Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni, niesamowite zmiany! A altanka wcale nie jest taka zła, przykra sprawa z tym konkursem, aż się scyzoryk otwiera. Tylko jak UM ma Ci odpowiedzieć, skoro napisałaś anonimowo?
Zazdroszczę Ci lawendy.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Anido wysłałam mail. Adres zwrotny jest. :)
Podałam też swoje imię.
Co do altanki jest trochę paskudna, zwłaszcza ze strony, z której najbardziej jest widoczna-odrapana i brudna . Unikam jej na zdjęciach. :wink: Chcę coś z nią zrobić, najlepiej obić panelem z tworzywa, ale nad mężem pracuję już 2sezony.. :;230

Wymagania co do działek są bardzo wyśrubowane. Nie tylko ogród, ale i altana, pergole, murki, meble ogrodowe, ogrodzenia itp. A przecież człowiek jest tam częściej kilka mcy w roku. Ciężko temu sprostać. Ciężko też równać się z działkowiczami z 40 letnim stażem. Być może mam sporo niedociągnięć, ale że nikogo nie było na oglądaniu i nikt nie widzi problemu w podejrzanej rekrutacji, to już szczyt wszystkiego. ;:224
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko bardzo kwitnąco i kolosalna różnica na przestrzeni lat ;:138 ;:oj Rozumiem Twoje rozgoryczenie bardzo niefajna sytuacja ;:4

Pozdrawiam serdecznie ;:4
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Anido, Aneto, dzięki raz jeszcze za odzew. ;:7

Postanowiłam po prostu robić swoje. Moja działka jest tak usytuowana, że jej nie widać WCALE z alejki. Widać tylko trochę tę najbrzydszą ścianę altany- reszta jest ukryta za wysokim żywopłotem z tui moim i sąsiadki. Na dodatek do mojej działki prowadzi od większej alejki krótka dróżka, która jest jednocześnie parkingiem moim i sąsiadki. Sąsiadka prawie mieszka, więc auto zawsze stoi. Nikt tam nie wejdzie za auta zobaczyć i nikt o mojej działce nie wie, to działka przy samym ogrodzeniu, za którym nie ma drogi tylko szczere pole, a dwa pozostałe boki działki to tuje łączące mnie z sąsiadką i tył działki sąsiada, którego altanę też widać na zdjęciach. Mam prywatność i to też jest bezcenne.
Może kiedyś wygram ten konkurs, a może nie i też przeżyję. :)

Na warzywniku rosną sobie warzywka. Sałatę dopiero teraz zjedliśmy, była przez dwa miesiące krucha i pyszna. Teraz rosną ogórki, cukinie, marchewka różne pietruszki, buraczki, por, seler. z pierwszych ogórków i cukinii zrobiłam kiszonki.

Obrazek

Obrazek

Muszę kończyć na dziś.
Dobrej nocy.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Fajnie takie kiszonki wygladają, ale ja tradycyjnie tylko ogórki kiszę. Może kiedyś na coś się pokuszę, ale teraz w pędzie, robię tylko to co znam i wiem, że lubię. Lawendy cudne, a domku bym się nie czepiała. Jest jaki jest, to co pokazujesz wygląda dobrze, a resztę zrobisz w swoim czasie. Nie wszystko od razu. Miłego wypoczynku :wit
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

A może przy ścianie domku postawić pergolęi puścić fajne pnącza, które zarosną szybko. Kiszoną cukinię masz w Twoim wątku kulinarnym?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Myślę o takim trejażu doklejonym do bocznej ściany altany. Zmieniłyby się proporcje całej bryły budynku na korzyść.. Zrobię to, ale dopiero, jak ściana zostanie uporządkowana. Bezpośrednio przy niej jest chodnik i trakt komunikacyjny, więc rośliny musiałyby piąć się od bocznej rabatki.
Co do cukinii nie mam jej w wątku i w ogóle go zaniedbałam, a robiłam trochę różności (dżem agrestowo- miętowy z kiwi i limonką i truskawki z daktylami, różą i cytryną). Robię ją jak ogórki, cukinie im mniejsze tym lepsze- najlepiej z kwiatami. Do kiszonek dodaję świeży estragon i cząber z grządki ziołowej.

rusałka admirał

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwonko ja kiszę dużo rzeczy- uwielbiam marchewkę, zielony kalafior, rzodkiew, brukselkę, paprykę, robiłam różne kombinacje- papryka z kapustą, ogórki z papryką :wink: itp Kiszonki są pyszne i zdrowe. ;:108

Żabki są u mnie w ogrodzie i ropuchy też. :)

Obrazek

I innych owadów masa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko, masz piękny ogród a domek bardzo ładnie się prezentuje. Aż mi ślinka pociekła jak przeczytałam o rarytasach, które wyczarowujesz w kuchni. Zwłaszcza te z dodatkiem róży zrobiły na mnie wrażenie. Mam nadzieję, że jesienią i zimą pokażesz choć część zdjęć, które zrobiłaś teraz. Tak, łapiemy te piękne dni i zamykamy w słoikach lub na nośnikach pamięci :D.
Tak na marginesie, wszelkie formuły konkursowe wzbudzają we mnie niechęć. A już zwłaszcza szkolne. Jako dziecko byłam notoryczną laureatką konkursów i olimpiad szkolnych. Dorosłam i patrzę na to teraz już zupełnie inaczej.
Cóż to za nagroda czeka na zwycięzców, że prowokuje tak grubo szyte "machlojki" ? 8-)
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Kasiu główna nagroda w tym konkursie to tysiąc złotych. Jednak nawet w zwykłym konkursie ROD na najładniejszą działkę o puchar i dyplom są przekręty :D
Co do przetworów, to z róż robiłam olejek różany, cukier różany, nalewkę rożaną. Zdobyłam fajny przepis na syrop różany, tylko płatki się już skończyły prawie.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Jakaś ogrodowa mafia :evil:
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Moniko :wit . Powaliły mnie zdjęcia róż z lawendą, cudowne po prostu ;:167 . Uwielbiam takie klimaty ;:108 . Warzywa masz świetne i jak na nie patrzę to aż mi głupio pokazywać swoje nawet z daleka :;230 . Jesienią muszę porządnie przygotować ziemię pod warzywnik . Tego roku koniecznie chciałam mieć jakieś zieleninki , szarpnęłam się ale niepotrzebnie tylko zmarnowałam czas bo wysiałam na ugorze, który nie był uprawiany od kilku lat. Myślałam, że coś z tego będzie ale niestety szału nie ma ;:185 . Liczę jedynie na zieleninę typu natka,koperek i szczypiorek bo koktajlówki cienko i cukinia także. No nic, może w przyszłym roku będzie lepiej. Wracając do Twojej działeczki to fajnie, że wstawiłaś zdjęcia porównawcze . Na nich najbardziej widać ile serca i pracy włożyłaś żeby działka wyglądała tak jak teraz ;:138 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko, nie dziwię się Twojemu rozgoryczeniu. To przykre, ale układy i układziki towarzyszą nam na każdym kroku. Twoja działka jest cudna i strata tych, którzy nie potrafili tego docenić i nie chcieli jej nawet obejrzeć. Może jak zmieni się zarząd to wtedy będzie szansa na prawdziwy konkurs, a nie po kumotersku. Bardzo jestem ciekawa czy na Twoje pismo ktoś w ogóle odpisze? Daj znać jak będzie jakiś odzew. :roll: Nie przejmuj się i głowa do góry ;:196
Kiszonki wyglądają bardzo apetycznie ;:224
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Fajne i bardzo ładne te owadzie zdjęcia. ;:333 ;:63 ;:63
Ja też je lubię. :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”