Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Kasiu poprawiłaś mi humor. :;230
Ja już tak mam, że jak tam wpadnę, to robota mi się w rękach pali. Teraz to już łatwo, wszystko obsadzone, ziemia uprawiona. Najwięcej żmudnej, trudnej i brudnej pracy było w latach minionych, jak to wszystko zakładałam. Ogród jest malutki, niespełna 300m2, więc jakoś daję radę. :)

Tak się rozochociłam pisaniem na forum, że chyba przypomnę sierpień, bo jakoś w lipcu skończyłam. Dziwnie może tak na początku sezonu letnie zdjęcia, ale trochę szkoda choć kilku nie pokazać. :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Pokazuj, pokazuj Moni ;:138 . Teraz właśnie najfajniej takie obrazki oglądać, bo w realu deficyt kolorów.
A biorąc pod uwagę fakt, że ładujesz każde zdjęcie pojedynczo (ja też 8-) ) to delektuję się tymi fotkami jak bombonierką z ręcznie robionymi pralinkami :D .
Motyl na kwiatostanie budlei (?) :shock: ;:180 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Takie widoki to o każdej porze mile widziane ;:oj tym bardziej że teraz jeszcze kolorów jest niewiele ;:185
Jak to jest "niewielki przytup" to aż strach jakby wyglądał duży :wink: pięknie ogranięte ;:63
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Kasiu tego motyla udało mi się upolować dokładnie w naszą 12 rocznicę ślubu, 04.08. Przy prawie wyładowanym aparacie. Paź królowej odwiedził mnie już 2 rok z rzędu, zawsze pojawia się tylko raz- a przynajmniej mnie tyle udaje się zarejestrować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze trochę sierpniowych kolorów..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mała zajawka letniej wędrówki na Pilsko w Beskidzie Żywieckim

Wierzbówka kiprzyca- uwielbiam herbatkę z niej zrobioną.

Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

A mnie zachwycają trawy wśród kwiatów.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj Moniko :wit . O Matko jaki Ty masz porządek :shock: . Jeszcze raz, dwa razy będzie skończone ?? Kurczę a ja ogarniam i ogarniam a nadal mam bałagan i końca nie widać ;:223 . Moje sierściuchy tak cudownie mi w tym pomagają ;:oj . Gdyby u mnie była taka fajna sucha ziemia to może pomyślałabym o wysiewie warzyw ;:224 a póki co mój warzywnik to mokra breja , która wsysa kalosze. Zarosło mi dziadostwo perzem i czekam na wyższe temperatury żeby popryskać na jednoliścienne ;:222 . Marnie to widzę tego roku. Pewnie posieję warzywa dopiero w kwietniu ;:223 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

No piękne wszystko, mimo kapryśnej pogody wszystko ogarnięte. Miodzio.
Pokaż domek odremontowany. Ja buduję w lipcu i już się boję jak to bedzie.
Wspaniałego sezonu Wam życzę całej rodzince.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj,

tylko podziwiać, jak jesteś przygotowana na wiosnę. Rzeczywiście, pogoda nie pozwala na częstsze odwiedziny, a w tygodniu po pracy rzadko da się cokolwiek zrobić. Wiem coś o tym, przeciez wykonuję ten sam zawód i mieszkamy od siebie ok 80 km. Mój mąż trochę marudzi, jeśli zdecyduję się na działkową wizytę np. w niedzielę. Kiedyś trzeba zrobić tam porządek, a jak wiosna przyjdzie nagle, trzeba będzie zająć się warzywnkiem, a nie rabatami.

pozdrawiam
:wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Aniu trzymam kciuki za budowę. Foto domku jest ze 2 strony do tyłu.
Paula my dzisiaj właśnie działaliśmy, bo wczoraj byłam w pracy.
Nawieźliśmy kompostem cały warzywnik, skrzynie, wsadziłam bratki do donic na taras i na rabaty. Oczyściłam tez kolejne rabaty z pozimowego bałaganu.. Jeszcze z raz, dwa i skończę. Wsadziłam też czosnek niedźwiedzi. Kolejne ponad 100 cebulek. Mąż rozłożył z synem trampolinę. To juz jej ostatni sezon.
Obrazek

Zdjęć zrobiłam tylko tyle. Ale w aparacie mam nie lada gratkę. Kórnickie śnieżyce. ;:167

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Tobie naprawdę robota pali się w rękach, skoro jeszcze tylko raz, dwa i będziesz miała po robocie ;:oj ;:63 Rany, a ja jeszcze nawet nie zaczęłam ;:303 Przylaszczki prześliczne, ciekawa jestem czy moje zakwitną, bo ostatnio widziałam tylko ich listki. Widziałaś takie całe łany śnieżyc? Popatrzyłam sobie w necie, cudne ;:63
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

I ja troszkę dzisiaj podziałałam. Cieszę się, po troszku dam radę.
Gdzie można kupić czosnek niedźwiedzi?
A jak twój wątek kulinarny? Muszę tam zajrzeć, kiedyś wysyłałam jakieś pytania. Może już odpowiedziałaś :D

:wit
Miłego tygodnia
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Paula czosnek kupowałam na all...
Co do wątku kulinarnego... hmm nie wiem jak to będzie. Przeszłam na wegetarianizm, moja dieta opiera się teraz głównie na zupach, potrawkach warzywnych, warzywach pieczonych i sokach. Myślę o witarianizmie, ale nie wiem czy dam radę- może tylko elementy tegoż wprowadzę, musiałabym kupić jeszcze dehydrator, a sama wyciskarka kosztowała mnie bardzo dużo... Także będę coś dodawać, ale nie wiem czy ktoś będzie zainteresowany. :wink: :D

Iwonko, tak - widziałam całe łany. :shock: ;:167
Pod Poznaniem jest takie miejsce, które nazywa się Śnieżycowy Jar. Znajduje się na poligonie wojskowym w Biedrusku i można tam wejść tylko jak wojsko zezwoli, więc dosłownie z 2 razy w porywach w porze kwitnienia śnieżyc. Jest tam wtedy tyle ludzi, że trudno coś zobaczyć zza ich pleców. Odserwuję ich stronę na fb i tam ktoś napisał w komentarzach, że w Arboretum w Kórniku (jakieś 5 km od mojej działki) jest jeszcze więcej śnieżyc. Nigdy nie byłam tam tak wcześnie, więc nie miałam pojęcia. Pojechaliśmy, no i to była prawda.. ;:oj


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ogóle wiosna już się budzi...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ogrodzie mam do oczyszczenia jeszcze 2 i pół rabaty. Warzywnik mam już przygotowany do wysiewów. Będę jeszcze sypała nową korą rabaty, ale tak kosmetycznie, bo lubię jak jest schludnie, a kory jest już dość sporo przez lata uzupełniania. Zostały róże do przycięcia, lawenda to samo- ale to jeszcze trochę poczeka. No i posprzątać w altanie i dalej siać w domu- teraz poleci sałata- w tym tygodniu. :wit
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Pięknie. Miłego dniia
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”