Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Aż miło popatrzeć na tak różne kolorki tulipanów, hiacynty też. Okryłaś stroiszem, więc nie podmarzły. Moje wszystkie nie rozkwitły, część niestety zmarzła :(
I stopniowo działamy..., najgorsze (wyrzucenie poletka malin) jeszcze przed
:wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dziękuję dziewczyny za miłe słowa odnośnie moich tulipanów. ;:167
Nie sadziłam ich dużo w tym roku- może z 50-60. Są jednak posadzone w dużym skupisku i ładnie to wygląda. Na tej nowej rabacie rzeczywiście były okryte stroiszem, ale np hiacynty gdzie indziej obok zmaltretowanych mrozem żurawek też pięknie zakwitły. Ogólnie bilans po zimie jest taki, że nie obudził się powojnik Jackmani, zmarzły do cna 2-3 tymianki i nie widzę 1 lub 2 jeżówek (one od początku były kiepskie). Reszta jest. Lilie się gramolą, róże odbijają, bylinki wychodzą, odmianowe jeżówki też już przyrastają w listeczki. Mam dość fajną ziemię na działce, nic mi nie gnije. Jedynym problemem zimą jest mroźny wiatr wiejący od wschodu, z pola.

Na balkonie siewki rosną w siłę, pięknie przyrastają werbeny patagońskie. W ogródku ładnie wzeszło, facelia już duża, ale u mnie jako przedplon, przed ogórkami.
Po powrocie z majówki w planach skrzynia na pomidory i zrobienie obrzeża z kostki na nowej rabacie, koszenie i plewienie.

Ciąg dalszy wspominek- narcyzki. Kupiłam jesienią tylko babcine, które w niedzielę były jeszcze w pączkach i lidlowe z tulipanem Purple Pion w miksie; oraz trochę żółtych.
Zdecydowanie muszę dokupić różnych odmian narcyzów jesienią, bo są tego warte. ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiosna w tym roku zachwyca!!! Ta zieleń w setce odcieni, śpiew ptaków, cudne kwiaty, słońce- jestem oszołomiona tym pięknem. ;:108
U mnie przekwitła już śliwa, bardzo mocno przycięta w tym roku przez męża, a jabłoń teraz kwitnie. Za płotem tarnina i mirabelki. Tam jeden szum pszczół i świergot wróbli, szpaków, piukanie sikorek, drozd śpiewak dał koncert- to fotki z godziny 5 rano w niedzielę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Boczna rabata- tu jeszcze pusto, ale będzie się dzialo, bo to bylinowo- hortensjowo- liliowy raj i dosadziłam tu 6 róż. :)

Obrazek

A tu widok na część warzywną za altaną.

Obrazek :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni ale masz u siebie sielankowo ;:224 Rano o 5 fotka cudna ;:oj U mnie na działce spanie niemożliwe,nie mam porządnych drzwi i zamka ;:222
Tulipany ładnie zakwitły,masz różne kolory ;:108

Miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Narcyzowe szaleństwo ;:138 Ale widzę, że i u Ciebie tulipany zaczęły się wcześniej, niż gros narcyzów. Moje dopiero powoli rozkwitają, a tulipany już są na zakręcie :wink:
Rano jest przepiękne światło, wyjątkowe, i taki spokój dla którego warto wcześniej wstać.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Aniu ja kocham takie sielskie klimaty. Pochodzę ze wsi i mam to we krwi. Moja działka nie mogłaby być pod linijkę z iglakami i żwirkiem pomiędzy krzewami. Nie ma szans.
Drzwi zawsze można wstawić. Myśmy spali jak nawet krat w oknach nie było i wystarczyło je pchnąć, żeby wejść do środka... ;:224 :D
Kocham te pobudki poranne, budzą mnie ptaki, mam spokój, moi panowie śpią, a ja mogę posiedzieć w spokoju, zrobić zdjęcia, ostatnio tak rano sadziłam róże..

Obrazek

Obrazek

Tu bratuś samosiejka z ubiegłorocznych. Jestem pewna, że takiego nikt nie ma. ;:167

Obrazek

Obrazek

Agnieszko to światło jest miękkie i takie "świetliste", przenikające. Uwielbiam je. I dla tego spokoju i innych wrażeń wstaję sama bez budzika. ;:108

Sky Blue
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Green Pearl
Obrazek

Dziś kupiłam sobie w b.. ładne podpórki pod powojniki rosnące przy tujach oraz śliczny łańcuch solarny - ważki. Jutro może pojadę je zawieźć na działkę.
A na dobranoc końcówka hiacyntów- wydaje mi się, że już ich nie będzie raczej po burzy.

Obrazek

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia to Ty ranny ptaszek jesteś ;:oj Ja o 5 rano to się na drugi bok przekładam ;:306
A tak serio gdybym spała całą noc, to może o 5 rano też bym już była wyspana, kilka pobudek w ciągu nocy dobija mnie.
Uwielbiam takie dodatki - pierdółki, nie mogę się doczekać tych Twoich ważek ;:65
Spanie na działce to mega frajda, jak na biwaku w młodzieńczych latach ;:224 z tą różnicą, że można robić co się chce i kiedy się chce.
Rabata bylinowo-hortensjowo-różana będzie boska ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

O 5 rano w niedzielę ;:oj
O 6 to już wstaję.Ale w niedziele jedyny dzień to śpię ciut dłużej.
A i u nie ptaki śpiewają ćudnie .I ja takie koncerty uwielbiam.
Narcyzki piękne.
A i ogród z kwitnącymi drzewami i innymi roślinai prezentuje się juz perfekcynjie,Pięknie!
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni, ja tam nie dziwię się, że tak raniutko wstajesz. Też wyleżeć nie mogę, nawet w niedzielę. Jak jest ciepło, to zaparzam sobie kawę i idę na taras. Uwielbiam te chwile ;:173
Na ostatnim zdjęciu z poprzedniego postu pokazałaś chyba jakiś warzywniczek ? A w skrzyniach co uprawiasz ?
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

:wit

Wiolu wstaję rano, bo tak jak Ty uwielbiam ten spokojny czas z kawą na tarasie. Zwłaszcza, że tak rzadko mogę się nim cieszyć- w tygodniu nie ma szans, bo wiadomo, w bloku. Przypominają mi się wtedy prawie 3 dekady mojego życia na wsi. Taka namiastka.. ;:167
Zdjęcie, o które pytasz, to warzywnik. Jest tam spory zagonek truskawkowo- poziomkowy, z dodatkowo wsadzonym czosnkiem ozimym, herbarium obramowane płotkiem, gdzie rosną różne zioła (m. in. różne oregano, tymianki, cząber, lubczyk, hyzop, estragon, bylica cola, melisa, mięta górska, szałwie, macierzanka, kocanka curry, szczypiorki różnej maści, będą też różne bazylie, rozmaryn. Są grządki warzywne, na których mam posianą kolorową marchewkę i Baby, pietruszkę naciową, różne sałaty, rozsadę sałat, pora i selera, szczaw, chrzan; jest też przygotowane miejsce na ogórki i cukinię (teraz tam wysiałam facelię). A w skrzyniach jest szpinak, boćwina dwa kolory, rukola, ogórecznik, sałata, mizuna, wszędzie jako wyznaczniki rządków są rzodkiewki i koper rzucony gdzie bądź. Będzie jeszcze jedna skrzynia z pomidorkami i papryką i pomidorki w doniczkach i skrzynkach tarasowych, a do tego aksamitki, nagietki, cynie. W rogu koło kompostownika, pod brzozą mam zakątek z wieloma gatunkami mięt, kozłkiem i czosnkiem niedźwiedzi, trawą żubrówką. Starałam się wykorzystać na maksa każdy skrawek. Wsadziłam też z tyłu dwie róże pnącą Alden Biesen przy kompostowniku i krzaczastą Dinky obok. Pomiędzy skrzyniami są rudbekie różne, będą dzieżlany- taki wiejski, kolorowy ogródek.

Obrazek

Aniu Dziękuję ;:167 Perfekcyjny to on może byłby, gdyby ta moja altana była taka piękna jak Twój drewniany dom, ale.. trzeba mieć jakieś cele i mieć do czego dążyć, prawda? :)

Obrazek

Kasiu syn Ci urośnie szybciej niż myślisz, przecież wiesz. Ja patrzę na mojego chłopa i sama się dziwię, jak to szybko minęło, za szybko..

Obrazek

U mnie popaduje, jest cudnie zielono, przymrozków na razie nie zapowiadają. Oby tak zostało! :wit
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Tak, popieram, oby nie było przymrozków. Mam już na parapecie okazałe pomidory, które proszą się o wsadzenie do gruntu. Niestety nie mam tunelu, więc jeszcze muszę czekać.
Podziwiam za taką ilość różnych ziół. Mam drewnianą piaskownicę po moim synu, i tak plauję, przeznaczyć ją na zioła. Co sądzisz?
:wit
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniczko szaleństwo kolorów i gatunków ;:138
Pięknie zadbane rabaty i cudownie pokazane ujęcia
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni, ja też uprawiam zioła ale nie aż tyle :shock:
Raczej takie bardziej powszechne: majeranek , rozmarym , tymianek ....
Podziwiam że udaje Ci się tyle wszystkiego pomieścić.
Na ostatnim zdjęciu to epimedium ?
A przed nim co to ? Przypomina mi miodunkę :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni wow ile ziół za jednym zamachem :D Ja kupiłam sobie na balkon miętę pieprzową,tymianek,cząber i bazylię zwykłą.
Uwielbiam zioła w kuchni,a miętę w tym roku zastosuję do lemoniady z cytryną i miodem.Chciałabym,aby moje dzieci ją pokochały w ciepłe dni i zamiast picia wód słodzonych gasiły pragnienie czystą wodą ;:170
Stworzyłaś namiastkę wiejskiego ogrodu,mam to samo,lubię elementy swojskie,klimatyczne.
Na ogródki z katalogu pod linijkę mogę popatrzeć,ładnie to wygląda i tyle ;:224

Miłego dnia ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”