Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni, a jak się nazywa ten trawiasty potwór?
Piękne zdjęcia wrześniowe.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

:wit
Dzień dobry!
Jakoś mi minął ten poprzedni sezon za szybko. Zdjęć miałam bardzo dużo, ale pracy, w ogóle różnych obowiązków tyle, że nie było nawet kiedy pisać na forum. Denerwuje mnie tez pojedyncze dodawanie zdjęć.
Z nowym sezonem mam jednak póki co dużo energii i planów, że będę pisać częściej. :)

W ogrodzie już bardzo przedwiosennie. Narcyzy, hiacynty, krokusy wychylają już nie tylko czubki pędów, ale niektóre już kwitną (krokusy), inne w pąkach. Pojawiły się pierwsze kiełki czosnku niedźwiedziego. Zimy właściwie nie było, nie spadł ani raz śnieg i nie było mrozu.
Róże jesienią dostały sporej plamistości, dlatego kilka dobrych godzin skubałam je w listopadzie do listeczka, a że mam ponad 50 sztuk, to miałam co robić :wink:.
Jeździliśmy tez na działkę praktycznie co tydzień, bo wożę na kompostownik bio odpady, a odkąd 2 miesiące temu przeszłam na wegetarianizm i piję mnóstwo soków z wyciskarki, to jest ich pełen kosz z całego tygodnia. Dlatego będąc już w ogrodzie i korzystając ze znośnej pogody sprzątaliśmy całą zimę.
Wczoraj udało mi się oczyścić cały tył działki za altaną, zagrabić nawieziony i przekopany jesienią warzywnik i skrzynie, zaczęłam już sprzątać z przodu altany. 3 rabatki są też już wysprzątane, reszta kolejny raz. Jeszcze raz, dwa razy i będzie skończone. Mąż przyciął drzewa, zrobił oprysk miedzianem na owocowe i róże. Jak się zrobi cieplej- wertykulacja trawnika, posiać warzywa (za dwa tygodnie zacznę- marchew i pietruszkę na początek), przyciąć róże jak zakwitną forsycje i... Chyba koniec. :D Będę się przechadzać z herbatką i aparatem i podziwiać. :)

W domu posiałam 4 rodzaje papryki i seler naciowy, wkrótce ruszam z sałatami. Szklarenka do wysiewów będzie złożona w ciągu najbliższych dwóch dni. Siewki paprykowe mają już miesiąc.

Pora na kilka fotek z telefonu. :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajnie zaczynać sezon patrząc na odnowiony, piękny teraz domek. Widzę go już w objęciach róż- jak marzyłam od samego początku. Wszystko ma swój czas. ;:167

Co do trawy- anido to miskant Gracillimus.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniki , u Ciebie wiosna już w pełnym rozkwicie ;:3 ;:3 ;:3
Mam nadzieję, że się nie pogniewasz , ale powiedz mi jaką masz wyciskarkę , bo planuję kupić a nie wiem na co się zdecydować ;:145
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Pięknie sezon zaczynasz ;:63 pozostaje tylko trzymać kciuki za realizację reszty planów ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Monia.
Z przytupem zaczęłaś sezon. Ja się tu czaję z tym sprzątaniem ogrodu, bo co rusz coś przeszkadza, a to wiatr, albo deszcz, albo jedno i drugie, a Ty już na finiszu. :D
Kwitnienia też już na bogato jak na tą porę :wink:
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witajcie dziewczyny. :) Ten mój przytup to tylko taki okresowy, bo godzin do pracy na działce, biorąc pod uwagę weekendowe zawirowania pogodowe, mam bardzo niewiele, tylko w sobotę parę godzin, ewentualnie w niedzielę. W najbliższą sobotę pracuję. Patrzę na prognozę długoterminową i szału niestety nie ma. Dlatego jeśli tylko jest okazja, wykorzystuję ją na maksa, ale wszystkiego nie można jeszcze robić, np ciąć róż, ruszać trawnika czy przycinać lawendy. Tydzień temu cięłam bukietówki, budleję i barbule.
A tak wygląda warzywnik. Zdjęcia lipne, bo poruszone i z telefonu, ale dają jakiś ogólny wygląd.
Obrazek

Obrazek

W skrzyni rośnie pietruszka i czosnek jadalny ozimy.
Co do wyciskarki odpowiedziałam na PW.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Noooo, Moniko! Jeżeli tak wygląda ogród osoby zapracowanej, to ja się pytam - gdzie te krasnoludki, które urządzają Ci działkę pod Twoje dyktando? :wink: Wzór po prostu, wymuskane, wylizane, wychuchane wszystko i jeszcze pyłek ostatni zmieciony piórkową zmiotką ;:224 .
Warzywnik pięknie się prezentuje i wygląda na bardzo duży. Toż to prawdziwe pole gotowe do wyżywienia całej rodziny!

Jak przezimowały róże? ;:204
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Kasiu poprawiłaś mi humor. :;230
Ja już tak mam, że jak tam wpadnę, to robota mi się w rękach pali. Teraz to już łatwo, wszystko obsadzone, ziemia uprawiona. Najwięcej żmudnej, trudnej i brudnej pracy było w latach minionych, jak to wszystko zakładałam. Ogród jest malutki, niespełna 300m2, więc jakoś daję radę. :)

Tak się rozochociłam pisaniem na forum, że chyba przypomnę sierpień, bo jakoś w lipcu skończyłam. Dziwnie może tak na początku sezonu letnie zdjęcia, ale trochę szkoda choć kilku nie pokazać. :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Pokazuj, pokazuj Moni ;:138 . Teraz właśnie najfajniej takie obrazki oglądać, bo w realu deficyt kolorów.
A biorąc pod uwagę fakt, że ładujesz każde zdjęcie pojedynczo (ja też 8-) ) to delektuję się tymi fotkami jak bombonierką z ręcznie robionymi pralinkami :D .
Motyl na kwiatostanie budlei (?) :shock: ;:180 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Takie widoki to o każdej porze mile widziane ;:oj tym bardziej że teraz jeszcze kolorów jest niewiele ;:185
Jak to jest "niewielki przytup" to aż strach jakby wyglądał duży :wink: pięknie ogranięte ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Kasiu tego motyla udało mi się upolować dokładnie w naszą 12 rocznicę ślubu, 04.08. Przy prawie wyładowanym aparacie. Paź królowej odwiedził mnie już 2 rok z rzędu, zawsze pojawia się tylko raz- a przynajmniej mnie tyle udaje się zarejestrować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze trochę sierpniowych kolorów..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mała zajawka letniej wędrówki na Pilsko w Beskidzie Żywieckim

Wierzbówka kiprzyca- uwielbiam herbatkę z niej zrobioną.

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

A mnie zachwycają trawy wśród kwiatów.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Moniko :wit . O Matko jaki Ty masz porządek :shock: . Jeszcze raz, dwa razy będzie skończone ?? Kurczę a ja ogarniam i ogarniam a nadal mam bałagan i końca nie widać ;:223 . Moje sierściuchy tak cudownie mi w tym pomagają ;:oj . Gdyby u mnie była taka fajna sucha ziemia to może pomyślałabym o wysiewie warzyw ;:224 a póki co mój warzywnik to mokra breja , która wsysa kalosze. Zarosło mi dziadostwo perzem i czekam na wyższe temperatury żeby popryskać na jednoliścienne ;:222 . Marnie to widzę tego roku. Pewnie posieję warzywa dopiero w kwietniu ;:223 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”