Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj :wit . Sporo czasu mnie u Ciebie nie było ale powoli nadrabiam. Piękne zdjęcia porównawcze, uwielbiam takie ;:138 . Widzę, że wpadłaś w szał przetworów ;:215 . Ja tego roku też zaczęłam robić więcej przetworów i eksperymentuję. Może nie są to takie ilości jak u Ciebie ale od czegoś trzeba zacząć ;:224 . Dzisiaj robiłam dżem z cukinii i cytryny oraz cukinię w zalewie musztardowej . Ciekawe tylko czy ktoś będzie to jadł ;:131 . Twoja działeczka cudnie wygląda, jest pełna koloru ;:215 . Lilie, jeżówki, liliowce i wszystko inne pyszni się do słoneczka ;:138 . Ja dzisiaj mam deszcz a miałam cały dzień działać ogrodowo ;:223 .No cóż,tak to już bywa, że plany nie zawsze wychodzą. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia 2018 najpiękniejszy, ogrom pracy włożyliście, efekty piękne, ale to już nie raz słyszałaś z moich ust ;:63
U mnie niektóre miejsca to Twój 2014 :;230
Nigdy nie byłam w takim domku na działce i wyobrażam sobie jak jest w środku ;:173
Warzywa z kwiatami połączę w przyszłym roku u siebie, fajnie to wygląda.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniś jabłuszek zazdroszczę i już postanowiłam, że na jesieni kupuję drzewko ale nie wiem czy uda mi się kupić dobrą odmianę.
Czy Twoje to papierówka a może oliwka żółta?
Widzę, że ciągle coś zaprawiasz i już sobie wyobrażam kuchnię...jak w laboratorium...tu pyka, tam bulgocze a tu się kisi.
Uwielbiam też zaprawiać ale już częściowo odpuszczam i owoce np. mrożę.
Jutro jadę na targ bo chcę zrobić nutellę śliwkową a moja śliwka młodziutka i owoce znikły w mig.
Odpocznij w końcu i usiądź na leżaczku...łatwo powiedzieć ale gorzej z wykonaniem. :wink:
:wit
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni, niesamowicie wyglądają zdjęcia porównawcze. Widać ile pracy włożyliście, ale efekt wspaniały ;:63
Stworzyłaś mały raj na ziemi :D
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dzień dobry! :wit

Odpowiem szybciutko na pytania, a potem pokażę wreszcie zdjęcia lilii, bo i tak zaległości już mam masę.

Aniu myslę, że taka gnojowka może być w zupełności, rozcieńcz ją tylko 1:10 wodą i podlewaj raczej pod wieczór i najlepiej przed lub po deszczu, W razie suszy opłukaj potem trochę z węża rano.

Ewelinko myślę, że będą jedli- grunt to zmienić swoje przyzwyczajenia. Dżem z cukinii najlepiej smakuje schłodzony w lodówce.

Kasiu nie mam cudów- ani podłogi w kafelkach, ani mebli w zabudowie- ot kuchnia z płytką i lodówką oraz starym kredensem, wyposażona w sprzęty tak, że spokojnie można gotować i pokój z dwoma łózkami, meblami na ciuchy, pościel i telewizorem. Można spać i jeść. Toaleta jest z drugiej strony, z niestety, osobnym wejściem. Bez prysznica. Niestety, ale mówi się trudno. Jakoś da się bez tego żyć i można się umyć w dużej misce. Co do warzyw z kwiatami hmmm :roll: Ja chyba z tego zrezygnuję... Owszem wygląda pięknie, ale przy małym metrażu warzywa kiepsko się wtedy udają. I mnie się nie udały w tym roku- ani ogórki, ani marchewka ani pietruszka. A tak strasznie od tego roku marzą mi się własne warzywa!!! Aż mi się płakać chce, jak chodzę do warzywnika i muszę kupować wszystko. Mam tylko pomidorki koktajlowe ładne, cukinie jeszcze nie plonują, a tyle miałabym na nie pomysłów- a tu może się nie doczekam. Marzę o domu z własnym ogródkiem. Długo we mnie dojrzewało to, ale teraz jestem już pewna- w mieście , nawet z piękną działką- nigdy nie będę szczęśliwa w pełni. :( :roll:

Elu moja jabłoń to stara odmiana papierówki- ta prawdziwa. Była już na działce, jak ją kupiliśmy. Podleczyliśmy jej popękany, kastropaty pień, wyprowadziliśmy koronę, odżywiliśmy i plonuje co roku, ale w tym to już przeszła sama siebie. Zrobiłam z niej mnóstwo dżemów- czystych musów z cytryną, z malinami, z czarną porzeczką (rarytas!). Papierówka i cytryna to dobrany duet- podkręca smak i powoduje, że jabłuszka zachowują cudowny żółciutki kolor. Bardzo dużo jabłek dałam znajomym i rodzinie i jeszcze nastawiłam ocet i zostało mi trochę jabłek do kiszenia- zajmę się tym w ten weekend. Zrobię je w kamiennym garze.
Nie wiem czy umiem odpocząć- ku mojemu przerażeniu stwierdzam, że chyba nie, no chyba, że zmusi mnie do tego upał, od którego umieram na działce. W domu jakoś ledwo zipiąc działam dalej- wczoraj zrobiłam kiszoną kapustę z 1 dużej główki i kiełbasę słoikową. Dziś będziemy szukać malin na sok. :lol:

Wiolu raj jest niedoskonały, nie mam w nim warzyw na przetwory i zupki. 100 m2 więcej i byłoby idealnie, szkoda, że tak nie może być..

A teraz obiecane fotki liliowe, inne zdjęcia będą innym razem.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze takie, z telefonu niestety, bo we wtorek zapomniałam aparatu, a będę dopiero jutro i już może być po nich w te upały... Coś mi sie poprzestawiało w telefonie i robi paskudne zdjęcia teraz..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę Wam miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dzień dobry!
Szybciutko, przed pracowitym dniem wstawię kolejną porcję zaległych zdjęć, bo przecież znów jakiś porobię nowych w weekend. ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze kilka róż-

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Udanego weekendu wszystkim życzę! :wit
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko, tak czytam sobie co napisałaś...krew, pot i łzy ale i szczęścia wiele! :uszy. "Jak biec do końca, potem odpoczniesz, potem odpoczniesz..." :D Jesienią. Musi się to lato do końca teraz wygrzać, wypełnić słoiczki, wycisnąć siódme poty, wygnać ludzi z domów. Ale potem, Moniko, jak sobie taki słoiczek jesienią w słotny dzień otworzysz, jak podzwonisz łyżką o dno, jak paluszki obliżesz, to jaka to będzie endorfina! :lol:
A zdjęcia najprzepiękniejsze pokazałaś! ;:224
To kiedy przeprowadzka na wieś? :wink:
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moni pracowita mróweczko ja tak czytam i oglądam co Ty wyprawiasz i ile masz energii to normalnie mi wstyd :oops:
Czosnek do kiszenia czeka,czeka i leży.Czas mnie goni,a on dalej niezaprawiony.Muszę go obrać,a nie lubię tej czynności ;:222
Też mi się marzy mały domek z małym ogródkiem ;:oj Może kiedyś? Oby zdrowie dopisywało.Znam małżeństwo,które w wieku 60 lat sprzedali mieszkanie i zbudowali dom ;:108 Trzeba swoje marzenia realizować ;:333

Pozdrowionka :wit
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj serduszko ale duzo straciłam i nawet nie wiem jak to się stało. Powoli nadrabiam zaległości u Ciebie nie chce pominąć tych pięknych kwiatów i przemian oraz twoich poczynań. Lilie masz oszałamiające. Pozdrawiam Cię ;:196 Życzę udanego weekendu
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monika marzenia się spełniają.... Życzę z całego serca..... Na naszych działkach też są i takie co mają 500 m2 albo kup 2 obok siebie ....
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monia,

marzenia się spełniają. Trzeba dążyć do tego, czego się pragnie. Za jakiś czas na pewno się uda.
Na razie masz piękną działkę i z niej musisz być dumna. Za każdym razem podziwiam ją na twoich fotkach, zresztą już pisałam- przepięknych!

:wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Ja tylko tak na szybko się przywitam i zrobię test fotosika... ;:218 ;:124

Obrazek

Tak, jak myślałam, znów jakieś problemy- tez tak macie- można dodawać zdjęcia jako anonim?

Na Wasze posty odpowiem później, bo już teraz muszę biec do roboty.
Mam tyllle cudnych zdjęć i nie ma mozliwości dodać.. ;:223
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Widzę, że zdjęcia wróciły. Mam teraz chwilkę, to napisze co w Ustroniu w trawie piszczy. :)

Obrazek

Obrazek

Lato, lato w pełni. Upały nie do wytrzymania i susza, ale moje rośliny zadziwiająco dobrze to znoszą, choć nie są podlewane codziennie. Troska o glebę i odpowiednie, organiczne nawożenie sprawiły widać, że upały im nie straszne. Choć nie wiem jak to będzie jak wyjedziemy na wakacje...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zameldowaliśmy się w ogrodzie w piątek po południu. Ja się bardzo czuję w taką pogodę, więc w piątek ledwo zipałam, zwłaszcza po posprzątaniu mieszkania, położyłam się więc na leżaczku, a mąż podlewał.
W sobotę wstałam wcześnie, również napoiłam roślinki, przycięłam co nieco. Ogród nie wymaga większych nakładów pracy w tej chwili. Chwasty nie rosną, trawa też nie. Cały dzień spędziłam nad książką, wieczorem tylko obcinając truskawki. W nocy było tak gorąco, że nie dało się spać- mąż spał na trampolinie, ja się bałam i męczyłam się w altance. Niedziela również pobudka przed 5, podlewanie i relaks.

Było co fotografować... :uszy ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kasiu- nie odpocznę jesienią ;:218 Wracam do pracy, będę miała niezły wycisk. Życie jest za krótkie żeby stać w miejscu i nic nie robić. Złapię za to trochę lata w słoiki i sobie zimą wypuszczę, jak mówisz. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niekoniecznie musi być to przeprowadzka na wieś. Nie mamy babci do dyspozycji, a przy dwójce pracujących rodziców i jeszcze dość małym, na dodatek niepełnosprawnym dziecku logistyka to podstawa, dlatego zadowoli mnie nawet małe miasteczko, gdzie i ceny nieruchomości sporo niższe, a odległość do dużego miasta i pracy do ogarnięcia. Nie wiem kiedy to nastąpi- mam nadzieję, że w przeciągu najbliższych 10 lat. Przed 50 chciałabym już mieć swoje miejsce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu miałam chwilową przerwę w zaprawianiu, ale dziś zapakuję chyba podkiszoną swoją kapustę do papryki i zrobię nową kiszoną. Kuszą mnie takie smaki, a sklepowa mi wcale a wcale nie smakuje. Ogólnie tez się obijam przez ten upał. Bardzo źle się czuję... ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alicjo, ja też zgubiłam Twój wątek :oops: Postaram się na dniach nadrobić, bo nawet nie wiem, co się u Ciebie dzieje.

Aniu, Paula, Kasiu ;:167 Dziękuję Wam dziewczyny! ;:167 Nigdy nie wolno tracić wiary w marzenia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sporo mam zdjęć jeszcze, tylko weny do pisania brak :oops:

Życzę wszystkim ochłody w ten upał :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”