Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Och, jak ja lubię takie plecione płotki! Moje marzenie ;:170 Nie mam dojść do wikliny więc nie mam płotków.
Miodek z mniszka robimy z syneczkiem co roku, no ale u mnie jeszcze mniszek nie kwitnie, tak to jest jak się ma działkę na Syberii :roll: .
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego warzywnika, jest wzorcowy ;:215 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Syrop z mniszka robię od kilku lat, u nas dopiero pojawiają sie pierwsze kwiatki.
U mnie też skalnica ginie, może czas zrobić dla niej skalniaczek ;:224
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Wszystko rwie się do życia ;:167 a czy domek dla owadów ma "plecy" ? bo też chcę zrobić (a raczej M zrobi :;230 )
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Moniś.
Nacieszyłam u Ciebie oczy pięknymi zdjęciami. Kolekcja epimedium zachwycająca. Uwielbiam te małe niepozorne kwiatuszki. Kojarzą mi się z tajemniczymi, magicznymi zakątkami :D
Czytam o marzeniach o większym ogrodzie i życzę z całego serca aby marzenia się spełniły, jak najszybciej.
Rabatki tak wypielęgnowane, że dostaję kompleksów. U mnie chyba nigdy nie będzie takiego porządeczku.
Bardzo lubię spacerować w twoich warzywno ziołowych zakątkach. Pięknie tam :D
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

:wit
Miód z mniszka zrobiony, a raczej syrop, ale moja mama mnie nastraszyła, że to mógł być zwykły mlecz i można się tym zatruć. Dla mnie to jest nie do rozpoznania.. :shock: :?

Kasiu- kaniu, płotki kupisz na all... Warzywnik jest fajny, ale mógłby być większy, kurcze nie mieści mi się wszystko, co chcę...

Obiecałam Wam fotki ze spaceru...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasiu ten syrop z mniszka u Ciebie podpatrzyłam i obiecałam sobie, że też zrobię :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Olu nie wiem o jakie "plecy" chodzi. z tyłu na zwykłą deskę. To gotowy domek z jys...Za rok może mi mąż zrobi lepszy, bo może będę miała murarki.

kwitnie już papierówka

Obrazek

zawilec "Robinsoniana"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pierwszy irysek

Obrazek

Obrazek

Wiolu nie ma co porównywać, u Ciebie jest duży ogród, a nie taki mikrusek jak mój, trudniej na pewno ogarnąć.
Dziękuję za życzenia. Wierzę w to, e w końcu kiedyś się spełnią. Teraz trzeba trochę poczekać.
Dla Ciebie fotki warzywnika, który zaczęłam ściółkować słomą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obecnie tylko podlewamy na działce. Nic więcej nie ma do zrobienia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnym razem pokażę kwitnącą jabłoń.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Ja też właśnie zrobiłam syrop z mniszka :D Robię go od kilku lat i nie miałam pojęcia że jest jeszcze jakiś mlecz nie do odróżnienia z mniszkiem i jeszcze trujący ;:oj
Dziękuję za kolejną porcję przecudownych epimedii ;:167
Interesują mnie te wiklinowe płotki. Długo już je masz ? Ciekawa jestem ile sezonów wytrzymają, bo bardzo fajnie wyglądają :D
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Wiolu, tak szczerze powiedziawszy to wątpię, by był trujący, może ta osoba, o której opowiadała mi mama po prostu miała alergię...

Ja ogólnie działam dużo z takimi nietypowymi przetworami- mniszka jeszcze dorobię, a dziś zerwałam słuszne porcje kwiatów lilaka, pąków jabłoni i kwiatów czeremchy (tych tylko trochę). Zmaltretowałam je , poubijałam w słojach i trzymam w piekarniku, poddając fermentacji. Potem będę suszyć. Będą z nich herbatki. Później wysuszę jeszcze płatki róż, bławatka, piwonii i będą dodatki do herbat. Szkoda, że fiołków nie narwałam, bo by też były.

W moim ogródku ładnie wszystko rośnie, już widać że ruszyło. Na dniach zrywam pokrzywę na gnojówkę, już w tym tygodniu narwałam cale torbiszcze, ale poszła do ściółkowania grządek ziemnych (pocięta), to samo dziś koszona (pierwszy raz) trawa. Było jej mało (kosz), bo to takie nierówne źdźbła zaledwie, ale chyba wreszcie ruszyła.
Warzywnik prezentuje się tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na działce coraz więcej kwitnie, m. in. moja jabłoń:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inne kwitnienia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
makutry z rojnikami i inne pojemniki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I już majowe fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

las liliowy, już wszędzie takie...

Obrazek

lawenda piękna!

Obrazek

bzy alejkowe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i widoczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze żarełko do halloumi z grilla ;:65

Obrazek
(rzodkiewek będzie moc, to pierwsze, rukola, mizuna, liście czosnku, bazylia, oregano, pietruszka, szczypior dymki)

A róże- Edenki całe w pąkach, to samo RU i Louise Odier, reszta goni na maksa, ruszyły pięknie. Tylko 1 mi kiepsko przezimowała, reszta super. W marcu dostały wióry rogowe, teraz oprysk z Substrala (wczoraj w nocy). Żeby tylko nie zmarzły, to będzie zjawisko, zwłaszcza Edenki na tle altanki- są już do dachu tarasu. W tym roku dostaną nowe, poziome belki do ściany altany i powstaną łuki nad wejściami do tarasu.

Fajnie jest w ogródku jak nie trzeba teraz za wiele już robić. Dosadziłam rozsad sałaty, cynii, trochę ziół, fuksje i lobelie na taras. Dbam o balkonowe rozsady. Na przyszły rok kilka planów fajnych. Kocham to moje miejsce. ;:167
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Wszystko masz takie piękne i zadbane. Uwielbiam Twój ogród i zdjęcia ;:167 Też robię pokrzywy, żywokost mam gotowy do podlewania. Tej renklody Ci zazdroszczę, pyszne są jej owoce... a u mnie zmarzła kiedyś i już nie sadziłam więcej.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia, wiem że się powtarzam do znudzenia, ale cóż mogę innego napisać. No pięknie ;:167 Warzywnik cudowny, zieleń bujna i kwiatów moc.
Bardzo fajny kolorek ma to epimedium. Mam fioletowe, ale nie jest tak ciemne jak to Twoje
https://images89.fotosik.pl/358/d614a85a1cb24deamed.jpg

A wiesz, że ja też będę robić w tym roku swój susz herbaciany. Mam zamiar poddać fermentacji liście truskawki, malin i porzeczek :lol:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Moniko :wit . Wszystko rośnie Ci w oczach ;:oj . Warzywka świetnie się rozrastają, na pewno ściółkowanie pomaga w utrzymaniu wilgoci ;:215 . Śliczne iryski ;:215 . U mnie też zakwitło kilka .Uwielbiam kwitnące drzewa owocowe . To taka zapowiedź prawdziwej wiosny ;:108 . Mlecz czy mniszek, nawet nie wiedziałam, że to inne rośliny :shock: . Pozdrawiam i pieknego tygodni życzę :wit .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dzień dobry, myślę, że będę powoli zmierzała do końca wątku. Może poczekam na pierwszy różany kwiat? :lol: Róże naprawdę mnie zadziwiają, mają piękne nowe przyrosty, bardzo dużo pączków. Tylko jedna Austinka przezimowała bardzo kiepsko, na jednym tylko pędzie. Warto było poświęcić wiele listopadowych godzin na oskubanie ich co do listka.

Violuś spróbuj jeszcze z renklodą, urośnie. Moja to już stare drzewo i uwielbiam jej owoce. Nie wiem ile może mieć lat ale na pewno już kilkanaście, a może powyżej 20. Owocuje co roku, ale w tym była cała w kwiatach.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo ci dziękuję za ciepłe słowa- wiele nauczyłam się też od Ciebie i dużo z Twojego ogrodu przeniknęło do mojego, dziękuję ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiolu Miło mi czytać te słowa, dziękuję. Mam nadzieję, że ogród będzie rósł bujnie jak to co roku i susza mu nie będzie straszna. Mam już nastawioną całą beczkę gnojówki z pokrzyw i żywokostu. Udało mi się dorwać żywokost na mokradłach i narwałam cały wór, pokrzywy mam z dzikich zakątków parku nad Wartą- w mieście, ale z dala od ulic.
Epimedium faktycznie jest bardzo ciemne i dopiero tak naprawdę w pąkach- postaram się mu zrobić lepsze zdjęcie- ale ogólnie epimedia są trudne do sfotografowania, zwłaszcza jak podwiewa. Dzięki tez za odpowiedź w Twoim wątku odnośnie sałat- spróbuję tak zrobić za rok. Pamiętam sałaty u ciebie z ubiegłego roku i w tym też masz takie piękne. ;:108
U mnie herbatki już gotowe. z poziomkowych liści mam kupioną i jest pyszna, Twoja też pewnie taka będzie.

Obrazek

Zioła mi pięknie przezimowały- to niektóre z nich:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewelina polecam i Tobie ściółkowanie. To genialne rozwiązanie i dużo problemów niweluje- z suszą czy chwastami, a dodatkowo ogrzewa i użyźnia. ;:108 Iryski mam z angielskiego wątku na forum. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

rutewka się szykuje

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

poidełko dla owadów

Obrazek

Z działeczki zbieramy już plony- rzodkiewki są przepyszne! Rukola i mizuna rozpływają się w ustach. Zioła już przydają się do herbatek i za chwilę będę suszyć.

Obrazek

Teraz chłodniej i było trochę bardziej przekropnie. Życzę Wam pięknych majówkowych dni. Następnym razem pokażę fotki z naszego spaceru nad Wartą, gdzies na wsi. :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dzień dobry. Mamy już połowę maja niemalże...
W tym roku zimni ogrodnicy przyszli w terminie. Jeszcze kilka zimnych nocy przed nami. Wczoraj byłam w ogrodzie i póki co u mnie nic nie zmarzło. Podlałam cały ogród rozcieńczoną gnojówka z pokrzyw i żywokostu. Bardzo się cieszę, że się udało. Została 5 litrowa butla na nawóz do pomidorów.

Zostawię kilka zdjęć z wycieczki sprzed dwóch tygodni i wracam do pracy.
Powodzenia z przymrozkami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu byliśmy w sobotę:

Obrazek

Kolejnym razem może jakaś większa relacja. :wit
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Cudne zdjęcie synka w łódce, bardzo romantyczne.
Mam pytanie co do gnojówki, mieszasz pokrzywę z żywokostem czy robisz oddzielnie?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”