Mały Ogródek cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21719
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu Twoje rabaty aż kipią od kwiatów i kolorów! ;:138 Ślicznie to wygląda!
Pełen przepych.
Nie dziwię się Twojej miłości do irysów.... zgromadziłaś olbrzymią i ciekawa ich kolekcję.
Piwonie również masz piękne :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Powzdychałam Jolu nad tymi wszystkimi okazami obficie kwitnącymi irysami, piwoniami ,krwawnica też już kwitnie moja dopiero się zbiera .Rzeczywiście woda i dobra gleba to podstawa obfitych kwitnień ;:167 ;:167 .Z zapartym tchem przyglądałam się każdemu irysowi och mieć ich chociaż parę u siebie ;:167 .Niestety niedługo będą mogła tylko podziwiać bujne kwitnienia w innych ogrodach, bo za siatką będzie budowa i nie wiadomo co mi pozostanie z mojego królestwa ;:174 .Wnuczęta rosną jak na drożdżach ;:167 ;:167 moja prawnusia już idzie do 1 klasy jak to przeleciało ;:224
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 925
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj Jolu ale u Ciebie pięknie ;:oj Przepiękna kolekcja Irysów, Róż, Liliowców i innych roślinek ... Piękne łany poszczególnych gatunków kwiatów. Twoje zdjęcia ślicznie odzwierciadlają piękno Twojej działki.
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Karo,
miło że odwiedziłaś mój wątek. Kwiaty, jak nie trudno się domyśleć, to moja wielka pasja. Od wiosny do jesieni zachwycam się ich pięknem. Staram się tak dobrać rośliny, aby o każdej porze roku coś kwitło. Zimą wspominam, oglądam fotki, zamawiam kolejne okazy. W ten sposób życie mam dosłownie usłane różami, kolorowe, pachnące. Nawet mały ogródek może dać nam wiele radości.

Jadziu JAKUCH,
witaj.
Jak może pamiętasz, mam dobrą, ciągle wilgotną glebę. W tym tkwi sekret bujności i obfitości moich roślin.
Wnuki rosną, to fakt. Niedawno kupowałaś róże o nazwie 'Amelia' na urodziny Amelki, a już dziś panna idzie do szkoły.
Jak się czuje nasz znajomy Krzysztof? Masz jakąś od niego wiadomość. Czasem myślę o nim.
Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę.

Witaj Krasna101,
dzięki za miłe słowa.
Mój ogród jest nieco zwariowany. Podoba mi się wiele roślin, a miejsca i sił mało. Rabaty zatłoczone, trawników i alejek brak.
Trochę jak w dżungli, rośliny walczą o miejsce, przetrwa silniejszy.


Dziś chcę zaprezentować krwawnicę pospolitą, która przybyła do mnie z okolicznych podmokłych łąk i czuje się świetnie.



Obrazek

Obrazek


Krwawnica pospolita to idealna roślina do obsadzania oczek wodnych i stawów. Jest niezastąpionym elementem letnich rabat, a jej purpurowe kwiaty idealnie komponują się z trawami ozdobnymi, liliowcami czy tawułkami Arendsa.
Jest to również roślina zielarska. Surowcem jest ziele i kwiatostany, z których najczęściej przygotowuje się napar o właściwościach przeciwzapalnych i rozszerzających naczynia krwionośne. Naparem należy płukać gardło w razie zapalenia, pomaga lepiej niż antybiotyk.

Krwawnica to ozdoba moich rabat.


Obrazek

Obrazek

Lipiec to czas liliowców. Mam wiele odmian tych kwiatów. To niesamowite rośliny. Kwitną nieustannie cały lipiec i sierpień. Kwiatów mają tak wiele, że co dzień ogród jak paleta malarza artysty wszystkimi kolorach się mieni.

siewka z 2015 roku, bez nazwy , od pana Tadeusza Kotula, jednego z najsłynniejszych polskich, obecnych hodowców tych kwiatów.
Wspaniała, wysoka na1 metr roślina, bujnie kwitnie, wiele pędów kwiatowych wytwarza.
Natura sama chyba wyjść z podziwu nie może, że takie cuda, przy pomocy człowieka, powstają.
Mam wiele liliowców od Pana Kotuli zarówno odmianowych , jak siewek bez nazw, równie pięknych.

Obrazek

'Bed of Nails
'-Lamberston 2006
Obrazek

'Bed of Nails '-Lamberston 2006
Obrazek


'Our Night' - Jerzy Bodalski'14 ;
Profesor Jerzy Bodalski jest sławnym polskim hodowcą liliowców. To wielki zaszczyt i szczęście posiadać jego botaniczne arcydzieła we własnym ogrodzie.

Obrazek


'Madeline Macartney'- Kinnebrew-J. 2004
Obrazek

'Cobalt Dawn'- Stamile 1997 jedna z ulubionych odmian
Obrazek

'A Dream of Warsaw'- Kotula '18
Obrazek

'Soitor' - Kotula '17
Obrazek

Pozdrawiam
Jola
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu,
Krwawnica zjawiskowa.
Faktycznie, roślina dzika, a wygląda rewelacyjnie.
Swoją siewkę od Ciebie posadziłam przy bajorku. Akurat mocno leje, więc powinno jej się spodobać.

Twój ogród, to czysty żywioł. Można się poczuć jak na dzikiej łące wśród tego morza kwiecia.
Natomiast te liliowce.... Nie wiedziałam, że jest tyle odmian, szacownych hodowców i konkursów z nagrodami. Zawrót głowy!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Przepiękna ta krwawnica. Zawsze mi się podobała, tylko że w przydomowym było i jest zbyt sucho. Natomiast na działce wśród rozmaitych ziół i chwatów wypatrzyłam właśnie ją. Muszę koniecznie zaznaczyć ją jakąś wstążeczką, dopóki kwitnie, i przesadzić na godne miejsce.
Bardzo mi przypomina fioletową szałwię. ;:108
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Wandziu ,
na krwawnicę warto zwrócić uwagę. To faktycznie bardzo ozdobna i pożyteczna roślina.

Lisico,
liliowce obecnie dominują w moim ogrodzie. Po irysach i piwoniach one wkraczają na scenę i kolorowe przedstawienie trwa całe lato.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Anne McWilliams'- Kinnebrew 2004
Obrazek

Night Secrets (Bodalski 2018) (Victorian Garden Star Bright x Miss Polonia) Tet, SEv, M, 37”(94 cm), 7”, (17 cm). Kwiaty ciemno-purpurowe z białym marginesem zewnętrznych krawędzi petali, gardziel jasnozielona z rysunkiem przeniesionym na wewnętrzną postawę sepali.
'Victorian Garden Star Bright' - rodzic bardzo piękny.

Obrazek


Obrazek

'Jennifer Trimmer'- Trmmer 2006
Obrazek

'Sweet Almond Mint'-Pierce-G.'12
Obrazek

'Forgotten Dreams'- dipl Eliot 1999
Obrazek

Obrazek

'Sherry Candy'- Stamile 2006 HM21
Obrazek

Piękna Nieznajoma
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Czy cebulki krokosmii na zimę wykopujesz?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu napatrzyłam się na kwitnący ogród. Liliowce zjawiskowe, 'Anne McWilliams' cudny. ;:oj U siebie mam cztery, ale słabiutko kwitną, moje piaski im nie służą. ;:174
Krwawnicę jeszcze podziwiam, wspaniale zdobi rabaty. ;:215
Miłego weekendu wśród kwiatów. ;:168
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj Jolu , ogród kwitnących liliowców , bardzo je lubię obsadzam nimi dolne partie róż , ale moje nie są tak piękne jak Twoje , gdzie zamawiasz liliowce Pana Bodalskiego , Kotuli , czy mają katalogi ? piwonie też lubię są to drugie rośliny po różach , mam ich dużo odmian i ciągle dokupuję, gdy nie ma coś nowego z interesujących mnie odmian róz tak i ta kolekcja jest powyżej 50 odmian. Pokazuj więcej zdjęć , masz piękne rośliny pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, z przyjemnością obejrzałam zdjęcia Twojego ogrodu.
Może to dobrze, że nie miałam kiedy zajrzeć wcześniej i nie skusiłam sie na irysy.
Już naprawdę nie mam gdzie sadzić.
Mój ogród staje się coraz bardziej cienisty.
Zazdroszczę u Ciebie tego słońca. Widać, że roślinom służy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”