wierzę, że w tym roku pokaże co potrafi.

'Sebastian Kneipp'

Obrazek

Obrazek

'Sebastian Kneipp' i 'Andre le Notre' w sierpniu.

Obrazek

'Andre le Notre'
Obrazek

'Maria Antoinette' także nowa w zeszłym roku - jeszcze mała, ale kwiat piękny i wielki.

Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Może dosadź jej Grahama Thomasa i Eden Rose, wszystkie trzy dobrze by razem wyglądały.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Madziugos :wit witaj,

Graham Thomas jest żółty. To by się dopiero pożarły ;:oj , ale może faktycznie Eden Rose wybiorę, jak nic bardziej oryginalnego nie wymyślę.

Graham Thomas
Obrazek


Rosarium Uetersen
Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Moim zdaniem róże żółte z różowymi wyglądają bardzo dobrze.
Takie zestawienie kolorystyczne mam na jednej z pergol - wygląda świetnie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”