Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Hej hej! :wit
Właśnie kończą mi się ferie i wracam do pracy.
Dziś dopiero spadł śnieg i byliśmy z sankami na działce. Trudno już czekać spokojnie, więc poczyniłam zakupy liliowe i czaję się na kilka róż do donic.. 8-) ;:108 :oops:

A w ferie tak sobie umilałam czas.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwas cały czas pracuje. ;:167

Robiłam też kiszone marchewki z rzepą, kiszony czosnek. Fajnie się teraz przynosi te wszystkie cuda z piwnicy.
Na stole kwitną hiacynty i często wracam do letnich zdjęć. Ach wiosno, tęsknie za Tobą! :roll:
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Chlebki pięknie wyrośnięte, apetyczne ;:63
Do tego okrągłego masz specjalny koszyk, że ma wzorek? Ja tylko wrzucam do blaszek, ale takie nacięte super wyglądają :tan
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Tak Iwonko, to są specjalne koszyki do garowania, czyli do wyrastania ciasta. Ten chleb na 3 i 4 zdjęciu to z maki pszennej chlebowej i on musi wyrastać w koszykach. Wcześniejsze to żytnio- orkiszowe i ten rośnie w formie i ciasta się go nie składa. Nacięcia na pszennym robiłam żyletką. Na żytnim się raczej nie da- za mało glutenu i ciasto jest za rzadkie.

Ogrodowo pękłam jeszcze raz. :oops: Wczoraj mnie mama namówiła, żebym jej kupiła róże... Chciała aż 6- 3 pnące i 3 rabatowe. Będzie z tym kłopot, bo raz, odebrać od kuriera, dwa będę u niej dopiero na Wielkanoc, więc róże trzeba wsadzić do donic i przewieźć je w takiej postaci razem z naszymi wszystkimi bambetlami i nami w osobowym aucie. :) Wybrałam jej 2 Eden Rose, Violette Parfume, Red Leonardo da Vinci, Lady of Shallot i Darcey Bussell (Ausdecorum). Te trzy ostanie na jedną rabatkę pod boczną, południową ścianę altanki, ale nieco ocienioną przez rosnąca nad altanką gruszę. Ładnie będzie wyglądać ciemna czerwień, amarant i morelka na środku. Przed nimi będą lawendy (już tam rosną). U mamy muszę to wsadzić jeszcze przed Wielkanocą, dobrze, że jest późno, to ziemia już będzie ok mam nadzieję. Mama ma sporo ziemi z kompostu, przekompostowanego obornika, tylko sił już mniej na kopanie dołków i zrobię to za nią. A że jak brałam dla mamy, to przecież nie mogłam zapomnieć o sobie. Miejsca w gruncie już nie mam, pomijam fakt, że kupiłam 20 cebul lilii, 2 storczyki :heja ;:14 :lol:
No to kupiłam do donic, na taras.
Kupiłam:
Hot Chocolate (Wekpaltlez)
Gemma (Harlagoon)
Dolce Vita (DELcentoran)
Geoff Hamilton (Ausham)

Starałam się wybrać mniejsze róże, żeby dały radę w donicach. Co potem z nimi, będę się później martwić.. Na pewno coś wymyślę! :lol:

A póki co myślę co będę robiła na działeczce z wiosny. Czeka mnie zbieranie liści róż, rabatki były jako- tako uprzątnięte, ale to wszystko trzeba uładzić, wysypać korą na nowo. Potem przycinki- hortensji, róż, lawendy, tui.
Uporanie się z kopcami kreta ;:130
Mam tez plany warzywnikowe- rezygnuję z połowy grzędy truskawkowej. Już się wyradzają i nie mam miejsca na aż taką ilość. Truskawki przenoszę z wiosny na połowę dotychczasowego warzywnika w gruncie, a tam gdzie była spora grządka truskawkowa daję kompost i sieję facelię. Potem w kwietniu, zaraz po Wielkanocy, przekopuję to z obornikiem i tam pójdą ogórki i cukinie.
Rozsada w tym roku tylko ogórki, cukinia, cynie i aksamitki. W moim trybie pracy w tym roku nie dam więcej rady dopilnować.

Tak sobie wspominam ...
Dziś krokusy ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu dzisiejszy chlebuś

Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniu Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem i sezonem.

Przepysznie u Ciebie, a do tego zdjęcia krokusików mówią nam, że już, już za niedługo będziemy się cieszyć tymi pięknymi klejnotami.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę odpoczęłaś w czasie tych ferii, a poczynione zakupy wprawiły Cię w dobry nastrój.

20 cebul lilii - ;:oj super, będzie się działo, już nie mogę się doczekać. Ja też dosadziłam na jesieni trochę tych piękności, głównie drzewiastych i teraz jestem bardzo ciekawa ile się z tego ostanie ;:131

Pozdrawiam serdecznie ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj :wit . Smakowite chlebki ;:215 . Moja Teściowa też piecze z żurawiną , przepyszny. Ja póki co mam przepis i czekam na chęci :;230 . Wszyscy już tęsknimy za wiosną a ona już za rogiem :lol: . Również zamówiłam lilie i róże , chociaż miałam nic nie kupować tej wiosny ;:306 . Nieoczekiwanie pokazało się wolne miejsce i zamierzam wiosną to wykorzystać ;:131 . Różę Gemma mam i powiem Ci, że jest piękna ;:138 . Tylko nie wiem jak poradzi sobie w donicy. Ja też myślałam o tym by mieć kilka róż w donicach ale miniaturki albo niskie rabatówki. Niestety nie mam doświadczenia w tej materii a i czasem zapominam o podlewaniu doniczkowych więc nie wiem jak zniosły by to róże. Na pewno muszą mieć wielkie donice . Podejrzewam , że po sezonie i tak musiałabym je przesadzić do gruntu bo z zimowaniem mogłoby być różnie. Na razie na nic się nie zdecydowałam ;:131 . Zamówiłam kilka róż nn bo jakoś mnie wzięło na niespodzianki :;230 . Krokusików masz mnóstwo a ja jestem ciekawa co pokażą moje cebulowe bo będą miały niełatwo w walce z psimi łapami ;:131 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Moni w nowym roku i nowym sezonie.
Smakowicie u Ciebie jak zwykle. Wyobrażam sobie jak pachnie w całym domu podczas wypieku chleba.
Sama też mam ochotę spróbować, ale boję się tego zakwasu.
Czytałam trochę na ten temat i ważna przy jego produkcji jest temperatura. U mnie w domu zawsze chłodno, bo tak lubimy i tak zdrowiej.
Zakupy różane super i dla mamy i dla Ciebie.
Ciekawa jestem jak sprawdzi się u Ciebie uprawa w donicach. Ja do takiej uprawy nie mam ręki. Nie idzie mi zupełnie.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Cześć Monia,

i jak melduję się w nowym roku. Jeszcze trochę i zaczniemy nowy sezon działkowy.
Nie martw się, jakoś podołasz. Trzeba będzie wszystko dobrze zaplanować. To najważniejsze.

:wit
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj, będę obserwować Twoje poczynania działkowe i cięcie róż bo tego muszę się nauczyć. A od kogo? Od najlepszych !
Cudownych kwitnień Moniczko. :wit
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Niby krokusy takie małe,niepozorne ,a tyle radości potrafią sprawić ;:138
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Hej Monia :wit
Ja też z utęsknieniem czekam na wiosnę, już niedługo :heja Krokuski już wychodzą u mnie z ziemi ;:138
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj serdecznie w dzień walentynek. Ale zapachniało mi chlebkiem, że aż zgłodniałam będę tez musiała kiedyś spróbować i upiec. Zdjęcia urocze, które przypominają że już nie długo wiosna cudne :) Pozdrawiam
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

:wit
Piątek- tygodnia początek, ale jeszcze nie mam żadnych nowości do pokazania. Wysiewy będą u mnie dopiero po Wielkanocy, nawet wcześniej nie zaczynam- i to tylko ogórki, cukinie, cynie i aksamitki.

Cały czas atakują mnie choróbska i cały czas walczę- po tygodniu zwolnienia, tydzień pracy i znów choroba, ale tym razem się nie dałam i nie poszłam na zwolnienie (zresztą nie mogłam). Wyleczyłam się naturalnie- pastą z kurkumy z pieprzem, imbirem, miodem z mniszka, czosnkiem i sokiem z cytryny.

Serdecznie Was witam, ale jeszcze potrwa zanim pojawią się tu nowe zdjęcia. Beatko, Ewelinko, Wiolu, Aniu, Paula, Dorciu, Kasiu, Alicjo- i Wam dużo słoneczka i dużo zielonego- już niedługo. ;:167

A teraz sobie powspominam hiacynciki. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Tłuściutkie te hiacynty, niezła zapowiedź wiosny ...
Choroby nie zazdroszczę , choć znam przyjemniejsze sposoby leczenia, choćby naleweczka wysokooktanowa. Na mnie działa.
Dzieciaki piją syropy i Rutinoskorbin i odpukać trzymają się.

Moniczko czy Ty jesteś nauczycielką? Jeżeli tak to cały czas jesteś narażona na zarazki.
Kuruj się bo za tydzień Gardenia i trzeba przywitać sezon.

Jsszcze raz dużo zdrówka.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”