Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dawno nie zaglądałam i widzę, że sporo nowości u ciebie. Nowe przetwory, powojnik na działeczce, zakwas i na pewno przepyszne makowce. A mi właśnie zepsuł się piekarnik: nie grzeje dolna grzałka. Piekłam chleb i cudem przy wielu kombinacjach wyszedł. Trudno, na Święta będzie wcześniej upieczony piernik i placuszek na biszkopcie, który też cudem wyszedł. Więcej nie piekę. Miał być jeszcze orzechowiec, ale żal mi pracy męża (nałuskania 30 dag) orzechów i jakby był zakalec...
Życzę ci pogodnej atmosfery świątecznej w domu rodzinnym i szczęśliwego Nowego Roku. :wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Paula dziękuję za życzenia. Dla Ciebie też wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. :D
Wczoraj po 3 tygodniowej nieobecności byliśmy na działce. Cebulowe kiełkują, pąk na powojniku prawie otwarty, lwie paszcze zielone i z pąkami, róże rozwijają listki, werbeny patagońskie nie zmarzły, ruszyły przylaszczki :shock:
Czyżby miało już nie być zimy?

Kret zrył mi mnóstwo rabat, sporo trawnika, wywalił kopce na 30cm wysokości i pół metra szerokości :evil: ;:125 ;:161 ;:163
Pomóżcie, jak go wygonić?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniś jakie makowce smakowite. ;:oj Nie masz wyjścia powinnaś otworzyć wątek ;:137
Święta , święta i po świętach.... a zima bardzo dziwna i jak tu się cieszyć, no jedynie krety maja radochę.
Oby w marcu nam nie zagrał mróz kiedy wszystko się rozhartuje.

Szczęśliwego Nowego Roku. ;:196 ;:168
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko,ostatni raz byłam na działce na początku grudnia ,kret też ją odwiedza,nowy nabytek-goryczka leżała na wierzchu tak pod nią przerył ;:145
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Monisiu, proszę o przepis na makowce ;:196 :wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko przepis wyślę Ci na Pw. :)

Dorota oby kret sobie poszedł gdzie indziej od nas :wink:

Wszem i wobec ogłaszam, że już mnie bierze...
Obrazek

Zamówiłam sobie też za pobraniem 15cebul lilii na przedsprzedaży oraz kiełkownicę, a teraz się rozglądam za regałem cieplarnianym do wysiewów.
Jeszcze chwila i zaczniemy działać ogrodowo! :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj :wit . Wszystkiego dobrego w 2018 roku Ci życzę ;:196 . Widzę, że narzekasz na szkodniki, u mnie też kret zrył dwie rabaty i trochę trawnika ;:145 a nigdy go nie miałam ;:223 . Dziad jeden :twisted: . Nasiona ! O Matko ! Zaczęło się ;:224 .A ja jeszcze nie zrobiłam planów wysiewowych ale coś czuję, że jak tak dalej pójdzie i będę oglądała takie zdjęcia to ulegnę :;230 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko..mnie też już bierze, co prawda trochę za wcześnie a jednak. ;:oj . Mnie na wysiewy to nie, coś mi to nie wychodzi. Przeglądam natomiast oferty, planuję ..do wszystkiego się przymierzam co nie mam . :;230 Najgorsze bo nie potrafię rozplanować aby wszystko pomieścić na działce...nie da się. ;:128 . Pozdrawiam. :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko, patrząc na ilość torebek, to Ciebie nie bierze, ale już Cię wzięło ;:306 Mam to samo, też już zaczęłam gromadzić nasiona. Ale i oferty codziennie wertuję, na potem zostawiając myślenie, gdzie je posadzę :;230 Pozdrawiam w Nowym Roku ;:196
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dziewczyny, ja kupiłam hurtowo, po prostu. Jeszcze tylko aksamitki z 2 rodzaje, lwie paszcze i może jakiś szpinak i nic więcej z nasion już nie kupuje, bo mam jeszcze z ubiegłych lat ogórki, maciejkę, rzodkiewkę, fasolkę szparagową, koper. Mnie też średnio wychodzą wysiewy, ale może z tym regałem jak go już kupię- to się uda. Bardzo chciałabym mieć swoje rozsady sałat i kwiatów jednorocznych, no i cukinii i ogórków, ale to mi się udało już w zeszłym roku, tylko dość późno muszę wysiać jak już będzie słońce- koniec kwietnia.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

No cóż, dziś kupiłam kolejne kilkanaście nasion, ale głównie na kiełki... Kiełeczki już rosną w kiełkownicy- jutro pierwsze jedzenie na śniadanko- chyba weźmiemy się za rzodkiewkę, bo brokuły i rzeżucha jeszcze małe.

Odwiedziliśmy działkę, bo miałam całe pudło odpadów kuchennych do wyrzucenia na kompost- zbieram je na balkonie. Zimno tak, że nawet kret sobie poszedł.. Okryłam resztą stroisza kopczyki różane, zagrabiliśmy dróżkę przed działką z liści sąsiadów i z powrotem do domu. Zima...tylko bez śniegu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Gdyby zdjęcie nie miało daty, można by powiedzieć, że to listopad ;:222 Śnieg by się przydał...
Widzę że masz ambitne plany :D Nasiona kwiatów też kupujesz?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko..fajnie że choć na troszkę mogłaś odwiedzić działeczkę. Wiem, wiem..teraz tam niezbyt przyjemnie ale choć przez chwilę popatrzeć i wyobrazić sobie że to już wiosna. ;:oj . Zielono jest tylko kolorków brakuje, ale to już nie długo więc wytrzymamy. ;:173 . Ja jeszcze w tym roku na swojej działce nie byłam..leczę gardełko. :wink: . Pozdrawiam. ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”