Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Cudowny weekend spędziłaś na działce. Aż chciało by się rzec chwilo trwaj :D
Śliczne masz te pierwiosnki ząbkowane. Długo je uprawiasz ? Ja już próbowałam nie raz i rod góra dwa i po nich. :( A szkoda, bo tak mi się podobają, że jeszcze bym się skusiła na kolejną próbę.
Te ozdóbki fajniutkie Ci wyszły. ;:333
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monika, róże Crocus Rose trudno nazwać kompaktową. Też ją kupiłam, posadziła, poczytałam i szybko znalazłam dla niej nową miejscówkę. Ona potrafi mieć spore rozmiary. Zobaczymy co pokaże w praktyce. Moja jeszcze malutka, ale ładnie zbiera się po zimie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Widzę mnóstwo pięknych kolorkow huacyntow. Dużo ładniejszych niż moje. ;:173
I te pierwiosnkowe kuleczki. Śliczne. Też ich zgromadzilas sporo.
Tulipanki i zonkile też raduja oczy.
A te dekoracje świetne. Sama je malowałaś czy też wycinane własnoręcznie ??
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Twoje hiacynty są cudowne. Szkoda ,moje kiepsko przezimowały a tak lubię ich zapach, że aż z ekranu go czuję u Ciebie ;:215 .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia fajnie jest mieć miejsce, do którego z radością się wraca.
Ja tak mam z naszym domkiem ;:167
Widzę, że znalazłaś czas na leżakowanie, super ;:3
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Pierwiosnki są u ciebie rzeczywiście śliczne. Posadziłam kilka, odkupując od jednej pani z forum. Niestety podmarzły, na razie kwitnie jeden, reszta powolutku nabiera wigoru :(
Nie wiedziałam, że są tak ładne. Zakup udany :heja
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Moniko :wit . Widzę, że u Ciebie festiwal hiacyntów trwa w najlepsze ;:215 . Śliczny jest ten łososiowy ;:108 . Pierwiosnki ząbkowane to ciekawe rośliny a ja nie mam ani jednego . Widzę, że miałaś pracowite dni na działce ale znalazłaś też chwilę na odpoczynek ;:215 . Pogoda dopisuje i można szaleć :tan . Muszę pochwalić też Twoje dekoracje- śliczne są ;:215 . Pozdrawiam i dalszych chwil ze słońcem życzę :wit .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

:wit Dzień dobry!

Jestem w takim pędzie :shock: :? :wink:

Zacznę od moich rozsad. Posiałam w tym tygodniu bazylie, goździki (już zaczynają wschodzić) oraz cukinie, ogórki i patisony (te jeszcze się nie pokazują).
Siewkom na balkonie dobrze, codziennie do południa mają fototerapię. Nocują na balkonie w zapiętym regale.

Obrazek

Dominiko wczoraj przygotowywałam obrzeże rabaty w upajającym zapachu hiacyntów ;:173
A pierwiosnki ząbkowane są cudne i warto je mieć!

Obrazek

Obrazek

Wiolu podobny, cudny dzień spędziłam wczoraj- od 9 do 19, SAMA. Było bosko, niestety się przepracowałam... ;:145
Pierwiosnki mam od zeszłego roku. Były nakryte stroiszem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewo Crocus Rose wczoraj poszła pod jabłonkę. Co prawda to rabata pod drzewem, ale powinna tam mieć sporo miejsca. Obok są tylko małe hosty, rozchodnik i lilie. I przestrzeń trawnika, nad która może się rozpościerać. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu dekoracje wykonane ręcznie technika decupage'u. A to też moje kompozycje.. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwciu to jeszcze hiacynty dla Ciebie ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasiu dokładnie! ;:167 Choć ja zdecydowanie za mało wypoczywam. Wczoraj przesadziłam i dziś czuję się kiepsko. Tak jakbym miała objawy udaru słonecznego trochę :? ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Paula, Ewelinka zachęcam do zakupu pierwiosnków. Ja sobie kupię jeszcze amarantowego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś jedziemy spać na działkę i będziemy do niedzieli. Wieczorem odpowiem w Waszych wątkach. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wstawię też zdjęcia z festiwalu tulipanowo- narcyzowego..

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia ;:196

Dziś nadrabiam zaległości i widzę, że u Ciebie wiosna po prostu szaleje ;:oj Jest pięknie ;:108
A ogrom pracy zasługuje na ;:180

Robótki ręczne godne podziwu.

Życzę cudownych kwitnień, obfitego wzrostu sadzonek i siewek

Pozdrawiam ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia,

daj znać po powrocie, podziel się fotkami.
U nas dzisiaj wykonaliśmy sporo pracy. Najgorzej żal mi poletka malin, które musimy zlikwidować. Część przenieśliśmy w inne miejsce, jest ich za dużo.
Miłej niedzieli, melduj się w tygodniu :wit
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniś, dziękuję za hiacynty ;:196 ,piękne. Sporopracy w ogródku zrobiłaś , widzę że nawet warzywka u Ciebie już pięknie powschodziły .
To naprawdę musi być fantastycznie móc spać sobie na działce, dobrze że już noce cieplejsze.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko..piękne hiacynty, u mnie już po hiacyntach...teraz tulipanowo. ;:oj . Ciekawe jak się spało na działeczce bo i ja muszę się pochwalić że też spałam pierwszy raz w tym roku. Było fajnie , obrobiłam się troszkę z pracami i myślałam że odpocznę. :heja , niestety wieczorem się ochłodziło i wróciliśmy do domu. Nie wiem kiedy teraz pojadę, pewnie jak znów chwasty podrosną..nie na działce nie da się odpocząć. :;230
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Jestem, jestem po weekendzie. :wit
Spędziłam na działce czas od piątkowego popołudnia, z przerwą na spacer po Kórnickim Arboretum wczoraj. O 16 wyjeżdżaliśmy jeszcze na kawę do rodziny.
To był czas nie tylko pracy, ale i odpoczynku. Wsadzone, łącznie z czwartkiem 11 róż- dostałam 3 gratisy w związku z końcówką sprzedaży nagiego korzenia- 2x Lavender Dream, 2x Pastella, 2x Minerva plus Capri z Roz... oraz z Flori Crocus Rose, Princess Anne, Munstead Wood i Jude de Obscure.
Wsadziłam też paczkę od Martusi z forum, m. in. dorodne kępki czosnku niedźwiedziego i kilka roślinek upolowanych na targu.
Skoszona trawa, uporządkowane obrzeża, cała działka z pominięciem rabaty różanej na trawniku (póki co, ale może to zmienię jeszcze przy bardziej deszczowej pogodzie) podlana rozcieńczonym, gołębim obornikiem (z wyłączeniem świeżo sadzonych róż). Widać, że po nawiezieniu kompostem herbarium, truskawek i warzywnika wkrótce będzie ostre plewienie. Ale to chyba po majówce.

Na przywitanie obiecane tulipany. ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Beatko dzięki :) To prawda, ta wiosna jest taka, że aż brakuje tchu ;:167 Pracy owszem- jest masa, aż przesadziłam ostatnio- i to dosłownie targając wielkie karpy liliowców i host do podziału i kopiąc dołki pod róże, ale satysfakcja potem jest ogromna. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Paula ja bardzo żałuję, że nie mam swoich malin, borówek, jagód kamczackich- to chciałabym bardzo. Może kiedyś, choć w mikro skali coś wymyślę..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Iwciu spanie na działce jest cudowne. To prawdziwa namiastka domu z ogrodem. ;:108
Warzywka wschodzą. Rzodkiewka za jakieś 2 tygodnie będzie do jedzenia, wczoraj cięłam szczaw, szczypiorek, lubczyk, czosnek niedźwiedzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zuziu u nas kolejne spanie dopiero po majówce. Z koszeniem i plewieniem. :) Będę też zrywać pokrzywę na gnojówkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mam jeszcze kilkadziesiąt zdjęć, był czas by porobić, poleżałam nawet na kocyku w słońcu; ale to kolejnym razem wrzucę, a potem zdjęcia z Arboretum.
Udanego tygodnia dla wszystkich! :wit

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”