Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
FikuMiku
 Tytuł: Re: Mały Ogródek cz.2
PostNapisane: 19 maja 2020, o 21:12 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Nie mogę oderwać oczu.
Kosmosy w tym roku wysiałam (nasiona zbierane z kęp rosnących na osiedlu) - właśnie powolutku wschodzą.
Dalie muszę takie pełne różowe, wcale nie pospolite mieć muszę! Koniecznie w przyszłym roku, w tym ratuję jakąś odmianę niziutkich żółtych, które niemądra spaliłam na południowym tarasie bez hartowania.
Jak my bliziutko siebie mieszkamy, tylko kawałeczek drogi autem albo komunikacją :)
Pędzę do innych Twoich wątków podziwiać działkę i koty, potem może się odważę za dni parę może coś mojego z jeszcze brzydkiego ogrodu dodać. Nie wiedziałam, że uprawa roślin może być tak wciągająca!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Lisica
PostNapisane: 19 maja 2020, o 22:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Jolu,

Spektakularne zmiany w Waszej Rodzinie! Gratuluję rozmachu, niech się szczęśliwie mieszka.
Dom Córki prezentuje się świetnie, a ogród daje dużo możliwości. Będziesz mogła wprowadzić do niego trochę swojej radosnej natury, bo na razie jest dość surowy.
Ze mnie też żaden ogrodnik, ale kilka drzew rozpoznałam. To o żółtych liściach to wiąz holenderski Wredei. Będzie miał zielonkawo-żółte liście, drzewo dość ozdobne (mimo, że nie kwitnie). Sosna, to jakiś wyszukany gatunek, może sosna czarna albo Ponderosa (o bardzo długich igłach). A ta "kurtyna teatralna" za nią to jakiś cyprysik płaczący.
W ogrodzie królują iglaki, tak się kiedyś urządzało przydomowe ogrody. Za to wspaniała magnolia, rododendrony i piękne bukszpany.
Jednym słowem - cudownie!

Jestem ciekawa, jak podzielisz swój czas między działkę i ten ogród. Fajne wyzwanie przed Tobą.
Twoją działkę uwielbiam, nie mogę się doczekać nowych zdjęć z irysami, które na zdjęciu wyglądają jak wojsko. Moje w tym roku mizerne, większość w ogóle nie zakwitnie.
Pozdrawiam serdecznie ;:167

Madziagos
PostNapisane: 20 maja 2020, o 16:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
He, he, zanim doczytałam do wiadomego miejsca, poczułam się wywołana do tablicy :wink:
Ten siwy smukły iglak niedaleko magnolii to cedr libański, najprawdopodobniej odmiana Glauca, drugie drzewo o złotawych liściach to wiąz Wredei, a to trzecie drzewo wygląda na jarząb szwedzki, ale poczekajmy, aż się liście rozwiną.

Tak, jak Lisica już wspomniała, pozostałe dwa iglaki to cyprysik nutkajski pendula i sosna, chyba raczej czarna niż żółta (ponderosa).

cyma2704
PostNapisane: 21 maja 2020, o 21:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jolu czeka Cię pewnie urządzanie nowego ogrodu. ;:215 Zastane drzewa to skarb, ogród już ma szkielet, teraz tylko dopieścić i będzie pięknie. ;:108

Yollanda
PostNapisane: 22 maja 2020, o 07:31 
500p
500p

1 szt.
Witajcie,
Na działce jest zielono, szaleją chwasty po kilkudniowych deszczach rosną bez litości.
Irysy słabe, same liście, za to piwonie niewiarygodnie dorodne. W moim ogrodzie nic nie jest stałe. Niektóre rośliny, które zachwycały przez wiele lat nagle giną, np irysy syberyjskie ledwo zipią, a inne, przez lata mizeroty pięknieją , np piwonie.
Posadzone w 2015 nagle w tym roku nagle obudziły się, są zachwycające.
Działka jest nieosłonięta ani drzewami ani domami, obok jest duża łąka. Mróz w maju ściął paprocie, młode listki bukszpanów tawułki andersa, hosty. Irysy też z pewnością ucierpiały. Irysy lubią ciepło.

Obrazek

Obrazek

piwonie wow, niespodzianka ;:138
Obrazek

Obrazek
Kicek ;:167 ciągle przy mnie
Obrazek

jeszcze kwitną narcyzy
Obrazek

Lisico,
dzięki za odpowiedź i nazwy drzew i krzewów. Nie mogę co dzień patrzeć na drzewo i nie wiedzieć jak się nazywa, kim jest.
Zaraz mi lepiej jak wiem, że to wiąz i na dodatek holenderski. Dużo obcokrajowców w nowym ogrodzie się znalazło, bo i cedr libański i jarząb szwedzki.
Irysy słabo się zapowiadają. Zobacz jak wyglądały wczoraj.
"Wojsko"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Są też i takie, chorują. Nowości z 2018 roku nie rozrastają się są mizerne
Obrazek

Fiku Miku,
Gdynia, to faktycznie blisko mnie. Jesteśmy zatem sąsiadkami.
Niezawodne w moim ogrodzie są liliowce, zachwaszczone niemiłosiernie w tym roku. Dużo pracy do wykonania, mało czasu i żałosne efekty gotowe.

Obrazek

Irysy mają przemarznięte pąki.
Obrazek

Madziugos :wit
Nie miałam nic złego na myśli, wprost przeciwnie. W mojej opinii masz dużą wiedzę botaniczną, chodząca encyklopedia ze specjalnością drzewa i krzewy iglaste oraz liściaste. Bo jak nie kto to my, tzn Ty :heja
Nigdy nie wpadłabym na to, że ten szczupły to cedr, myślałam że to modrzew. Wielkie dzięki za podpowiedź. ;:108
Jarząb szwedzki to dość popularne drzewo, też się zgadza.

wiąz holenderski Wredei - jest piękny, limonkowo cytrynowy
Obrazek

jarząb szwedzki

Obrazek

Obrazek

cedr libański 'Glauca'
Obrazek

Cymo
dobrze to ujęłaś. Ogród już jest gotowy. Nie wiele trzeba tu zmieniać. Uporządkować jedynie niektóre zakątki i pozostawić taki jak jest. Można dodać trochę sezonowego koloru. Myślę że azalie by się tu dobrze wkomponowały i klonik palmowy.
Podoba mi się zestaw klonik z azalią i paprotką. Trochę po japońsku.

Przedogródek jest idealny , nic tu robić nie trzeba, jedynie bukszpany przyciąć.

Obrazek

magnolia nadal kwitnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje nowe pomysły - azalia wielkokwiatowa 'Cecile'
Obrazek

Jakże piękne truskaweczki ;:138
Obrazek

Obrazek

Mamy nawet wieloryba w wodzie :;230

Obrazek

Obrazek

RH nadal w pąkach

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Jola

Patiann
PostNapisane: 22 maja 2020, o 19:55 
200p
200p

0 szt.
Jolu :wit melduje, ze Iryski super sie zakorzenily. Brussels dal czadu dwiema lodygami-zdjecia wstawilam do watku irysowego. Wyglada oblenie. Dziekuje!:)

JAKUCH
PostNapisane: 22 maja 2020, o 20:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jolu to szykuje się podwójna praca .Widzę ze już nawet poczyniłaś pierwsze zakupy ;:333 Fajnie urządzać ogród ale jak czytam dodasz tylko trochę kolorów sezonowych niestety dzieci potrzebują miejsca na zabawę ,więc z modernizacją trzeba poczekać aż dorosną. U mnie irysy też dostały popalić nawet dopiero co otwierające sie pąki Rh też dostały górą i wyglądają nieciekawie. Cóż taki dziwny rok a tu już końcówka maja i dalej pogoda nieciekawa.Sporo sił Ci życzę ,bo dwa domy to sporo pracy ;:196

Margo2
PostNapisane: 1 cze 2020, o 23:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jolu, wiele się dzieje u Ciebie
Super, że masz nowe miejsce
Działeczka prawie już urządzona, teraz tylko dopieścić.
IO chyba juz pierwsze zakupy poczynione :D
A irysy jak widzę będą kwitły
U mnie też kilka ma same liście. Chyba było za sucho
Chociaż widząc Twoje chore na zdjęciu, to raczej bym powiedziała, że u Ciebie było za mokro

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 229 ]  Idź do strony nr...        1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: apus, grazyna-ela, sabkis i 61 gości