Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Pięknie cały czas u ciebie, jakby w ogóle nie widać jesieni. Podobie, bardzo cieszę się z deszczu, przesadziliśmy jeszcze wczoraj borówkę. Mój M niestety nie cieszy się, że na działce wygląda teraz ładniej niż kilka lat temu, jak teście jeszcze nią zarządzali. Tylko marudzi, że ciagle tam praca, a i tak jedzie tylko, jak proszę, gdy są cięższe prace.
A co to za roślinka u ciebie przy donicy z rojnikami, przy kamieniach?(te różowe kłosy)?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniś zapisałam sobie nazwę chryzantemki do zdobycia. Takiej pomarańczowej jeszcze nie spotkałam.
Różyczki pierwsza klasa a kiedy będziesz kopczykować nowo posadzone?
Widzę, że masz już wszystko uporządkowane, liście pograbione i sezon zamknięty.....ja jeszcze się pokusiłam o lilie, dziś mają przyjść. :wink: a już mówiłam dość. :!:
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Bardzo ładnie wygląda nowa rabatka z różami :)
U mnie tyle chwastów, a u Ciebie tak czyściutko, zazdroszczę ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Ale masz wciąż piękne jezowki. Chyba tą zielona mysze6 sobie dokupić. No coraz bardziej chodzi za mną. ;:306
Marcinki szaleją. Cieszą kolorami . Fajniutko.
I chryzantemy piękne damy jesieni.
Śliczne róże wybralas i juz masz. ;:215
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Nie miej mi za złe, ja pochwalę się moimi chryzantemami. Sadzone w tym roku, ale już cieszą.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze zakwitła trytoma. Nie jest może tak okazała, jak te kwitnące wiosną, ale też ładna.

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Ale ładnie wszystko u Ciebie wygląda, zwłaszcza nowa rabata z różami ;:63 widać że już masz wszystko ładnie wysprzątane ;:108
Trzymam kciuki za nowe róże, niech ładnie rosną i szybko kwitną ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dobry wieczór :wit
Witam Was wszystkie wieczorową porą. :)

Paula piękne chryzantemy, ja właśnie nie powiększam kolekcji, bo jak kwitną, to na działce jestem już zbyt rzadko...

Aksamitki.. Miałam już wyrwać, by przekopać poplon, ale w sobotę widziałam na nich pszczołę. Niech rosną.

Obrazek

Aniu te jeżówki sadziłam w końcu sierpnia i one teraz szaleją. Green Jewel warto kupić. Te kwiaty są niezmienne od miesiąca. ;:108

Tarasowce :)

Obrazek

Obrazek

Natalio, Kasiu- sprzątam na bieżąco. Teraz pewnie znów bałagan, nie byłam od soboty. Jeszcze cała leszczyna w liściach. U sąsiadki czereśnia. Zaraz wszystko będzie u mnie 8-)

Prymulka

Obrazek

I pierwsza szyszka na jodełce

Obrazek

Elu ja lilie będę dosadzać wiosną. Teraz już kończę prace nasadzeniowe. No, prawie :lol:

Marcinki, czekają na sobotę 8-)

Obrazek

Kwitną ostatnie róże

Obrazek

Obrazek

Rudbekie

Obrazek

Budleja

Obrazek

I hortensja Diamant Rouge

Obrazek

Miłego wieczoru życzę wszystkim. :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Śliczne masz aksamitki, słusznie że jeszcze ich nie wyrywałaś ;:108 bardzo ładne inne kwitnienia ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Fajne szyszki ma jodła ;:oj Szkoda tylko, że nie są trwałe. Zupełnie się osypują i zostaje golusieńki patyczek.
Budleja ma chyba nadzieję, że skusi jeszcze ostatnie motyle ;:63 Starają się rośliny, żeby jeszcze coś z z siebie wycisnąć przed nadejściem zimy. Wysprzątane masz na błysk ;:oj Teraz już nie będzie tak zarastać, najwyżej przysypie liśćmi. Zupełnie nie sprzątałam na działce, w październiku byłam chyba tylko dwa razy i to na krótko. Ale tak mam zazwyczaj i nie wyrywam włosów z głowy z tego powodu ;:306 Różyczki ładne kupiłaś ;:138 Z Twojej listy mam dwie, te będę porównywać, ale pozostałym będę się równie uważnie przyglądać.
Masz ochotę na jeszcze kilka sztuk? Może się jeszcze skusisz? z
Zastanawiałam się kilka dni nad jeszcze dwiema i w końcu dzisiaj pękłam i zamówiłam :heja Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Iwonko, mam ochotę na 5... Crocus Rose, Jubilee Celebration, Ballerinę, James'a Galway'a i Alden Biesen. Za dużo jednak zachodu z ich sadzeniem teraz. Musiałabym wykopywać lilie, wojować z mężem o trawnik z tyłu altany, wykopać jeden krzew... W sezonie sobie na spokojnie przygotuję miejsce i kupię w doniczkach, a jak nie to jesienią.
Fakt, chwasty już nie rosną prawie. Ciekawe czy w sobotę uda się wsadzić marcinki bez deszczu. Ja mogę jechać na działkę sama w czwartek, ale teraz już się boję- tak jak Ty. Niemało człowiek słyszy o napadach, gwałtach itp. Niby jest ta ochrona, ale kto wie, kto się tam może włóczyć pomimo to. A ja mam działkę mocno na uboczu.

A jakie kupiłaś różyczki dodatkowo?

Natalio nigdy nie lubiłam śmierdziuszków jak nazywam aksamitki. Teraz mi się odmieniło :)

Jeszcze trochę roboty będzie. Poskładać trampolinę, pochować wszystko, pozabierać z działki płynne rzeczy itp. To był bardzo udany sezon.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia,
a skąd masz nowe marcinki?
U mnie też będzie jeszcze trochę roboty. Problem tylko z czasem i pogodą. Ciągle miesza.
Też musimy pochować co nieco. Mam trochę nawozów, ale w granulkach i nie wiem, czy mogą zostać na zimę, czy lepiej zabrać je do domu. A jeżówki przycinasz na zimę?
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witajcie w leniwe, niedzielne przedpołudnie.
Może szarlotki do kawy?

Obrazek

Paula Astry miałam z forum, od Moniki Alanii.
Wczoraj je wsadziłam.
Przy okazji zauważyłam niestety, że jakiś zwierz podkopuje mi róże, by dostać się do wiórow rogowych które dałam pod korzenie. Mój błąd, że zostawiłam dwa dołki z wiórami niezasypane, jak jeszcze nie miałam róż. I się zwiedział, najdł i potem wrócił w to samo miejsce. Aż się boję, że będzie kopać pod pozostałymi różami.
Panny już puszczają oczka i widać, że im u mnie dobrze. Szkoda żeby niszczył korzenie.

Na działce już taka jesień...
Tylko jeżowka Marcela Rainbow wreszcie zakwitła, ale zapomniałam ją uwiecznić.
Jak wyjeżdżaliśmy, to ochroniarz nam powiedział, że przy naszej działce tak nieprzyjemnie na uboczu. Już tam nie pojadę sama, zwyczajnie się boję..
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko, pięknie się prezentuje nowa rabata z różami ;:138 Niech rosną zdrowo i obficie kwitną!
Szarlotką się poczęstowałam. Mniam, nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności, bo ze mnie straszny łasuch ;:152
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”