Mały Ogródek cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Lisico,
cieszę się, że pomożecie uporać się z obumarłą jabłonką oraz bukszpanami.
Niedługo zakwitną róże wtedy ogród wypięknieje. Zapraszam w połowie czerwca, w sobotę lub niedzielę.
Jabłonka jest dość duża. Zrobimy tyle, ile zdołamy. Myślę, że na raty damy radę, a jak nie to przełożymy na później nieskończone zadanie.

Kicka i inne koty kocham. Nie pozwolę im cierpieć i chorować. Są dla mnie ważne, to moi bliscy, moja rodzina.

Hurghady nie wybrałam, wolałam Grecję, a nawet Turcję. Dzieciaki jednak chciały wykąpać się w ciepłym morzu lub basenie.
Upał najlepiej znosiłam w klimatyzowanych restauracjach i chłodzonych basenach. Było pięknie. Miałam świadomość, że to sztuczny świat stworzony na potrzeby turystów. Nie przeszkadzało mi to w korzystaniu z wygód i luksusów. Turystyka dla biednego Egiptu to źródło dochodu, więc nie czułam się niezręcznie. To było zaledwie kilka dni. Małe dzieci to moje wnuki, które uwielbiam. Czas z nimi spędzony to wielka frajda.

Pierwsza różyczka dziś zakwitła. Dla Ciebie ' Mary Rose'.

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, cieszę się, że Kicek wyszedl z tego cało. Dzięki Tobie :D Wcale się nie dziwię, że teraz tak do Ciebie lgnie :)

Piękny ogród ma Twoja mama. Milość i rękę do kwitnących roślin masz w genach ;:3 Pieknie wyglądają piwonie i irysy. Kiedyś nie miałam pojęcia, że irysy są tak różnorodne. Od trzech chyba lat z zachwytem oglądam je na zdjęciach. Z dzieciństwa pamiętam irysy niebieskie, ktore uwielbiałam.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, świetne zdjęcia z wakacji! To wspaniale, że udało się zgrać wyjazd tylu rodzin, a właściwie jednej, dużej rodziny. Ale przede wszystkim piękne jest to, że lubicie się tak bardzo, że przez cały ten czas mieliście dużą przyjemność przebywania ze sobą. Być może to dla Ciebie oczywiste ale uwierz mi, że nie każda rodzina by tak potrafiła :wink: .
Oczywiście podziwiam ogród Twój i Mamy. Obie macie "zielone palce" :D .
Szkoda, że jabłonka odeszła do krainy wieczniekwitnących sadów ale pewnie masz już plany na to miejsce, prawda?
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

U mnie niestety nie otwierają się zdjęcia. :(
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Joleczko, ależ piękne, słoneczne fotki z Twojego i Mamy ogrodu ;:180
Cudowne masz irysy, ale mówię to zawsze, co roku. Tym razem wpadł mi w oko Twój Bollywood ;:167 U Ciebie ma całą tęczę kolorów, a ja myślałam, że jest zwyczajnie żółto - niebieski ;:124
A pomarańczowy Cajun jest tak radosny i ciepły, jak letni zachód słońca ;:333
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witajcie,
już zaczynają kwitnąć róże, a mnie ciągle bardziej zachwycają irysy.
Powoli przekwitają, niedługo odejdą i znowu będę na nie czekać cały rok.

Obrazek

Obrazek

Lemonko Izo,

dlaczego zachwycasz się irysami tylko na fotkach? czemu nie zaprosisz ich do swego ogródka?
Irysy znoszą nawet mało sprzyjające warunki. U mnie nie mają najlepszych, a mimo to co roku kwitną.
Robią mi niespodzianki, bo kwitną jakieś zapomniane odmiany, niektóre tylko liście mają. Nie wszystkie zakwitły, może za rok się popiszą.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasiu - Kaniu,
nasza rodzina jest niewielka. Rodzice synowej mieszkają w okolicach Warszawy, są moim wieku. Miło było z nimi spędzić parę dni.
Synowa dobrze czuła się z mamą i tatą. Nie pamiętam, kiedy spędziłam parę dni z synem. Córkę mam na co dzień, pępowina nie odcięta mimo, że 30 lat już jej minęło. Lubimy się wszyscy, pomagamy sobie nawzajem, tworzymy zwartą grupę. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, to nasze motto.

irys TB 'Spring Madnes' i 'Cajun Rythm' - przepięknie pachnące
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i bieluśki ' Alabaster Unicorn'

Obrazek

Witaj Elwi
:wit
Irysy kwitną ładnie , bo jest sucho i słonecznie. Nie zakwitło mi jednak wiele nowych, zakupionych dwa lata temu odmian. Może za rok się pokażą. Wiele odmian wypuściło jedynie liście, więc jest nadzieja na kwiaty w przyszłości.
Na fioletowo kremowej rabacie zakwitły najpiękniej 'Bollywood' i 'Haut Les Voiles'



Obrazek

irys TB 'Bollywood' rzeczywiście piękny, pachnący
Obrazek

'Haut Les Voiles' w słońcu
Obrazek

'Haut Les Voiles' i w cieniu
Obrazek

inne mniej odmianowe też mi się podobają

Obrazek

szalone kolory prezentują 'Swington'

Obrazek
i ' Dusky Challenger'

Obrazek

' Honky Tonky Blues'
Obrazek

Aniu - Lady-r,
przez kilka dni nie było fotek z aplikacji Fotosik z powodu awarii serwisu. Na szczęście fotki wróciły.
Mogę więc pokazać jak zaczynają sezon moje różyczki.

Crocus Rose i ASL
oraz ' Leonardo da Vinci'
Obrazek

Crocus Rose, mimo ostrego cięcia odrosła i jest ogromna rozmiarem
Obrazek

Crocus Rose
Obrazek

'Mary Rose' różowiutka, zawsze pierwsza
Obrazek

'Mary Rose'
Obrazek

'Winchester Cathedral' i irys ' Stairway to Heaven'
Obrazek

'Munstead Wood'

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, mam iryski takie zwykłe, wielką kępę. Chyba syberyjskie to są. Bardzo je lubię choć krótko kwitną. One już byly jak kupiliśmy działkę. Jak już przekopię to co powinnam przekopać to może kupię jakieś fajne odmiany. Jednak raczej coś ze zwyklaków bym wolała, coś co jest niezawodne w kwitnieniu. Czy mogłabyś mi coś polecić?

Twoje łany irysów są przepiękne ;:oj A róże godnie je zastąpią :)
Świetnie mieć taką zgraną rodzinę. To wielki skarb i coś co ładuje akumulatory życiowe :D
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witajcie
W minioną niedzielę odwiedziły mnie i mój ogród JagiS i Lisica.
Przyjechały uzbrojone w piłę łańcuchową, sekatory i dobre chęci. Naszym zadaniem na ten dzień było wycięcie starej jabłonki,
która nie wytrzymała ciągłego podtapiania i obumarła. Jabłonka miała prawie 30 lat i była pokaźnych rozmiarów.
Mogłoby się wydawać, że nasze plany przerosną możliwości. Drzewo wielkie, rozłożyste, Lisica- jedyny operator piły, lekkiej, dziewczęcej postury, piła ciężka i przerażająca w akcji. Moje obawy okazały się płonne. Dwie godziny i było po jabłonce. Został mały pieniek.
Zręczność Lisicy w operowaniu ciężką, skaczącą, ryczącą, sypiącą wiórami, piłą jest niewiarygodna.
Bardzo dziękuję dziewczynom ;:167 ;:167 za inicjatywę i wysiłek ;:180 ;:180. Jestem wdzięczna za pomoc pracę wykonaną w upalny dzień i za poświęcony czas oraz uwagę. Bez ich pomocy uschnięte drzewo szpeciłoby ogród długi czas.

Obrazek

i już po jabłonce
Obrazek

Prócz jabłonki wycięły pieniek po cisie oraz obumarłe bukszpany. Dużo pracy włożyły aby mój ogródek wypiękniał.
Lisica poprawiła cięcie niektórych róż, bo zawsze mam z tym kłopot. JagiS asekurowała spadające konary ciętego drzewa i wynosiła je poza ogród na kompost i na stertę drewna do kominka. Ciężka praca ufff. Wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo.

Obrazek

Całą akcję obserwowała z ukrycia Oczusia. Niby jedno oczko, ale bystre.
Obrazek

Rozpoczął się różany spektakl.
Wiele róż zachwyca obfitością kwitnienia. Są to te same róże co w zeszłym roku. Nowości mam kilka, ale o nich później opowiem.

Różane rabaty 2018

Najładniejsze trio: ASL, Crocus Rose i Leonardo da Vinci

Obrazek

Obrazek

Crocus Rose
Obrazek

ASL, aby pokazać się ponad Corocus Rose musiała osiągnąć 2,5 metra wysokości.

Obrazek

Crocus Rose
Obrazek

Crocus Rose to niesamowita róża, wielka, piękna , dorodna.
Obrazek

Leonardo
Obrazek


Rabata Waniliowa

Obrazek

Obrazek


Lisicy najbardziej spodobała się 'Munstead Wood'

Obrazek

Obrazek

Ja wolę jaśniejsze kolory w ogrodzie


Obrazek

'Parky'
Obrazek

RU
Obrazek

wielkokwiatowa olbrzymka NN
Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Brawo dziewczyny ;:138 Ogród pewnie bardzo zyskał. No i jest miejsce na nowe nasadzenia ;:oj
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Lemonko Izo
Na razie nie planuję nowych nasadzeń w miejscu po jabłonce.
Muszę się mocno zastanowić jak rozplanować frontową część ogrodu. Potrzebne są duże zmiany.
Nawiezienie ziemi jest konieczne. Myślę też o ogrodowym domku - altance.
Mam czas, nie ma pośpiechu.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, takie koleżanki to skarb!
Twoje zdjęcia jak zwykle czarują ale taki ładny ogród nie wymaga wiele od fotografa :wink: .
I ja ostatnio padłam ofiarą uroku Munstead Wood i mam zamiar posadzić ją w sąsiedztwie bladych róż. Jestem ciekawa tej odmiany i oto widzę ją u Ciebie :D . Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ewentualny efekt finanlny u mnie miałby postać krzaczka sto razy mniejszego niż u Ciebie ale pomarzyć dobra rzecz. :D
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu,

Dzięki za miłą relację z naszej akcji. Dzień spędzony w Twoim ogrodzie był dla mnie świetną przygodą i atrakcją towarzyską.
Lubię przebywać w Twoim towarzystwie, a dodatkową niespodzianką było poznanie Twojej przeuroczej Córki i absolutnie cudownego LEOSIA.

W ten piękny dzień Twój ogród wydał mi się radosny, pełen wigoru i spontaniczny jak młoda dziewczyna. Przy nim mój ogród (który zobaczyłam następnego dnia) wydał mi się sztywny jak facet w garniturze z krawatem. Ot, siła kontrastu. Te jasne kolory, które lubisz w ogrodzie, bardzo do Ciebie pasują. U mnie jest więcej dyscypliny i rygorów.

Będzie okazja do porównań, bo planuję spotkanie na Kaszubach w przyszłym tygodniu. Ostatnio jestem trochę przywalona pracą, ale liczę na ładny ostatni weekend czerwca.

P.S. Geoff nieustannie chodzi mi po głowie, ale właśnie go wykupili :twisted: :twisted:
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Pięknie dziewczyny ;:63 brawo dla Was za pomoc ;:63 jak to miło jest mieć takie forumowe koleżanki, które pomogą :) ogród na pewno zyskał a i Ty mogłaś odetchnąć ;:108 Jolu różane kwitnienia niesamowite :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”